Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
83
Pirms kāda laika (pareizāk sakot diezgan pasen) biju rakstījis par atsevišķām Facebook lapām, kas ļoti uzbāzīgi reklamē, kādas mazpilsētās mēru. Toreiz (pagājušā gada septembrī) laika trūkuma dēļ biju uzdūries vien dažām lapelēm, kuru galvenais uzdevums bija spodrināt Puzes ķoniņa Aivara Lemberga luksofora krāsas mundieri. Šāda prakse, protams, nav nekas neierasts. Cik man zināms, lielākajai daļai Latvijas partiju (vismaz tām, kas grib tikt ievēlētas Saeimā) ir savas pārstāvniecības sociālajos tīklos.

Nacionāļiem ir virkne ar troļļiem, kas lamā krievus un komentāru sadaļās biedē ar drīz tuvojošos musulmaņu invāziju, Saskaņas jauniešiFacebook sociālajā tīklā taisa nesmieklīgas mēmu lapas, kritizē Rietumus un pielaizās Ušakovam, savukārt Latvijas Krievu savienība izplata baumas par Latvijā atdzimstošu fašismu un ir gatava norakt naidīgu komentāru kaudzēs ikvienu, kurš nav pārliecināts Putina „krievu pasaules” adepts. Interneta cīņā pēdējos mēnešos ir iesaistījusies arī Jaunā konservatīvā partija, kuras trollēni interneta lietotājus nemitīgi biedē ar visuresošo oligarhātu (analogi feministēm, kas bauro par patriarhātu).

Savas propagandas lapeles ir arī iepriekš minētajam kungam nopilsētas ar rītdienu. Tiesa šajā gadījumā to uzdevums ir, nevis atbalstīt veselu politisko spēku (ZZS), bet gan propagandēt tieši Ventspils mēra viedokli par dažādiem sabiedrībā svarīgiem jautājumiem, kā arī nikni kritizēt viņa politiskos oponentus.

Uzreiz jāsaka, ka šoreiz tematam esmu veltījis nedaudz vairāk laika un kopā atlasījis veselas 58 (!) Facebook lapas, kas ikdienā nodarbojas ar Ventspils mēra popularizēšanu. Protams, pastāv arī iespēja, ka kaut ko esmu palaidis garām. Ja tā, tad Ventspils mēra propagandas tīkls ir vēl iespaidīgāks un krietni pārsniedz manis atlasītos 58 resursus.

Ojāra Grīnberga čakarētāja propagandas lapas internetā pārstāv visplašāko interešu spektru. To skaitā ir tādas, kuru mērķauditorija ir jaunieši, sievietes, uzņēmēji, laucinieki, dabas mīļi un suņu mīļi, gardēži un sporta fani. Nosauc man kādu Latvijas sabiedrības daļu un es atradīšu Lemberga propagandas lapu, kas veltīta tieši tai!

Piemēram, ar Puzes nelabā propagandu Facebook sociālajā vietnē nodarbojas –

Nevainīgas joku un mēmu lapas jauniešiem (tādi sociālo mediju brīnumbērni kā Jautrais, Vēlētājiem, Labākais internetā, Iedzeram).

Sieviešu un filofīlu auditorijai veltītas lapas (Sajūtas, Attiecības, Sievietes klubs).

Lapas, kas hūtes propagandas nolūkos ekspluatē patriotismu (Mūsu Latvijai, Es mīlu Latviju, Mēs mīlam Latviju).

Lapas dabas cienītājiem (Latvijas daba, Zaļā Latvija, Dabas skati).

Lapas, kas veltītas atsevišķām Latvijas pilsētām un novadiem (Es mīlu Ventspili, Novados.lv, Mēs mīlam Rīgu, Es mīlu Kurzemi, Es mīlu Latgali, Es mīlu Vidzemi, Es mīlu Zemgali).

Latvijas uzņēmējiem veltītas lapas (Latvijas uzņēmējs, Latvijas Nacionālais biznesa portāls, Latvijas uzņēmēji).

Citas lapas izliekas par ziņu portāliem, dažām no tām pat ir savas mājaslapas, kas ģenerē rakstus, godājot visuvareno Lembi (Ekonomika.lv, VISAS ZIŅAS, LABDIEN.lv, Dzeltenais.lv, Sliktās Ziņas, Labās ziņas, Rīdzenes sarunu ziņu dienests, Kultūras Ziņas, TautasBalss.lv).

Pa vienai lapai Puzes propagandisti ir veltījuši pat gardēžiem (Garšīgi), dzīvnieku mīļotājiem (Mīlulis), sporta faniem (Hokejs.lv), un pat ļaudīm, kas īpaši dedzīgi aizraujas ar laika ziņu skatīšanos (Meteoziņas).

Citas lapas ir atklātākas par saviem patiesajiem mērķiem un nebaidās iekļaut savā nosaukumā savas mūzikas pasūtītāju (Runā Lembergs, Latvija par Lembergu).

Liela daļa no šīm lapām, neskatoties uz maldinošajiem nosaukumiem, pārpublicē tikai Mazā Huseiniņa slavinošas un viņa pretiniekus nomelnojošas ziņas. Cita satura šajās lapās nav. Citas, Lembergu iestarpina starp ikdienišķiem ierakstiem, kas atbilst lapas tematikai. Piemēram, lapā, kas veltīta attiecībām (Attiecības), nav nekas neparasts ik pa laikam ieraudzīt kādu ierakstu, kas slavina Ventspils mēru. Tā nu sanāk, ka Latvijas pusaudžu meiteņu sapņu vīrietis ir, nevis Džastins Timberleiks, bet pirmspensijas kārumnieks ar apšaubāmu stila izjūtu.

