Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
125
Pašlaik Latvijā notiekošo krievu skolu protestu kontekstā, esmu nolēmis īsumā apskatīt vienu no skolu reformas pretinieku mazāk redzamajiem atbalstītājiem, sievieti ar gana latvisku izcelsmi un ļoti siltu vietiņu Rīgas Domē – partijas „Gods Kalpot Rīgai” biedru un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāju Eiženiju Aldermani.

Prestižajā amatā Latgalē dzimusī politiķe reiz nonāca ar paša nanoūdens shēmotāja Nila Ušakova svētību un izskatās, ka tuvākos gadus to pamest negrasās. Līdzīgi tāpat kā citi Ušakova cīņu biedri, arī Aldermane, sildot Domes krēslus, ir paspējusi sarunāt ne mazums blēņu un iekulties vairākos skandālos, par to tad arī būs šis stāsts.

Savu karjeru tāpat kā daudzi citi tā laika sistēmas, proti, padomju paaudzes draugi, arī Aldermane sāka no pašiem pamatiem un pirmo vērā ņemamo darba pieredzi guva Jūrmalas 4.vidusskolas direktora vietnieces amatā. Veiklais raksturs un izmanība politiķei ātri vien ļāva pamest skolas solu un, līdzīgi citiem padomju sistēmas karjeristiem, meklēt laimi kādā no valsts iestādēm. Aldermanes gadījumā tā bija LPSR Izglītības ministrija. Pēc neatkarības atgūšanas topošā Rīgas domniece no 1992. līdz 1994.gadam ieņēma augsto izglītības, zinātnes un kultūras ministra vietnieces amatu. Savukārt 1994.gadā Aldermane kļuva par Naturalizācijas pārvaldes priekšnieci.

2002.gadā viņas vadītā iestāde tika ierauta pasu pirkšanas skandālā, kurā bija iesaistīti vairāki Krievijas pilsoņi. SAB toreiz par Latvijas pilsonības tirdzniecību aizturēja sešus cilvēkus, tostarp arī Aldermanes vadītā kantora darbiniekus. Lai gan nepierādīta, tomēr pastāv iespēja, ka šajā afērā bija iesaistīta arī pati Aldermane, bez kuras ziņas pilsonības tirdzniecība Krievijā būtu neiespējama. Aldermanes kantora noteiktā cena pilsonības iegādei toreiz bija ļoti „demokrātiska” – nieka 1 500 ASV dolāri.

Starp citu 2005.gadā intervijā raidījumam „100.pants”, kas bija veltīts Naturalizācijas pārvaldes 10 gadu jubilejai, neskatoties uz naturalizācijas politikas fiasko, Aldermane lielījās par paveikto darbu un minēja, ka viņas darbības laikā Latvijas nepilsoņu skaits ir samazinājies „uz pusi”. Nepilsoņu skaits kopš 1994.gada patiešām bija sarucis ievērojami – no 735 000 līdz 450 000, tiesa Aldermanes kundze nebija ņēmusi vērā to, ka iepriecinošos ciparus bija nodrošinājusi „kaulainās izkapts”, nevis viņas vadītais kantoris, tā kā dabiskā ceļā naturalizējušies bija vien 85 000 cilvēku. Lai vai kā, bet pēc kantora pamešanas 2009.gadā Aldermane pēkšņi kļuva par naturalizācijas politikas kritiķi, atklājot, ka jau no sākta gala bija apzinājusies, ka visus nepilsoņos naturalizēt neizdosies.

Pēc Nila Ušakova uzvaras 2009.gada pašvaldību vēlēšanās, Aldermane atgriezās sev ierastākā vietā un nodevās Rīgas skolu problēmu risināšanai. Šajā laikā politiķes darbība ir tikusi kritizēta gan par zemo izglītības līmeni vairumā galvaspilsētu skolu, kas līdz kliņķim tika novests viņas laikā, gan par izteikumiem, ka valoda nebūt nav galvenais sabiedrības integrācijas elements. Ar pēdējo, protams, liekot noprast, ka Latvijas valstij nebūtu jāievieš vienots izglītības modelis tikai valsts valodā. Starp citu, Aldermane ir tieši atbildīga arī par vairāku latviešu skolu slēgšanu Rīgas krieviski runājošajos mikrorajonos, kā rezultātā mikrorajonos dzīvojošie latvieši ir spiesti apmeklēt centra skolas.

