Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
38
Sakarā ar pēdējā laika aktīvo ņemšanos ap čekas maisu atvēršanu, oligarhu kontrolēto mediju saulītē ar intervijām un dīvainiem viedokļiem, kas nereti slavina padumjos laikus un ir klaji pretlatviski, samērā bieži iznirst pa kādam dzejoļu rakstītājam, biznesmenim un bijušam SAB darbiniekam.

Nesen Kasjaka redzeslokā nonāca saburzīta š.g. 2.janvāra avīze „Diena”, kurā bijušais SAB, uzsveru Satversmes aizsardzības biroja, „vadošais” darbinieks Arnolds Babris sniedza interviju, cenšoties aizstāvēt čekas darboņus un pretojoties čekas maisu atvēršanai, atzina, ka pret zaudēto 1918.gada Latviju ir pastrādāti smagi noziegumi.

Piemērs nr.1, A.Babris: „Es viņus [čekistus] saprotu – operatīvais darbinieks pierod pie saviem aģentiem, viņiem izveidojas tīri cilvēcīgas attiecības...”. Gestapo arī bija labas un sirsnīgas attiecības ar ebreju nīdējiem.

Piemērs nr.2, A.Babris: „Jāsaprot, ka bija cilvēki, kuri bija spiesti sadarboties, nedrīkst vienkārši tāpat pateikt, ka viņš bija savervēts, tātad slikts.” Sesks atšķirībā no zivjrūpnieka uzskata, ka, lai prokuratūra un tiesa izvērtē! Babri, vai tu spēj ieskatīties acīs augsti godājamai Lidijai Lasmanei-Doroņinai, kura 14 savas dzīves gadus pavadīja cietumos un izsūtījumā par to, ka neatzina nebrīvu Latviju. Čekisti viņu nespēja salauzt, un tādu cilvēku bija daudz, kurus nevarēja piespiest?

Piemērs nr.3, A.Babris: „Vai mums maz Saeimā sēž komunistu [bijušo čekistu, kupi-prodaj biznesmeņu un populistu]?” Babri, tu tak strādāji SAB, ko tu klusēji, kāpēc pieļāvi šādu cilvēku nonākšanu pie Latvijas stūres, bet tagad tu centies viņus attaisnot?

Piemērs nr.4, A.Babris: „... ir Latvijas Republikas drošības iestādes, ir IM iestādes, tām ir nepieciešams vervēt cilvēkus, kas palīdzētu ievākt informāciju. Tie tagad skatās uz visu šo balagānu un loģiski vaicā tam operatīvajam darbiniekam: ja nu pēc desmit gadiem tieši tāpat arī jūsu maisus vilks ārā?” Nu tu gan Babri fleitē, tu saki, ka Latvijas dienesti strādā ar čekas metodēm? Tu vari lamāt pastāvošo valsts iekārtu, valdību un deputātus, pilni mediji ir ar visu ko, bet neviens taču par to cietumos netiek sēdināts? Otrkārt, tie ļautiņi, kas ir, ja nu vēl ir, tajos īstajos čekas maisos, sadarbojās un strādāja okupācijas režīma labā, vai tas jau piemirsts?!

Piemērs nr.5, A.Babris: „... atklāt VDK kartotēku saturu [iespējamo noziedznieku vārdus] nedrīkst... Nav jāveļ uz VDK aģentiem!”

Piemērs nr.6, A.Babris: „... Johansonam vajadzēja piešķirt Trīszvaigžņu ordeni tāpēc, ka LPSR VDK visu izdarīja, lai mēs iegūtu neatkarību.” Babri, te tu iekriti, atzīstot, ka Latvija tomēr ir savā ziņā Čekas projekts, kura ietvaros kopš drūmajiem deviņdesmitajiem svarīgos politisko amatos, kā arī atsevišķu dienestu vadītāju amatos vienmēr ir līduši visādi prokremliskie elementi, kurus tu tagad centies attaisnot. Tā tik būs interesanta situācija, kad pēc maisu atvēršanas izrādīsies, ka lērums tautas nodevēju sēž siltās vietiņās un ir apbalvoti ar daž ne dažāda kaluma ordeņiem. Visu, ko viņi varēs pateikt – mani piespieda!

