Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
136

Sveiki,

Es gribu pastāstīt par fermeru situāciju Dienvidāfrikā, ko kā esmu pamanījusi vispār vairs nepiemin ziņās. Te aizvien vairāk notiek rasu kūdīšana savā starpā, ka daudzi melnādainie vietējie pat atklāti saka sociālos saitos, ka vēlas, lai baltie pamet valsti, jo viņiem pienākas fermu zemes par velti. Pats šausmīgākais ir tas, ka upuri ir pat mazi bērni. Daži upuri pat tiek sadedzināti dzīvi, vai viņiem izrauj acis.

Tā kā vēsturiski Dienvidāfrika bija zem East Dutch kompānijas kontroles, un šī kompānija(bagātākā savā laikā) organizēja imigrāciju uz šo zemi. Tāpēc daudziem holandieši iebraucējiem bija iespēja dabūt zemi un veidot fermas. Produkcija no šīm fermām veido lielu daļu no valsts eksporta, bet šo slepkavību dēļ eksports samazinās. Daudzi būri(,,boer”- holandiešu imigrantu pēcteči, baltie fermeri) jau pamet Dienvidāfriku. Citas Āfrikas valstis kā Nigērija pat aicina viņus iekšā, jo viņiem trūkst kvalificētu fermeru, kuri spētu izveidot produktīvu fermu.

Tagad YouTube amerikāniete Lauren Southern ir pievienojusi video par šo tēmu. Viņa pati brīnās, ka šeit daudzi atklāti dzied dziesmu ar vārdiem ,,kill the boer” (nogalināt būru), bet nevienās ziņās to nenosauc par rasistisku vai kūdīšanu uz genocīdu.

Varu pieminēt, ka pirms dažām dienām EFF politiskā partija sāka protestu pret skolu, kur mācības notiek Afrikaans valodā. Lai gan skolā bija bērni protestētāji ārpusē kliedza, ka skola ir rasistiska.

Es pati esmu pret to. Etniski Dienvidāfrikas zemes apdzīvoja San vai Khoisan tautas. Tie melnādainie, kuri pastrādā šīs slepkavības, viņu senči paši bija iebrucēji. Vidusāfrikāņi(Bantu tautas kā Zulu) ienāca Dienvidāfrikas austrumdaļā un izdzina San tautas uz Rietumdaļu. Tas notika pirms holandieši pat spēra te pirmo soli.
Viņi negrib saprast kā tas ekonomiski traumē valsti. Baltie fermeri nodarbojas ar lauksaimniecību paaudzēm, un to fermu nevar vienkārši iedot kādam, kuram nav saprašanas ko darīt.

 Autors: Zigzig Balto fermeru šausmas Dienvidāfrikā 🇿🇦
1.
Melnās piektdienas protests... Autors: Zigzig Balto fermeru šausmas Dienvidāfrikā 🇿🇦
2. ,,Melnās piektdienas” protests pret fermu slepkavībām

Pievienotie video

1.Amerikāniete Lauren Southern paskaidro, kāpēc viņa koncentrējas uz fermeru problēmām nevis citiem noziegumiem valstī
2.EFF politiskā partija ir pret Afrikaans skolu, jo viņuprāt tā diskriminē melnos skolniekus
0
136

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [18]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
gaccho avatars
Medaļa StudentsMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Spoks
  gaccho 31.01.18 10:14  
 
11
1
Dabūs melnie fermu....nolaidīs,izputinās,izpārdos visu lai samaksātu cilvēku kontrobandistiem un tad laivās uz eiropu pēc palīdzības....🤔!Vai tas ir gudri??taisnīgi?Varbūt mums vienkārši jāsāk protestēt vienoti visas eiropas kontekstā,jo ja protestē vieni tad pârejie kritizē vai neatspoguļo to medijos!Vai tomēr sākt masveidīgi kropļot,nogalināt visus imigrantus kā viņi tagad to dara āfrikā ar mūsu rases pārstāvjiem?EIROPA ATTOPIES!!!!
Zigzig avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Karsts pielūdzējs
  Zigzig 31.01.18 13:15  
 
6
0
atbildot uz Aloha komentāru " Verdzība ir bijusi tikpat sena kā prost... "

Es Tev piekrītu. Varbūt mums Austrumeiropiešiem tas nav izteikts, bet citām baltām tautām tagad zombē to saucamo ,,white guilt” gan sabiedrībā, gan televīzijā.

