Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
5
86

Pagājušajā piektdienā, grozot no sentēviem mantotā radioaparāta „VEF” rimbuli, netīšām uzdūros kādai ļoti interesantai intervijai Latvijas Radio 4 (LR4) ēterā. Pie Doma laukuma žurnālistiem ciemos bija ieradies pats Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs, kurš LR4 klausītājiem sniedza visnotaļ melīgu un jebkurai diplomātiskajai praksei neatbilstošu interviju, kuras laikā vairākkārtēji centās pazemot Latviju un mudināja vietējos iedzīvotājos sacelties pret pastāvošo varu.

Centīšos īsumā ieskicēt Krievijas vēstnieka pagājušo piektdien paustās murgoloģijas aprises un beigās izdarīt arī šādus tādus secinājumus par Latvijas ārlietu resora bezzobaino attieksmi pret Kremļa agresora visatļautību mūsu valstī.

Savu necieņu pret Latviju Lukjanovs publiski atrādīja jau pašā sarunas sākumā, uzreiz liekot noprast, ka nemaz neuzskata Latviju par neatkarīgu valsti. Šo tēzi Lukjanovs visnotaļ samocīti centās pamatot ar NATO spēku atrašanos Latvijā, kā rezultātā Latvijai, viņaprāt, vairs neesot tiesību pieņemt patstāvīgus politiskos lēmumus. Lukjanova apgalvojumi šķiet gaužām absurdi, tā kā vēstnieks, kurš iepriekš ir centies radīt izglītota cilvēka tēlu, acīmredzot nezina, ka Latvija ir NATO dalībvalsts un Latvijas bruņoti spēki, tie paši NATO spēki vien ir. Līdz ar to arguments pret NATO spēku atrašanos Latvijas teritorijā, praktiski ir arguments pret Latvijas bruņoto spēku atrašanos Latvijas teritorijā. Iedomājieties tikai, šī kunga nekaunības apmērus – viņam nepatīk, ka suverēnā valstī pie Krievijas robežas var atrasties mūsu un mūsu sabiedroto armija! Speciāli priekš Lukjanova atgādināšu, ka NATO spēki Latvijā tika izvietoti, pateicoties Putina 2014.gada avantūrai Ukrainā, pēc Latvijas lūguma. Ja kāds arī ir vainīgs pie NATO spēku tuvināšanās Krievijas robežām, tas ir pats Kremlis.

Tālāk Lukjanovs ar lielu prieku metās iztirzāt Latvijas sabiedrībā mūžam aktuālo krievu skolu jautājumu. Intervijas laikā vēstnieks izplatīja melīgus apgalvojumus, ka Latvija plāno aizliegt krievu valodu kā tādu un faktiski aicināja Latvijas krievvalodīgos iedzīvotājus pretoties izglītības reformai, pieļaujot iespēju, ka pretošanās varētu tikt īstenota ne tikai ar parlamentārām vai politiskām, bet arī citām cīņas metodēm. No ūsainā velna drebošās balss sakāpinājuma, varēja noprast, ka ar „citām metodēm” viņš bija domājis vardarbību. Lukjanova mēģinājumi kūdīt tautu pret Latvijas valdību, manuprāt, ir nepieļaujami un pēc būtības vērtējami kā iejaukšanās citas valsts iekšējās lietās. Ir viena lieta, ja mēs paši ķengājam savus valstsvīrus un to pieņemtos likumus, bet pavisam cita, kad to dara Krievijas vēstnieks. Es gribētu redzēt Putina izbrīnīto skatienu, ja mūsu vēstnieks Maskavā, pēkšņi ierastos, piemēram, Dagestānas radio un sāktu klāstīt, ka vietējiem iedzīvotājiem ir jāpretojas Putina režīmam, jo tas viņiem liek mācīties valsts valodu.

Pēc publiska uzsaukuma protestēt pret izglītības reformu, Lukjanovs pievērsās bēdīgi slavenajam Latvijas nepilsoņu jautājumam. Šajā kontekstā vēstnieks, kurš intervijas laikā sarunas valodu no diplomātiskas bija aši nomainījis uz na rajoņe, Latviju raksturoja kā necivilizētu valsti, kurā pastāv aparteīda sistēma. Acīmredzot Krievijas diplomāts ir ļoti slikti studējis vēsturi, tā kā nemaz nezina, ko nozīmē aparteīds, un, ka Latvijā šāda sistēma nekad nav pastāvējusi. Lai uzlabotu vēstnieka vēstures zināšanas, novēlu Lukjanovam teleportēties uz pagājušā gadsimta vidus Dienvidāfriku un izbaudīt visus īstas aparteīda sistēmas labumus uz savas ādas. Protams, ar priekšnosacījumu, ja Lukjanovs teleportācijas rezultātā neatgriezeniski kļūs par mori.

Pēc Lukjanova gandrīz stundu ilgušās ņirgāšanās par Latviju, neviļus radās jautājums – kāda būs Latvijas Ārlietu ministrijas reakcija uz visu šo balagānu? Izrādās nekāda. Kopš intervijas parādīšanās LR4 ēterā ir pagājusi tieši nedēļa, bet ārlietu ministrs Rinkēvičs nav pat iepīkstējies. Dīvaini, ka Rinkēvičs, kurš pirms tam sevi pozicionēja kā drosmīgu Kremļa kritiķi, brīdī, kad kaimiņzemes vēstnieks izmanto Latvijas sabiedrisko mediju, lai atklāti izplatītu savu melīgo propagandu, klusē kā, mēli norijis.

