Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
31
Lai notiek, redzot kā tiek risinātas lietas Saeimā ap Sudrabas Rīdzenes sarunu izpētes cirku un kumēdiņiem, nevaru stāvēt malā par to visu mazliet neirēcot un neiemetot tādu kārtīgu akmeni Nacionālās apvienības (NA) skaisto puķu dārzā, kurā jau labu laiku plaukst un zeļ komjaunatnes ziedi, korupcijas un plānprātības dēsti.

Mazliet atkārtošos, uzsverot, ka Saeima ar NA palīdzību jau otro reizi nespēja paņemt Ingunu aiz krāgas uz aizlidināt to uz visām četrām debess pusēm pa Saeimas durvīm, iedomājaties, kas ar mani notiktu, ja es Iecavas „VIZULO” lampiņu fabrikā pie slēdžu konveijera sāktu šitā māžoties, kā to dara Saeimas deputāti darba laikā.

Paldies Dievam, ka vēl Latvijas ceturtā vara dara, ko var, atspoguļojot visus iesaistītos klaunus un to izdarības. Šoreiz gribu vērst uzmanību uz trim NA klauniem un dažiem arlekīniem, kuri balsojuma par Sudrabas atstādināšanu laikā, nebija atrodami savās darbavietās. Kas notiek ar tiem, kas basto skolu un darbu es jums nestāstīšu, paši labi zināt.

Tas, ka iepriekš minētā klaunādes komisija vispār nav sasniegusi nekādus atklājumus vai nākusi klajā ar ierosinājumiem, tas sen jau visiem ir skaidrs, bet nezin kāpēc mūsu vēlētais parlaments to negrib saprast un mani īpaši pārsteidz NA ūbernacionāļu rīcība minētajos balsojumos, proti, man īsti nav skaidri viņu rīcības motīvi.

Kaut arī cirka komisijas biedri Ritvars Jansons (NA), Andrejs Judins (PAR) un Mārtiņš Šics (LRA) galaziņojumam pievienoja savus atšķirīgos viedokļus, tādejādi norobežojoties no komisijas sāpēs un smieklos dzemdētā dokumenta, 100 tautā „mīlētie” suķēni jau otro reizi nespēja vismaz simboliski atstādināt Sudrabu no komisijas vadības, lai parādītu viņai īsto vietu un mazliet nokauninātu.

Patiesībā NA spēlē interesantu spēli, ko sauc par divkosību, jo kad pirmoreiz šādu lēmumu deputāti mēģināja pieņemt, tieši NA un „Vienotības” frakciju pārstāvji bija tie, kas ierosināja meitenes ar putniem galvā atstādināšanu. Taču, kā vēlāk izrādījās, daži komjaunatnes nacionāļi slavenajā balsojumā pasargāja Frizūras kažoku, „nobastojot” sēdi, proti, izdarot šādas tādas manipulācijas ar savām reģistrācijas kartītēm. Kā tika noskaidrots, kirilicas nīdējs Imants Parādnieks (NA), rakstāmgalda ģenerālis Kārlis Krēsliņš (NA) un sarkanais Aleksandrs Kiršteins (NA) izņēma savas reģistrācijas kartītes, ļaujot balsojuma noslēgties par labu vecenei bleķenei.

Ar to viss nebeidzās, NA klauni sapratuši, ka ir kārtīgi nolažojušies, sauca palīgos smuko Raivi Dzintariņu, kurš nu metās šos aizstāvēt: “Mēs jau pašā sākumā balsojām pret viņas iekļaušanu komisijā [ko tad neizbalsojāt?], mūsu pārstāvis komisijā Ritvars Jansons [visu cieņu Jansonam] balsoja pret viņu kā vadītāju. Komisijas vadītājas atsaukšana brīdī, kad galaziņojums jau gatavs, būtu tikai simbolisks balsojums [Nameja gredzens, Lāčplēsis un sklandrausis arī ir tikai simboli], kas neko nenozīmētu [un kur tad paliek latviska Latvija?]. Drīzāk tas šķita kā atsevišķu deputātu organizēts šovs [varēji jau piedalīties], tādēļ vairāki mūsu frakcijas pārstāvji izvēlējās tajā nepiedalīties [nu, nu].” Raivis juzdams, ka briest ziepes, aizmuka pat neapmaksātā atvaļinājumā, lai nebūtu jāpiedalās tajā liktenīgajā sēdē.

Savukārt tas, kurš vienmēr izliekas par rusofobu, proti, Parādnieks centās sevi attaisnot, sakot, ka “Mēs frakcijā esam vienisprātis, ka Sudrabai šajā komisijā nebija jābūt [Johaidī! Ko tad tu nebalsoji?]. Taču mainīt vadītāju brīdī, kad komisija darbu noslēgusi un galaziņojums sagatavots, būtu muļķīgi [pats spogulī esi paskatījies, sorry uz saviem nedarbiem], jo tad citam būtu jāuzņemas atbildība par iepriekšējā vadītāja sagatavoto galaziņojumu. Šī atcelšana bija Judina inscenēts politisks farss [protams, Judins atkal vainīgs, vai varbūt Imantam viņš nepatīk, jo viņš ir krievs!]. Mums nebija obligāts balsojums [kad gribu eju uz darbu, kad negribu – neeju!] un es jau frakcijas sēdē pateicu, ka nevēlos piedalīties politiskā farsā [tad, huļi tu balotējies ik pēc četriem gadiem] un jautāju frakcijas vadībai, vai drīkstu no tā norobežoties, izņemot kartīti. Neviens neiebilda.”

