Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
109

Teikās liecināts, ka īpašos apstākļos, ar maģisku darbību palīdzību cilvēki spējuši pārvērsties par vilkiem un vilkačiem. Bet Kurzemes vilkaču stāstos ar sastapties ar ļoti īpatnējām būtnēm, piemēram, baigi, spoki, ēnas, kurām drīzāk varētu būt kāda līdzība ar ķeltu lielajām/stiprajām ēnām jeb fortibus umbris. Vispārēji no spoku pētniekiem un ķērājiem zināms, ka spoku un garu klātbūtnē parasti ir augsts elektromangētiskais starojums. Kurzemes apgabalā šie fantomi tik pat kā nav pētīti un aprakstīti. Vienīgi var dzirdēt nostāstus mutvārdos.

Atgriežoties tuvāk tematam... Autors: Empire States Kurzemes Draņķozols
1.

Atgriežoties tuvāk tematam. Tukuma pusē netālu no Engures šosejas, skaistajos, paugurainajos Raudas mežos dīvaina purva vidū ir uzkalns. Uz tā atrodas jau miris, daudzus gadsimtus vecs un resns ozols ar tumšu aplūzušu, sūnām un ķērpjiem apaugušos zarus spokaini pacēlis savas "stiegrainās rokas". Par Draņķozolu tiek stāstīti vismaz 5 vilkaču stāsti un apmēram 15 spokaini nostāsti.

Visvairāk tiek minēts... Autors: Empire States Kurzemes Draņķozols
2.

Visvairāk tiek minēts "vadātājs". Neskaitāmi sēņotāji, ogotāji un tūristi maldījušies pa šo meža teritoriju līdz pārgurumam, atkal neizskaidrojamā veidā nonākot pie minētā ozola līdz pat izmisumam un nāves bailēm.

Draņķozols ir vismaz... Autors: Empire States Kurzemes Draņķozols
3.

Draņķozols ir vismaz sešsimt gadu vecs. Tas ir pieminēts 15./16. gadsimta Tukuma miesta un apkārtējo baznīcu hronikās kā ļoti liels, pieaudzis ozols, piek ura kārtas un dedzinātas raganas un vella kalpi. Nav skaidrs kādēļ inkvizīcija izvēlējās tieši šo koku, kas atradās tālu no apdzīvotām vietām, dziļi mežā un purva vidū. Dzimtbūšanas laikā izmusušie zemnieki kārušies koka zaros un arī jaunākajos laikos šajā vietā notikušas mīklainas pašnāvības un cilvēku bezvēsts pazušanas.

Uz dienvidiem no Draņķozola... Autors: Empire States Kurzemes Draņķozols
4.

Uz dienvidiem no Draņķozola, netālu no gandrīz nedabīgi stāvā Maijpuķīškalna, vecām eglēm apaugušu pauguru augšdaļā ir atrodami burbuļavoti, kas no zemes dzīlēm ar lielu spēku izverd aukstu un kristāldzidru ūdeni. Vietās, kur izverd ūdens, zem lielu koku saknēm, ir pāris metru plata, ieapaļa kustīga smilšu "acs". Ar vairāku metru garu mieta palīdzību nevar aizsniegt dibenu. Iemetot kādu priekšmetu, avots to izsviež augšā uz ūdens virsmas. No avotiem viedojas vesela strautiņu sistēma, kas plūst uz Melnezera virzienu. Vietējie iedzīvotāji šai vietai piedēvē dziednieciskas īpašības.

No ozola uz Zirgezera pusi... Autors: Empire States Kurzemes Draņķozols
5.

No ozola uz Zirgezera pusi, aiz lielajiem akačiem atrodams milzīgs egles celms ar tukšu vidu. Cauruma dziļums ir pielīdzināms akas dziļumam. Cilvēki no celma vietas vairās, jo šī vieta iespējams esot durvis uz paralēlo pasauli, piemēram, līdzīgi kā Pokaiņu mežā. Arī ir cilvēki, kas apgalvo ka vieta esot daļa no seno ķeltu svētvietu kompleksa.

No ozola stāvus lejup kādā... Autors: Empire States Kurzemes Draņķozols
6.

