Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
140

Vai tiešām cilvēku spēkos ir apgūt neierobežotus mentālos spēkus? Vai daži no mums būs apdāvināti ar psihiskajām spējām, un, ja jā, tad ko tas nozīmē mums kā sabiedrībai? Kāds var ticēt ekstrasensoriskai uztverei, mentāliem spēkiem vai arī kādam citam fenomenam, bet dažādas pasaules valdības ir nodarbojušās ar šīs idejas izpēti. Vai tad nebūtu slikti izmantot tās izmantot karadarbībā vai spiegošanā? Valdības ir ilgi domājušas, kā izmantot neapgūtās cilvēka prāta spējas, un dažreiz tas ir izdevies, bet ar mainīgiem rezultātiem. Šeit daži dīvaināki gadījumi, kas ir uztverti pat ļoti nopietni, un iespējams, ka no tiem neviens tā arī līdz galam nav atteicies.

Foto: Pixabay

ASV valdība bija veikusi... Autors: Lestets Valdības eksperimenti un psihiskās spējas
1.

ASV valdība bija veikusi psihisko spēju pētījumus jau 20. gs. 40-tajos un 50-tajos gados, bet patiešām nopietni pie psihisko spēju izmantošanas karadarbība ķērās vien 70-tajos gados. ASV armija, CIP un Aizsardzības ministrijas izlūkošanas pārvalde kopīgiem spēkiem Mīda fortā, Merilendā, nodibināja speciālu vienību. To dēvēja par "Grill Flame" un "Sun Streak", bet beigu beigās palika pie segavārda "Zvaigžnu vārtu projekts" (Project Stargate) un speciālā vienība koncertrēja savu uzmanību uz lietu kā attālināta skatīšanās - kad operators ar psihiskajām spējām varēja attālināti aprakstīt vietu vai objektus. 

Priekšrocība šādā veidā iegūtās informācijas izmantošanai militāriem mērķiem ir acīmredzama. Kā vēl viens iemesls bija pārliecība, ka PSRS nodarbojas ar to pašu. 

Sākumā šī vienība sastāvēja no kādiem 20 cilvēkiem bez īpaši dāsna finansējuma, taču viņi nopietni attiecās pret uzstādīto uzdevumu. Vienība algoja mēdijus, kuriem vajadzēja iziet zinātniskos testus, lai pārbaudītu savas spējas un tās arī uztrenēt. Pamatā viņi gribēja radīt psihisko spiegu armiju.

Pētniekiem izdevās iegūt... Autors: Lestets Valdības eksperimenti un psihiskās spējas
2.

Pētniekiem izdevās iegūt pārsteidzošus rezultātus, dažreiz. Piemēram, medijam 1974. .g. izdevās aprakstīt Semipalatisnku, PSRS atomieroču izmēģināšanas poligonu. 1976. g. ar medija palīdzību izdevās atrast Padomju bumbvedēju, kas bija pazudis Āfrikas džungļos. 1979. g. attālinātais vērotājs #1 aprakstīja vietu, ko vēlāk izdevās vēl detalizetāk ieraudzīt attālinātajam vērotājam #29. Tas bija ķīniešu Lop Nor kodolkomplekss. Lieki piebilst, ka abi mediji to nebija redzējuši vai arī tikušies viens ar otru. Tāpat 1979. g. tādā veida ieraudzīt Padomju jūras bāzi un tajā esošo "Akula" atomzemūdeni. 

Tāda veida panākumi nodrošināja pienācīgu finansējumu, tomēr bija daudz neveiksmju, neprecīzas un samērā maldinošas informācijas, kas CIP lika pārskatīt programmas lietderību. Vienkāršāki sakot, ieguldītās pūles nespēja nodrošināt pienācīgus rezultātus un tāpēc to slēdza. Zvaigžņu vārtu projekts tika slēgts 1995. g. Lai arī 2003. g. tas tika deklasificēts, tomēr 17 700 lapas no kopējās dokumentācijas tika atzītas par pārāk sensitīvām, lai tiktu nodotas atklātībai. 

Interesanti ka ķīniescaronu... Autors: Lestets Valdības eksperimenti un psihiskās spējas
3.

