Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
387

Lai noticētu, vajag ieraudzīt. Digitālajā ērā šis teiciens gan ir zaudējis aktualitāti, tomēr tālāk esošās fotogrāfijas tiek uzskatītas par īstām un nekādā veidā neapstrādātām. Tās varētu būt par labāko fotogrāfisko pierādījumu spoku eksistencei. Attēlu viltošana ar dubultekspozīciju un labaratoriskiem trikiem ir pastāvējusi tik pat ilgi, cik pati fotogrāfija. Mūsdienās ar datorgrafikas palīdzību bez maz vai katrs no mums varētu radīt pārliecinošu spoku bildi, bet tālāk esošie attēli nāk no senākiem laikiem un tomē tiek uzskatīti par oriģināliem.

Brūnā lēdijaScaronī... Autors: Lestets Labākās spoku bildes
1.

Brūnā lēdija

Šī droši vien ir slavenākā spoku fotogrāfija. Iespējams, ka tas ir lēdijas Dorotijas Tovnshendas spoks, kas dzīvoja Norfilkā, Anglijā 18.gs. Fotogrāfija tika uzņemta 1936.g. septembrī. Divi fotogrāfi Kapteinis Provands un Indre Shira pēc žurnāla "Country Life" pasūtījuma vajadzēja fotografēt Rainhemas Halles muižu. Pēc Shiras stāstītā, tad mirklī, kad esot parādījies spoks Kapteinis Provands esot fokusējies uz citu kadru. Shira esot ieraudzījusi pa kāpnēm ejošo spokainu veidolu un pasteigusies nospiest zibspuldes pogu. Pēc tam Provands neesot īsti sapratis, kas īsti notika, bet pēc filmas attīstīšanas fotogrāfiju publicēja 1936.g. 16.decembrī žurnālā "Country Life". 

Lorda Kombermera... Autors: Lestets Labākās spoku bildes
2.

Lorda Kombermera spoks

Šo fotogrāfiju uzņēma 1891.g. Kombermera pils bibliotēkā, laikā, kad dažus kilometrus tālāk notika viņa bēres. Lords bija Britu armijas kavalērijas virsnieks, kas izcēlās vairākas militārajās kampaņās. Viņam uzbrauca virsū zirgu vadīta kariete, kā rezultātā viņš mira. Lai arī ekspozīcijas ilgums bija kaut kur stundu un pilnīgi iespējams, ka kāds no kalpiem paspēja ienākt istabā un atstāt spokainu nospiedumu uz fotogrāfijas, vēlāk visi kalpi apliecināja, ka piedalījās bērēs un neviena nebija pilī. 

Fredijs... Autors: Lestets Labākās spoku bildes
3.

Fredijs Džeksons

Intrigējošā fotogrāfija uzņemta 1919.g., bet to pirmo reizi publicēja tikai 1975.g. Šeit var redzēt sera Viktora Godara, kurš šo bildi arī publicēja, eskadriļu, kas piedalījās 1. pasaules karā. Spokainā seja pieder Fredijam Džeksonam, kas divas dienas iepriekš tika nogalināts nelaimes gadījumā ar lidmašīnas propelleri. Fotogrāfija ir uzņemta dienā, kad notika viņa bēres. Iespējams, ka viņš, neapzinoties savu nāvi, nolēma piedalīties grupas fotogrāfijā.

Tulipa trepju spoksRalfs... Autors: Lestets Labākās spoku bildes
4.

Tulipa trepju spoks

Ralfs Hardijs, pensionēts garīdznieks no ASV, uzņēma šo fotogrāfiju 1966.g. Nacionālajā Jūras muzejā, Grīnvičā, Anglijā. Viņš vēlējās nofotografēt elegantās Karalienes mājas trepes, bet pēc bildes attīstīšanas ieraudzīja šo spoku. Fotogrāfiju ir analizējuši pat Kodak speaciālisti, kas ir atzinuši, ka ta nav tikusi apstrādāta. 