Neskatoties uz to, iespējams, vislielāko kritiku ir izsaukusi Aldermanes reakcija uz pagājušā gada izskaņā Rīgā nograndušo krievu humora organizāciju finansēšanas skandālu, kas Eiženijai neradīja nemazākās aizdomas par iespējamu budžeta līdzekļu izkrāpšanu vai izsaimniekošanu! Kur nu, Aldermane ar visām četrām bija par krievu humoristu finansēšanu no Rīgas nodokļu maksātāju maciņiem. Protams, mani, tas nebūt nepārsteidz, jo, ko gan var prasīt no kundzes, kura dažas nedēļas pēc izskanējušā skandāla, atļāvās attaisnot visīstāko cenzūru forumā „Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!”, kura ietvaros režisorei Kristai Burānei tika liegts kritiski izteikties par Domes darbu.

No visa iepriekš minētā nākas secināt, ka Aldermanes kundze ir tipiska padomju laika karjeriste un viņas domāšana, pēc darba uzsākšanas Rīgas Domē, ir atvēlusies atpakaļ uz Brežņeva laikiem, kad divvalodība, naudas izsaimniekošana un cenzūra bija tīri modē. Tiesa, arī tas mani nepārsteidz, tā kā Rīgas Domes izteikti krieviskā, ar otkatiem un raspiliem piesātināta flora un fauna varētu atmodināt sen iemigušu komunistu jebkurā kārklu latvietī!

 Autors: Janis Rubenis2 Atkārtošana zināšanu māte – kas ir Eiženija Aldermane?
0
125

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [9]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ŽanisReno avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Testu veidotājsMedaļa Sviestmaize
  ŽanisReno 19.01.18 12:33
 
7
0

jā, viņai pofig par latviešiem, naudiņa mīļāka

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 19.01.18 12:40
 
7
0

Aldermane ir Ņila ķotka.

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa RainisMedaļa RainisMedaļa Joda ola
  kartupelis ar mugurkaulu 19.01.18 14:02  
 
7
0
Tantuks no Gņila kormuškas barojas!Ptūūū,latviete vēl skaitās!

Drakonvīrs avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa ZeltrocisMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 19.01.18 14:49  
 
3
0

Nožēlojama persona.. Bet par rakstu paldies, lieku +

korvete avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  korvete 19.01.18 14:49
 
0
0

Nu Aldermanes kundze!

Vareni! Bez kauna sajūtas tik uz priekšu, uz jaunām uzvarām!

Anonīms
Torpednieks 19.01.18 15:05  
 
0
0
Pietiks kultivēt stāstus viņi ir slikti. Diemžēl tie esam mēs nevis viņi, jo ir viena valsts un ir vieni iedzīvotāji. 90'gados palaida iespēju saucamie latvieši, lai būtu vienoti arī iedzīvotāji, bet sadalija viņi un mēs gandrīz ārieši. Šis kas notiek ir tikai sekas. Labāk būtu autors paracis no kurienes aug kājās saucamajiem Latvijas patriotiem. (Na, vienotība, zzs, utt.) P.S. Paši vēlēšanās veicat darbības lai turpinātos divkopienu valsts. Skumji, ka ari īsti nav alternatīvas.
Janis Rubenis2 avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Draugu draugsMedaļa Patīk raksts
  Janis Rubenis2 19.01.18 15:07
 
0
0

atbildot uz Torpednieks komentāru " Pietiks kultivēt stāstus viņi ir slikti... "

Ja ir laiks rakstu arī par ZZS, NA, Sudrabu. Šī kundze starp citu arī ir no latviešu partijas - Gods kalpot Rīgai.

 

Vinnīts avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņšMedaļa Admins iesaka
  Vinnīts 19.01.18 22:03
 
0
0

Riktīga partijas vecene, šķiet.

Anonīms
Iwars 20.01.18 15:28
 
0
0

atbildot uz Torpednieks komentāru " Pietiks kultivēt stāstus viņi ir slikti... "

Tu politikā iesaisties??/Notekti ka  vēlēšanām lidz  neseko, un esi   parasts pastala!