Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
6

Šīvakara sveiciens visiem!

Lai veiksmīgi kontrolētu cilvēkus, vēsturiski izveidojās tā sauktā varas triāde - likumdošana, izpildvara un tiesu vara. Laika gaitā to papildināja ceturtā - neoficiālā vara, kura ir gan atkarīga no oficiālās varas trādes, jo pilda likumu, gan raisa tai atkarību, jo likuma nepildīšana tiks publiski parādīta... pēc noklusējuma. To sauc par žurnālistu varu vai modernākā izpildījumā - mediju varu ar daudzām tās funkcijām, kuras sagrupētas informēšanas un izglītošanas un izklaideskategorijās ar nosacītiem atkarības līmeņiem. Un atkarība ir, protams, no labuma, kuru gūst žurnālists vai tas, kurš kontrolē žurnālistu un ne vienmēr kriminālā formā. Populāra ne-kriminālā pieeja - radīt atkarību no reklāmām un sponsorētajiem raidījumiem. Netiks dota vēlamā infrmācija vai tiks izplatīta nevēlama patiesība vai puspatiesība - nebūs arī reklāmas. Šī iemesla dēļ Latvijas sabiedriskajam medijam pilnībā jāpamet reklāmas tirgus, lai tā varētu objektīvi skaidrot Maximas traģēdijas iemeslus un izmeklēšanas/tiesu procesus, nevis atskaitīties ar kaut kad kaut ko parādītu, kad vismazākais skatītāju skaits, pie reizes bagātīgi noklājot informāciju ar reklāmām un neproporcionāli lielu skaitu ziņām par citām daudz mazāk akuālām tēmām.

Populāra kriminālā pieeja - samaksāt, lai tur muti ciet. Atvainojos par tiešumu...

Un kas ir ar saprāta balsi? Tā mūsdienās kļūst par piekto varu, kuru apklusināt var ar visiem tiem pašiem paņēmieniem, vienīgi tad jārēķinās ar nekontrolējami lielu dalībnieku skaitu. Ne visiem spēsi samaksāt. Ne visus iesēdināsi. Un visus nenošausi. Ziemeļkoreja ir izņēmums.

"Ceturtā vara ir novecojusi. Latvijas ceturtā vara ir nopirkta."

"Šobrīd Latviju pārvalda antikonstitucionāls veidojums, kas slepeni tirgojas par sava politiskā spēka un ar to saistīto lobiju ietekmi, nevis tautas interesēm. Turklāt nav pieņemami, ka Koalīcijas padomes sēdēs piedalās personas, kas apsūdzētas smagos, krimināli sodāmos pārkāpumos. Tas nekādā veidā neveicina tautas uzticēšanos politiķiem, viņu godprātīgumam un pieņemto lēmumu pamatotībai."

Aldis Gobzems6 h... Autors: Jānis Baroniņš Par četrām varām un saprāta balsi 13.06.2018 - drīz jau vēls vakars
1.

Aldis Gobzems
6 h · 

"Šis parastajam lasītājam. Uzmanīgi izlasiet kopsakarā ar iepriekšējā manā ierakstā klātpievienotajiem dokumentiem jeb kā Baibas Strautmanes vīrs (aizstāvot Trasta komercbankas administratoru) nodrošināja Bunkus miljonus. Vai varētu būt tā 🙂?"

Aldis Gobzems9 h... Autors: Jānis Baroniņš Par četrām varām un saprāta balsi 13.06.2018 - drīz jau vēls vakars
2.

Aldis Gobzems
9 h · 

"Šērojiet, šo citur nepastāstīs. Nelaiķis Mārtiņš Bunkus nebija mafijas boss, bet izpildītājs. Boss nezīmējas ar Aston Martin. Kas tad ir, līdz tam mēs nonāksim laika gaitā, bet tagad par visu pēc kārtas.
Līdz slepkavības dienai Mārtiņu Bunku sabiedrība faktiski nezināja, jo bija nodrošināts īpašs preses atbalsts. Klātpievienotajās fotogrāfijās redzams, ka par Trasta komercbankas administratora milzīgo atlīdzību cīnījās advokāts Romualds Vonsovičs. Mājsaimnieces Baibas Strautmanes, Ilzes Jaunalksnes draudzenes, vīrs. Vonsoviča biroja bieži viesi ir bijuši Ingus Bērziņš, Delfi galvenais redaktors, LTV un ReBaltica žurnālistes Ingas Sprinģes bērna tēvs. Arī Nekā personīga komanda un vēl daži. Tas nodrošināja pilnīgu klusumu par Bunku un Vonsoviču faktiski visos lielajos medijos.
Tikmēr Romualds Vonsovičs Trasta komercbankas administratora palīgam Mārtiņam Bunkum sagādā miljonus pēdējā deklarācijā par neko. Māris Sprūds bija oponents un vismaz neizlikās par godīguma paraugu."

Tautas viedoklisquotPar nekā... Autors: Jānis Baroniņš Par četrām varām un saprāta balsi 13.06.2018 - drīz jau vēls vakars
3.

Tautas viedoklis:
"Par nekā personīga jau ir skaidrs kas tā ir par komandu !"

