Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
96

Sveiki,

Pirms dažiem mēnešiem es redzēju interesantu video YouTube Memri TV kanālā. Ēģiptietis Youssef Al Husseini 🇪🇬, kurš ir pazīstama televīzijas seja Ēģiptē, teica interesantu runu Memri TV kanālā. Viņš bija kritisks pret savu arābu kultūru. Lai pamatotu savus uzskatus viņš minēja faktus, piemēram, ka ļoti maz zinātnieku nāk no ,,musulmaņu zemēm”. No Arābu peninsulas vispār nav neviena zinātnieka jau vairāk kā 1000 gadu.

Es varu saprast viņa uzskatus, jo, lai civilizāciju uzskatītu par produktīvu, viņai ir jābūt spējīgai kaut ko radīt vai būvēt. Viens veids kā to var noteikt ir uzskaitīt cik izgudrojumi vai zinātnieki ir nākuši no tās. Vai civilizācija ciena zinātni un iedrošina savus iedzīvotājus kļūt par izglītotiem cilvēkiem.👨🏽‍🏫

Es neteiktu, ka Arābu pasaulē nebūtu neko radījusi vēsturē, bet tieši pēdējos gadsimtus tā ir piedzīvojusi sava veida ,,stagnāciju”. Ottomaņu impērijas laikā zinātne tika godāta, un Islāma ticība bija sekulāra un netika uzspiesta. Tie laiki ir zināmi kā ,,Islāma zelta laikmets”. Bet tad ticība kļuva par likumu un cilvēki zaudēja daudz savas brīvības.

Ir vēl viena teorija, kāpēc arābi vairs nav spējīgi būt produktīvi. Pēc viņu tradīcijām ir pat ieteicams, ka vīriešiem ir jāprec sieviete ar tuvu radniecību. Bet ja tuvas radniecības pāri rada pēcnācējus ilgstoši, tad ģenētiski tas rada gēnu stagnāciju, un tas rada bērniem visādas kaites. Viena no tām ir iq jeb intelliģences koeficenta samazināšanos.

Memri TV ir vairāki interesanti video par citiem arābiem, kuri ir paškritiski, jo viņi ir ceļojuši uz citām valstīm un veic salīdzinājumus.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Middle_East_Media_Research_Institute
Apraksts par Memri TV kanālu.

 Autors: Zigzig Arābu paškritisms

Pievienotie video

Youssef Al Husseini runa
0
96

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Edgars Bērzels avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  Edgars Bērzels 30.01.18 16:15
 
3
0

atbildot uz Robxx1 komentāru " kas tad šim uznācis ? man , ja reāli,... "

Visu tu pareizi esi sapratis! tikai lai šī "kultūra" , jā tā to vispār var saukt, paliek savās zemēs, nevis tiek ievazāta kā tāda netīra slimība eiropā pie normāliem cilvēkiem. Es nevienam neesmu lūdzis, lai katru dienu tumsnējie atpaliceņi rīkotu teroraktus un izvarošanas. Lai tak varo un spridzina savas mājas, mēsliem EU darīt nav ko.   

VienkāršiRoberts avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  VienkāršiRoberts 30.01.18 14:16
 
2
0

kas tad šim uznācis ?

man , ja reāli, trūkst jēdzīgas info par islāma/arābu kultūru, bet ir izveidojies priekšstats, ka viņi lielākoties tiešām ir bārdaini bauri, kas prot tikai bļaustīties, dzert tumsā pa kluso, spridzināt vienam otru gaisā, apspiest citas kultūras un reliģijas, dzimumus utt. (ja tā nav, tad atvainojiet, tikai mans skatījums   

Anonīms
Lyn 30.01.18 18:25  
 
0
0
Pietiktu ar vārdu paškritisms nevis paškriticisms
Ivars Briņķis avatars
Medaļa SpoksMedaļa SākumskolnieksMedaļa Recidīvists
  Ivars Briņķis 30.01.18 23:27
 
0
0