Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
60

Mūsdienās tiek izmantoti daudz un dažādi mehānismi, kā ierobežot nelegālu vai noziedzīgu darbību, tomēr bieži vien kontroles mehānismi ir vien pieejami specdienestiem un tiem piemīt slepens raksturs, kas brīvprātīgajiem neļauj iesaistīties pret aktivitātēm, kurām varētu būt aizdomīgs raksturs, bez tam šāda rakstura informācijas turēšana slepenībā saistas ar zināmām izmaksām un kompleksiem risinājumiem.

Naudas attīrīšanas pasākums balstās ar uz naudas banknotēm esoša identiska numura reģistrēšanau vai publiski pieejama naudas banknošu identifikatora reģistra izstrādi, kurā jebkurš interesents var apskatīties vai atrast esošās banknotes identifikatora esamību reģistrā. Mūsdienās praktiski ikvienam ir pieejams veidtālrunis, ar kura palīdzību pirms banknotes pieņemšanas būtu iespēja pārbaudīt vai esošā banknote ir reģistrēta. Tā pat arī dažādas institūcijas un kases varētu aprīkot ar naudas banknošu identifikatoru skaneriem, kas ļautu veidot atsevišķas banknotes tīrības pakāpi, lai pēc tā varētu kādu interesentu informēt par attiecīgās banknotes ekonomisko nozīmi. Šāds naudas publisks reģistrs dotu iespēju visai sabiedrībai vērsties pret nelikumīgām darbībām un policijai kā arī kontroles institūcijām pastāvētu iespēja labāk izsekot apgabalu vai apstākļus, kuri saistīti ar jauna banknotes identifikatora parādīšanos reģistrā, lai to apstiprinātu saraksta izveidotajiem naudas banknotes atlases kritērijiem. Vienkāršāk izsakoties šāds reģistrs ļautu apzināt banknošu izmantotās vietas, nenesot informāciju par tā izmantotāju, kas ļautu netieši stimulēt ekonomiku vai atteikties no pakalpojuma sniegšanas vai preces pārdošanas, ja banknote tiek izmanota kādam indivīdam netīkamās vietās vai par banknotes izmantošanu trūkst pietiekamu datu, kas ļautu stimulēt apzinīgo un godprātīgo ekonomikas dalībnieku panākumus un aktīvāku iesaistīšanos tautsaimniecībā.

lasi, vērtē, komentē

 Autors: Strāvonis Naudas attīrīšana
1.
 Autors: Strāvonis Naudas attīrīšana
2.
 Autors: Strāvonis Naudas attīrīšana
3.
0
60

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [10]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 12.05.18 20:19
 
4
0

neko tas nedotu.. parādās ka izdota veikalā X..  pēc gada parādās ka saņemta veikalā Y ..

Un? kas notika gada laikā? varbūt džekam mājās stāvēja, a varbūt pabijusi pie desmitiem narkodīleru.. nu gudriniek pastāsti - kā noteikt vai dotā nauda izmantota nelegālos darijumos...

- vienīgi ko tas dotu, ka kautkādu naudu esi izņēmis no bankomāta, un to pēc laika atrod pie līķīša.. tad nu centiesies tev piesaistīt tam trupikam.. prasot kur banknote nelegāli izdevi - kad pirki narkotikas.. - neliekās ka tas ir vienkārši muļķīgi?

 

Anonīms
Juris 12.05.18 20:04
 
2
0

Piedzēruša ezīša murgi.

Verņjom vsjo v zad avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa RainisMedaļa Rainis
  Verņjom vsjo v zad 13.05.18 00:57
 
1
0

Reiz aizdevu džekam rubli pusdienām.(tas bij pārplēsts un salīmēts ar skoču). Pats gāju uz ēdnīcu pēc kādas stundas. No samaksātā 5čuka man izdeva to pašu nelaimīgo rubčiku. Vot kur specdienestiem palauzīt galvu,kā tas tā nākas,ka pats sev izmaksāju pusdienas un pabaroju draugu  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 12.05.18 21:47  
 
1
0
Reti kad kāds ies uz veikalu speciāli lai izdotu viltotās banknotes- apgrozīs tur, kur mazāks risks(skaidras naudas darījumi bez pārbaudēm), lai iegūtu tīru naudu un tad jau pirks ko vajag.
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 13.05.18 20:23
 
0
0

atbildot uz Strāvonis komentāru " ieceres pamatā ir veidot sarakstu ar banknot... "

banknotes identifikātors VIENMĒR būs tajā sarakstā..

izdotas miljons banknotes no bankas xxx..   a tālāk kas notiek.. un jā bieži izmanto skaidro naudu - milzu pirkumu veikšnai no nepazīstamiem cilvēkiem?

Un vai atteiksies no savu veco botu pārdošanas - tikai tāpēc ka desmitnieks nav sarakstā... 

- nešķiet naivi..

un vel sarakstā taču viņš būs vienmēr.. 

manuprāt banknotes identifikātoru jau šobrīd vari pārbaudīt - ganb jau ir vieta kur to var izdarīt.. 

- pretī dabūsi laiku un vietu kur banknote izdota...

 

Strāvonis avatars
Medaļa SEOMedaļa Autoru autorsMedaļa SEO
  Strāvonis 12.05.18 22:07
 
0
0

atbildot uz rasiks komentāru " Nav gadījies saņemt. "

ieceres pamatā ir veidot sarakstu ar banknotēm, kuras tiek izmantotas tam paredzētajos nolūkos, lai ļautu iespēju kādam atteikties no darījuma, ja banknotes identifikators nav reģistrētajā sarakstā

rasiks avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Pingvīns
  rasiks 12.05.18 22:03
 
0
0

Nav gadījies saņemt.

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 12.05.18 21:07
 
0
0

  

Strāvonis avatars
Medaļa SEOMedaļa Autoru autorsMedaļa SEO
  Strāvonis 12.05.18 08:44
 
0
0

atbildot uz SAMSS komentāru "    "

SAMSS avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa AutoklikerisMedaļa Pavasara laiks
  SAMSS 12.05.18 08:33
 
0
0