Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
12

Sveiki,

Tomass Roberts Maltuss bija ekonomists, kurš izteica teoriju kā populācijas daudzums ietekmē valsts ekonomiku. 📈
Tā kā jau 19. gadsimtā bija izteikts populācijas augums uz Zemes 🌏 , tad ekonomists sāka domāt vai pieaugušam cilvēka skaitam pietiks resursu savai pastāvēšanai. Jo loģiski ja ir vairāk cilvēku, kuri ir jāpabaro, jāapģērbj utt., tad tas viss prasa vairāk resursu.

http://cgge.aag.org/PopulationandNaturalResources1e/CF_PopNatRes_Jan10/CF_PopNatRes_Jan108.html
Izmantotais avots


Mūsdienās ar pieejamiem izgudrojumiem daudzās valstīs populācijas pieaugums neizraisa haosu kā izteikts teorijā. Par piemēru varu minēt kontracepcijas pieejamība(prezervatīvi, tabletes utt.), kas bremzē pārāk strauju populācijas pieaugumu. Lauksaimniecības tehnoloģijas var radīt lielāku ražu. 🌾

Bet valstīs, īpaši Āfrikas kontinentā, šī teorija apliecina, ka pārapdzīvotība izraisa šausmīgas problēmas. Par piemēru varu minēt Somāliju 🇸🇴, kur pat civilkarā notiek straujš cilvēku pieaugums. Tā kā valsts ģeogrāfiski atrodas tuvu tuksnesim un karstā klimata joslā, pārapdzīvotības dēļ visus zaļumus noēd govis un tuksnesis paplašinās. Tas nozīmē, ka miljoniem cilvēku sāk trūkt pārtikas, un karstā klimatā ir arī daudz slimības, kuras rada epidēmiju. Bada dēļ tur jau cilvēki mirst, un tas arī izraisa šo cilvēku migrāciju uz citām zemēs, kur ir resursu, lai viņus pabarotu.

Šī teorija varbūt izskaidro, kāpēc vēsturiski daudz eiropieši gribēja pārcelties uz Amerikas kontinentu. Pirms pasaules kariem Eiropa bija pārapdzīvota un daudzas pilsētas bija netīras. Amerikā bija daudz plašumi, kur cilvēki varēja apmesties.

 Autors: Zigzig Malthus teorija
1.
Tomasa portrets Autors: Zigzig Malthus teorija
2. Tomasa portrets

Pievienotie video

Video, kur šī teorija tiek kritiski vērtēta ar mūsdienu skatījumu.
0
12

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [3]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Charged avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa TribīneMedaļa Nedēļas hīts #2
  Charged 13.02.18 16:26
 
0
0

  

Anonīms
Jesus 18.02.18 13:34
 
0
0

Nekad nespēšu saprast jēgu no bērniem ja pats sevi nevari uzturēt...  

ataker97 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa FledermausisMedaļa Veiksmes lāde
  ataker97 22.02.18 00:20
 
0
0

Bads, populācijas dēļ būs jebkur samērā īslaicīgs. 3šās pasaules valstīs tā ir problēma, jo tur trūkst iespēju. Šeit, 1pasaules daļās, populācijas daudzums samazinās, jo vairāk sievietes un vīrieši savu fokusu iesaista karjērās un sevis pilnveidošanā.