Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
31

Jaunajā dzeltenā suņa gadā pirmais mēnesis ir aizvadīts, un drīz jau arī „rozā mēnesis” būs galā. Taču, tāpat kā „kaulainā”, lēnām tuvojas visādu atskaišu iesniegšana VID (atgādinājums!). Tā nu tajā dzīvē ir iekārtots, ka Saeimai arī jāatskaitās par iztērēto pērn. Tad nu lūk, pērn mūsu 100 tētiņi un tantiņas Jēkaba ielas namā kompensācijās par penthouse īri un transporta pakalpojumiem sarausuši visai jauku ciparu 326 450 eiro, un tas pat esot lielāks cipars (!) nekā 2016.gadā.

Nemainīgs uzvarētājs kompensāciju saņemšanā ir no LRAsaraksta ievēlētis Viļumu Juris, kurš kompensācijās pērn iekasēja – 9 356 EUR. Viss jau būtu korekti, bet tā arī kopš 2014.gada nav spējis sakārtot savu dzīves vietas jautājumu. Nez vai matraču vīrs joprojām guļ uz grīdas, vai tomēr ir spējis sakasīt kādu centu priekš mazliet cilvēka cienīgākas gultas. Tāpat atklāts jautājums paliek, vai dzīvoklis, ko viņš īrēja 2015.gadā, turpina būt par mājvietu ne tikai viņa ģimenei, bet arī palīgam un citiem bēdu brāļiem no platā gala, kur rast naktsmājas pēc kārtējā pasākuma kādā no Rīgas folkloras klubiem. Couchsurfing kultūra tomēr mums jaunajiem ir zināma štellīte. Degvielu ar labi nodedzinājis vidēji mēnesī sanāk turpat 370 EUR. Es visu saprotu, tomēr pašā tālākajā Latvijas maliņā dzīvo, bet var jau izvēlēties kādu ekonomiskāku mašīnu, kā arī no radiniekiem nevākt visus degvielas čekus. Kā pats reiz teica - „drošības spiļvens lotgalietiem”.

Otrā vieta, bet ne pēdējā šoreiz atvēlēta Saskaņas deputātam Vladimiram Nikonovam, kurš kompensācijās pērn iekasēja – 9087 EUR. Rēzekne, protams, ir tālu, bet nu viņa partijas biedrs Jānis Urbanovičs varēja kolēģi paķert pa ceļam uz mājām (par Urbi gan nedaudz vēlāk parunāsim). Ilgus gadus dzīvojot Rīgā varēja jau izkārtot sev kādu dzīvokli, bet varbūt arī izkārtojis, tikai par īri maksā kādai „trešajai pusei”, kā daudzi citi mūsu 100 tantiņas un tētiņi. Atgādināšu, ka šis kungs savulaik visai aktīvi atbalstīja referendumā balsot par krievu valodu kā otru valsts valodu, kas gan nebūtu nekas pārsteidzoši no šī politiskā spēka, taču kā dziļi sirdī ticīgam un reizē garīgam cilvēkam viņam nebūtu jājūtas apdraudētam. Vai kāds no Jums vispār ir redzējuši, kā izskatās šis kungs? Būsiet pārsteigti!!!

Trešā vieta – Klaužs Jānis no Sarkano Zemnieku savienības ar iegrieztiem 8487 EUR. Protams, protams, Līvāni ir tālu, un tā viņš to mūsu zemīti slauka kopš 2006.gada, kad tika starp 100 viedajiem. Tiesa, pirms tam sekmīgi fīrējās pa Līvānu domi kā Tautas partijas krustēva amatā. Jāatzīst, ka viņam ir kārtīga partijnieka CV – pārkāpumi par valsts naudas izlietošanu, slēptā reklāma Līvānu avīzē, aizstāvēja A.Šleseru, lai to nekratītu utt. Tāpat neatbildēts jautājums ir par vairākām ar viņu saistītām interešu konflikta situācijām.

Pirmo trijnieku esam noslēguši veiksmīgi. Pārējos tīri random (subjektīvas izvēlēs) papurināšu.

Šis džeks Jums patiks – Askolds Kļaviņš no Sarkanzaļo Zemnieku savienības ar 8035 EUR tikai degvielā (!). Realitātē viņš 2014.gada vēlēšanās neiekļuva tāpat, kā rudā lapsa Solvita, lai viņai labi furšeti diplomātes statusā. Askoldam Kļaviņam laimes fortūna uzspīdēja no paša sākuma, jo Māris Kučinskis tika iecelts premjera amatā, pēc tam arī viens no Latvijas nekaunīgākajiem veselības ministriem Guntis Belēvičs (arī no ZZS) nolika mandātu. Tas gan neliedza Askoldam fiksi, pirms 2016.gadā kļūstot par viedo, pārdeklarēties Liepājas īpašumā, lai gan realitātē viņš dzīvo tepat Rīgas apriņķī, bet nu dēļ tā, ka riepas Liepājas virzienā svilina regulāri par to 8 stabi, ka nograb! Varbūt reizēm Lembergs [ne] pa ceļam līdz Puzes hercogistei tika aizvests pēc kādas oligarhu vai Saeimas sēdēm.