Aizmugures sēdekļa... Autors: Lestets Labākās spoku bildes
5.

Aizmugures sēdekļa spoks

Meibela Činerija apmeklēja savas mātes kapu 1959.g. Viņai līdzi bija fotoaparāts, lai uztaisītu dažas bildes kapsētā. Vēlāk viņa nobildēja savu vīru, kas viņu gaidīja mašīnā. Pēc fotogrāfiju attīstīšanas viņi ieraudzīja spoku, kas, kā uzskatīja Meibela, bija viņas māte. Pēc ekspertu atzinuma bilde nav apstrādāta vai kādā veidā mākslīgi pārveidota.

Madonna no Bačeloras... Autors: Lestets Labākās spoku bildes
6.

Madonna no Bačeloras kapiem

1991.g. 10. augustā vairāki Spoku Izpētes biedrīvas biedri devās uz kapsētu, kas esot viena no apsēstākajām vietām ASV. Tā ir maza kapsēta, par kuru ir daudz dažādu ziņojumu. Bilde tika uzņemta vietā, kur aparatūra esot uzrādijusi anomālijas. Fotografēšanas laikā kapsēta esot bijusi tukša, ja neskaita spoku pētniekus, bet bildē var redzēt sievieti novecojušā apģērbā. Bildes uzņēma ar infrasarkano staru kameru.

Dzelzceļa spoksNetālu no... Autors: Lestets Labākās spoku bildes
7.

Dzelzceļa spoks

Netālu no Sanantonio, Teksasā ir dzelzceļa pārbrauktuve, par kuru stāsta interesantu leģendu. Uz pārbrauktuves esot noticis traģisks negadījums, kura rezultātā gāja bojā vairāki skolnieki, bet viņu spoki esot palikuši tajā vietā un tie pat stumjot mašīnas uz pārbrauktuvi. Fotogrāfiju uzņēma Endijs un Debi Česniji, kas bija dzirdējuši nostāstu par pārbrauktuvi, bet spoku viņi esot ieraudzījuši tikai nākamajā dienā pēc fotogrāfijas attīstīšanas. 

Ņūbijas baznīcas... Autors: Lestets Labākās spoku bildes
8.

Ņūbijas baznīcas rēgs

Fotogrāfija uzņemta Ziemeļjorkšīrā, Anglijā 1963.g. Daudzi to uzskata par viltojumu, jo tā ir pārāk laba - rēgs skatās tieši kamerā, tomēr ir arī eksperti, kas pieļauj, ka fotogrāfija ir oriģināls un tā nav apstrādāta. Revends Lords, tās autors, apgalvo, ka fotografēšanas laikā nekas neesot bijis redzams un spoku esot ieraudzījis tikai vēlāk.

Kora telpas spoks1982g Kriss... Autors: Lestets Labākās spoku bildes
9.

Kora telpas spoks

1982.g. Kriss Bārklijs fotografēja Londonas Botolfa baznīcas interjeru un pilnīgi negaidīja ieraudzīt kaut ko tādu. Augšā pa labi, kora telpas augšējā labās puses strūrī ir caurspīdīga figūra, kas izskatās pēc sievietes. Fotogrāfs apgalvoja, ka bildes uzņemšanas laikā baznīcā bija tikai 3 cilvēki un neviens no tiem neesot bijis augšā, kora telpā. Vēlāk ar viņu esot kontaktējies kāds no celtniekiem, kas esot atpazinis seju. Šī sieviete esot apglabāta baznīcā.  

Roberts A Fergusons1968g 16... Autors: Lestets Labākās spoku bildes
10.

Roberts A. Fergusons

1968.g. 16. novembrī Roberts Fegusons, grāmatas "Psihiskā telemetrija: jauna atslēga veselībai, labklājībai un perfektai dzīvei" autors, uzstājās ar runu Spiritistu konferencē Losandželosā. Spokaino figūru vēlāk identificēja kā viņa 1944.g. mirušo brāli. Lai arī tas varētu likties kā viltojums, fotogrāfija ir Polaroīds, kas padara to par ļoti grūti viltojamu bildi.

