Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
109
Pieņemu, ka daudzi no jums jau būs pamanījuši, ka Latvijas lielākie meinstrīma mediji pēdējā laikā raksta ziņas, izejot no strikti liberālas perspektīvas. Ik nedēļu Delfi un Tvnet izved no pacietības savus lasītājus, klāstot, ka laimīga ģimenes dzīve ir iespējama tikai tad, ja tava sieva laiž pa kreisi, sievietes Rietumu sabiedrībā ir apspiestas, pastāvīgi cieš no seksuālas vardarbības, turklāt saņem ievērojami mazāku atalgojumu nekā vīrieši.

Pārlasot virsrakstus dažkārt patiešām sāk šķist, ka sabiedrībā valda pilnīgs piz*ec i gore un, ja man reiz būs bērni, lūgšu to kungu, lai piedzimtu dēls, jo dzīve sievietēm šajā valstī, acīmredzot ir neciešama!

It kā nepietiktu ar to, ka feminisms tiek aktīvi propagandēts Latvijas lielākajos medijos, tā idejas un mītus ir sākušas izplatīt arī atsevišķas valsts institūcijas un nodibinājumi. Šoreiz runa būs par Sabiedrības integrācijas fondu (SIF) un tā jaunāko pētījumu – „Sabiedrības izpratnes un informētības paaugstināšanas pasākumu stratēģija pretdiskriminācijas un dažādības veicināšanai”, kas sevī ietver vairākus feminisma ideoloģijas mītus, kuri tiek aktīvi uzspiesti Latvijas sabiedrībai. Līdz ar to, esmu nolēmis mazliet tuvāk iepazīties ar šī pētījuma būtību un nepieciešamības gadījumā apstrīdēt tajā paustās tēzes.

Tiesa, pirms ķeros vērsim pie ragiem, skaidrības labad es vēlētos atrunāt dažas lietas – 1) es neuzskatu, ka feminisms ir slikts per se, 2) mani neapmierina nevis feminisma paustie uzskati par dzimumu vienlīdzību, bet to nemākulīgā interpretācija un visur lienošā propaganda, 3) mūsdienās atsevišķos gadījumos joprojām pastāv dzimumu diskriminācija, taču feminismam ir tendence to pārspīlēt, 4) laika taupīšanas nolūkos esmu apskatījis Tvnet publicēto pētījuma atreferējumu ne vis tā oriģinālavotu.

Kh, khmm. Tā, tagad varam sākt.

Pētījuma ievadā ir norādīts, ka „oficiālie iesniegumi par dzimumu diskrimināciju Latvijā ir mazskaitlīgi, taču sabiedriskās domas aptaujas uzrāda, ka cilvēki saskaras ar diskrimināciju ikdienā”.

Šī apgalvojuma galvenā problēma slēpjas tajā, ka SIF netieši norāda, ka „sabiedriskās domas aptaujas” nereti sniedz pilnvērtīgāku ieskatu dzimumu diskriminācijas problemātikā nekā oficiālā statistika. No vienas puses tam var piekrist, bet no otras puses – šīs aptaujas parasti veic SIF vai tam līdzīgas organizācijas, kurām ir jau iepriekš izveidojušies aizspriedumi, par to kādiem jābūt aptaujas rezultātiem. Lasot tālāk, saprotam, ka šāda situācija ir izveidojusies arī šajā gadījumā un SIF pētījumā izmantotā statistika ir nevis objektīvas informācijas avots, bet ierocis savu politisko uzskatu apstiprināšanai. Rezultātā pētījumā paustie apgalvojumi vietām ir nesaprotami un pretrunīgi.

Piemēram, pētījuma autori nonāk pretrunā ar sevi, atzīstot, ka vairums cilvēku nemaz neuzskata, ka „nevienlīdzīga attieksme pēc dzimuma ir diskriminācija, pret kuru ir jācīnās, un dzimuma lomas uztver kā dabiskas un kā lietu ierasto kārtību”.

Tātad vairums aptaujāto nemaz nepiekrīt pētnieku izvirzītajai tēzei, ka Latvijā pastāv dzimumu diskriminācija. Neskatoties uz to, SIF pētnieki šo faktu ignorē un tā vietā sabiedrības viedokli interpretē sev izdevīgā gaismā, liekot noprast, ka dzimumu diskriminācija pastāv, bet tauta to vienkārši uztver nepareizi un nesaprot, ka pret to ir jācīnās! Manipulācija ar faktiem? Nē, neesam dzirdējuši. Starp citu, tiešām paldies SIF, ka Latvijā ir vismaz viena institūcija, kas par nodokļu maksātāju naudu ir uzņēmusies šo smago nastu un apgaismo mūs atpalikušos lauķus, kas joprojām uzskata, ka runas par dzimumu diskrimināciju Latvijā ir pārspīlētas!

