Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
60
Jāatzīst, ka daudz esmu domājis, kādēļ mēs esam tur, kur mēs esam. Viens no secinājumiem ir tas, ka paši esam to pieļāvuši. „Jā, bet...”, šoreiz nederēs, jo pagājuši pilni 28 gadi kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, bet ik četrus gadus kāpjam uz tiem pašiem grābekļiem. Šī nebūs gaušanās par to, ka mums deputāti Saeimā un pašvaldībās ir pilnīgi cirvji (vairumā gadījumu tā tas ir), kuri nespēj savest kārtībā valsti un pieprasīt lielākus tiešmaksājumus no ES utt. Rakstīšu par to, ka mēs paši cilvēki esam lohi, kuri ļauj sevi čakarēt. Par iedvesmu man visam tam ir politoloģes Vitas Matīsas intervija „Mājas viesī”.

Zemāk atreferēšu galvenās atziņas, kas man palika atmiņā no Vitas Matīsas intervijas un SĀKŠU AR PAŠU SVARĪGĀKO – AR MUMS. Politoloģe novērojusi, ka Latvijas sabiedrībai ir izteikts konjunktūrisms un vēlme pieslieties stiprākajam. Tas savukārt norāda, ka mums trūkst iekšējā orientiera.Par konjunktūrismu droši vien zinātniekiem būtu jāstrīdas, jo tas ir sastopams visur un neatkarīgi no laikmeta, taču iekšējais orientieris mums noteikti pietrūkst.

Mēs visi it kā gribam dzīvot labāk, bet ceram, ka tas notiks pats no sevis un 100 gudrās galvas par to parūpēsies. Taču ir jāatceras viena būtiska lieta, ka 100 gudrās galvas no sākuma parūpēsies par sevi un saviem sponsoriem un tad jau ap trešā gada beigām sāks atcerēties par „auniem”, kas viņus ievēlēja.Aktīvāk tiks apspriestas dažādas likumu iniciatīvas, kuras pamatā ir orientētas uz sociāliem bonusiem, nevis ekonomikas attīstība ilgtermiņā. Kā mēs to varam mainīt? Pavisam vienkārši jau no pirmās dienas, kad tiek apstiprināts jaunais parlaments un valdība prasīt no viņiem izpildīto. Tas viss ir izdarāms, ir tikai jāgrib!

Politoloģe aicina cilvēkus analizēt un domāt par politiķu patiesi paveikto, nevis klausīties tikai tukšos saukļos. Viņu personīgi interesē politiķu un it sevišķi to cilvēku, kuri izveidojuši jaunas partijas vai pārgājuši no vienas partijas otrā, kļūdu analīze – kādas ir tās konkrētās kļūdas, kuras tika pieļautas iepriekšējās partijās. Pārbēdzēju mums šogad ir daudz. Slavenākie pēdējo mēnešu atgadījumi ir Kūtris un Pabriks, kur abi ar putām uz lūpām kliedza, ka partijas nemainīs, taču izrādījās, ka bija pirmie, kuri pameta grimstošos kuģus (vēl jau Slaviks parādijis savu patieso seju). Mani vienmēr mācīja, ka „nesaki nekad, lai nesanāk ačgārni”. Kas attiecas uz jaunizveidotajiem politiskajiem spēkiem tad briesmīgāks hibrīds par apvienību „Attīstība/Par!” nav redzēts, kur tīrākie liberasti ir apvienojušies ar godīgākajiem zagļiem. Tā varētu turpināt ilgi un dikti. Zemāk atsaucēs salikšu arī atsauces uz visiem rakstiem par Jāņa Dombura vadīto raidījumu „Par ko balsot”.

Līdzīgi kā vairumam tā arī Matīsai krīt uz nerviem politiķus sakām dežūrfrāzi: “Neskatīsimies pagātnē, skatīsimies uz priekšu.” Te uzreiz man Brigmaņa, Pūces, Pavļuta, Repšes, Pabrika, Pažarnova, Seržanta, Urbanoviča, Ušakova un citu klaunu ģīmji rādās pie apvāršņa. Vienīgie, kuri skatīsies pagātnē ir Latvijas krievu savienība ar Ždanoku priekšgalā, kuri grib atjaunot padomju laikus Latvijā, lai viņu bērni varētu mācīties krievu valodā un latviešus sadzīt zemnīcās (tas arī ir Saskaņas plāns, kas stāv melnajā mapītē).

