Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
99

Pēdējā laikā kāda sarkanzaļa vara, kas visticamāk joprojām barojas no Saeimas siles un, iespējams, saņem instrukcijas no Kremļa, cenšas pārliecināt Latvijas sabiedrību, ka šeit, Latvijā, notiek etnisks konflikts, būtībā pilsoņu karš. Pats bēdīgākais ir tas, ka šajā propagandas kampaņā iesaistās arvien vairāk mākslinieku, kuri pauž savas „ūberliberālās” idejas, tikai aizstāvot vienu pusi, uzminiet kuru? Kā man viens draugs reiz sūdzējās, ja tu neesi melnais, vai invalīds, vai veterāns, vai bomzis vai tev nepatīk meitenes utml., tev nav ne tiesību, tev nav nekā.

Aizvakar kārtējais gudrinieks, proti, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše bārstīja savas domas kā pērles RīgaTV 24 raidījumā „Preses klubs”, diskutējot par etnisko sašķeltību Latvijā. Par ko, par ko? Jap’, par etnisko sašķeltību, varēja vēl atsaukties uz pētījumu „Latgaļu etnocīds”, ko veicis vēl viens prātu izkūkojošais „eksperts” Valerjans Ivanovs, pārāk dziļi iedziļinoties hinduisma, budisma un džainisma liturģiskajā literatūrā. Turklāt, lai tiem, kas aizvakar tupa lupīja mutes pavēruši zilajos TV ekrānos kļūtu skaidrs, ka mums ir darīšana ar kaut kādu etnocīdu, pa visu ekrānu bija redzams banneris, kurš vēstīja: „KAKTIŅŠ: ETNISKĀ SAŠĶELTĪBA IR VIENA NO LIELĀKAJĀM LATVIJAS PROBLĒMĀM”. Johaidī (!), korupcija un sapuvusī tieslietu sistēma ir Latvijas lielākās problēmas, nemaz nerunājot par Sudrabas vadīto Rīdzenes oligarhu sarunu izmeklēšanas cirku!

Attiecīgā raidījuma laikā „mākslinieks” Bikše norādīja: „Nevajag atstāt Uzvaras dienu kā kārti imperiālistu rokās. Ir jāiet arī Latvijas politiķiem uz to pasākumu un jārunā. Ir jāsaka, ka tā ir principā laba diena. (..) Daudziem ar Uzvaras dienu saistās negatīvas konotācijas, bet šie svētki pēc būtības nav negatīvi. (..) Es saprotu, ka tā ir politiski šausmīgi grūta lieta, bet man liekas, ka vajadzētu atzīmēt uzvaru, jo tiem cilvēkiem tā ir Uzvaras diena. Uzvara – beidzās karš! Principā lieliski!”.

Tieši tā Bikše, Staļinam un sarkanajam teroram tā bija lieliska diena, tikai latviešu tautai, diemžēl, tikai principā! Pastāsti to maniem vecvecākiem, kuru vecākus, kā nu kuru, vienu nošāva otru izsūtīja, bet trešo kolektīvajā saimniecībā par vergu pataisīja. Pastāsti, to manam tēvam, kurš pret savu gribu dienēja okupantu armijā, pastāsti to tiem latviešiem, kas vēl pēc tam pret savu gribu ar ieročiem rokās komunismu nesa pus Āfrikai un afgāņu tautai, ka 9.maijs bija lieliska diena. Pastāsti to tiem latviešiem, kuri 1949.gada martā ar varu tika aizvesti no mājām pretī saulainam komunismam Sibīrijas ārēs. Pastāsti to viņiem! Pastāsti par izpostītajām ģimenēm un saimniecībām, pastāsti cik ļoti visu šo laiku čekisti un kompartija centās salauzt latviešu tautas garu.

Bikše norādīja, ka Uzvaras dienas atzīmēšana palīdzētu saliedēt sabiedrību. Tikpat labi, Bikše varēja mums piedāvāt vēl pasvinēt 30.decembri, tie kas nezina, paskaidrošu, ka šajā dienā 1922.gadā tika dibināta PSRS. Man jau liekas, ka ar 11.novembri, 18.novembri, 4.maiju un 21.augustu vajadzētu pietikt sabiedrības saliedēšanai, priekš kam mums citas valsts uzvaras diena. Viņš uzsvēra, ka pašlaik latvieši pietiekami neieklausās otrā pusē: “Tā ir liela lieta! Jūs, latvieši, nevarat tikai prasīt, lai viņi paklanās, izdara to un to. Ir jau arī otra puse, kuriem ir savi svētumi, savi iemesli.” Kurš viņiem prasa klanīties? Lūgums zināt valsts valodu un mazliet vēsturi ir daudz prasīts? Ja tu būtu īsts „liberālis”, tu intervijas laikā varēji runāt krieviski, čigāniski, ukraiņu un baltkrievu valodās, ja reiz tik kvēli gribi solidarizēties pazemojoties to priekšā, kuriem nerūp Latvijas tauta un tās kultūra.