Vēl viens Puzes hercogistes stīpas saņēmējs Vucāns Jānis, kuram pērn nepietikās vien ar algu Saeimā un stipendiju, bet vajadzēja arī kompensāciju ieraut nāsis ap – 8435 EUR, VeA tik daudz nevarēja sapelnīt. Viņa paša vārdiem – „Kapitālismā cilvēkam jārūpējas par sevi”. Teikšu, tas ir diezgan bezkaunīgi šādi izmuldēties izglītotam vīram. Tā pat kā daudzi citi, tā arī Vucāns piesedza Aināra pakaļu 2011.gadā, balsojot „pret” viņa kratīšanu.

Tā sauktais Saskaņas Urbis pēdējo gadu laikā ir labojies netērēt mūsu naudiņu. Laikam jau apnika sižeti, ko ražo Nekā personīga; De Facto; Bez Tabu, Lato Lapsa u.c. Tiesa, viņš mums ir gana solīdi iekārtojies, vizinās ar svaigu Kremļa dāvinātu Range Rover, ko it kā iegādājies Baltijas forums, bet tas ir cits stāsts. Īsāk sakot – tērē nost ar Kremļa sūtītos rubļu pabalstus. „Pa lielam,” man vienalga, bet tāpat ir skaidrs, ka ar šo apskāvienos nevar mesties.

Par Vienotības Dzintaru Zaķi labāk neko neteikt. Viņš savu vietu nopirka, bet tā arī reālu sodu nesaņēma. Taču transporta izdevumu piemaksu 7401 EUR apmērā nāsīs ir ierāvis. Forši! Viņš arī veiksmīgi savulaik PVN ir griezis ar auto iegādēm. Tā kā šis tipiņš pēc definīcijas nevarētu neko nevarētu Saeimā saņemt, ja nu vienīgi dienišķo devu īpaši aprīkotās kopmītnēs pie Brasas tilta.

Galvenais zaļzemnieku komuņaga Augusts Brigmanis arī par transporta kompensāciju ir ierāvis nāsīs 6103 EUR. Nu, ja tie čekas maisi vērtos vaļā, tad viņa vārds būtu rakstīts uz zeltainas krāsas kartītes, bet iespējams, ka pa šiem gadiem, kartīte ir kļuvusi blāvi dzeltenīgu kača čuru krāsā. Kas to lai zina?!

Saskaņas olimpietis Ivans Ribakovs par pērno gadu ir sanesis degvielas čekus par 7416 EUR. Diezgan solīdi, tikai atgādināšu, ka šis ir nekaunīgsmarketologs. Savulaik, lai tiktu Saeimā, šis resnais ērms izmantoja mazus bērnus, dāvinot viņiem Saskaņas mugursomas uz pirmo klasīti. Nu nav pieklājīgi reklāmā izmantot kucēnus un mazus bērnus, tas baigi bliež pa jūtām parastam cilvēkam. Tāpat bezkaunīgi Saeimas vārdā izsūtījis vēstules, mānīdams lētticīgo vēlētāju. Vārdu sakot, polittehnologs no plašajām Krievijas ārēm.

Godīgi sakot, te par šo tēmu varētu gari un plaši skaldīt malku un bleķi, bet, ja detalizētāk ietu cauri visam plašajam sarakstam, tad katram no deputātiem varētu piešūt kārtīgu maisu ar mēsliem. Taču varbūt ir vērts apspriesties ģimenes lokā, vai ar radiem, draugiem un tantēm, kuras ar pirmajiem saules stariem drīz būs parciņā uz soliņa, par to, kuri patiešām ir deputāta uzpleču cienīgi nēsātāji un kuri nē, jo vēlēšanas vairs nav aiz kalniem.

Ierosinājums: Varbūt sametamies uzbliezt kojas deputātiem. Varbūt pietiks ar kāda pa pusei nolaista valsts īpašuma renovāciju, kur ar kādiem 500 000 EUR noteikti pietiktu. Protams, zelta podi izpaliktu, bet nu tik daudz kā pārgulēšanai un ēst pagatavošanai būtu gana labi! Savādāk sanāk tā, ka deputāta kungi tos čekus, un kreisos īres apmaksas uzdevumus tik sniedz iekšā un vēl vairāk rauj nāsīs, un mūs par muļķiem tur.

P.S. Turamies! Saeimu dēļ šitā neatlaidīsim, bet vēlēt iesim, kad lapas dzeltēs!

Gunča no Balviem

 Autors: Janis Rubenis2 Deputātiem kompensācijām 326 TŪKSTOŠI EUR! Varbūt neatlaižam Saeimu!?
0
31

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [3]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Drakonvīrs avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa ZeltrocisMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 09.02.18 15:26  
 
1
0

Labs  +

mazais muks avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  mazais muks 09.02.18 17:25  
 
1
0

Nepalika skumji lasot mūsu simtiņa tēriņus un kompensācijas ! Palika skumji kad iedomajos ka nākošajās vēlēšanās jau viņus ievēlēs atkal ! 

santiango avatars
Medaļa Spoks
  santiango 09.02.18 20:47
 
0
0

Man patīk reklāmas..