Zigzig avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Karsts pielūdzējs
  Zigzig 31.01.18 11:31  
 
6
0
Arābu vergturi paverdzināja melnos pat 13 gadsimtus, un daži joprojām to dara. Eiropieši bija nežēlīgi, bet Arābi bija vēl nežēlīgāki. Viņi kastrēja visus melnādaino vīriešu vergus, lai viņi nespētu radīt pēcnācējus, kamēr kalpo arābu zemēs. Rakstā es jau pieminēju, ka Dienvidāfrikas zeme etniski pieder Khoi un San tautām, bet daudzi no viņiem tika nogalināti un izdzīti no savas zemes, un to izdarīja Bantu ienācēji, kuri etniski pieder vidus Āfrikai.

risalje avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Sviestmaize
  risalje 13.02.18 12:48
 
4
0

Tā sanāca, ka pirms dažiem adiem iepazinos ar dažiem Keipotonas iedzīvotājiem. Pēc viņu teiktā ir galīgā dirsā. Ja tavā mājā ielaužas melnais un tu viņu sakropļo, tev jāmaksā viņam kompensācija par to, ka viņš vairs nevar pastrādāt. Valsts iestādēs pieņem cilvēkus nevis pēc spējām, bet pēc ādaskrāsas. Jaunā paaudze narkojas, laupa un slepkavo, jo baltie velni viņus ir apspieduši aperteīdā. Tajā pašā laikā, vecākā paaudzē, kas tiešām piedzīvoja aperteīdu, atzīst, ka tolaik dzīve bija drošāka.

Vinnīts avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņšMedaļa Admins iesaka
  Vinnīts 01.02.18 23:05
 
3
0

Jā, esmu dzirdējis, ka tur notiek nelabas lietas, laupīšanas dienas laikā utml. Trakāk kā Brazīlijā!!

Zigzig avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Karsts pielūdzējs
  Zigzig 13.02.18 15:02  
 
1
0
atbildot uz risalje komentāru " Tā sanāca, ka pirms dažiem adiem iepazi... "

Tā ir. Bet kā es pati redzu, tad tagad šo valsti lēnām pārņem ķīnieši, bet vietējie viņiem piegriež acis, jo patīk vainot baltos.

Zigzig avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Karsts pielūdzējs
  Zigzig 06.02.18 15:13  
 
2
1
atbildot uz Nazi komentāru "   Mani fascinē kas cits - Cik gan... "

Es esmu redzējusi dažas amerikāņa James David Manning runas, kur viņš apgalvo, ka melnie nav spējīgi būvēt civilizācijas. Man liekas, ka viņa argumentiem ir pamats.

Anonīms
////sips 31.01.18 22:12  
 
1
0
Ko tad ASV neskrien palīgā, viņiem taču parasti krata, ka citās valstīs notiek nemieri. Derīgie izrakteņi un citi labumi arī tur pieejami...
Anonīms
Aloha 31.01.18 12:49  
 
2
1
Verdzība ir bijusi tikpat sena kā prostitūcija. Un visdrīzāk šo problēmu neizskaudis. Tas kas notiek Dār ir neapšaubāmi drausmīgi un valdības nolaidība. Jā eiropieši ir bijuši nežēlīgi un brutāli. Jā, mums ir jāuzņemas atbildība. Bet mums tāpēc nav jācieš. Vai kāda cita rase ir ko tādu darījuši? I baltie, i arābi, i melnie ir bijuši nežēlīgi un asiņaini vergturi, katrs savā uzplaukuma laikā. Bet vai citi ir uzņēmušies atbildību? Cik man zināms nav. Un pati lielākā problēma ir ka mēs atlaujam šo visu. Pazemot mūs, spīdzināt un nogalināt. Līdz ko baltais ko izdara, vainīgs. Līdz ko runā par savām tiesībām rasists. Tas ir jāizbeidz. Visi esam vieni un tie paši cilvēki. Visiem jābūt vienādām tiesībām un pienākumiem. Ja esi vainīgs tad saņem pienācīgu sodu.
Anonīms
Atbilde 28.02.18 10:51  
 
