Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
48
Kremlis, liekas, ka jau kopš Poklonskas romantizētajiem cariskās impērijas laikiem, nepārtraukti ir rupji „dirs*s” virsū saviem kaimiņiem, it sevišķi pēdējā laikā Latvijai un Ukrainai, par to, ka tie nodarbojas ar krievu valodas un kultūras „genocīdu” attiecīgi to izglītības sistēmu ietvaros.

Neskatoties uz to, pašā Krievzemē notiek ļoti dīvainas lietas attiecībā uz šajā plašajā teritorijā dzīvojošajām „mazākuma” tautību pārstāvjiem. Saskaņā ar vairākiem avotiem, to skaitā no pašas Krievijas nākošiem, bet ne prokremliskie noskaņotiem, Maskavas izglītības politikas veidotāji, proti, rusifikātori burtiski ir izslaucījuši Krievijas mazākumtautību skolu bibliotēkas no vietējo pamattautu, jeb kā kremloīdi un vatņiki teiktu, čurku valodu mācību grāmatām. Tiek runāts, ka Krievijas Federācijas mazākumtautību pārstāvji jau sākuši domāt par apvienošanos, lai pretotos Kremļa pedagoģiskajiem eksperimentiem. Ja viņiem izdosies, tad par mazākumtautību Krievijā varēs uzskatīt pašus krievus, tāpēc jau Kremlis raustās, bet vienalga turpina spēlēties ar uguni, dzēšot cilvēkos nacionālo pašapziņu, padarot tos par sistēmas vergiem, citiem vārdiem sakot, par aunu baru.

Latvijas varas institūcijām, it sevišķi „Melnajam Kārlim” nepārtraukti nākas uzklausīt pārmetumus no Kremļa ruporiem un vietējām vates tautiešu tiesību aizstāvības kolektīvajām saimniecībām par to, ka Latvijā tiek likvidētas krievu skolas, ka šeit nedrīkst iegūt augstāko izglītību krievu valodā, uzsverot, ka latviešu valoda ir собачий язык, bet latviešu valodas un vēstures grāmatas ir kaut kādas dzeltenās lapas. Tai pašā laikā, piemēram, Lindermans, Gapoņenko, brāļi Graudiņši, Taņka Ždaņka un Mamыkins, laikam jau tāpēc, ka tikai viens no viņiem ir ūberkrievs, nespēj vai drīzāk negrib saskatīt to, ka pašā Krievijā jau gadu desmitiem notiek mazākumtautību izglītības sistēmas totāla graušana, notiek nepārtraukta rusifikācija, jo Kremlim vajag aunus. Runājot par latviešu skolām Krievijā, neticēsiet, bet tur eksistē tikai viena skola un tā pati atrodas Latvijas vēstniecībā Maskavā, līdz ar to tai ir tikai simboliska nozīme tāpat kā svētdienas skolai, kas arī atrodas tur pat. Saskaņā ar 2010.gadā Krievijā veiktās tautas skaitīšanas rezultātiem Krievijā uz to brīdi dzīvoja ap 19000 latviešu, lielākās kopienas atradās Krasnojarskas krajā (ap 2200), Maskavā (ap 2000), Omskas apgabalā (ap 1500), Sanktpēterburgā (ap 1300) un vēl dažas mazākas letiņu kopienas plašajās Sibīrijas ārēs.

Īsi pēc Ziemassvētkiem Putina vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs pamācīja zemnieku tautu un nabaga Šadurski, ka katram cilvēkam ir tiesības iegūt izglītību savā dzimtajā valodā, bet, ja cilvēkam cenšas liegt šādas iespējas, tā ir vardarbīga asimilācija. Nezin kāpēc Žeņa skaidrojot situāciju atcerējās stāstu par Maugli, norādot, ka valoda un kultūra ir cieši saistītas lietas tāpēc „no vilka audzināta cilvēka ne vienmēr izaugs Romuls un Rems, kas izveidoja Romu, jo var notikt kaut kas pilnīgi cits – cilvēks var nekļūt par cilvēku”. Viņaprāt sanāk, ka mēs, tie, kuri mācās un ir mācījušies latviešu valodā Latvijā, uzsvaru lieku uz Latvijā, ir necilvēki, un mēs šeit attīstāmies kā kaut kādi primāti džungļos.