Tālāk, pētījumā ir minēts, ka 41,5 % vīriešu un 54,6 % sieviešu uzskata, ka „sievietēm ir lielāks risks nonākt situācijā, kad par līdzvērtīgu darba apjomu sievietes saņem zemāku atalgojumu nekā vīrietis”.

Šeit es vēlētos norādīt, ka vairums respondentu, iespējams, jautājumu neizprata līdz galam un atbildēja vienkārši pēc fakta, ka sievietes statistiski pelna mazāk nekā vīrieši, nepievēršot uzmanību tam, ka jautājumā ir ietverta atruna, kas paredz vīriešu un sieviešu atalgojumu „par līdzvērtīgu darba apjomu”, tā kā praksē par vienu un to pašu darbu sievietes Latvijā saņem tikpat daudz cik vīrieši. Man šķiet, ka vairums Latvijas iedzīvotāju ļoti labi apzinās, ka gan vīrietis, gan sieviete vienā un tajā pašā amatā saņems vienādu darba samaksu. Līdz ar to nav īsti saprotams, kā SIF pētījuma dati var norādīt uz to, ka aptuveni puse Latvijas iedzīvotāju uzskata pretēji. Cik es zinu, tad Latvijas likumi paredz vienādu atalgojumu gan sievietēm, gan vīriešiem. Turklāt, es dziļi šaubos, ka Latvijā patiesi ir kāds uzņēmējs, kurš būtu gatavs saviem darbiniekiem maksāt vairāk vai mazāk tikai tā iemesla dēļ, ka vieniem ir dzindzelnieks un otriem nav.

Pētījuma autori negatīvi vērtē to, ka Latvijā ir zema sieviešu pārstāvniecība lēmumu pieņemšanas procesos. Piemēram, 12. Saeimā no 100 deputātiem tikai 15 bija sievietes, 2013.gada pašvaldību vēlēšanās tika ievēlēti 61% vīriešu un 31% sieviešu, bet novadu pašvaldību domes priekšsēdētāju amatos 2016.gadā bija 75% vīriešu un 25% sieviešu.

Piekrītu, ka sieviešu lēmumu pieņemšanas amatos patiešām ir mazāk nekā vīriešu, taču šie skaitļi nekādā veidā nepierāda to, ka Latvijā sievietes tiek mērķtiecīgi atturētas no šo amatu ieņemšanas. Šajā gadījumā pētījuma autori izmanto statistikas datus ārpus konteksta un nemaz nepieļauj iespēju, ka vairums sieviešu varētu arī negribēt strādāt no rīta līdz vakaram, atteikties no ģimenes un visu laiku veltīt tikai politikai. Turklāt, Latvija ir demokrātiska valsts, kurā politiķu ievēlēšana ir atkarīga tikai no pašiem politiķiem un to elektorāta, kura lielākā daļa ir tieši sievietes (56%). Sievietēm ir visas iespējas iesaistīties politikā, taču vairums to vienkārši nevēlās darīt, tā kā par daudz lielāku vērtību uzskata ģimeni. Pētījuma autori acīmredzot neapjauš, ka vīrieši un sievietes nav pilnīgi identiski un mūsu vēlmes nereti atšķiras.

Pētījumam punktu pieliek autoru apgalvojumus, ka it kā 32% Latvijas sieviešu savas dzīves laikā ir piedzīvojušas seksuālu vai fizisku vardarbību. Turklāt tūliņ pēc tam apgalvo, ka vairums statistikas datu par vardarbības gadījumiem ir nepilnīgi.

Arī šajā gadījumā autori nonāk pretrunās ar sevi. Ja jau statistikas dati ir nepilnīgi, no kurienes ir iegūta informācija par 32%? Papildus tam, mani māc šaubas, ka Latvijā no seksuālas vardarbības varētu būt cietuši veseli 332 tūkstoši sieviešu. Skaitlis vienkārši ir pārāk liels, un šādi statistikas dati, visticamāk, nav novērojami pat trešās pasaules valstīs, kur nu vēl Eiropas Savienībā.

Rezumējot jāsaka, ka SIF jaunākais pētījums nav nekas cits kā feminisma propaganda, kuras mērķis ir ieborēt tautas smadzenēs apziņu par sieviešu it kā mizerablo lomu Latvijas sabiedrībā. Tiesa ne viss vienmēr ir tik viennozīmīgi kā to stāda priekšā šie feminisma propagandisti, kuru apgalvojumi nereti ir nepilnīgi.