Interesanti, ka ķīniešu valdībai arī bija līdzīgs projekts, kuru nodibināja 1981. g. Lai arī žurnāls Ziran Zazhi  var tikt uzskatīts par nopietnu zinātnisko žurnālu, tajā publicēja rakstu, kas izklausās pēc zinātniskās fantastikas. Saskaņā ar rakstu, Ķīnas Nacionālās aizsardzības zinātnes komisijas virsraudzībā dažiem bērniem izdevās teleportēt mazus objektus. Teleportēto objektu sarakstā ietilpa pat mazs radioaparāts. Lai arī tas izklausās vairāk nekā fantastiski, bet pētījumi esot notikuši stingri kontrolētos apstākļos un tos varēja atkārtot. 1990. g. tika publicēts cits pētījums, kura tika izmatota ātrgaitas filmēšana. Video varēja redzēt, ka objekti vienkārši pazūd, bet dažos gadījumos varēja redzēt kā objekti "saplūst" ar fiziskiem šķēršļiem teleportācijas laikā. Teleportācja neesot bijušas negatīvas sekas. Pat tādā veida pārvietotie kukaiņi neesot izrādījuši nekādas negatīvas pazīmes. 

Nav šaubu, ka cilvēka prāta dīvainos fenomenus var izmantot militāriem mērķiem, bet nav skaidrs tieši kāds progress šajā gadījumā ir sasniegts, jo joprojām ir daudzi dokumenti, kas ir slepeni. Kas tieši tiek izmantots mūsdienās? Vai konfliktos piedalās kareivji ar psihiskām spējām? Mūsos var atrasties milzīgas spējas un var pastāvēt tādi, kas vēlēsies tās izmantot un pārvērst psihiskās spējas par ieroci. Ir daudz jautājumu, uz kuriem mēs vienkārši nezinam atbildes. 

P. S. Tieši par projektu Stargate būtu seriāls "Stranger things"

0
140

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [3]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Karlis Anonims avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Karlis Anonims 13.11.17 15:44
 
0
0

Tas Stargate ir diezgan liels apsmiekls. Ko tik viņi nemēģināja, kā tik nešķieda līdzekļus - piemēram, šeit apraksts viņu mēģinājumam no attāluma ietekmēt jūras aļģes - 

https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP96-00787R000300070001-3.pdf

... kas, protams, cieta neveiksmi. 

Viens no viņu slavenākajiem pētītajiem "mēdijiem" bija Gellers - 

https://en.wikipedia.org/wiki/Uri_Geller

... kurš vairākkārt ir pierādīts kā riktīgs krāpnieks.

Protams, diezgan daudz kas no dokumentiem ir slēpts, jo lai vispār salīdzinātu kāda mēdija teikto par sensitīvu informāciju (piem., ASV armijas bāzes atrašanās vieta), jāiekļauj arī reāla informācija.

Projekts vairākkārt tika pārorganizēts, un ne tik daudz tāpēc, ka būtu labi rezultāti, bet tāpēc, ka paša projekta vadītāji ļoti centās saglābt projektu un atrada veidus, kā to reorganizēt zem citas struktūrvienības un atrast finansējumu. Tomēr beigās tika atzīts, ka eksperimentos tika pieļautas daudzas rupjas kļūdas un nav neviena paša fiksēta zinātniska pierādījuma izvirzītajām hipotēzēm. 

 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 27.11.17 15:15
 
0
0

Paronormālām spējam pagaidām nav neviena dokumentāla pierādijuma. Toties ir lieliski zināms kā strādā ekstrasensi/ un citi gudrīši- ir nodalītas trīs stāstāmā teksta sadaļas..

1. teitais der pilnīgi visiem - teiksim apgalvojums klientam - jūs esat dzīvs - pus pilnīgi aptiess, bet reizē derēs pilnīgi visiem..

2. izteikt pilnīgi pretējus apgalvojumus - jo viens no tiem noteikti derēs - piemēram - jūs esat garš, nē paf varbūt īss nu tā pa vidam .. realitātē tika izteikti veseli trīs apgalvojumi, kas viens otru pilnībā izslēdz - bet parasti cilvēks paņems tikai kādu vienu, kurš vīņam būs pievilcīgāks - atkal lielais ekstrasens būšot uzminējis.

3. mēģnāt teikt to ko ciilvēks vēlās, tik ilgi kamēr uzmin.. ja sievietei kurai acīm redzot ir bērni, var teikt jums ir puika, bet varbūt meitene, bet varbūt abi divi - viens no varjantiem būs pareizss..  tas pats ir ar horoskopiem - paņemiet jebpurus horoskopus, un aizsedziet kurai zīmei tas domāts - nolasiet raksturojumu savam draugam/draudzenei - un sakiet ka tā ir viņa zīme - 99% viņš piekritīs ka tas ir par viņu..

Tāpēc visas šis lietas ir pamatīga laika šķerdēšana - bet nu neviena no leilvalstīm taču nepieļaus, ka - varbūt niecīgs procents ir patiesība, un pretinieks to atklās ..  tāpēc naudu nežēloja  ..

 

 

Drakonvīrs avatars
Medaļa MobiļņiksMedaļa ZeltrocisMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 01.12.17 01:23  
 
0
0

Raksts interesants, lieku +