Lemberga propagandas mašinērijas operācijas tiek īstenotās aptuveni šādi – kāda no „atslēgas lapām” (paši savu saturu veido tikai daži no iepriekšminētajiem avotiem) nopublicē video, bildi vai rakstu, kas atspoguļo Ventspils mēra nostāju vienā vai citā sabiedrībā aktuālā jautājumā. Pēc kāda laika šo informāciju pārpublicē virkne citu lapu, kas no malas neizskatās, ka būtu jebkādā veidā saistītas ar politiku.

Starp citu, rakstam pievienotajos attēlos atradīsiet piemēru tam kā Lemberga sociālie mediji centās nomelnot deputātu Judinu un viņa pārstāvēto Rīdzenes sarunu parlamentāro komisiju.

Daļa no manis minētajām lapām, visticamāk, ir uzceptas Alberta Joda vadītajā Puzes troļļu fabrikā. Citas, visticamāk, pirms tam ir strādājušas neatkarīgi, bet ar laiku tikušas nopirktas. Izejot cauri vairāku lapu ierakstiem, var secināt, ka daļa lapu varētu būt iegādāta aptuveni 2017.gada vasarā – laikā, kad Latvijā aktualizējās t.s. Rīdzenes sarunu skandāls, kurā bija iesaistīts arī Lembergs. Tāpat jānorāda, ka daļa no lapām tiek izmantota arī citu produktu reklamēšanai. Acīmredzot Ventspils mērs ir tikai viens no šo lapu klientiem.

Neskatoties uz ieguldītajiem līdzekļiem un darbu, no malas izskatās, ka Lemberga Facebook propagandas projekts ir izgāzies. Sekotāju skaits aug lēnām, bet ar Lembergu slavinošajiem ierakstiem lielākoties dalās tikai ar pašu Lembi saistītie avoti. Papildus tam, daļa no minētājām lapā, nespējot piesaistīt pietiekami daudz sekotāju, uz raksta tapšanas brīdi ir kļuvis neaktīvas.

Tiesa runāt par Lemberga pakāpenisku pazušanu no Latvijas sociālo mediju ikdienas runāt ir pāragri, tā kā tuvojas vēlēšanas un cīņa par varu internetā tuvākajos mēnešos tikai aktualizēsies. Līdz ar to gribas uzjautāt, vai par šo lapu eksistenci ir informēts KNAB, un, ja ir vai mūsu korupcijas apkarotājiem ir plāns, kā cīnīties pret šāda tipa politisko aģitāciju internetā?

Lai to noskaidrotu rakstu vēstules formā esmu nosūtījis KNAB!

 Autors: Janis Rubenis2 Puzes velna Facebook impērija
1.
 Autors: Janis Rubenis2 Puzes velna Facebook impērija
2.
 Autors: Janis Rubenis2 Puzes velna Facebook impērija
3.
 Autors: Janis Rubenis2 Puzes velna Facebook impērija
4.
1
83

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [6]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ottokaars avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Doktors
  ottokaars 17.05.18 17:34
 
9
0

atbildot uz KerCiet komentāru " Man lembergs Tiri Labi patik. Vismaz pi... "

Nav jautājums par to, cik kurš un ko sakārto, bet cik daudz nofenderē...

Tāpēc, ka skārtota tiek tikai fasāde pašreklāmas nolūkos, par relatīvām kapeikām... Toties izshēmots un izfenderēts tiek jau krietni vairāk par vienas pilsētas noformējuma budžetu...

Un latvju bauri par to vēl sajūsmā kliedz, kad mazis imperatoriņš viņam saujiņā iemt kapeiciņu vai garoziņu no sava galda, kamēr viņa ielikteņu armija no nodokļu maksātāju kabatām nepātrauktā straumē izsaimnieko miljonus...

Tā arī dzīvojam...

Tagad populārākās partijas - ZZS un Saskaņa... Apsveicu- tuvākajā nākotnē dzīvosim "mazajā Kreivijā" ko pārvaldīs šaura mafioza varas vertikāle, kas ar jaunu sparu savāks zem nagiem visu, kas nes jebkādu peļņu...

Un tev- "fanātiskais pielūdzēj", pat zemapziņā tiks iepotēts par minimālo algu un maksimāliem nodokļiem vergot praktiski dzimtbūšanas sistēmā, kur tu būsi vajadzīgs tikai kā lētais darbaspēks...    

spoku dienas doma

Drakonvīrs avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RainisMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 17.05.18 16:13  
 
2
0

  +

LedusTēja avatars
Medaļa LācītisMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Namejs
  LedusTēja 17.05.18 16:22  
 
2
2
Man lembergs Tiri Labi patik. Vismaz pilsetu sakartojis,. Ne vis ka usakovs Rīga miskaste celi tadu ka sprandu Var aplauzt

mazais muks avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  mazais muks 18.05.18 07:29  
 
0
0

Ei autor , varbut ir vērts pašam arī kandidēt uz kādas pilsētas mēra vietu ! Un pēc tam reali ar darbu un parliecibu parādīt kā TAS darbiņš jadara ! 

 

Anonīms
Andris Kučāns 28.05.18 20:16
 
0
0

atbildot uz mazais muks komentāru " Ei autor , varbut ir vērts pašam arī ka... "

Ko tu piesējie tiem autoriem, nu dien, tu gadījumā neesi izdzimtenis Silenieks.

Tu veloceliņa atklāšanā piedalījies? Kaut kā pie Lembja suņa saites tevi nemanīju!?

Anonīms
suns 17.05.18 20:45  
 
1
2
Neaiztiec Aivaru,kas tu pats esi?