0
387

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [11]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 31.10.16 13:14
 
7
0

Esmu kādu laiku nodarbojies arī ar nedigitālo fotogrāfiju. Veicu pilnu procesu, sākot no pašas fotografēšanas, un nobeidzot ar bildīšu peldināšanu vanniņās sarkanās gaismas telpā.

Tā pat esmu kādu laiku nopietni interesējies par spoku dzīvi un paradumiem . Esmu bijis liecinieks daudzām grūti izskaidrojamām parādībām un faktiem.

Un tomēr, uzņemšos atbildību apgalvot, ka visi foto attēli ar miglainiem tēliem, kas tiek uzskatīti par - spokiem ir  -  apzinātas vai nejaušas, bet ir fotomontāžas!

Man pašam krājumā ir attēls, kur ir novērojams interesants neplānots dubultekspozīcijas paraugs.

Tādi tajos laikos, kad manuāli bija jāpārvelk filmiņa vai jānomaina fotoplate varēja gadīties ļoti vienkārši.

Lords Lanselots avatars
Medaļa nolaifersMedaļa PērleMedaļa Admins iesaka
  Lords Lanselots 31.10.16 12:41
 
4
0

Pēc nosuakuma sapratu, ka te būs Spoki.lv lietotāju bildes

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 31.10.16 16:31
 
3
0

atbildot uz Letts komentāru " Liecinieks tu esi bijis vien tam ko tu gribēj... " Man patīk cilvēki kas pasauli uztver un vērtē ar nesatricināmu loģiku!

Arī tādiem esmu bijis liecinieks , kaut arī ne īpaši par viņiem interesējies.

kaķūns avatars
Medaļa Gada Spoks 2015Medaļa Gada SPOKS 2016Medaļa Gada SPOKS 2017
  kaķūns 31.10.16 12:40
 
2
0

Man arī reiz gadījās nofočēt ne to, ko gribēju un ne vienu reizi vien tai dienā   

agurs avatars
Medaļa AliensMedaļa Kalnu kristālsMedaļa Melnais caurums
  agurs 31.10.16 12:36
 
2
0

Cerēju sevi ieraudzīt   

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 31.10.16 16:55
 
1
0

atbildot uz blusu_kerajs komentāru " Man patīk cilvēki kas pasauli uztver un vērtē... " Oi, esmu liels sapņotājs ar open mind, bet tāpēc jau nesāksim mērīties krāniņiem ar dzīves pieredzi fantāziju pasaulē. 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 31.10.16 16:17
 
0
0

atbildot uz blusu_kerajs komentāru " Esmu kādu laiku nodarbojies arī ar nedi... " Liecinieks tu esi bijis vien tam ko tu gribēji redzēt. Par spokiem tu interesējies un par spokiem arī aizdomājies. 

SinagogenBombardiren avatars
Medaļa Laimīgu Jauno gaduMedaļa BakalaursMedaļa Teamwork
  SinagogenBombardiren 31.10.16 15:58
 
0
0

visparastākā dubultekspozīcija, nevis spoki.

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 31.10.16 12:43
 
0
0

atbildot uz Lords Lanselots komentāru " Taisot selfijus? " Lietosim vārdu "pašiņi" un "pašiņbildes". Tas izklausās tieši tik stulbi, cik stulbs ir process

kaķūns avatars
Medaļa Gada Spoks 2015Medaļa Gada SPOKS 2016Medaļa Gada SPOKS 2017
  kaķūns 31.10.16 12:42
 
0
0

atbildot uz Lords Lanselots komentāru " Taisot selfijus? " Es netaisu selfijus jau sen   

Lords Lanselots avatars
Medaļa nolaifersMedaļa PērleMedaļa Admins iesaka
  Lords Lanselots 31.10.16 12:41
 
0
0

atbildot uz kaķūns komentāru " Man arī reiz gadījās nofočēt ne to, ko ... " Taisot selfijus?