"Sižeta apmēru un pausto domu dziļumu nosaka ar honorāra palīdzību no ziņu pasūtītāja!"

"Kādēł vēljoprojām nereagē LR policja un drošības struktūras, varbūt ir jālūdz palīdzība no ārpuses piem. Scotlandyard vai kam citam, ??? Jāsakas ir arestiem!!"

"Nekā personīga jau ir reāli nopirkts kantoris. Uzskatāmi to varēja redzēt saistībā ar Dobeles dzirnavnieka mahinācijām ar nodokļiem, kur brutāli tika nosaukts kādas VID darbinieces vārds un uzvārds, ka viņa ir vainīga. To droši vien pat vissliktākais žurnālists zin, ka tas nav pieļaujams."

quotnbspNē bet man tomēr... Autors: Jānis Baroniņš Par četrām varām un saprāta balsi 13.06.2018 - drīz jau vēls vakars
4.

" Nē, bet man tomēr visvairāk interesē, Vai Rasnačs būs šodien vai nebūs
Jāuzštellē antena.
Vakarā Tiešā Runa sasniegs rekordlielu skatītāju skaitu. 
Aldi, turies!"

quotNeatkarīga žurnalistika... Autors: Jānis Baroniņš Par četrām varām un saprāta balsi 13.06.2018 - drīz jau vēls vakars
5.

"Neatkarīga žurnalistika Latvijā ir mirusi. Jautājums tikai par sadali starp grupējumiem."

"Mirusi? Man lieks ka vel nemaz nav dzimusi"

"Nu kaut kādi asni pagājuša gadsimta 90tajos bija"

Matiss Kalans quotAldis... Autors: Jānis Baroniņš Par četrām varām un saprāta balsi 13.06.2018 - drīz jau vēls vakars
6.

Matiss Kalans: "Aldis Blumbergs , reāli prasti... tagad skaidrs, ka ar čaļiem izrīkojas "po poņaķijam". Šī shēma ir primitīva un noziedzīga. tāpēc arī bieži vien uzsveru, ka likumi pēc būtības nav problēma, bet gan to interpretācijas un cilvēki, kas to interpretē."

Matiss KalansnbspquotTagad... Autors: Jānis Baroniņš Par četrām varām un saprāta balsi 13.06.2018 - drīz jau vēls vakars
7.

Matiss Kalans: :"Tagad redzot šos dokumentus un "lasot starp rindiņām", es domāju, ka ir naivi cerēt, ka esošajā tieslietu sistēmā kaut ko varēs pierādīt. Ja "respektabls" advokāts, FKTK un arī tiesneši NESPĒJ (vai NEGRIB) atšķirt aktīvus no pārvaldījumā esoša klienta īpašumiem, tad nedomāju, ka viņiem ir kapacitāte pierādīt kāda vainu. Te ir divi jautājumi - vai nu viņi ir NEKVALIFICĒTI vai arī APZINĀTI RĪKOJAS NOZIEDZĪGI!"

quotMazliet no oficiālās... Autors: Jānis Baroniņš Par četrām varām un saprāta balsi 13.06.2018 - drīz jau vēls vakars
8.


"Mazliet no oficiālās Romualda biogrāfijas:

 

LR Augstākās tiesas tiesnesis (1986.-1992. gads);

1991 gadā - ASV Federālās tiesas Merilendas pavalstī viestiesnesis, kā arī stažēšanās ASV Starptautisko tiesību institūtā Vašingtonā un Stefena F. Meloufa (Stephen F. Melouf) advokāta birojā Dalasā (1991. gads);

 

Vai tad varēja būt tiesnesis neesot parijā un galvenais nesadarbojoties ar VDK?

Interesantākais ka "stažēšanās" ātrums ir tiešām fantastisks un te rodas tikai nākamais jautājums - KAD VIŅŠ TIKA PĀRVERVĒTS?

 

Viss pareizi - Viss likumsakarīgi."

Pirms kāda laika informējām... Autors: Jānis Baroniņš Par četrām varām un saprāta balsi 13.06.2018 - drīz jau vēls vakars
9.

Pirms kāda laika informējām par kādu VID kundzīti, kurai deklarācijās parādījās ļimončiks. Tulkojot VID atbildi: Guliet mierīgi, viss kārtībā, viņa tikai grūž naudu finanšu piramīdās. Tādās,  kurās darbojas šīs kundzītes rediniece, izbijusi augsta ranga valsts ierēdne.

Linda Liepina

"Paturpināsim par VID darbinieku deklarētajiem miljoniem. 
Iepazīstieties!
Vecākā muitas uzraudze Līga Razumovska.
2,04 miljoni uzkrāti 2 gadu laikā!!!
Kā tas iespējams?
Vai VID savai darbiniecei ir pajautājis no kurienes 2 ļimončiki?
Vai deklarācijā ieviesusies rupja drukas kļūda?"

Artuss... Autors: Jānis Baroniņš Par četrām varām un saprāta balsi 13.06.2018 - drīz jau vēls vakars
10.

Artuss Kaimiņš
"💶Iepazīstieties❗️
Vecākā muitas uzraudze Līga Razumovska.
2,04 miljoni € uzkrāti 2 gadu laikā!!!"

0
6

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [0]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes