Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
spoki fosilijas ikona Fosilija
0
92

Virzoties progresijai ar automatizāciju un biznesa attīstību , iezīmējas ievirze nākotnei:
Vēlamās prasmes, lai varētu papildus iemācīties to, kas ir noderīgs pēc laika, un nekad nepienāktu brīdis, kad tavs prasmes vairs nav vajadzīgas, bet tu nevari tās pielietot citā darba vietā- jo tās bija ļoti specifiskas tieši vienai darba vietai, nevis specifiskas profesijai.

Kā arī nozīmīgākais faktors, kas traucē virzīties uz priekšu un rada mazvērtības kompleksus:

Vispārzināma tendence, kas spilgti izpaužas mediju vidē:

Visbiežāk tiek atspoguļoti pārspīlējumi- visveiksmīgākie, un izcilākie, pamanāmākie cilvēki un notikumi.

Mīnusi scaronādai pieejai1... Autors: Fosilija Kā mainīt profesiju un justies novērtētam.
1.

Mīnusi šādai pieejai:

1. Tiek atspoguļots tikai gala rezultāts, nevis ceļš uz to, trūkst izpratnes kā sākt un ar ko vispār sākt.

2. Tiek pārspīlēts ar to, cik viegli bija sasniegt rezultātu, vai arī tiek noklusēta tumšā puse, respektīvi noklusēts ka ir bijusi nodevība, izdevumu optimizēšana- atlaižot darbiniekus,

3. Tiek radīta mazvērtības kompleksa izjūta pārējiem cilvēkiem, kas ir darba veicēji, liekot justies dzīvē nesasniegušiem nekādus panākumus- kaut gan panākumi un nozīme ir jebkuram kas palīdz funcionēt ekonomikai.

4. Tiek radīta ilūzija, ka cienījams sasniegums ir tikai ja esi:
*Priekšnieks

*Slavenība

*Ir savs uzņēmums

*Esi bagāts.

Risinājums stereotipa maiņai... Autors: Fosilija Kā mainīt profesiju un justies novērtētam.
2.

Risinājums stereotipa maiņai un patiesības izsvēršana:

Ja ir uzņēmuma īpašnieks, vai investors, tad ir jāsaprot vienkāršs princips- pasīvie ienākumi ir iespējami, un tas ir laba doma, ka radīt sistēmu, kas tev nestu pasīvos ienākumus, kuri ir aprakstīti:

 

“R.Kiyosaki” ideja par “Cashflow Quadrants” vēsta, ka pastāv:
Darba ņēmēji, Pašnodarbinātie, Kompāniju īpašnieki, investori.

 

Tajā pat laikā, ja skatās pēc panākumiem, pašam Kiyosaki ir bijušas milzīgas problēmas ar parādiem, un kādā intervijā nevarēja apstiprināt ka tiešām ir bijis šis “bagātais tētis”:

https://thecollegeinvestor.com/4726/ultimate-hypocrite-robert-kiyosaki-companys-bankruptcy/

Scaronī ideja par pasīvajiem... Autors: Fosilija Kā mainīt profesiju un justies novērtētam.
3.

Šī ideja par pasīvajiem ienākumiem ir ienākusi daudzu cilvēku galvās, kā vienīgais variants, ka viņi pat neciena tos, ka ir darba ņēmēji, jo tie ir “zemākas klases”, tāpēc, lai iestātos progress, būtu šī ideja par darbinieku necienīšanu, jānomaina uz cilvēka ideju, kuru tiešām ir vērts cienīt un apbrīnot: R.Brensons, kura darba augļi ir daudz pamanāmāki:

(http://www.db.lv/zinas/sesi-ricarda-brensona-padomi-ka-vadit-biznesu-132501):

Savā grāmatā (Business Stripped Bare: Adventures of a Global Entrepreneur) viņš galvenokārt ir aprakstījis kā viņš izveidoja Virgin Group, minot arī pāris galvenos principus, ko viņš ievēro:

Paaugstiniet esošos darbiniekus amatā, nevis pieņemiet jaunus

Priekšrocība ir tāda, ka jūs zināt, kādas šim darbiniekam ir vājās un stiprās puses, kā arī darbinieki, kuri zina, ka viņi tiks apbalvoti ar paaugstināšanu amatā ir vairāk motivēti strādāt.

Pieņemt cilvēkus, ņemot vērā tā personību nevis CV

Cilvēku varat apmācīt darba specialitātē. Daudz svarīgāk ir atrast darbinieku, kas ir radīts konkrētam amatam, ir labs cilvēks un zina kā motivēt pārējos darbiniekus.

