Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
40

Iniciatīvu mājaslapā manabalss.lv ievietojis Uģis Polis, kurš pauž ierosinājumu nojaukt Uzvaras pieminekli! Vēlaties, lai šis tiek apstiprināts - parakstieties : )

Padomju savienībai pārkāpjot... Autors: Pensionāris Parakstu vākšana par Uzvaras pieminekļa nojaukšanu.
1.

Padomju savienībai pārkāpjot starptautiskās tiesības, Latvija tika okupēta un iekļauta Padomju sociālistisko republiku savienības (PSRS) sastāvā pret Latvijas iedzīvotāju gribu. Minētais piemineklis pēc Krievijas federācijas valdības oficiālā viedokļa tika celts kā simbols Latvijas atbrīvošanai no nacistiskās Vācijas karavīru padzīšanai no Latvijas teritorijas. Līdz ar to padomju karavīri tiek saukti par „atbrīvotājiem”. Lai gan ir zināms, ka PSRS režīms ir atbildīgs par masveida deportācijām uz Sibīriju, neskaitāmām civiliedzīvotāju slepkavībām, izvarošanām, laupīšanām, ieslodzīšanām koncentrācijas nometnēs. Šīs zvērības izpildīja tā saucamie sarkanie "atbrīvotāji". Realitātē tā nebija Latvijas atbrīvošana no nacistiem, bet gan nacistiskais režīms tika nomainīts pret citu okupācijas režīmu- vēl asiņaināku, nežēlīgāku, zvērīgāku- Padomju savienības režīmu. Diemžēl viens no šiem simboliem, kas latviešu tautai atgādina milzīgās ciešanas Padomju okupācijas dēļ, vēl aizvien atrodas Latvijas sirdī, Rīgā- liels un grūti nepamanāms. Mūsdienās Uzvaras piemineklis jau sen vairs nav atceres piemiņas vieta padomju veterāniem "atbrīvotājiem", bet gan pārvērsts par strikti politisku pasākumu 9. maijā, kurš tiek sponsorēts no Kremļa puses un veidots Krievijas interesēs, kurš īsteno Kremļa plaši izvērsto propagandu.

Līdz ar to mēs katru gadu... Autors: Pensionāris Parakstu vākšana par Uzvaras pieminekļa nojaukšanu.
2.

Līdz ar to mēs katru gadu varam novērot pie Uzvaras pieminekļa sadzērušos un agresīvu cilvēku pūļus, kuri pēc 9. maija svinībām atstāj milzīgus atkritumu kalnus Uzvaras laukuma teritorijā un citviet pilsētā, kā arī dodoties uz mājām turpina lietot alkoholiskos dzērienus publiskās vietās ignorējot Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksu un uzvedās agresīvi un provokatīvi gan viens pret otru alkohola iespaidā, gan arī it īpaši pret latviski runājošiem iedzīvotājiem. Bet šajā dienā policija dēļ darbinieku trūkuma ir bezspēcīga novērst neskaitāmos administratīvos un kriminālos likumpārkāpumus, lai sargātu parastos Latvijas iedzīvotājus no Kremļa propagandas barotām ne pārāk inteliģentu un agresīvu ļaužu ordām. Uzskatu, ka Uzvaras piemineklis ir kļuvis par simbolu visām zvērībām, ko Padomju vara 51 gadu laikā ir nodarījusi Latvijai un tas fakts, ka pēc 26 gadiem, kopš Latvijas republika ir neatkarīga valsts, šis piemineklis, kas simbolizē milzīgo ļaunumu ko PSRS ir nodarījusi Latvijai, man, pārējiem latviešiem un Latvijas iedzīvotājiem šķiet absolūti nepieņemams. Manā skatījumā tas, ka Uzvaras piemineklis vēl aizvien stāv Latvijas galvaspilsētā ir spļāviens sejā visiem latviešiem un bijušajiem latviešu karavīriem, kuri ir atdevuši savas dzīvības, lai Latvija būtu brīva no okupantiem un , lai no komunisma un sociālisma Latvijā nebūtu nekādu pazīmju!

Nepieciescaronams lai valsts... Autors: Pensionāris Parakstu vākšana par Uzvaras pieminekļa nojaukšanu.
3.

Nepieciešams lai valsts noslēdz līgumu ar kādu celtniecības kompāniju, kura piedāvā liela apjoma demontāžas darbus. Protams izmaksas var tikt veiktas no valsts līdzekļiem, var mēģināt piesaistīt kādu Eiropas fondu vai vākt tautas ziedotus līdzekļus, pieļauju, ka arī citas bijušās PSRS valstis būtu gatavas ziedot finanšu līdzekļus šim projektam. Otrs variants ir tāds, ka Nacionālie Bruņotie Spēki detonē Uzvaras pieminekli ar sprāgstvielām no Aizsardzības ministrijas budžeta. Vēlos pieminēt faktu, ka kādu laiku atpakaļ, līdzīgu iniciatīvu, kura bija sasniegusi 10.000 parakstus, noraidīja Parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, saistībā ar Ārlietu ministrijas norādījumu, ka starp Latviju un Krieviju ir noslēgts starpvalstu līgums par Latvijas teritorijā dzīvojošo Krievijas militāro pensionāru un ģimenes locekļu sociālo aizsardzību, kurā ir pants, kas paredz pušu savstarpēju memoriālo būvju un masu apbedījumu vietu saglabāšanu un uzturēšanu. Šajā sakarā vēlos norādīt, ka šī iniciatīva arī paredz šo pantu grozīt, pamatojoties ar to, ka Krievija pēdējos gadus vienpusīgi jau sen aktīvi lauž, ignorē un neievēro daudzas starptautiskās vienošanās un līgumus. Uzskatu, ka nekas slikts nenotiks, ja arī Latvijas republika attiecībā uz Krieviju, šo pantu par pieminekļa nenojaukšanu, lauzīs.