Rezultātā nākas secināt, ka 1) Latvijā ir atrodami gadījumi, kad cilvēki ir piedzīvojuši diskrimināciju to dzimuma dēļ, taču tā noteikti nav daļa no mūsdienu Latvijas paradigmas, 2) Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju (ieskaitot sievietes, surprise, surprise!) neuzskata, ka sievietes tiek diskriminētas, taču masu mediji un valsts institūcijas cenšas radīt pretēju iespaidu, 3) Sievietes statistiski saņem mazāk nekā vīrieši, taču atalgojums par vienu un to pašu darbu abiem dzimumiem ir vienāds, 3) Feminisma aizstāvji pastāvīgi izplata mītus par to, ka no seksuālas vardarbības cieš ļoti liela daļa sieviešu, taču nekad nevar paskaidrot no kurienes šāda statistika tiek ņemta. Ja pamanījāt, tad visiem šiem apgalvojumiem ir arī otra puse, kas tos padara komplicētākus un pietuvinātākus realitātei. Diemžēl Latvijas feminisma darboņi ne vienmēr to apzinās un tā vietā, lai runātu par problēmām sabiedrībā pēc būtības, piesauc jēlus statistikas datus, kas kalpo viņu politiskajām interesēm.

Kā gan vēl, lai to sauc, ja ne par propagandu?

 Autors: Janis Rubenis2 Feminisma propagandas kampaņa Latvijā!
2
109

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [8]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fog_frog avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa TrumpeMedaļa Dienas joks
  Fog_frog 14.11.17 15:40
 
11
0

Nesen twiterī redzēju satistiku kur zinātnē Latvijā vairāk strādā sievietes nevis vīrieši, tad tagad tur jāveic pretēja akcija? Un par atalgojumu: visur kur vienāds darbs saņem gan sievietes, gan vīrieši vienādu atalgojumu. Savukārt ja piem SEB bankai ir investīciju vadītāja kura saņem 500 000 Eur gadā bet Swedbankai ir investīciju vadītājs kas saņem 800 000 Eur, šī nav tā situācija kurā teikt ka sieviete saņem negodīgu attalgojumu, jo tā ir cita iestāde. Vienīgais ko sieviete šajā sakarā var teikt ir: "Žēl, ka nestrādāju Swedbnakā" nevis "Nu skaidrs - man kā sievietei maksā mazāk"... Par pašām daiļajām būtnēm: nu diemžēl man ir nācies saskarties ar tādiem eksemplāriem kas izmanto frāzes, kā piemēram "Es šodien tam klientam neatzvanīšu, man ir mēnešreizes - liekat man mieru" u.t.t. un šis ik palaikam mani atrauj realitātē un liek skatīties uz feminismu ar lielu skepsi... Ne velti vīriešiem arī dēļ morālās/psiholoģiskās noturības dzīves ilgums ir īsāks - tā ir cena būt vīrietim.

kmihs avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Pingvīns
  kmihs 14.11.17 19:56
 
7
0

Attiecība par seksuālo vardarbību būtu japrecizē, kas feminisma propogandētāju izpratnē ir seksuāla vardarbība. Varbūt kādā aptaujā sieviete atzīst, ka vismaz vienreiz ir gadījies, ka kāds pārgribējies darba kolēģis vieglītēm pa dupsi uzšāvis un viņa automātiski tiek pieskaitīta pie seksuālas vardarbības upuriem.

Tēvocis Sems avatars
Medaļa PolittehnologsMedaļa Garīgais līderisMedaļa Superautors
  Tēvocis Sems 14.11.17 13:58
 
6
0

  Gana forši,plikumi pa velti!  

Colonel Meow avatars
Medaļa Garīgais līderisMedaļa Gods kalpot Latvijai!Medaļa Garīgais līderis
  Colonel Meow 14.11.17 13:37
 
4
0

Uuuuu pliki miglaini ciči tālumā!   

Stulbi genials avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Moderatora favorīts
  Stulbi genials 14.11.17 20:42
 
2
0

Būsim reāli, radikālais feminisms ir reliģija. "Es ticu... (nepierādīts apagalvojums)", "Es to nedarīšu jo,... (absurda atruna)" un galvenokārt - nodarboja ar absurdām lietām, lai izplatītu savu reliģiju. Un tā pat kā Kristieši, viņas nododas pilnīgām muļķībām, lai izvairītos no jebkādiem pienākumiem. (Piedodiet, dārgie, kristieši). 

beeronelv avatars
Medaļa BakalaursMedaļa TrumpeMedaļa Jubilārs
  beeronelv 08.12.17 19:30
 
0
0

Manuprāt līdzšim vislabākais feminisma apskats ir izlasāms šajā grāmatā

''Конец феминизма. Чем женщина отличается от человека

Александр Петрович Никонов''

smokeman avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Recidīvists
  smokeman 14.03.18 15:29  
 
0
0
Daudz darbos esmu stradajis un nekad neesmu saskaries ar to kad sievietem maksa mazak par to pasu darbu. Sievietes vienkarsi vairuma gadijumu nevar izdarit to ko virietis var. Tad jau pec feministu logikas sievietem butu jamaksa vairak par to ka vinas vienkarsi ir sievietes. Tada gadijuma viriesiem bus jaiet pie saimas ar plikam krutim un japroteste,tikai sorriz tas bus ari pamatoti.

smokeman avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Recidīvists
  smokeman 14.03.18 15:30  
 
0
0
atbildot uz smokeman komentāru " Daudz darbos esmu stradajis un nekad ne... "

Saeimas