Te nu vajadzētu atgādināt, ka pāreja uz mācībām vidusskolās tikai latviešu valodā mazākumtautību skolās notiks pakāpeniski vairāku gadu laikā, bet pati reforma tiks pabeigta 2021./2022.mācību gadā, nosakot, ka mācības pirmskolas vecuma sīčiem notiks bilingvāli, sākumskolās (1.-6.klasē) tiks nodrošināti trīs bilingvālās izglītības modeļi, pamatizglītības posma noslēgumā (7.-9.klase) 80% mācību procesa būtu nodrošināmi valsts valodā, savukārt vidusskolās (10.-12.klase) mācības notiktu tikai latviešu valodā. Nekādu problēmu, un, protams, krievu valodas un literatūras stundas un lekcijas neviens nav atcēlis, tās notiks, kā vienmēr.

Tai pašā laikā Kremlis turpina skaust ārā mazākumtautību valodas no skolām Krievijā. Kremlis čakarējot smadzenes Ukrainai par minoritāšu tiesībām, bieži aizrāda tai, ka tā nepilda Eiropas reģionālo un mazākumtautību valodu hartu, kaut arī pati Maskava to joprojām nav ratificējusi kopš 2001.gada, kad to ar pompu parakstīja. Varbūt tas netiek darīts tāpēc, ka notiek rusifikācijas process, piemēram, Ziemeļkaukāza republikās tikai 5% no televīzijas un radio apraides notiek vietējo pamatiedzīvotāju dzimtajās valodās, nemaz nerunājot par to, kā tiek ieviesta Putina fašistiskā politika šo republiku skolās. Praktiski visās Ziemeļkaukāza skolās visi priekšmeti tiek pasniegti krievu valodā, izņemot, protams, attiecīgo minoritāšu dzimtās valodas gramatika un literatūra.

Latvija un Ukraina ir unitāras valstis, bet Krievija ir asimetriska federācija, kas sastāv no daudzām jo daudzām republikām, kurās dzīvo, drīzāk, cenšas izdzīvot vēl vairāk daž ne dažādu tautu. Pietam Krievijas konstitūcijā stāv rakstīts, ka katrai republikai ir tiesības noteikt valsts valodu kādā runāt un tikai republikas varas institūcijās blakus pamatiedzīvotāju valodai ir jālieto krievu valoda, „tāpat kā vecajos labajos komunistu laikos”, kad šis princips arī netika ievērots.

Piemērs iz dzīves, 2004.gadā Kremļa Konstitucionālā tiesa nosprieda, ka tatāriem Tatarstānā un arī pārējiem iedzīvotājiem neatkarīgi no to nacionalitātes ir tiesības legāli mācīties tatāru valodu republikas skolās. Bet tā paša gada vasarā Putins Starpnacionālo lietu padomes sanāksmē norādīja, ka krievu valoda visiem federācijas iedzīvotājiem ir obligāta, bet mazākumtautību valodas nav obligātas ne vienam, tādejādi nonākot pretrunā ar tiesas lēmumu un pierādot Kremļa politikas divkosību.

Savukārt blatni vatnā Kremļa rusifikācijas, proti, izglītības ministre Olga Vasiļjeva savulaik pat centās panākt, lai visas NVS valstis ikdienā sāktu „draudzīgi” lietot tikai kirilicu.

 Autors: Janis Rubenis2 Kremlis pirmiedzīvotājiem Krievijā neļauj mācīties dzimtajās valodās
2
48

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [9]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 05.01.18 11:10
 
17
0

Valsts skolās jau SEN izglītībai bija jābūt TIKAI latviešu valodā. Šo, iespējams, varēja panākt arī klusāk un pamazām - ar katru gadu pamazām palielināt latviešu valodā apgūstamo priekšmetu daļu līdz sasniedz 100%.

