Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
53
Vakar manā redzeslokā nonāca Rīgas Domes opozīcijas deputātes Ineses Andersones twitter ieraksts par Rīgas nodokļu maksātāju naudas kārtējo izšķērdēšanu.

I.Andersone noskaidrojusi, ka pēdējo piecu gadu laikā biedrībai Latvijas Jautro un asprātīgo klubs pārskaitījusi aptuveni 284 000 eiro, savukārt biedrībai Humora komiteja pēdējo divu gadu laikā kabatā ieripojuši 102 000 eiro. Tātad kopā Rīgas Dome šo divu biedrību finansiālai atbalstīšana iztērējusi aptuveni 386 000 eiro. Man, tāpat kā ikvienam citam apzinīgam pilsonim, kuru interesē, kur nonāk viņa nodokļu maksātāja nauda, ir radies jautājums, ar ko tad šīs organizācijas nodarbojas un kāpēc tās būtu jāfinansē no mūsu kabatām?

Domāju, ka par Jautro un atjautīgo klubu vai tā krievisko versiju KVN vairums noteikti būs vismaz, kaut ko dzirdējuši. Tā ir krievu humora kustība, kurā piedalās jauniešu komandas no visas bijušās Padomju Savienības. Vienu vārdu sakot, KVN ir kārtējie nelaiķa sovka pārpalikumi, kas joprojām ik pa reizei uzpeld Krievijā un tās kaimiņvalstīs. Tiesa, krievvalodīgās sabiedrības vidū KVN ir diezgan populārs un cilvēki joprojām seko līdzi tā aktivitātēm.

Interesanti, ka kustībai uzmanību ir pievērsis arī NATO Stratēģiskās komunikācijas centrs, kurš šī gada pavasarī laida klajā pētījumu, kurā KVN tika aprakstīts kā Kremļa propagandas ierocis, kas izmanto humoru, lai izplatītu Kremļa vēstījumus. Intereses vadīts, arī es nolēmu uzmest aci dažiem KVN raidījumiem, un būs vien jāpiekrīt NATO pētniekiem, ka „jautro un atjautīgo” joki nereti vairāk atgādina propagandu, nevis izklaides šovu. KVN slavina Putinu, iesmej par ukraiņiem, bijušo ASV prezidentu Obamu un savos iestudējumos pastāvīgi pretnostata Rietumus un Krieviju. Kas man personīgi kaitināja visvairāk – neviens no apskatītājiem šoviem man nelikās ne kripatiņas smieklīgs. Reāli vienalga, ka Putins ir labāks sportists nekā Obama.

Vispār KVN finansēšana no Rīgas Domes puses ir pat daļēji saprotama (bet ne attaisnojama), tā kā mērs Nils Ušakovs pats pirms tam ir bijis cieši saistīts ar šo kustību. Piemēram, 2009.gadā viņš aktīvi darbojās organizācijā „Mums ir pa ceļam”, kuras mērķis bija popularizēt KVN darbību Latvijā. Starp citu, šajā laikā Latvijas KVN piedalījās arī Ušakova bijusī sieva Jeļena. Pēc viņas vārdiem, kāre uz „humoru” spēlēja lielu lomu abu satuvināšanā.

Ja par KVN „lielos vilcienos” viss ir skaidrs, tad par Rīgas Domes finansētās Humora komitejas darbību un mērķiem man nav ne mazākās nojausmas. Vienīgais, ko es varēju sagrabināt no interneta plašumiem ir tas, ka Komiteja ir piereģistrēta tajās pašās telpās, kur partija Saskaņa mēdz svinēt vēlēšanu rezultātus – viesnīcā Tomo. Tiesa, vai šis ir gadījums no sērijas, sovpadeņije, ņedumaju, es nevaru simtprocentīgi apgalvot. Citkārt par šo organizāciju nekas nav atrodams. Līdz ar to nav arī saprotams, kam pie velna katru gadu tiek tērēts 51 000 Rīgas nodokļu maksātāju naudas, kuru Humora Komiteja saņem no dāsnajiem Saskaņas domniekiem.

Ko no tā visa var izsecināt? Pirmkārt, to, ka partija Saskaņa pastāvīgi izmanto nodokļu maksātāju līdzekļus, lai finansētu sev interesējošas vai ar sevi saistītas organizācijas. Otrkārt, to, ka šo organizāciju finansēšana tiek slēpta un nav publiski pieejama Rīgas iedzīvotājiem. Treškārt, to, ka dažādām krievu humora organizācijām izdāļāto naudu lietderīgāk būtu ieguldīt reālu problēmu risināšanā. Man, piemēram, nešķiet, ka Rīgas pilsēta ir tiktāl sakopta, ka Dome bērnudārzu un ceļu remonta vietā var atļauties tērēt budžeta līdzekļus, lai dažiem ar apšaubāmu humora izjūtu apveltītiem jauniešiem apmaksātu ikgadējus braucienus uz Krieviju.

 Autors: Janis Rubenis2 Saskaņa jautri izzog Rīgas Domi
1.
 Autors: Janis Rubenis2 Saskaņa jautri izzog Rīgas Domi
2.
1
53

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [3]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Jaunavas vainagsMedaļa Joda olaMedaļa Praida ola
  kartupelis ar mugurkaulu 07.11.17 16:30  
 
8
0
Rīga vēl joprojām nav atbrīvota no krievu okupantiem!!!Un tā ir Latviešu vaina!!!

Drakonvīrs avatars
Medaļa SpoksMedaļa JāņugunsMedaļa Dienas doma
  Drakonvīrs 08.11.17 00:44  
 
1
0

Tagadējā Rīgas Dome ir viena vienīga zagļu banda ar Nilu Ušakovu priekšgalā. Īsta Krievijas piektā kolonna    

Drakonvīrs avatars
Medaļa SpoksMedaļa JāņugunsMedaļa Dienas doma
  Drakonvīrs 08.11.17 00:48  
 
1
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Es tagad sākšu liesmu karus, bet visas ... "

Ja apnikuši raksti, nelasi, tie nav domāti krievmīļu prātiņiem, tādiem kas slēpjas zem gļēvas anonīmas maskas.