Labi, lai ir, bet kāpēc tu vēlies, lai mēs klanāmies viņu priekšā, nometot mēslainē savus svētumus. Bikše, beidz romantizēt padumjos laikus, ka nepārdedz! Liekas, tev derētu atsvaidzināt vēstures zināšanas un padzīvot kādā gulagā, tīri pieredzes gūšanai, lai nepļ*tītu pa kaktiem.

Pēc tam „mākslinieks” turpināja propagandēt privātās un neatkarīgās pansionātu domas pētnieciskās kompānijas SKDS pēdējā laika demagoģiju par to, ka tauta principā atbalsta ZZS un „Saskaņas” koalīciju, stāstot pārliecināti, ka arī „Saskaņas” iekļūšanai valdībā būtu pozitīvas sekas. „Man liekas, ka „Saskaņai” ir jāiet valdībā. Vajag viņu kaut kā tajā valdībā dabūt, lai viņi piedalās, lai viņi arī uzņemas atbildību par to visu, kas ar mums notiek. Būs grūti, bet būs savādāk!” sacīja Bikše.

 Autors: Janis Rubenis2 Mākslinieks Bikše grib, lai tu svini 9.maiju kopā ar putinistiem!
0
99

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [18]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Drakonvīrs avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa ZeltrocisMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 18.01.18 17:07  
 
8
0

Nē, kas ir par traku, tas ir par traku. Vispār jau normāliem eiropiešiem karš beidzās 8.maijā, bet Staļinam jau vajadzēja izcelties, un tāpēc "dižo uzvaru" sāka svinēt 9.maijā. Tikai latviešiem gan tie nav svētki. Mākslinieks! Gribas citēt Pāvulu "Ceplī": ".. bļodiņas, pīlītes, velniņus...mākslinieks". Par rakstu + P.s palabo textu, dažas rindkopas atkārtojas.

Romeo Bravo avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Romeo Bravo 18.01.18 15:49
 
7
0

Tak vecuma marazms iestājas,paskatās arī ko teiksim imants kalniņš murgo ik pa laikam.

Vinnīts avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņšMedaļa Admins iesaka
  Vinnīts 18.01.18 17:32
 
6
0

Svinēt 9. maiju? Negrasos!!!! 

Janis Rubenis2 avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Draugu draugsMedaļa Patīk raksts
  Janis Rubenis2 18.01.18 17:15
 
6
0

atbildot uz Drakonvīrs komentāru " Nē, kas ir par traku, tas ir par traku.... "

Tur man viss teksts 2 reizes iemests bija. Atvainojos! Vispār es nesaprotu, kāpēc tad nevar integrēties, piemēram, svinot 18.novembri - lai nāk un svin ar mums. Lai nāk Krievijas vēstnieki, diplomāti un noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa - tas būtu tikai normāl

superfreak avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Patīk komentārsMedaļa Spoks
  superfreak 18.01.18 20:29
 
5
0

Labie krievi labos zarkos, sliktie sliktos! 

veiksmīGais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Dienas joks
  veiksmīGais 18.01.18 18:19
 
5
0

atbildot uz Janis Rubenis2 komentāru "Nē, kas ir par traku, tas ir par traku. Vispār ... "

krievi nemēdz integrēties, pazīsti kādu tā laika krievu kas šeit dzīvojot 25 gadus perfekti māk latviski? Krievi uzskata, ka padumju laiki bija kautkas labs un, ka tos laikus vajag atkal atgriezt atpakaļ

Latišs avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa SensācijaMedaļa Admins iesaka
  Latišs 19.01.18 01:05
 
4
0

Nedz Krievijai šī diena nebūt nebija laba. Kara laikā mira 30 000 000+ krievu (šī stastistika tika slēpta gadu desmitiem). Daudzi atgriezās no kara bez kājām vai rokām, nosalkuši. Daudzi mira izsalkuma dēļ kara laikā. Krieviem nebija nekādu tehnoloģiju, lai pārvarētu vāciešus....tikai skaita vairākums. Vācija iznīcināja krievus un nīcinātu tālāk, ja Briti un Amerikāņi neiesaistītos karā. Bez viņiem Krievija nevarēja pilnīgi neko izdarīt.