Mēs varam tikai minēt un... Autors: Pensionāris Parakstu vākšana par Uzvaras pieminekļa nojaukšanu.
4.

Mēs varam tikai minēt un cerēt, vai tiešām savācot 10k parakstus, saeima piekritīs nojaukt šo pieminekli.

Kādas ir jūsu domas?

Izmantotie avoti:
http://manabalss.lv
3
40

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [10]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa SpoksMedaļa Praida olaMedaļa Senču ola
  kartupelis ar mugurkaulu 02.10.17 18:56  
 
15
0
To OKUPANTU,DEPORTĒTĀJU un SLEPKAVU pieminekli jau vajadzēja nojaukt pēc krievu okupācijas beigām!!!Slava Igoram Šiškinam(čiekuram)un viņa čomiem,kas agrāk mēģināja šo pārdaugavas monstru saspridzināt!!!

Panzer avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa PolittehnologsMedaļa Cacans
  Panzer 02.10.17 18:47
 
13
0

Jāsaspridzina un jāizgāž uz Vatņikstānas robežas!

Mahitoo avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Dienas doma
  Mahitoo 02.10.17 18:38
 
13
1

Okupācijas fallu vajadzēja nojaukt jau 90. gados, vai vismaz demontēt un uzcelt pāris kilometrus no Krievijas robežas, kā nekā, tuvāk roģinai un mentālajai dzimtenei!

Atbalstāms pasākums   

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa SpoksMedaļa Praida olaMedaļa Senču ola
  kartupelis ar mugurkaulu 02.10.17 19:23  
 
9
0
Nez,kā justos ēbreji,ja viņiem Telalivas centrā atrastos piemineklis,kas slavinātu vācu nacistus??!Laikam ne pārāk labi!!!Labi,ka igauņi savu okupācijas simbolu "Aļošku" uz kapiņiem veiksmīgi pārveda!!!

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa SpoksMedaļa Praida olaMedaļa Senču ola
  kartupelis ar mugurkaulu 02.10.17 19:35  
 
8
0
atbildot uz Meladze komentāru " Kārtējais absurds. Varētu padomāt, ka L... "Tiklīdz tiek aizskarti tavi mīļie krievu okupanti,tad tu kā SŪDU muša uz reiz esi klāt!!!

MissingLink avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Vampīru klana biedrs
  MissingLink 03.10.17 09:30  
 
6
0
Ātrāk no okupanta falla tiktu vaļā jo labāk.Un lai utes neraud un neārdās,atdot to fallu uz putletlandi,lai liek pie sevis valstī kur grib.Un visus,kas 9.maijā,okupācijas dienā,pie falla nodzerās,arī līdz aizsūtīt.Uzreiz mums Latvijā uzlabotos apstākļi,jo visi,kas tajā orģijā piedalās arī pārsvarā sēž uz pabalstiem un neko labu priekš Latvijas nedara.
kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa SpoksMedaļa Praida olaMedaļa Senču ola
  kartupelis ar mugurkaulu 02.10.17 19:19  
 
5
1
atbildot uz Mahitoo komentāru " Okupācijas fallu vajadzēja nojaukt jau ... "Lai Dieva svētība tavai patriotiskajai ģimenei!!!

Drakonvīrs avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa NostradamsMedaļa Zeltrocis
  Drakonvīrs 21.11.17 22:24  
 
0
0

atbildot uz Meladze komentāru " Kārtējais absurds. Varētu padomāt, ka L... "

Tu pats atbildēji - sūda pieminekli. Tad kāda mārrutka pēc mums vajag to svešo sūdu? Mums vajag vietu kur reizi gadā krievi iet piedzerties ,lopiski uzvesties un piegānīt apkārtni? Nē, nevajag. Igauņi savu Aļošu aizvāca,un kas slikts notika? Nē taču. Mums būtu jārīkojas analogi.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.10.17 23:54
 
2
6

atbildot uz kartupelis ar mugurkaulu komentāru "Tiklīdz tiek aizskarti tavi mīļie krievu okupan... " Jo vajag pamācīt cilvēkiem, lai beidzot sāk skatīties uz reālām problēmām nevis meklēt problēmas tur kur tās nav. Es dzīvojot Latvijā, esmu tieši saistīts ar neaptēsto cilvēko uzskatiem, mainot tos es uzlaboju valsts ekonomisko stāvokli un savu dzīvi. Sūdu muša var būt tikai cilvēks kurš visu vainu saskat Krievijā un tās celtajos pieminekļos, bet par zolitūdes tiesas procesiem, valsts institūciju konkursu apiešanām, korupcijām u.c. lietām neinteresējās un neko nezin.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.10.17 19:03
 
3
8

Kārtējais absurds. Varētu padomāt, ka Latvijā trūkst problēmu, budžetā caurumi, Rīga pilna ar graustiem un ceļu stāvoklis RĪgā vispār ir šausmīgs, bet redz, cilvēkiem svarīgāk ir nojaukt kaut kādu sūda pieminekli.