Izklaidējieties ar saviem darbiniekiem

Cilvēki ļoti daudz laika pavada darbā - ir svarīgi, ka viņi strādā patīkamā vidē. Rīkojiet darbiniekiem svinības pēc labi padarītiem darbiem. 
Neaizmirstiet darīt to arī tad, kad bizness nevedās. Tas uztur cilvēkus motivētus un ļauj tiem zināt, ka jums rūp.

Izvairieties no neizdevīgām situācijām

Nebaidieties riskēt, bet dariet visu ko varat, lai sevi pasargātu.

Nebaidieties riskēt

Ja jūs neriskēsiet, Jūs nekad nebūsiet veiksmīgs. Pieņemiet konsultācijas no ekspertiem.
Neaizmirstiet, kļūdas ir vislabākais veids, kā mācīties.

Dariet labus darbus

Cilvēki vēlas strādāt uzņēmumā, kas dara labu - darbinieki būs laimīgāki un ražīgāki.

Ir nepieciescaronams saprast... Autors: Fosilija Kā mainīt profesiju un justies novērtētam.
4.

Ir nepieciešams saprast, ka jebkuram uzņēmumam peļnu nopelna darbinieki, un katrs cilvēks, kurš dara darbu, ir cienījams.

Latvijas, Austrumeiropas un Krievijas pārmaiņu ekonomikas princips bieži tiek pārprasts tā-

Ka darbnieks var tikt ekspluatēts 24/7, ja viņam vajag pabarot ģimeni un ir nepieciešams izdzīvot.

 

Tāpēc, protams, pirmais ieteikums ir nebaidīties riskēt, ja vien to var atļauties-

Piemērs par to, ka agrākajā darbā mēģināja pārliecināt, cik slikta situācija ir Latvijā, un cik maz saņem cilvēki, un lai saņemt manu vēlmao summu uz rokas (Kas bija ap 600), ir jāstrādā arī brīvdienās, un ka tā ir pārsvarā visur.

Kādu laiku es tam arī ticēju, un kamēr ticēju, tikmēr es pats sev pazemināju vērtību un biju nomākts, domājot, kāda tad jēga ir censties darīt vairāk, ja Latvijā par to vairāk nesaņemsi.

Tomēr, gāja laiks, un vajadzēja cītīgi mācīties, lai saņemtu vairāk, un šo robežu esmu krietni pārvarējis, kā arī brīvdienās nav jāstrādā, tikai ja pats neizvēlos ka vēlos to darīt.

 

Un protams, saprotu, ka ne visiem ir iespēja riskēt, lai veltītu 2-3 mēnešus darba meklējumiem, un dēļ mūsu nepareizās sociālās sistēmas, bezdarbnieka pabalsts ir daudz mazāks nekā alga.

Ja saņem 500 eur, tad pēc nodokļu nomaksas tas ir 391 eur.
Bezdarbnieka pabalsts ir 250 eur, pirmos 3 mēnešus, tātad starpība ir 140 eur.
Tātad, protams, ieteikums ir sākumā strādāt vairāk, lai varētu iekrāt naudas rezervi, un risks būtu samērīgs.

Jo vienīgais iemesls, kāpēc cilvēki strādā darba vietās, kuras ir bezperspektīvas, un dara to, kas ir nepatīkams, ir ienākumu trūkums, lai varētu atļauties mainīt profesiju un darītu ko intersantāku un vairāk apmaksātu.

Scaronobrīd protams arī... Autors: Fosilija Kā mainīt profesiju un justies novērtētam.
5.

Šobrīd protams, arī dzīvojam šādā periodā, kurā vēl nav pilnīgi automatizētas sistēmas, ka ir vajadzīgs cilvēku manuālais darbs, bet jau tagad tiek domāts par to, lai veidotu automātiskās kases, automātiskos stendus(MC donalds), automatiskās sistēmas utt.

Tāpēc profesijas, kas neietver speciālās prasmes, varētu pazust ļoti tuvā nākotnē, ja vien automatizēt būs izdevīgāk, nekā maksāt darbiniekiem algu.

Un protams, manuāla darba profesijas būs mazāk un mazāk apmaksātas, tāpēc jau tagad ir jākoncetrējas uz 3 jomām- sistēmu izstrāde, sistēmu uzturēšana un apkalpošana(Ietver arī tehniku), un sistēmu labošana(Piemēram kļūdu novēršana vai arī automobiļu labošana).
 

 

Protams, pieļauju, ka mainīsies arī apmācības process.
Jau tagad pierādās universitātes neefektīgums un nemācēšana pielietot prasmes, lai nopelnīt lielāku naudu.

Rodas paradokssUniversitāte... Autors: Fosilija Kā mainīt profesiju un justies novērtētam.
6.

