Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
38

Belgorodas apgabala studentam Aleksandram Krūzei piespriesti 2,5 gadi kolonijā par it kā „ekstrēmistisku” attēlu pārpublicēšanu sociālajā tīklā „Vkontakte”.

24 gadus vecais Krūze apgalvo, ka „ekstrēmistiskie” attēli esot bijuši daļa no viņa diplomdarba un nav saistīti ar naida kurināšanu. Puisis studē Voroņežas ekonomikas un jurisprudences institūtā, kurā specializējas krimināltiesībās. Savā diplomdarbā viņš bija izvēlējies izpētīt mūsdienu „ekstrēmisma” tiesiskos aspektus.

Neskatoties iepriekšējo nesodāmību, topošā jurista dzīvoklī 2017.gada 11.jūlijā ielauzās FSB darbinieki un viņu arestēja. Pēc nonākšanas aizturēšanas kamerā students tika apsaukāts par „nacistu” un „ekstrēmistu”, ko it kā pierādot viņa veiktās publikācijas sociālajā tīklā „Vkontakte”.

FSB darbiniekus specifiski interesējusi aizturētā naids pret ebrejiem, kaukāziešiem, melnādainajiem un komunistiem. Neskatoties uz puiša skaidrojumiem, ka internetā izvietotās fotogrāfijas bijušas daļa no viņa zinātniskās darbības, jau 2017.gada jūlijā pret viņu tika ierosināta krimināllieta, bet 2017.gada 28.decembrī viņam tika piespriesti 2,5 gadi ieslodzījumā par 4 (!) attēlu pārpublicēšanu internetā. Papildus tam tiesa nolēma puisim uz 1,5 gadiem atņemt tiesības izmantot internetu.

Pēc visa šī izlasīšanas gribas uzdot jautājumu visiem Latvijā mītošajiem, „mūžam apspiestajiem” kaucējiem par vārda brīvības ierobežošanu. Vai jūs joprojām esat pārliecināti, ka problēmas ar vārda brīvību ir Latvijā, nevis Krievijā? Vai varat ar tīru sirdsapziņu apgalvot, ka cilvēktiesības neievēro Latvijā, kur visiem tiesības pulcēties, apmainīties ar informāciju, kritizēt un protestēt pret valdību, nevis Krievijā, kur cietumā var nokļūt par dažu neveiksmīgu fotogrāfiju pārpublicēšanu internetā?

Ja tā, tad ļoti atvainojos, bet labākais, ko es jums varu novēlēt ir reiz tikt uz sapņu zemi Krieviju un pēc kārtējā interneta apmeklējuma tikt uz trekniem pāris gadiem cietumā „par ekstrēmismu”!

 Autors: Janis Rubenis2 Krievijas studentu notiesā par „ekstrēmistisku” attēlu pārpublicēšanu
0
38

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [2]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Drakonvīrs avatars
Medaļa JāņugunsMedaļa RudzupuķeMedaļa Bronza
  Drakonvīrs 14.02.18 17:50  
 
9
0

Nu ko var gaidīt no Krievijas, kas kā paši deklarē, esot PSRS mantinieki! Par rakstu +

Laima Jansone avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa RainisMedaļa Sertificēts spoks
  Laima Jansone 14.02.18 19:01  
 
5
0
Negribētos dzīvot Krievijā..