Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
23

Pēdējā laikā sociālajā tīklā facebook, neskatoties, uz Cukurberģu Marka paziņojumiem, ka vietne beidzot nolēmusi cīnīties ar troļļiem un propagandu, ir uzpeldējušas vairākas Puzes ezera jodu atbalstošas lapeles.

Cilvēks luksofors mūsdienu apstākļos acīmredzot nav apjucis un aktivizējis virkni sevi slavinoši propagandas lapeļu – Ventspīl, Ko mediji tev nestāsta, Skandāli, Vēlētājiem un Patiesības ministrija.

Visas šīs lapas vieno kāda ļoti interesanta īpašība – tās visas slavina kādu izbijušu matemātikas skolotāju no Jēkabpils, kurš pēdējā laikā kritis nežēlastībā kādā korupcijas skandālā, kā arī kritizēt un izsmiet šim skolotājam neizdevīgus politiķus – Artusu Kaimiņu, Valdi Zatleru, Ģirtu Valdi Kristovski utml. Vēstījums visām lapelēm ir aptuvini šāds – to, ka bijušais matemātikas skolotājs māk tikai atņemt un dalīt ir izdomājis Soross, bet apvainojumus korupcijā ir safabricējuši viņa politiskie konkurenti.

Ielūkojoties manis atlasītajās lapelēs, redzam, ka lapas Ventspīl un Ko mediji tev nestāsta savu darbību ir sākuša tikai šā gada aprīlī. Secinu, ka to mērķis, visticamāk, sākumā ir bijis iespaidot pašvaldību vēlēšanu gaitu Ventspilī. Vairums šo lapu ierakstu veltīti politiķu Kaimiņa un Kristovska kritikai. Kā gadījies, kā ne, bet tieši šie vīri publiski iestājās pret Kurzemes itāļa palikšanu Ventspils hercoga amatā vēl uz 4 gadiem.

Lapas Skandāli un Vēlētājiem radušās krietni agrāk, taču arī to uzdevumi ar daudz ko neatšķiras – jāslavina Ventspils vietējais supervaronis Stipendiators un jāpeļ visi ļaundari, kas viņam iebilst.

Starp citu, vēl viena Pensionāru karaļa piekritēju lapele – Patiesības ministrija ir uzcepta pavisam nesen, pagājušajās brīvdienās, un savu aktīvo darbību sākusi ar kaut ko līdzīgu informācijas operācijai pret deputātu Kaimiņu, kurš pēdējā laikā sagājis ragos ar kādu vārdā nenosauktu autokrātu Ventspilī. Lapā šā gada 22.septembrī nopublicēts Kaimiņu diskreditējošs video, kuru tūliņ pārpublicējušas visas iepriekšminētās facebook lapas. Kā teiktu Kremļa propagandas dižgars Dmitrijs Kiseļovs – Sovpadeņije? Ņe dumaju!

Līdzīgi arī šeit, man šķiet, ka tā nav sagadīšanās un kāds par šādiem pigoriem, visticamāk, saņem naudu no šo lapu pielūgsmes centrālā personāža, proti, no Anrija un Līgas tēta, gandrīz visos kriminālprocesos attaisnotā Temīdas lutekļa Ventspils Huseina.

Interesanti, ka paurķējot vēl nedaudz dziļāk var pamanīt, ka papildus jau nosauktajām lapām, Ojāra Grinberga čakarētāju atklāti slavina arī tādas lapas kā Sabiedrība par atklātību, Tautas Balss un Labdien.lv. Par pēdējām divām gana plaši jau ir rakstījis bloga ardomu.lv autors Jānis Polis.

Atliek vien secināt, ka atsevišķi politiskie spēki Latvijā ļoti veikli mācās no austrumu kaimiņa un nekautrējas apgūtās zināšanas izmantot savu politisko ambīciju realizēšanai. Politiskā cīņa, ir jebkuras demokrātijas sastāvdaļa, taču arī šeit vajag izdomu un stilu. Savādāk sanāk klaja, acīs krītoša un ausīs lienoša propaganda, no kuras patiesībā sanāk vairāk slikta nekā laba.

 Autors: Janis Rubenis2 Puzes vella propaganda letiņu stilā
1
23

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [2]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Dark Magician avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Dark Magician 27.09.17 09:53  
 
4
0
Citos novados netrūka lapelu kas slavētu šeit peltos. Lembergs var nepatikt, bet izdomāt ka viņš un viņa birojs vienīgie sevi propogandē un ceļ mesijas vietā ir akli...

ottokaars avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa TrumpeMedaļa Dienas doma
  ottokaars 27.09.17 20:24
 
0
0

Vajadzēt jau nu beidzot vecajam perdelim pāris gadus ar mantas konfiskāciju iešķiebt...   

Kremlim arī grūti laiki- iskanderi vairs nesmejas... un šito koaboracionistu atmetuši kā maznozīmīgu pešku- lai kuļas pats kā māk...