Rodas paradokss:

Universitāte dod plašu zināšanu bāzi, kuru nav iespējams pielietot, jo visi darba devēji sagaida specializāciju konkrētā jomā, jo nav iespējams labi mācēt visu.

Tāpēc bieži vien daudz vērtīgāki ir apmācību kursi, kuros ir prakse un diplomdarbs, kas ir svarīgi darba devējam.

Būsim reāli- vai automehāniķos labāk pieņemt cilvēku bez prakses bet ar diplomu, vai arī cilvēku, kuram nav jāmāca papildus vienkāršas lietas, kuras ir zināmas pat hobjistiem?

Vai nebūtu vērtīgāk apmācīt cilvēku no un līdz, kā remontēt konkrētas markas automobiļus, ar visiem sīkumiem un diagnositku, lai viņš spēj darbu veikt patstāvīgi un kvalitatīvi, nekā mācīt daudz nevajadzīgu priekšmetu?

Vai nebūtu vērtīgāk apmācīt darbniekus, kas prot programmēt dažādu risinājumu specializāciju?
Piemēram, Web programmēšana(Frontend vai Backend), Java, Spēļu programmēšana(Paldies Dievam, ka vismaz viena augstākās izglītības iestāde apmāca šādu programmu), Testēšana, Machine Learning, Māsklīgais Intelekts, utml.?

Kāpēc notiek tā, ka daži ar vidējo izglītību pelna vairāk kā cilvēki ar augstāko izglītību? Jo viņi tajā laikā kamēr kāds mācījās nevajadzīgus priekšmetus, ieguva reālo praksi un zināšanas, kuras var pielietot, un tas ir tieši tas ir tas, ko sagaida darba devējs.

Tāpēc aicinājums- mācieties brīvajā laikā, nebaidieties no darba, mācieties krāt, netērējiet naudu kam nav vajadzības- izņemot ēšanas regulatitāti, kas ir svarīgi, lai būtu pietiekoši enerģijas paveikt visu pārējo. Veiksmi.

0
92

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Anonīms
Toks 21.01.18 10:06  
 
0
0
Pareizi teiks! +
Charged avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa TribīneMedaļa Nedēļas hīts #2
  Charged 23.01.18 19:12
 
0
0

  

Zigzig avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Karsts pielūdzējs
  Zigzig 23.01.18 23:18  
 
0
0
R. Kyosaki grāmatā ,,Bagātais tēvs, nabagais tēvs” apraksta to, ka daudzi cilvēki neizprot, kas ir naudas menedžments vai kā nauda strādā.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 23.01.18 23:34
 
0
0

atbildot uz Zigzig komentāru " R. Kyosaki grāmatā ,,Bagātais tēvs, nab... "

Pie kā noved virspusējs apraksts bez reāliem piemēriem? Pie tā, ka cilvēki tiek iepīti visādās piramīdas, piemēram, Amway, kuri Twenty21 semināros pasniedz to, kā "pareizi pārdot", un kuri maksā sākot no 100 dolāriem uz augšu par biļeti, jo cilvēki ir paķerti ar šo ideju kā nauda var strādāt viņu labā un grib domāt kā "investori", un lai bītu "pasīvie ienākumi". Realitātē ir tā, ka daudzi nevar nemaz izrauties no žurku skrējiena, it sevišķi ja seko R.Kiyosaki minētajam piemēram, kur mazais gribēja strādāt par brīvu pie "bagātā tēva" kad tas piedāvāja labu, tam laikam atbilstošu atalgojumu. Patiesība ir tāda, ka dzīve ir nežēlīga, un ir daudz tēlošanas, daudz melu. jautājums ir ir cik tev ir drosmes riskēt? Vai tev ir iekšas? Ir iespējams izdomāt radošas, perspektīvas idejas, piesaistīt finansējumu kickstarterī utml, un sākt savu startup, kurš saulaini liksies ka vienmēr aizies un viss būs kā filmā ar laimīgām beigām- facebook, instagram, mintos, taxify utt. - Kādam bija ideja un aizgāja tālāk. Varēja neaiziet. ko Kiyosaki neiemāca- tas ir ka vajag veidot iekrājumus un cienīt tos, kas dara darbu, viņš pasaka, "Ka nauda ir kā narkotika" un cilvēki sāk domāt tā- sākšu strādāt- tātad pie naudas pieradīšu. Savā ziņā taisnība, bet tad ir jāatrod kāds cits, kas sponsorēs tavus izdevumus, kamēr tu veido savus startupus- respektīvi, jāizmanto citi savā labā šā vai tā.  Vienīgais, kas man patika, ka nevajag taisīt sev liekus izdevumus lai kādam izrādītos- tas ir tas kas notika krīzē- ka daudzi paņēma dzīvokļus, auto utt. uz kredīta tikai savu ērtību apmierināšanai.