Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
115
Vienotības politiķis Vilnis Ķirsis nesen cēla gaismā kārtējos brīnumus no Latvijas Mordoras – Rīgas Domes! Izrādās, ka skandāliem apvītā un bēdīgi slavenā Rīgas satiksme atrodas uz bankrota sliekšņa un tiks glābta... kā jūs domājat par kādiem līdzekļiem?

Tieši tā – mūsu un jūsu. Finita la comedia!

Deputāts Ķirsis ir vērsis uzmanību uz to, ka nīkuļojošajam uzņēmumam kārtējo reizi, lai izdzīvotu būs nepieciešama dotācija no Rīgas Domes un 2018.gadā tā sastādīs veselus 108 miljonus (!) eiro. Nauda dotācijai tiks ņemta no Rīgas Domes budžeta, kura lielāko daļu veido rīdzinieku nodokļu maksātāju nauda.

Izskatās, ka Saskaņas un GKR ielikteņus šāda lietu kārtība acīmredzot apmierina, tā kā neviens no viņiem to neuzskata par kaut ko ārkārtēju. Tikmēr Rīgas satiksmes valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens jau vairākus gadus izvairās no jebkādas atbildības par uzņēmuma izraisītajiem skandāliem. Rīgas Domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņiks pagaidām arī klusē.

Iespējams, ka šoreiz Saskaņas domnieki un viņu ielikteņi no Rīgas satiksmes tik viegli cauri netiks un par iespējamu budžeta finansējuma izsaimniekošanu, cerams, tiks sasaukta ārkārtas sēde. Tiesa, kādi būs tās rezultāti paredzēt nav grūti, tā kā viena lieta šajā pilsētā ir skaidra - ja Saskaņa zog, tad zog līdz galam un neviens viņu ceļā nevar stāties.

Kopumā, izvērtējot situāciju ap Rīgas Satiksmi, jāsecina, ka Rīgas Domei nav ne mazākas cieņas pret viņiem uzticēto nodokļu maksātāju naudu un nav ne mazākās izpratnes par to kā ir jāstrādā satiksmes uzņēmumam.

Padomājiet par šo. Rīgas Satiksmei ir monopols Rīgas sabiedriskā transporta tirgū. Gribi vai negribi lielākā daļa rīdzinieku ir spiesti lietot viņu pakalpojumus. Papildus tam, Rīgas satiksme šo monopolu ir izmantojusi, lai saviem klientiem uzspiestu nesamērīgi augstas biļešu cenas ( viens brauciens ar e-talonu maksā 1,15 eiro, pie šofera 2 eiro). Pie tā visa klāt Rīgas satiksme ir pašvaldības uzņēmums – tātad pats par sevi saņem finansējumu no Rīgas Domes. Ņemot vērā visu iepriekš minēto gribas uzdod jautājumu – kā pie velna var tik slikti rīkoties ar līdzekļiem, ka pašvaldības atbalstīts uzņēmums ar monopola iespējām atkārtoti nonāk bankrota situācijā un ir jādotē par veseliem 108 miljoniem eiro!?

 Autors: Janis Rubenis2 Rīgas satiksmi glābs ar nodokļu maksātāju naudu
0
115

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [15]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas doma
  aris1188 08.12.17 16:16
 
13
0

valstī viss ir kārtībā   ir jābūt pilnīgam autistam lai bankrotētu tādu uzņēmumu kuram ir monopols un kosmiskas cenas. bet krievi netikai to ir spējīgi izdarīt. nebrīnīšos ja drīz pati rīga bankrotēs, es gadiem par to ierēkšu un visiem padumjo laiku pajoļiem to acīs spraudīšu

obezjānis avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  obezjānis 08.12.17 14:15
 
9
0

Tādas dusmas, ka gribas ielikt mīnusu. Cik es būtu laimīgs, ja šis gadījums eskalētos domes atlaišanā.

LittleFurry1898 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Spēlmanis
  LittleFurry1898 08.12.17 17:36
 
6
0

atbildot uz obezjānis komentāru " Tādas dusmas, ka gribas ielikt mīnusu. ... "

Jēgas atlaist, ja tāpat tādi paši tirliņi iet iekšā? Skaties, pirms gadiem 10 bija saeimā zagļi, bija saeimas atlaišana, nekas nemainās, tikai mazāk zināmas sejas, bet tie paši zagļi.. Varbūt kaut kas lēni mainās, varbūt kāds cenšas cīnīties, bet tomēr tie tiek un tiks apklusināti agri vai vēlu, taka nekas nemainīsies. Domes/Pašvaldības un galveinais Saeima - visi zagļu un appisēju kantori.

Labāk par atlaišanu būtu uztaisīt slepenu organizāciju, ko nevadītu neviens no Latvijas deputātiem, bet gan drīzāk kāds no Eiropas, organizācija varētu izmeklēt un atklāti sodīt visus šos nodokļu zagļus, sākot ar to ka būtu jāatmaksā nozagtā nauda, un beidzot ar cietumu un ar totālu bankas iesaldēšanu, īpašumu atņemšanu u.c. 

Tad tiešām neviens pat nedomātu ķerties klāt valsts budžetam, un izniekot to naudu.   Varētu taisīt petīciju, bet ja organizācija tiks taisīta šeit, tad viss ātri būs korompēts un organizācija drīzāk sāktu slēpt zādzības. 