Vai tad tiešām Rinkēviča kungs nesaprot, ka Kremlis pagājušo piektdien, pats to neapzinoties, deva viņam ekskluzīvu iespēju - reizē nolikt pie vietas Lukjanovu, izcelt Kremļa agresīvo ārpolitiku un pie tā visa klāt dabūt atpakaļ no Kremļa tiešu grūdienu sētas durvīs, no kā citos apstākļos Rinkevičs nekad neatteiktos. Līdz ar to nav skaidrs, kādēļ šoreiz, kad visi zvaigznāji bija sakrituši ministra zīmē, viņš nobijās un neizmantoja šo „ekskluzīvo” iespēju – izsaukt uz pārrunām vēstnieku Lukjanovu un saņemt kārtīgu pakaļas zilināšanu no Kremļa. Lai vai kā, bet izskatās, ka ministrs ir nobijies un iepriekšējās bravūras vietā, izvēlējies lēnām ielīst atpakaļ skapī, lai noslēptos savu tiešu darba pienākumu pildīšanas.

5
86

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [10]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa RainisMedaļa RainisMedaļa Joda ola
  kartupelis ar mugurkaulu 26.01.18 16:05  
 
10
1
Okupantu radio LR4 ir anomālija!!!Nez,kā justos ēbreji,ja viņiem būtu analogs LR4 kur vācieši izraēlā lasītu ziņas vāciski???

Drakonvīrs avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa ZeltrocisMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 26.01.18 15:55  
 
11
2

Nu ko var gribēt no netradicionālās orientācijas , respektīvi geja ministra? Šādi cilvēki ar visai lielu drosmi neizceļas. Paldies par interesanto rakstu  +

Vinnīts avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņšMedaļa Admins iesaka
  Vinnīts 26.01.18 16:09
 
9
1

Ja jau ļukanokam šeit tā nepatīk, lai nemaz nebrauc

Drakonvīrs avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa ZeltrocisMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 26.01.18 19:09  
 
6
0

atbildot uz HUGO komentāru " tev tas būs pārsteigums ,atču neviens te neko... "

Okupāciju neatzīst tikai kremļa troļļi, tādi kā tu.  mīnuss

Drakonvīrs avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa ZeltrocisMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 26.01.18 19:07  
 
5
0

atbildot uz HUGO komentāru " te nav ko latviju pazemot --tā apti sev... "

Hugo, tavs otrais vārds gadījumā nav Meladze? Skaties, ka tik tevi atkal neizmet no Spokiem.   Mīnuss

Anonīms
Kārlsberģis 26.01.18 15:51
 
5
0

Mauku māja nevis radion tas LR4. Starpcitu par mūsu naudu tiek uzturēts.

Ķēniņu Rāpslis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Latvijas politikaMedaļa Dienas doma
  Ķēniņu Rāpslis 17.02.18 15:52
 
0
0

Protams, ka pēc otrā pasaules kara, kad Hitlers bija iesācis karu ar Padumjo savienību, tā automātiski tika iemesta vienā frontē, vismaz īslaicīgi ar Britiem un Amerikāņiem, jo visām šīm lielvalstīm bija kopēja interese - iznīcināt Hitlera Nacistisko Vāciju un tā kā sanāca, ka Krievi sūtīdami masveidā virsū savas ātri augošās proletāriešu masas, spēja pagrūst Vāciešus atpakaļ, kamdēļ Frančiem, Amerikāņim un Britiem nācās piekāpties PSRS, jo viņi varēja lielīgi teikt kā viņi ir palīdzējuši sakaut ļauno Vāciju, bet te arī savā ziņā iet runa par Rietumu līderu mugurkaulu tajā laikā un viņi varēja mēģināt no Padomjiem izspiest ārā kādas no viņu pieprasītajām teritorijām..

Tā kā labprātīgi jau Baltiju neatdeva, vienkārši negribēja Čērčils un co. palielināt globālo spriedzi, kamdēļ nolēma piekāpties.

Anonīms
Andris Kučāns 27.01.18 17:55
 
2
2

atbildot uz KerCiet komentāru " Copy paste    "

Tu, loh esi lohs, jo tas jau ir Rubeņa raksts, kas tiek pārpublicēts vairākās info platformās, lai tādi lohi kā tu, beidzot sāktu kustināt smadzenes. Tu labāk, loh, būtu iedziļinājies raksta būtībā, nevis te AKALAKU, vells viņ' zinā kā tos autortīsību piedzinējus sauc, tēlojis. Dorši, ka esi puisis kam nematīk meitenes!

LedusTēja avatars
Medaļa LācītisMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Namejs
  LedusTēja 26.01.18 15:55  
 
0
1

Copy paste   

Anonīms
HUGO 26.01.18 18:46
 
0
3

te nav ko latviju pazemot --tā apti sevi pazemo un pavērzdina--kaut vai ar to ,ka premejers ir pi*ars..un kur'š par to jūtas kā varonis