Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
311

Šifrs ir nekas cits kā vien izsmalcināts apmānīšanas veids. Tas noder, ja tev vajag nodot kādu slepenu ziņu, taču negribi, lai sveši cilvēki to saprot. Neatsverams palīgs kara laikā. Gandrīz vai visi būs dzirdējuši par Enigmu, šifrēšanas ierīci, kuru izmantoja 2. pasaules kara laikā, bet tas nav labākais piemērs, jo beigu beigās to atšifrēja. Vēstures gaitā ir tikuši radīti citi kodi, kas ir arī palikuši neatšifrēti. No 20. gs. labs piemērs ir Voinica manuskripts un Codex Seraphinianus. Nav izslēgts, ka tie ir viltojumi, kurus arī nav iespējams atšifrēt, taču uzskatīt, ka kāds nav varējis radīt neuzlaužamu kodu būtu iedomīgi. Tādi ir bijuši jau kopš viduslaikiem un turpina rasties arī mūsdienās.

Sātana rokrakstsSenākais no... Autors: Lestets Neuzlaužamie kodi un šifri
1.

Sātana rokraksts

Senākais no neatšifrētajiem un dīvainākajiem kodiem nāk no 1539. g. Runā, ka to esot pierakstījis Ludovico Spoletano, kuru bija apsēdis sātans. Tas esot paša sātana rokraksts. Šim līdzīgi kodi nav atrasti, bet uzskatīt kaut ko nesaprotamu par sātana roku darbu viduslaikos bija diezgan ierasti. Lai arī kā tas būtu radies, to nav izdevies atšifrēt. Iespējams, ka tas ir piemērs amharu, izplatīta Etiopijā, valodas rakstībai. 

Bīla scaronifrs1820 g Tomass... Autors: Lestets Neuzlaužamie kodi un šifri
2.

Bīla šifrs

1820. g. Tomass Džefersons Bīls apraka pāris vagonus ar zeltu slepenā vietā Betfordas apgabalā, Virdžīnijā. Pēc tam viņš vietējā krogā atstāja mazu aizslēgtu kastīti. Pēc kāda laika krodzinieks saprata, ka Bīls vairs nekad neatgriezīsies un atvēro to. Tajā bija lapas ar cipariem, kuras nevienam nav izdevies atšifrēt. Ir izdevies atšifrēt tikai pirmo rindiņu, kas pasaka, ka tās ir instrukcijas tam, kur tieši atrast bagātības.

Slepenā ziņaScarono kodēto... Autors: Lestets Neuzlaužamie kodi un šifri
3.

Slepenā ziņa

Šo kodēto ziņu izdevās atrast veicot mājas renovāciju Surrejā, Lielbritānijā. Tā atradās skursteni, metāla apvalkā, kopa ar baloža kauliem. Tas, ka 2. pasaules kara laikā slepenas ziņas sūtīja ar baložiem, nebija nekas neparasts. Nacionālajā Baložu servisā saziņai kara laikā tika izmantoti ap 250 000 baložu. Kas ir tajā ziņā, vai arī kas to ir sūtījis, nav zināms. Pēc baloža gredzena var redzēt, ka balodis ir dzimis 1940. g. Tātad, tas visdrīzāk ir bijis tomēr 2. pasaules kara sūtījums. Taču nekas vairāk nav zināms

Blica scaronifriTie ir... Autors: Lestets Neuzlaužamie kodi un šifri
4.

Blica šifri

Tie ir nonākuši atklātībā tikai salīdzinoši nesen 2011. g., bet tie tika atrasti pēc uzmestas bumbas kādai Londonas mājia. Tās pagrabā koka kastēs bija daudzas lapas ar šāda veida zīmējumiem un nesaprotamu tekstu. Visdrīzāk tie ir kādas oklutās biedrības pieraksti, bet, iespējams, ka tas ir viltojums. Internetā var atrast tikai 8 lapas no šiem šifriem, bet neviens vēl to nav atšifrējis.

Edvarda Elgara scaronifrētā... Autors: Lestets Neuzlaužamie kodi un šifri
5.

Edvarda Elgara šifrētā vēstule

Angļu komponists Edvards Elgars bija britu komponists ar prasmēm šifrēšanā. 1897. g. 14. jūlijā viņš uzrakstīja vēstuli draudzenei Dorabellai Penijai. Vēstule sastāvēja no 87 simboliem. Dorabella nopublicēja šo vēstuli savos memuāros, bet neviens to nav dešifrējis. Kods ir pārāk īss, lai to varētu atšifrēt, un, iespējams, ka vēstule bija šifrēta ar slepenu kodu, ko zināja vien sūtītājs un saņēmējs. Dorabella gan apgalvoja, ka viņai tas nav zināms. 

KryptosTas ir piemineklis ko... Autors: Lestets Neuzlaužamie kodi un šifri
6.

Kryptos

Tas ir piemineklis, ko uzstādījā 1990. g. CIP galvenās mītnes priekšā. Tajā esošos šķietami nesakarīgos burtus radīja CIP kriptētājs Eds Šeids. Vēlāk tika atšifrētas pirmās trīs daļas, bet ceturtā daļa joprojām ir neatšifrēta, neskatoties uz to, ka tās autors ir atklājis daļu no šifra.

0
311

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [3]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
agurs avatars
Medaļa AliensMedaļa Kalnu kristālsMedaļa Melnais caurums
  agurs 06.09.17 09:41
 
15
0

Brīnos, ka nav pievienots mans rokraksts, to īsti neviens nevar atšifrēt

upeskakis avatars
Medaļa SpoksMedaļa MaģistrsMedaļa Doktors
  upeskakis 06.09.17 10:01
 
3
0

nevar atšifrēt, bet vai vajag?

SAMSS avatars
Medaļa AutoklikerisMedaļa AutoklikerisMedaļa Duraka 3000 speles
  SAMSS 06.09.17 07:22
 
2
1