Turpinot par Saskaņu eksperte visai skarbi norāda uz šīs partijas negodīgumu (lai gan kura no partijām ir godīga) partija Saskaņa savās TV reklāmās dara tieši to pašu, ko savā vēlēšanā kampaņā ASV darīja Donalds Tramps – viņi ir identificējuši īstas problēmas – nevienlīdzību, plaisu starp bagātajiem un nabagajiem, dzīves līmeņa atšķirības starp vidusmēra latvieti un vācieti vai zviedru un tagad spēlējas ar tām. Salīdzinot Saskaņas un Trampa priekšvēlēšanu kampaņu, Matīsa atzīst: “Vēlētājiem priekšplānā palika vēstījums, ka šī ir ļoti netaisnīga sistēma un viņi ir tie cietēji. “Saskaņa” dara tieši to pašu. Vai vēlētājs aizdomāsies par to, ka starp “Saskaņas” līdzskrējējiem ir arī tie, kas ir kļuvuši par miljonāriem uz nabaga kredītņēmēju rēķina, jo ir līdzīpašnieki ātro kredītu firmās?” Par miljonāriem un bagātniekiem te būtu jāmin vicemērs Ameriks, Teilāns, Janakovs, Dznauškāns un citi. Citi arī zog, protams, taču Nils Ušakovs ar saviem partijniekiem ir sasirdzis ar aroganci un tad, kad žurnālisti grib intervēt viņus, jautājumi ir vai maz jāsaskaņo, jo savādāk intervijas nebūs. Līdzīga arogance piemīt arī ZZS biedriem, bet tā kā tur ir daudz komunistu, tad nav ko brīnīties.

Lai patiesi atzītu kļūdu, ir jābūt spējai nemelot, viņa norāda, bet politiķi ir vienmēr melojuši. Un Latvijas politiķi gadu gaitā kļuvuši par labiem melotājiem, saka Matīsa. Paklausieties, kā pa deviņiem mēmiem laiž Lembergs, Iesalnieks, Jaunups, Augulis, Dobelis, Dūklavs, Rasnačs, Šlesers, Kiršteins, Jurkāns utt. Daļa varbūt nav vairs aktīvajā politikā, bet nekur nav pazuduši. Varbūt patiešām, vēlēšanās ir nepieciešams reāli svītrot laukā tos, kuri nepatīk un kuri ir meļi.

KAS TAD IR JĀATCERAS! Analizējam politiķu paveikto, neticam tukšiem solījumiem, pieprasām atbildību, svītrojam laukā no biļeteniem kretīnus, un ejam balsot.

Neticam meliem!

Esam kritiski!

Neesam lohi!

0
60

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
motorwalwes avatars
Medaļa RainisMedaļa Dienas domaMedaļa 1/13 kūciņas
  motorwalwes 13.06.18 15:38
 
8
0

Par šo nav ko iebilst,++++ no manis!

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa RIPMedaļa Praida ola
  kartupelis ar mugurkaulu 13.06.18 16:24  
 
6
1
Nez vai ēbreji pieļautu ja par Telavivas mēru kļūtu nacistu pēctecis vācietis?!Mums par Rīgas mēru kļuva krievu okupanta pēctecis!!!Un ievēlēts viņš bija ar LATVIEŠU balsīm!!!LOHI un MANKURTI jūs esat!!!
Bumbišķi News Network avatars
Medaļa Gada Spoks 2018Spēja OriģinālautorsMedaļa Palaidnis
  Bumbišķi News Network 13.06.18 20:37
 
2
0

atbildot uz kartupelis ar mugurkaulu komentāru " Nez vai ēbreji pieļautu ja par Telaviva... "

Diemžēl, letiņos sēž tas kangara gēns, kas liek vārīt tādus mēslus, par kuriem Kremlis, trešais reihs un kas tik vēl nē maksā labu piķi!

via lucia avatars
Medaļa NostradamsMedaļa SākumskolnieksMedaļa Vilkaču klana biedrs
  via lucia 15.06.18 19:47
 
1
0

atbildot uz kartupelis ar mugurkaulu komentāru " Nez vai ēbreji pieļautu ja par Telaviva... "

WTF? Káda starpíba starp latviešu un krievu maitu politiká? Tas ka ja bútu mérs latvietis tavuprát skádétu mazák?  Par ébrejiem labák tev paklusét, jo pilná spará tie veic genocídu Palestíná, tak vácu fašisti deva labu skolu! Tikai nezkápéc tie vél joprojám atgádina visai pasaulei pret tiem nodaríto holokaustu, bet ja paši to dara citai tautai tad tas it ká tipa nekas?    Já, un uz lohu vai mankurtu ej paskaties spogulí!