Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
62

Pēdējā laikā mediji un sabiedrība šūmējas par to, kas un kāpēc tik brangi un sātīgi barojas pie Latvijas Bankas siles, proti, visus interesē ar ko kopš Briseles naudas ieviešanas Latvijā nodarbojas Rimšēviča saimniecība.

Noskatoties raidījumu „Delfi TV ar Jāni Domburu”, kurā Ilmārs pūta un elsa, taisnojoties un neatbildot uz Jāņa Dombura „skarbajiem” jautājumiem, Man jāsecina, ka Latvijā no skapja ir iznācis vēl viens misters forever, tā pat kā savulaik prihvatizācijas aģentūras šeftmanis Jānis Naglis, kurš nu nekādi negrib zaudēt iesildītās vietiņas valsts institūciju kambaros.

Kā pats Ilmārs pastāstīja, tad darbinieku skaits, kopš viņa atnākšanas, ir sarucis līdz 500 darboņiem, bet kopš Latvijas iestāšanās eirozonā darbu kļuvis daudz vairāk, parasti notiek otrādi, vai ne tā? Gan jau daļu atlaida, lai varētu sev pielikt pie aldziņām, kā nekā tas bija „globālās ekonomiskās krīzes un taupības periods” Latvijas jaunāko laiku vēsturē. Papētīju mazliet Latvijas Bankas darbinieku algu sarakstus un secinu, ka cipari ir astronomiski, proti, šefiem kādas 12 līdz 7 štukas, parastajiem klerkiem – 5 līdz pusotra štuka, bet nabaga apkopējiem tikai ap 460 eiro mēnesī, nožēlojami.

Tālāk Ilmāram mazliet sakāpa bēniņos, viņš minēja, sorry, mazliet samuldējās, ka „līdzšinējos 25 gadus [Latvijas] centrālā banka turpina īstenot pilnu monetāro politiku, proti, naudas drukāšanu, attiecīgā naudas daudzuma nodrošināšanu apgrozībā, komercbanku kredītresursu nodrošināšanu, kā arī stabila valūtas kursa un zemu procenta likmju nodrošināšanu.” Paga, paga Latvijai it kā latu vairāk nav, bet ir euro, un par šīs naudiņas stabilitāti atbild vīri pelēkās vadmalās no Eiropas Centrālās bankas. Es drīzāk teiktu, ka Latvijas Banka, kā tāds dārgs kases automāts, nodarbojas tikai ar eiro monētu un banknošu distribūciju Baltijas valstīs. Ilmār, mosties, Latvijas Banka nav Eiropas naudas centrs, jo mēs pat dālderus un vērdiņus vairs nedrīkstam kalt bez saskaņošanas ar Briseli.

Otra lieta, Ilmāram kā formālai valsts amatpersonai publiski nevajadzētu izteikties nievājoši par to, kas notiek kaimiņos, proti, Igaunijā, ja pats nespēj paskaidrot, ar ko nodarbojas viņa vadītā institūcija. Cik sadzirdēju no Ilmāra mutes, „Igaunijas banka strādā sliktāk par mūsējo, tāpēc tur algas ir zemākas, un igauņiem neesot ne resursu ne rezervju, un viņi visu laiku prasa palīdzību, turklāt viņu banku sargājot trīs apsargi, un vispār Igaunijā ir sliktāk nekā Latvijā”. Nu, nu, atkal Ilmārs „mazliet” samuldējās. Par apsargiem neko nezinu, jo tai vajadzētu būt slepenai informācijai, ja tā, tad Ilmāram būs ziepes par citas valsts noslēpumu izpaušanu, bet man ir jāatgādina Ilmāram, ka saskaņā ar 2010.gada 21.septembrī parakstītajiem līgumiem ar Ziemeļvalstīm starptautiskās aizdevuma programmas ietvaros Latvijai grūtajos Slaktera laikos tika paredzēta aizņemšanās iespēja 1,9 miljardu eiro apmērā no Dānijas, Igaunijas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas. Savukārt Ilmāra pieminētās slinkās Igaunijas aizdevuma daļa bija 100 miljoni eiro, ne vairāk ne mazāk!

Vēl par to, kur sliktāk vai labāk, salīdzinājumam daži cipariņi: Latvijas 2018.gada budžets – 8,75 miljardi eiro pret Igaunijas 2018.gada budžetu – apaļi 10 miljardi eiro. Latvijas IKP uz iedzīvotāju 2016.gadā – 14,7 tūkstoši eiro pret Igaunijas IKP uz iedzīvotāju 2016.gadā – 17,8 tūkstoši eiro. Latvijas iedzīvotāju skaits 2016.gadā– 1,96 miljoni pret Igaunijas iedzīvotāju skaitu 2016.gadā – 1,316 miljoniem.

P.S. Es uzskatu, ka labi speciālisti ir pelnījuši labas algas, vienalga valsts pārvaldē vai privātajā sfērā, arī Ilmārs Rimšēvičs, tomēr šeit ir būtiskas tādas četras lietas kā - SA - MĒ - RĪ un BA.

 Autors: Janis Rubenis2 Rimševičs forever jeb ko muld viens no pelnošākajiem ierēdņiem
1
62

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [0]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes