Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
51

Sveiki,

Es jau dažos iepriekšējos rakstos rakstīju par situāciju Dienvidāfrikā attiecībā uz lauksaimniecību zemēm. Nesen Dienvidāfrikas prezidents C. Ramophoza pieņēma lēmumus, kas atļautu atņemt balto fermeru piederošās zemes bez kompensācijas un tās iedot melnādainajiem. Bet tā kā valsts konstitūcijas likumu maiņa prasa laiku un demokrātisko balsošanu, tad zemes atņemšana nevar notikt pārāk strauji. Viņš solīja, ka šīs zemes atņemšanas process netraucēs lauksaimniecības darbībai.

Es uz to skatos skeptiski, jo valstī jau tā ir augsts nabadzības līmenis, un daudzi vietējie vēlas dabūt zemes un īpašumus par brīvu. Par piemēru varu minēt nekārtības/ protestu, kurš notika Martā Hermanusā(mazā piejūras ciematā tuvu Keiptaunai). Daudzi vietējie uzsāka protestu un ieprasīja mājas par brīvu. Viņi dedzināja mašīnas, izlaupīja veikalus kā vandāļi. Pievienotajā video var redzēt, ka tur izskatījās kā kara laukā.

Diemžēl šīs debates dēļ uzbrukumi fermeriem pat pastiprinās, jo daudzi vietējie domā, ka viņiem ir tiesības uz jebkādu zemi vai privāto īpašumu. 👨🏼‍🌾👩🏼‍🌾
Huffington post nesen izdotajā rakstā tika minēts, ka statistiski Dienvidāfrikā jauniem melnādainajiem vīriešiem ir lielāka varbūtība tikt noslepkavotiem salīdzinājumā ar baltajiem, tāpēc baltajiem fermeriem var būt problemātiski tikt atzītiem kā ,,bēgļiem” uz rasu balstītiem uzbrukumiem. Lai gan Austrālijas imigrācijas ministrs Pīters Dutons jau ieteica uzņemt baltos fermerus kā bēgļus, ir neskaidrs vai fermeriem pat ļaus izbraukt kā bēgļiem.

Varu pieminēt, ka ne tikai baltie fermeri baidās par savu nākotni. Arī ebreju un indiešu fermeri domā par nākotni. KwaZulu-Natal reģionā ir daudz indiešu fermeru, kuri audzē cukurniedres kopš kolonizācijas perioda, un viņi arī var tikt ietekmēti ar šo lauksaimniecības zemes pārdalīšanu. 👳🏾‍♂️

PS Es mēģināju uzrakstīt par pašreizējo situāciju, un šeit sabiedrības viedokļi dalās. Daudzi vietējie pat īsti neizprot sekas, ja lauksaimniecības zemes vairs nebūs spējīgas uzturēt pietiekamu ražošanas daudzumu, lai pabarotu valsts iedzīvotājus. Tas var pat novest līdz bankas krīzēm un aizbaidīt ārzemju investorus.

Izmantotie avoti:
http://www.blackenterprise.com/south-africa-votes/
https://www.google.co.za/amp/s/www.biznews.com/undictated/2018/03/01/land-grabs-wont-happen-ramaphosa/amp/
http://new.sajr.co.za/news-and-articles/2018/03/08/how-land-expropriation-may-affect-jewish-farmers
https://m.news24.com/SouthAfrica/News/schools-close-early-in-hermanus-as-tense-standoff-with-protesters-continue-20180326
https://m.huffingtonpost.co.za/2018/03/15/south-africas-white-genocide-these-are-the-facts_a_23386613/

1.YouTuberis Villems Petzers izskaidro pašreizējo situāciju valstī. Video ir pastāstīts, ka uzbrukumi fermeriem ir pastiprinājušies, un viņaprāt daudziem pasaulē būtu jāzin par notiekošo genocīdu.
2.Martā notika nekārtības Hermanus(vieta, kura atrodas netālu no Keiptaunas), kur daudzi vietējie iedzīvotāji pieprasīja mājas par brīvu. 🏡
1
51

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [8]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Minka Mika avatars
Medaļa Kalnu kristālsMedaļa DrakulaMedaļa Gada RAKSTS 2017
  Minka Mika 24.04.18 13:30
 
6
0

Diezgan skarbi. Āfrikāņi var ar varu izdzīt okupantu pēctečus no savas zemes, bet Latvijā runā par tolerances trūkumu ...

Mežonis1 avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Dienas joksMedaļa Humorists
  Mežonis1 24.04.18 13:47
 
5
2

Mēs esam balto pusē tikai tāpēc, ka esam balti.

Zigzig avatars
Medaļa ZebraMedaļa SviestmaizeMedaļa Patīk raksts
  Zigzig 24.04.18 23:01  
 
2
0
atbildot uz kartupelis ar mugurkaulu komentāru " Melnie normāli atriebjas baltajiem okup... "

Un ko tad darīt ar Bantu okupantiem, kuri izspieda etniskos Bušmeņus, San un Khoi Khoi tautu?

Anonīms
Anonīms 24.04.18 17:24  
 
1
0
Visur Eiropā blaustas par cilvēktiesībām. Bet ka ir Āfrikā ? Kāpēc NATO un Francija met bumbas uz Sīriju ? Bet nemet uz šo valsti kur valda ganocids un cilvēktiesību pārkāpumi. Kur der tā suda cilvēktiesības ?
kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa RudzupuķeMedaļa RainisMedaļa Komiķis
  kartupelis ar mugurkaulu 24.04.18 19:26  
 
2
2
Melnie normāli atriebjas baltajiem okupantiem!!!Vajadzēja vēl viņus par nepilsoņiem pataisīt,līdzīgi kā mēs savus krievu kolonistus!!!

Anonīms
Ano?nīms 27.04.18 20:19  
 
0
0
atbildot uz kartupelis ar mugurkaulu komentāru " Melnie normāli atriebjas baltajiem okup... "

Bet tad jadzen ara no Eiropas visi melnie ,pelēkie un skibacainie. Ko viņi te meklē ?
Anonīms
Mietpilsonis 24.04.18 14:27
 
0
1

Kur ir pasaules policija ASV, kad tiešām vajadzētu kādam palīdzēt? Oi, aizmirsu, ka Dienvidāfrika nav īsti naftas valsts un tā nerobežojas ar Izraēlu - citādi tur jau būtu ienākusi pestīšanas armija.   

Anonīms
mnm 03.05.18 17:52
 
0
1

atbildot uz Mietpilsonis komentāru " Kur ir pasaules policija ASV, kad tiešā... "

tur ir dimanti un Baltos nedrikst aizstavet, jo baltajiem jau sen nav tiesibu uz zemes