Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
70
Lai gan es esmu Latvijas pilsonis, patriots un nacionāli orientēts cilvēks, Latvijas politiskajā skatuvē jau ilgāku laiku esmu ticis atstāts bez reālām iespējām balsot par kādu sev tīkamu politisku spēku. Šādā situācijā esmu nokļuvis pamatā divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, pateicoties manām augstajām prasībām pret politiķu doto solījumu pildīšanu un publiskā tēla uzturēšanu. Otrkārt, patiecoties Latvijas vienīgās nacionālo ideoloģiju sludinošās partijas nebeidzamajiem skandāliem un prasmei sevi nostādīt muļķa lomā pie vismazākās izdevības.

Daudzi no jums būs jau pamanījuši, ka vakar Latvijas valdība beidzot spēra pirmo soli pārejai uz izglītību latviešu valodā, lemjot, ka tā, proti, pāreja tiks sākta 2019.gada 1.septembrī. Ziņa, tūliņ pēc lēmuma pieņemšanas, ar lielu patosu tika atspoguļota arī Nacionālas apvienības (NA) twitter.com kontā, kur man par lielu pārsteigumu izrādījās, ka izglītības reforma tikusi pieņemta lielākoties, pateicoties tieši Nacionālās apvienības 8 gadus ilgušajam spiedienam uz valdību! Es, protams, nevēlos bojāt svētku noskaņu partijas birojā, taču man šajā lietā ir dažas neglaimojošas piebildes attiecībā uz nacionāļiem.

Man nav īsti saprotams, kur un kā ir izpaudies NA pieminētais 8 gadus ilgušais spiediens uz Latvijas valdību. Vai tiešām NA pārstāvji domā, ka viņi ir vienīgā partija, kas ir bijusi ieinteresēta pārējā uz izglītību latviešu valodā? Tieši pretēji, ielūkojoties nesenā vēsturē, šķiet, ka daudz adekvātāk būtu izcelt partijas „Vienotība” izdarīto spiedienu uz valdību un izvirzīto izglītības reformas iniciatīvu kā tādu, tā kā reformas galvenais īstenotājs un lobētājs Latvijas politiskajā elitē jau kopš 2002.gada bija izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Cik man zināms, tad Šadurskim ar NA nekādi tieši kontakti nav bijuši, līdz ar to runas par NA roku izglītības reformas sākšanā ir krietni pārspīlētas.

Es nesaku, ka NA nav pauduši atbalstu izglītības reformai. Patiesi, NA biedru retorikā valodas jautājums vienmēr ir ieņēmis centrālo lomu, taču praktiskas darbības tam nekad nav sekojušas. Tiesa, šāds scenārijs, kad NA saka vienu, bet dara citu, pēdējo desmit gadu laikā ir kļuvis gluži vai par partijas vizītkarti, kā rezultātā, dzirdot vārdu salikumu „Nacionālā apvienība” pirmās asociācijas, kas rodas daudzu vēlētāju galvās ir – „divkosība”.

NA divējādo dabu, iespējams, vislabāk personificē bijusī tieslietu ministre Baiba Broka, kura ir tuvs Nila Ušakova ģimenes draugs. Pagājušajās pašvaldību vēlēšanās Broka centās ieņemt Rīgas mēra krēslu, aģitējot par „latvisku Rīgu”, bet brīvajā laikā turpinot uzturēt kontaktus ar prokremliskā mēra ģimeni. Rezultātā Brokas kundze uz priekšvēlēšanu laiku dzīvoja dubultdzīvi un bija kļuvusi par savdabīgu Rīgas politisko betmenu – pa dienu aģitēja pret „Saskaņu”, bet vakaros neatteicās no vīna glāzes, viesojoties pie Ušakovu ģimenes. Jānorāda, ka nelāgas aizdomas par Brokas ārpus darba kontaktiem 2014.gadā bija radušās arī SAB, kas toreizējai tieslietu ministrei liedza pieeju valsts noslēpumam. Te uzreiz ir vērts pieminēt, ka nelaimīgajā 2014.gadā ar SAB ziņu tika izbrāķēts arī, iespējams, pats lielākais Latvijas nacionālists un bijušais VARAM ministrs Romāns Naudiņš, kurš arī nesaņēma pielaidi valsts noslēpumam.