Piemērs nr.7 ir vispār šedevrs, A.Babris: „... mēs ar Jāni Grigali ļoti veiksmīgi piespēlējām Vairas Vīķes Freibergas kandidatūru. Jānis aizgāja pie Bojāra, tas pie Šķēles [...tas piezvanīja uz Kremli] un vienojās par atbalstu šai neitrālajai figūrai.” Super, ar šo tu pierādi, cik sliktā situācijā atradās Latvija jau tad. Diez kurā citā valstī prezidentu ievēl tik perversā veidā, proti, konsultējoties ar zema ranga SAB „vadošu” darbinieku un Gunta Ulmaņa tulku, kurš reiz ieguvis izglītību apšaubāmās školās Krievijā. Šis gadījums pat sit pušu Zatlera zoodārza gadījumu.

P.S. Babri, cik pelna uzņēmuma „Brīvais Vilnis” darbinieki, kuri krāmē šprotes bundžās?

 Autors: Janis Rubenis2 Čekas maisi pilni ar veciem zivju konserviem un zivju galvām
0
38

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [5]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Senču olaMedaļa Senču ola
  kartupelis ar mugurkaulu 08.01.18 15:49  
 
4
0
Mani visvairāk interesē cik čekas maisos ir mācītāju?

JānisKJK avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorīts
  JānisKJK 08.01.18 15:26
 
2
0

Čekas maisi ir "iztīrīti" pēc padomju savienības sabrukuma! Palikuši tie kas netika klāt, nevarēja samaksāt un tie kam bija vienalga. Latvījā daudzi tautā ieredzēti cilvēki ir bijuši maisos.

Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa MobiļņiksMedaļa Zeltrocis
  Drakonvīrs 08.01.18 16:49  
 
1
0

Interesanta informācija, redzēs kā tas viss beigsies, aizdomas, ka ar lielu ne ko..  +

Anonīms
Jānis 09.01.18 08:48
 
0
0

Čekas maisu atvēršana nepateiks pašu svarīgāko.Ko konkrēti persona darīja un kāda bija tā sadarbība ar VDK! Jo maisu kartotēka šādu informāciju nesniedz!Sadarbība ar VDK bija daudzos līmeņos.Bija tādi cilvēki kuriem sadarbība bija tikai vienreizēja saistībā ar to ka bija iespēja braukt kādā pieredzes apmaiņā uz rietumu valstīm.Kaut piemērs zinu cilvēku, kuram VDK uzdevumā bija vienu reizi braucot uz ASV jāsniedz ziņas pēc tam, kādā viesnīcā dzīvoja ,ar kādiem cilvēkiem tikās, utt upp.Vienkārši sakot bija jāsniedz atskaites VDK par brauciena -komandējuma hronoloģiju.Un pie šādiem apstākļiem ja šādiem cilvēkiem tā kartotēka ir maisos, vilkt šādus cilvēkus no maisiem laukā un ķidāt vienā kategorijā ar stukačiem,tautas nodevējiem uc VDK darboņiem,  būtu vienkārši sakot amorāli!!

Anonīms
Anonīms 13.01.18 15:04
 
0
0

atbildot uz Jānis komentāru " Čekas maisu atvēršana nepateiks pašu sv... "

Pati galvenā čekas maisu daļa atrodās Maskavā ar konkrētiem personas datiem un ko šī persona konkrēti bija darījusi.čekas maisos ir arī tādu personu klartotēkas, kas nekādā jēgā nenodarbojās  ne ar stučīšanu ne kā savādāk ko sliktu būtu darījuši.Kamēr nav pieejama čekas maisu pati galvenā daļa kas atrodās  Maskavā, pilnīgi bezjēdzīgi ir publicēt kaut kādas kartotēkas ar vārdiem uzvārdiem, nepublicējot ko tieši konkrēti cilvēks VDK darīja!