Mūsdienīga 09/05 svinēšanas tradīcija ir propogandas sekas, ar domu panākt ka krievi jūtas VARENI par sevi un Staļinu. 09/05 nav vareni svētki, tā ir bēdīga atceres diena un tikai tāds 09/05 var pastāvēt! Punkts!

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa RainisMedaļa RainisMedaļa Joda ola
  kartupelis ar mugurkaulu 18.01.18 17:39  
 
4
0
Onkulītim jumts (mati) aizbraucis!!!

Rolands Strods avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa SviestmaizeMedaļa Admins iesaka
  Rolands Strods 18.01.18 15:46
 
4
0

wtf

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa RainisMedaļa RainisMedaļa Joda ola
  kartupelis ar mugurkaulu 18.01.18 18:32  
 
3
0
atbildot uz veiksmīGais komentāru " krievi nemēdz integrēties, pazīsti kādu tā la... "

Ir arī "LABIE" krievi tādi kā Strīķe,Loskutovs,Judins.... Bet viņu nav daudz!!!

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa RainisMedaļa RainisMedaļa Joda ola
  kartupelis ar mugurkaulu 18.01.18 18:29  
 
3
0
Daļēji Latvieši ir paši vainīgi kad deviņdesmito gadu sākumā pārdaugavā neaizvāca krievu okupantu pieminekli!!!

veiksmīGais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Dienas joks
  veiksmīGais 18.01.18 18:17
 
3
0

atbildot uz Arnis Steinbergs@speles komentāru " Viedoklis,personīgais. Tekstu pārlasīju... "

Man šķiet visi jau tur ir apmiruši, bet tāpat kāds viltus uzrodās nokāries ar pilnu maisu ordeņiem... tur viņiem tiek samaksāts, lai svētku laikā pastaigā un izrādās, ka veterāni vēl dzīvi, tāpat kā Ļenins mūžam dzīvs, slima tauta nu..    

Anonīms
Anonīms 18.01.18 17:18
 
2
0

Tik kāpēc teksts dubultā, tas tā, īpaši apdāvinātajiem?

Bet runājot par tēmu, nja, pārkrievošana turpinās. Iebraucējiem lielākas privilēģijas nekā latviešiem. Un brutāli uzspiež tolerantismu.  Iespējams, ka mēģina mūs dresēt tiem kam protē dvielis kā galvassega pieplūdumam. Ķip piespiedīs, lai mēs tolerazējamies pret krieviem (lasīt kā, dodam daudz lielākas privilēģijas, un visas negācijas paklausīgi uztveram ar smaidu), tad jau pret dvieļgalvjiem īzī, atplestām rokām.

Bet lai viņi iestumj sev pirkstiņu caur svinkteri, pakas un nolaiza. Ceru, ka cilvēkiem saglabāsies saprāts, un spēs turēties pretī šai zombēšanai.

Arnis Steinbergs@speles avatars
Medaļa 100 atminetas miklasMedaļa BakalaursMedaļa Spoks
  Arnis Steinbergs@speles 18.01.18 17:23
 
1
0

Viedoklis,personīgais. Tekstu pārlasīju. Pēc 6-iem gadiem izmirs PSRS virsnieku sievas/dažiem saviem bērniem ir iepotējušas krievijas varenību/. Nebūs nekādu problēmu. Dabā vis noris.Ko ceļat trauksmi? ps. Nepilsoņus-narkomānus izsūtīt uz Krieviju/daudziem ir krievijas pases/.

Haralds Elceris avatars
Medaļa Spoks
  Haralds Elceris 20.02.18 15:52
 
0
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Tik kāpēc teksts dubultā, tas tā, īpaši... "

Nevar balsot par savu komentāru! gļuks, šhi't'as mav mans koments!

Drakonvīrs avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa ZeltrocisMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 18.01.18 17:19  
 
0
0

atbildot uz Janis Rubenis2 komentāru " Tur man viss teksts 2 reizes iemests bija. A... "

Normāli jau būtu, tikai to sagaidīt.. Baidos, ka tādu brīdi man nepiedzīvot.

Janis Rubenis2 avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Draugu draugsMedaļa Patīk raksts
  Janis Rubenis2 18.01.18 17:13
 
0
0

Ļoti atvainojos, tekstu divas reizes biju iekopējis! Laikam divkārši gribējās par to Bikši pastāstīt!

Charged avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa TribīneMedaļa Nedēļas hīts #2
  Charged 18.01.18 18:05
 
1
2