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Senču olaMedaļa Senču ola
  kartupelis ar mugurkaulu 05.01.18 11:31  
 
13
0
Vatņiki ir piemirsuši ka Krievijas federācija(Paraša)sastāv no daudzām nacionālajām republikām!!!Bet pašiem krievu okupantiem krievijā nav savas nacionālās republikas!!!

Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa MobiļņiksMedaļa Zeltrocis
  Drakonvīrs 05.01.18 17:57  
 
4
0

atbildot uz HUGO komentāru " šie ir meli---toties latvijā visi pasat... "

Būtu turējis muti, citādi vēl kakliņu izsaldēsi, saslimsi un būs jāiet pie ak šausmas pastalnieku ārsta. Bet ja nopietni, man tādiem kā tu gribas uzdot jautājumu - kas tu pats esi pēc tautības? Ja latvietis, tad man tevis žēl. Cik jābūt zemu kritušam, neinteliģentam cilvēkam, lai tā nicinātu savu tautu. Tas ir kaut kāds morālais mazohizms. Ja esi cittautietis, tad ko tu te dari, kur viss slikti, apkārt vieni vienīgi pastalnieki. Dodies taču dzīvot tur kur ir tik skaisti un labi - uz Krieviju. Ar varu taču tevi ne viens netur.    mīnuss.

Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa MobiļņiksMedaļa Zeltrocis
  Drakonvīrs 05.01.18 18:09  
 
4
0

Paldies par labu rakstu, lasiju ar interesi.  +

Anonīms
gudrinieks 05.01.18 15:24
 
3
0

atbildot uz HUGO komentāru " šie ir meli---toties latvijā visi pasat... "

muti aiztaisi, savas pasakas vari stāstīt savam umņiku tēvam, kas tev iemācija šeit dzīvot un sūdzēties par visu, lai nostumtu malā domas par savu pretīgo dzīvi.

Anonīms
andulis 06.01.18 00:51
 
2
0

Vienkārši valdībai ir jāpasaka, mēs jums finnansējumu nedosim un viss. Nevis te vēl velk garumā. Man kā Latvietim un Latvijas pilsonim ir kauns par situāciju,  kad sveštautieši neasimilējas un nepieņem mūsu kūltūru, jo šiem ir ērti par mūsu nodokļiem dzīvot savā '' krievu pasaulē''. Nē krievu skolām, ja grib mācīties krievu valodā, tad lūdzu maksājiet no savas kabatas, pretējā gadijumā jums jādodas prom no Latvijas.  Visi , kas ir pret valsts valodas apgūšanu un grauj Latvijas integridāti , šķeļ pilsonisko sabiedrību ir saucami par ''seperātistiem'' un ir izraidāmi no valsts. Kā Ždanoka, Mamkins , Lindermans un Gapņenko.

Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa MobiļņiksMedaļa Zeltrocis
  Drakonvīrs 06.01.18 21:57  
 
1
0

atbildot uz Meh komentāru " Nu, kā latvieši pret krievu valodu, tā ... "

Mēs neesam pret krievu valodu kā tādu. Mēs esam pret to, lai kā padomju laikos krievu valoda būtu valsts valoda. Latvijā valsts valoda var būt tikai latviešu valoda.

Anonīms
Meh 05.01.18 22:47  
 
0
2
Nu, kā latvieši pret krievu valodu, tā tagad viņi pret latviešu. Dots devējam atdodas, kā saka.
Anonīms
HUGO 05.01.18 15:04
 
0
4

atbildot uz kartupelis ar mugurkaulu komentāru " Vatņiki ir piemirsuši ka Krievijas fede... "

ne jau pastalniekiem ,kuri netiek galā paši ar sevi ,būs mācīt citus kā dzīvot..!!