Diez kaut kā caur ES nevar uztaisīt petīciju, lai tiktu izmeklēti šādi gadījumi? Es būtu ar mieru parakstīt, ja zinātu, ka tas kaut ko līdzēs.

Emdy121 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Admins iesaka
  Emdy121 08.12.17 19:22  
 
5
0
Smieklīgākais, ka visa valsts zina, ka tur zog uz vella paraušanu, a padarīt tiem mūdžiem neviens neko nevar (negrib?) Un jā, ja būtu cita opcija kā veiksmīgi ikdienā pārvietoties pa Rīgu (taxi neskaitās - es domāju variantu ar kuru var pārvietoties ikdienā un arī nebankrotēt), tad Rīgas satiksmes pakalpojumus neizmantotu jau sen. Principa pēc.

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 08.12.17 22:48
 
4
0

Kurš man var paskaidrot, sekojošu situāciju, es vispār nelietoju sabiedrisko transportu, ja ir nepieciešamība izmantoju taksometru, kurš ir salīdzinoši lētāks (noteikti, ja pārvietojas vismaz trīs cilvēki), Kur paliek mani nodokļi, kuri nav nemaz tik mazi, kas par to atskaitās. Kāpēc jādotē, kapēc jāņem kredīti, kam tas ir izdevīgi, kurš ir patiesā labuma guvējs. Retorisks jautājums, žēl.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 08.12.17 17:19
 
6
4

Latvieši arī mūsdienās nav nekas vairāk kā dzimtcilvēki.

mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 08.12.17 17:19
 
2
0

  

Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa MobiļņiksMedaļa Zeltrocis
  Drakonvīrs 09.12.17 23:35  
 
0
0

atbildot uz Meladze komentāru " Bet esi Vienotības, Lemberga, Šlesera, Soros... "

Demagogs, bet tas tev ir raksturīgi, samest visu vienā kaudzē, un izlikties, ka esi dikti gudrs. Pirmkārt Vienotībai ar Sleseru un Lembergu maz kopīga, drīzāk šos "kungus" jāsasaista ar Zaļajiem Zemniekiem. Otrkārt, apsveicu tu esi aplauzies - vēlēšanās, kā jau vienmēr, atbalstīšu Nacionālo Apvienību ar Raivi Dzintaru. Tā lūk, sīkais gudrīt.Mīnuss tev.

Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa MobiļņiksMedaļa Zeltrocis
  Drakonvīrs 10.12.17 22:54  
 
0
1

atbildot uz Meladze komentāru " Vienotība kopā ar ZZS šobrīd ir koalīcija, š... "

Kas notiek zinu, bet atgādinu, es atbalstu Nacionālo Apvienību jau krietni ilgu laiku, tā kā par tiešu Vienotības atbalstītāju mani nedrīkst saukt, savukārt tevi par kremļa trolli var, jo dīvainā kārtā tavi uzskati daudzkārt sakrīt ar kremļa propogandistu uzskatiem. Interesanti, vai ne. Tā kā dubultus standartus es atvainojiet nesaskatu, sīkais gudrīt. Mīnuss.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 10.12.17 18:31
 
1
2

atbildot uz Drakonvīrs komentāru " Demagogs, bet tas tev ir raksturīgi, samest v... "

Vienotība kopā ar ZZS šobrīd ir koalīcija, šķiet, ka tu pat nezini kas LV politikā notiek. Atkal dubultie standarti, es tevi par vienotības atbalstītāju nedrīsktu saukt, bet tu mani par kremļa trolli drīksti. Phh. Diemžēl pie tik tukšiem argumentiem nonākam kad kāds no diskusijas dalībniekiem ir spējīgs redzēt tik savu šauro egoistisko pasauli.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 09.12.17 22:52
 
1
2

atbildot uz Drakonvīrs komentāru " Pēc sevis spried? Es neesmu tāds kremļa pakal... "

Bet esi Vienotības, Lemberga, Šlesera, Sorosa pakalpiņš

Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa MobiļņiksMedaļa Zeltrocis
  Drakonvīrs 09.12.17 16:16  
 
0
1

atbildot uz Meladze komentāru " Ej un turpini klanīties savu kungu priekšā. ... "

Pēc sevis spried? Es neesmu tāds kremļa pakalpiņš kā tu. Puikiņ. Mīnuss  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 09.12.17 16:12
 
1
2

atbildot uz Drakonvīrs komentāru " Būtu turējis muti. Mīnuss.   ... "

Ej un turpini klanīties savu kungu priekšā.

Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa MobiļņiksMedaļa Zeltrocis
  Drakonvīrs 09.12.17 14:59  
 
0
1

atbildot uz Meladze komentāru " Latvieši arī mūsdienās nav nekas vairāk... "

Būtu turējis muti. Mīnuss.  

superfreak avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Bērndārznieks
  superfreak 08.12.17 16:34
 
0
2

atbildot uz aris1188 komentāru " valstī viss ir kārtībā   ir jāb... "

Bankrots jau maksligais, taa sauktais LV patiesais. Parex/Banka Baltija utt. Pat Airbaltic ar to tiek LV laisti cauri. 

Ja pasiem butu valstij svarigs uznemumins, ganjau ar liela dala daiitu tadus mazus nedarbinus.