1
1
Bleg man zaje*ala tie pi*arasi kas saka ka vajag protesteet ,ble cik var protesteet ? Vnk vajag fiziski tas melnas Sukas iznīcināt un viņu bērnus krustā sist. Protesteshena daudz neko nemainis , ta mes paradam savu vajumu , vajag ņemt mačetes un tos melnos pamuļķus iznīdēt ,jo viņiem ta pat nav nekāda praktiska pielietojuma
Zigzig avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Karsts pielūdzējs
  Zigzig 13.02.18 15:58  
 
0
0
atbildot uz risalje komentāru " Ka man teica, viss ir labi, kamēr tu esi balt... "

Es apprecējos ar vietējo, un tagad mums te ir ģimene. Bet domājam vai te palikt vai braukt uz citu valsti.

risalje avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Sviestmaize
  risalje 13.02.18 15:11
 
0
0

atbildot uz Zigzig komentāru "Tā ir. Bet kā es pati redzu, tad tagad šo valst... "

Ka man teica, viss ir labi, kamēr tu esi baltais un runā angliski, jo tad tu esi tūrists. Ja tu esi baltais un runā kādā no vietējām valodām, tu esi velns.

Kā vispār nokļuvi tik tālu?

Anonīms
Nazi 05.02.18 13:27
 
1
1

 

Mani fascinē kas cits - Cik gan daudz un dažāda kulturvēsturiskā mantojuma ir atstājusi baltā rase  - sākot ar arhitektūru, celtnēm kas saglabājas gadu simtiem, folkloru, zināšanām un ko tik vēl nē, tajā pat laikā vai kaut mazu daļu no tā ir sasnieguši mērkaķi? Āfrikāņi āfrikā dzīvo visilgāk, tomēr tur nav ne puse no tā, kas sasniegts eiropā. Tad rodas jautājumi, vai nigeri ir derīgi kam vairāk kā tikai vergi/biomasa? Un nevajag tagad sākt domāt par gudriem reperiem. tādi ir uz 1 pirksta saskaitāmi.

Zigzig avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Karsts pielūdzējs
  Zigzig 01.02.18 13:38  
 
0
0
atbildot uz Jānis Kalnevics komentāru " Kā būtu ar normālu rakstu, ar ievadu te... "

Es izveidoju mazu aprakstu par pašreizējo situāciju Dienvidāfrikā. Varu izveidot atsevišķu rakstu par Būru vēsturi, ja nepieciešams.

Jānis Kalnevics avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa 1/13 kūciņas
  Jānis Kalnevics 01.02.18 09:48
 
0
0

Kā būtu ar normālu rakstu, ar ievadu temetā un normāli izklāstu kas ko nogalina un kāpēc? Kā būtu ar vēsturisko raksturojumu? Es pats ļoti labi zinu tēmu par Boru slepkavībām ko veica Briti savulaik, bet par šo man nav ne jausmas.

Charged avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa TribīneMedaļa Nedēļas hīts #2
  Charged 31.01.18 13:36
 
0
0

  

Anonīms
Laurenas sekotājs 31.01.18 10:01
 
0
1

Laurena ir kanādiete nevis amerikāne!

Anonīms
Luncuks 31.01.18 10:18  
 
1
4

Afrikāņi atdara ar to pašu ko reiz darija baltie. Baltie bija pat nežēlīgāka nekā šobrīd Āfrikāņi, verdzība cilvēku tirzniecība slepkavošana un zemju konfiscēšana! Tas kautkā netiek pieminēts