Diemžēl tikpat nepārliecinoša pēdējā laikā ir arī pašreizējā VARAM ministra Kaspara Gerharda morālā stāja. Lai gan ministrs nav iekūlies nepatikšanās ar drošībniekiem, aizdomīga šķiet viņa pārstāvētās ministrijas pasivitāte attiecībā uz „Saskaņas” vadīto Rīgas Domi. Par spīti neskaitāmiem korupcijas skandāliem un opozīcijas lūgumiem iejaukties un sakārtot pašvaldības darbu, Gerharda vadītā ministrija to nav izdarījusi. Kas ir mazākā mērā dīvaini, ņemot vērā, ka „Saskaņa” ir „NA” galvenais politiskais ienaidnieks.

Pēdējo reizi NA savu patieso seju parādīja pagājušajā nedēļā, kad Saeimā tika balsots par Ingunas Sudrabas atstādināšanu no Parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājas amata. Lai gan nacionāļi atklāti nebalsoja pret Sudrabas atstādināšanu, daži tās biedri pēkšņi izņēma savas balsošanas biļetes un tajā nepiedalījās, tādā veidā nodrošinot oligarhu krustmātes palikšanu amatā. Interesanti, ka vēl vasarā NA vadītājs Raivis Dzintars ar lielu pompu visiem medijiem klāstīja, ka viņa vadītā partija rosināšot Sudrabas atcelšanu no amata, tomēr izšķirošajā brīdi, tā nospēlēja galveno lomu Sudrabas palikšanai amatā.

Politiskā rokāde nacionāļu stilā.

 Autors: Janis Rubenis2 Nacionālā apvienība plūc citu partiju laurus
1.
 Autors: Janis Rubenis2 Nacionālā apvienība plūc citu partiju laurus
2.
0
70

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [6]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Charged avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa TribīneMedaļa Nedēļas hīts #2
  Charged 24.01.18 17:21
 
1
0

  

aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa TīģerisMedaļa Patīk komentārs
  aris1188 25.01.18 06:37
 
1
0

Nacionālā apvienība tā pat kā zzs ir tīrākā mafija. Nacionāļi kontrolē tieslietas un tur ir pilnīgākais bardaks un tas ir izdevīgi kam ? Protams, ka mafijai. Slavenie maksātnespējas administratori ļoti dāsni ziedo gan zzs gan nacionālajai apvienībai, nacionāļi saprata ka sūdi sāk kustēties un beidza pieņemt ziedojumus no maksātnespējas administratoriem, bet zzs joprojām pieņem 

LedusTēja avatars
Medaļa LācītisMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Namejs
  LedusTēja 24.01.18 17:49  
 
0
0

  

Vinnīts avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņšMedaļa Admins iesaka
  Vinnīts 24.01.18 18:31
 
0
0

Jopcik!

aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa TīģerisMedaļa Patīk komentārs
  aris1188 25.01.18 06:34
 
0
0

ps 

 

mūsdienās frāzi ''viss slikti'' raksta vienā vārdā - vislikti, visslikti vai vissslikti

Anonīms
Laimonis Gūža 28.01.18 14:40
 
0
0

Beidzot pat to kāds ir sacis runāt! Pastāv kaut kāds debīls uzskats, ka NA ir kaut kāda svētā govs, patrioti, kuriem pateicoties, šeit vēl ir Latvija. Nē, pupu milti, papētiet, ko šie dara, papētiet likumus, ko šie bīda, papētiet kā šie ir balsojuši. Redzu tikai un vienīgi merkantīlas intereses. Un tas stulbais sauklis "krievi nāk", tikai interesati ir tas tie intensīvi nāk tikai reizi četros gados. Es teiktu, ka NA ir tādi paši salašņas, kā visi pārējie!