Tad pienāca Kažas Krēēēēēēsliņša kārta attaisnoties: “Deputāti sēdes laikā var iziet dažādās darīšanās, piemēram, parunāties ar žurnālistiem vai kolēģiem. Ja atmiņa neviļ [vecais, sen jau viļ!], man tieši tobrīd piezvanīja Gaidis Zeibots [visu jūru admirālis], kurš nevarot sazvanīt deputātu Juri Vectirānu [ģenerāļu ģenerāli]. Tādēļ es izņēmu savu kartīti un ar visu telefonu [tiešām, ar visu, visu, pārzvanīt nevarēja?] aizgāju pie Vectirāna. Domāju [nu tu melo, ka ausis kust], varbūt varēšu apsēsties blakus un turpat nobalsot [nu tu afigel, bez kartiņas?], bet tur visas vietas bija aizņemtas [kur? ... Saeimas tualetē!] un nevarēju nobalsot [nabadziņš]. Tas bija vienkārši negadījums, ka tā sanāca [labi, ka bikses nepietaisīji!].”

Lūk, Aleksandrs Kiršteins mani pārsteidz ar atklātību, liekot noprast, ka šis patiesībā kalpo Sudrabas partijai „No Sirds Latvijai”, norādot, ka “Pirmkārt, mums nebija frakcijas balsojums. Otrkārt, tās ir manas deputāta tiesības – es varu izņemt kartiņu un staigāt, kur gribu [kaut vai uz pašu elli]. Treškārt – Sudraba bija mana kolēģe Budžeta komisijā [es gan teiktu, ka joprojām ir] un šķita nekorekti tā rīkoties. Nav nekādas nozīmes, kurš nolasa galaziņojumu. Tas tāpat ir nekam nederīgs.”

Sapratuši, ka viņu divkosība un gļēvulība ir pamanīta, NA turpināja iesākto cirku piedāvājot atkal lemt par Sudrabas atstādināšanu. Tas ir tāpat, kā apēst vecu vinegretu, izvemt to un tad atkal mēģināt to apēst. Protams, ka arī otra reize sanāca tikpat nesmuka. Kaut arī NA frakcijai šoreiz izdevās nodrošināt disciplīnu, bet no sēdes tieši uz balsojuma laiku nosvīda kādreizējie Sudrabas frakcijas kolēģi Arvīds Platpers un Silvija Šimfa, kuri tagad ir iefiltrējušies Latvijas Reģionu apvienībā. Savukārt „Vienotības” frakcijas āksti Inesis Boķis un Viktors Valainis, kuri ar vienu kāju jau it kā pārcēlušies uz ZZS, balsojumā atturējās. Tādējādi Sudraba jau otro reizi noturējās komisijas vadībā. Tagad dārgie lasītāji pievērsiet uzmanību, lūdzu, šī raksta virsrakstam, lai par to vēlreiz padomātu, pirms mest biļetenu nākamās Saeimas balsošanas urnā.

Atceros to dienu, proti, 2015.gada 12.decembri, kad Bauskā notika NA kongress, es arī tur biju, ar muti vaļā klausījos Dzintara uzrunā, forši skan – par latvisku Latviju, rūpēsimies par ģimenēm ar bērniem, nevar nepiekrist. Dzintars toreiz teica, ka galvenās problēmas ir globālais terorisms, nabaga bēgļi un Krievija, zaļie cilvēciņi, bet par korupciju un pūstošo Latvijas tiesu sistēmu viņš nebilda ne vārda. Vēl mazāk nekā gads ir atlicis līdz vēlēšanām, Dzintar! Vai tu paspēsi atrisinās globālā terorisma problēmu, vai esi izdomājis, ko darīt ar zaļajiem cilvēciņiem un tūkstošiem Āfrikas bēgļu Muceniekos. Protams, ka nē, jo toreiz Bauskā tu nodarbojies ar populismu. Globālās problēmas, ko minēji, priekš Latvijas ir pālāk liels kumoss, nemaz nerunājot par NA spējām. Lai šīs problēmas risina Merķele, Trumps, Obamka un Puķins. Varbūt tā vietā beidzot sakārtosi savu saimniecību, attīrot partiju no liekēžiem, sāc ar tiem trim manis pieminētajiem varoņiem, tad varbūt es tev noticēšu!

P.S. „Mūsu biedri strādā idejai, kurai viņi tic,” Raivis Dzintars, 2015.gada 12.decembrī, Bauskā.

 Autors: Janis Rubenis2 Partiju krāsām, nosaukumiem, programmām un lozungiem tic tikai aklas aitas
0
31

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [5]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Sesks Kasjaks avatars
Medaļa ProfesionālisMedaļa PalaidnisMedaļa Redaktors iesaka
  Sesks Kasjaks 30.01.18 21:43
 
5
0

atbildot uz Vinnīts komentāru " Ticēt partiju solījumiem jau ir kā ticē... "

Hū, es jau nobijos, kas es vienīgais tā domāju, paldies Vinnīt par atbalstu!

Vinnīts avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņšMedaļa Admins iesaka
  Vinnīts 30.01.18 16:56
 
4
0

Ticēt partiju solījumiem jau ir kā ticēt zobu fejai

Charged avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa TribīneMedaļa Nedēļas hīts #2
  Charged 31.01.18 13:21
 
2
0

  

Anonīms
Remanuels 31.01.18 12:38  
 
0
1
Jābāļšo pār šč
Anonīms
Remanuels 31.01.18 12:38  
 
0
1
Ļāb ņē pār žžš