Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
486

Nāves mašīna.


1914.gada 28.jūnijā Austrijas erchercogu Franci Ferdinandu Sarajevā nogalināja serbu nacionālistiskās organizācijas ‘’Melnā roka’’ biedrs Gavrilo Princips. Vienīgais, kas no šī incidenta izkļuva neskarts, bija pats automobilis. Tas bija Austrijas pirmās un prestižākās auto ražotājfirmas Graf&Stif dubultfaetons- liels, sarkans limuzīns ar sešām sēdvietām un nolaižamu jumtu. Pēc tik traģiskas savu pirmo īpašnieku nāves ( auto tika iegādāts tikai pirms dažiem mēnešiem) limuzīns turpināja savu fatālo misiju, izraisot nelaimju virkni tā turpmākajiem īpašniekiem.

Pirmais kas iegādājās... Autors: F31KS Nolādēti auto? II
1.

Pirmais, kas iegādājās erchercoga auto bija austriešu ģenerālis Oskars Potioreks, kurš pats bija klāt atentāta brīdī un viņam domātā lode tika troņmantinieka sievai Sofijai. Bet vainas apziņa, ka viņa vietā tika nogalināta Sofija, viņu padarīja vai traku. Pēc atvaļināšanās no armijas, nomirt kara laukā arī neizdevās kā ģenerālis to vēlējās, atlikušos gadus viņš pavada uz vājprāta un pašnāvības robežas. 

Potioreks vismaz izvairījās no fiziska kaitējuma, kamēr tā īpašumā bija erchercoga limuzīns, bet citi tā īpašnieki nebija tik veiksmīgi.

 

Vācu virsnieks kam arī... Autors: F31KS Nolādēti auto? II
2.

Vācu virsnieks, kam arī savulaik piederēja šis auto, sadūrās ar diviem zemniekiem, kas pēkšņi iznāca uz ceļa. Lai izvairītos no sadursmes autovadītājs strauji stūri un ietriecās kokā un uz vietas bija beigts. Šis manevrs bija ļoti neveiksmīgs, jo bojā gāja arī abi zemnieki.

 

Nākamais auto īpascaronnieks... Autors: F31KS Nolādēti auto? II
3.

Nākamais auto īpašnieks drīz pēc tā iegādāšanās izdarīja pašnāvību. Pēc tam limuzīns nonāk Dienvidslāvijas gubernatora īpašumā un nelaimes turpinās. Īsā laikā viņš iekļuva četrās autoavārijās un pēc vienas no tām zaudē roku. Gubernators savam draugam ķirurgam bieži žēlojās, ka auto noteikti ir nolādēts un skeptiski noskaņotais draugs nolemj pierādīt pretējo un nopērk šo auto. Bet ak vai, pēc pusgada ar to apgāžas un zem tās tika sadragāts līdz nāvei.

 

Kad vēlāk to iegādājas kāds... Autors: F31KS Nolādēti auto? II
4.

Kad vēlāk to iegādājas kāds šveiciešu autobraucējs, viņš piedzīvo tādu pašu fatālu likteni, apmetot ar mašīnu kūleni. Nākamais īpašnieks gāja bojā, kad auto, kurš tika vilkts tauvā, nesaprotamā kārtā norāvās un uzkrita tam virsū. Viņš tā arī ne reizi nepaspēja ar to pabraukāties. Vēl lielāka traģēdija skāra kādu rumāni, kurš ar to devās uz kāzām. Auto pēkšņi kļuva nekontrolējams un bojā gāja ne tikai tā vadītājs, bet arī pieci draugi, kas kopā ar viņu devās uz jautro pasākumu.


 

Izpētīts ka divpadsmit gadu... Autors: F31KS Nolādēti auto? II
5.

Izpētīts, ka divpadsmit gadu laikā erchercoga mašīnai nomainījās 15 īpašnieki un tā vainojama 13 nāvēs. Šim auto teroram punkts tika pielikts, kad 1926.gadā mašīna tika ziedota Vīnes Kara vēstures muzejam. Tur to vēl joprojām var apskatīt.

Vēl par līdzīgu tēmu var izlasīt

Nolādēti auto? I

Nolādēti auto? III

 

 

0
486

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [5]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
bombongs avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  bombongs 17.04.16 02:01
 
16
1

Kas viņu remontēja? pēc tik avārijām, tur lužņu čupai jābūt.

diedelnieks123 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Admins iesaka
  diedelnieks123 13.04.16 09:51
 
13
0

Auto pats pa sevi smags, ar čābīgām riepām, švakām bremzēm un augstu smagima centru. Pamočī ar tādu pa kalnaināku ceļu. Tīra likumsakarība

DamnRiga avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa RedaktorsMedaļa Troll killer
  DamnRiga 06.04.16 11:14
 
7
0

atbildot uz Jenots komentāru " Kā var nosisties ar mašīnu kurai max āt... " Nu padomā pats, auto jau nebija mazlitrāžas kā nekā četri cilindri 5.8 litri motora tilpums un 32 zirgspēki pie 1400 apgriezieniem minūtē.

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 09.04.17 17:53
 
3
0

Interesanti.

ArchiiTips avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Dienas domaMedaļa Admins iesaka
  ArchiiTips 16.12.17 19:00
 
3
0

Kādreiz laikam baigi labie mehāniķi bijuši