No ozola stāvus lejup kādā gravā ved līkumaina taciņa, kas pēc pārdesmit metriem beidzas neliela, melni akačaina purviņa malā. Taciņa ir visai plata un nekad neaizaug. Arī taciņa no Cīruļpurva un Lazdu kalna uz vairākus kilometrus attālajiem ozoliņiem vai Engures ceļu. Šeit vienatnē ejot no ozola prom, cilvēki apraksta to, ka pekšņi rodas nepārvaramas bailes paskatīties atpakaļ, jo no tumšā biezokņa kāds viņus novēro.

Apkārtējā mežā atrodamas... Autors: Empire States Kurzemes Draņķozols
7.

Apkārtējā mežā atrodamas vairāki akmeņi ar senām zīmēm. Pat visjaunākajos laikos pie dažiem no šiem akmeņiem ir atrasti mīklaini pašnāvību upuri. Parasti aina ir šāda: ceļinieks, neatradis ceļu uz mājām, pārgriezis vēnas, apgūlies uz apsūnojušajiem akmeņiem un tur noasiņojis. No vēsturiskiem arhīviem ir zināms, ka šajā vietā atrodās upurakmeņi - no senajiem laikiem, kad upurēti tika cilvēki. Varbūt šajā vietā ir kāda "tumšā aura", kas spēj apmānīt un pierunāt?

No ozola uz jūras pusi... Autors: Empire States Kurzemes Draņķozols
8.

No ozola uz jūras pusi gandrīz nedabīgi stāvi, augsti, bet visai miniatūri uzkalni, starp kuriem ir grāvjiem līdzigas, ļoti dziļas ieplakam. Sakot, ka tur vara trast vecus kaulus un galvaskausus. Vai tās ir paliekas no Kuršu Vanemas kaujas ar skandināviem? Tas pašlaik nav zināms.

Vēl nedaudz no kāda vietējā... Autors: Empire States Kurzemes Draņķozols
9.

Vēl nedaudz no kāda vietējā mežsarga stāsta. 60.gadu sākumā mežsargam bijusi veca karabīne, mantota no tēvu tēviem. Kādu reizi augusta beigās pēc dežuras Milzkalnes koka tornī viņš devies mājup uz Lauksargu pusi pa mazajām meža taciņām, kas vedušas gar Draņķozolu. Bija vēls, mežs ieslīdzis maigi dūmakainā krēslā. Mežsargs visu dzīvi bija pavadījis mežā, bail viņam neesot bijis nemaz, taisni otrādi - vakara dziestošajā gaismā mezām esot neatkārtojams skaistums. Tajā laikā esot bijis pilns mēness, bet debess - mākoņaina.

Tā nu viņscaron gāja garām... Autors: Empire States Kurzemes Draņķozols
10.

Tā nu viņš gāja garām Draņķozolam un, tikko sācis doties augšup pa dienvidu taciņu, pēkšņi sajutis dīvainas, agrāk nepazīstamas bailes. Skaidri bijis jūtams, ka no aizmugures, no purva ozola pusē uz viņu kāds cieši lūkojas. Mežsargs tomēr pārvarējis sevi, nomierinājies un atkal atskatījies. Lai arī viņš dzīvē redzējis un pārdzīvojis visu ko, pat sastapis zagļus un slepkavas, un neskaitāmas naktis pārladis viens pats, no ieraudzītā viņš šausmās vai pamiris.

0
109

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 17.09.17 20:36
 
2
0

Pašam un daudziem paziņām šajā mežā vadātājs nav sveša lieta. Pa laikam ir vilinājums uz turieni doties aplūkot dabu, bet parasti, ierodoties tur, uzdzen šermuļus tā apkārtne

5. Esmu meklējis, bet tā arī neesmu atradis šo celmu. Varbūt kāds negribēja, lai atrodu  

Pensionāris avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Pamatskolnieks
  Pensionāris 18.09.17 11:38
 
0
0

UN TO ES TIKAI TAGAD UZZINU, KA TĀDS OZOLS PASTĀV??????

UN kurš IDIOTS NOCIRTA OZOLU?

Veetra avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa DeputātsMedaļa Detektīvs
  Veetra 17.10.17 14:56
 
0
0

Baigais labinieks, oilnīgi prasās kādu reizi turp aizbraukt!

Meleka avatars
Medaļa Spoks
  Meleka 07.04.18 08:29  
 
0
0
Esmu tur bijusi pie tā ozola un tur ir łoti bailīgi tāda sajūta ka tevi novēro un ātrāk gribi tikt prom