Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
363

Notikums nav ne paranormāls, ne pārdabisks. Tas ir vairāk nekā dīvains un savāds. Tā kā notikušais bija unikāls, fenomena zinātniskais izskaidrojums diemžēl nav pieejams, jo, neskatoties uz to, ka tas ir labi dokumentēts, notikumu gaita un hronoloģija nenorāda uz tā cēloņiem, kā arī laboratoriskās analīzes nespēj sniegt paskaidrojumu. Zinātne ir kā statistikas pusmāsa. Lai varētu daudz maz droši veikt analīzi, gadījumiem vajag atkārtoties un tos rūpīgi novērot. Toties saskaroties ar šādiem vienreizējiem notikumiem, var mēģināt tos izskaidrot, sadalot pa atsevišķiem posmiem, bet, posmus pēc tam saliekot kopā, iegūtā summa atšķirsies no esošā rezultāta. Kaut kā pietrūks.

Tas viss notika slimnīcā, ātrās palīdzības uzņemšanas nodaļā 1994.g. 19. februāra vakarā, kad ieveda pacientu smagā stāvoklī. Viņu neizdevās atdzīvināt, toties māsiņas un ārsti, kas bija tiešā kontaktā ar pacientu, vēlāk arī paši sāka izjust veselības traucējumus. Notikums ir atspoguļots vairākos Amerikas seriālos, tai skaitā tam ir veltīta aina X-Files sērijā "The Erlenmeyer Flask".

Kas tad īsti notika Minētās... Autors: Lestets Gloria Ramirez - mirusi un toksiska
1.

Kas tad īsti notika? Minētās dienas vakarā 20.15 Gloria Ramirez tika ievesta ātrās palīdzības uzņemšanas nodaļā Riversaidas slimnīcā, Kalifornijā. Viņa cieta no vēža izraisītām komplikācijām un brīdī, kad sāka izjust grūtības ar elpošanu, Gloria bija izsaukusi ātro palīdzību. Uz uzņemšanas brīdi viņai bija pazemināta sirdsdarbība, mazāk nekā 60 sitieni minūtē, tāpēc mediķi sāka dot sedatīvus un lidokaīnu, lai stimulētu sirdsdarbību. Par cik paciente uz medikamentiem nereaģēja, tad ārsti veica sirds stimulēšanu ar defibrilatoru. Pēc tam sākās dīvainības...

Pēc sirds stimulēscaronanas... Autors: Lestets Gloria Ramirez - mirusi un toksiska
2.

Pēc sirds stimulēšanas ar elektrisko strāvu, pacientes āda ieguva eļļainu spīdumu un no mutes nāca ķiploku un augļu smarža. Medmāsa, kas ņēma asinis no vēnas, ievēroja, ka tām bija amonjaka smarža.  Pēc asins noņemšanas medmāsas ievēroja, ka tajās ir izveidojušies kristāli. Drīz vien pēc tam slimnīcas personāls sāka justies slikti. Simptomi bija reibonis, ģībšana, dedzinoša sajūta uz ādas, slikta dūša, grūtības elpot, trīce un pat paralīze. No slimnīcas personāla dažādus simptomus izjuta 23 cilvēki, no kuriem 5 tika hospitalizēti. Slimnīca tik evakuēta uz autostāvvietu. Neskatoties uz ārstu pūliņiem, Gloria Ramirez 20.50 tika pasludināta par mirušu. Kā nāves cēlonis tika minēta nieru mazspēja. Viena no māsiņām, kurai bija grūtības elpot, tika atstāta slimnīcā uz 10 dienām. Atbildīgais ārsts Jūlija Gorčinski nokļuva intensīvajā terapijā uz divām nedēļām. Viņai bija grūtības elpot, hepatīts, pankreatīts un mēnešiem ilga kaulu smadzeņu nekroze kājās. Lai to izārstētu, vajadzēja 3 operācijas. 

Vietējās filmēscaronanas... Autors: Lestets Gloria Ramirez - mirusi un toksiska
3.

Vietējās filmēšanas komandas ieradās vienlaicīgi Riversaidas apgabala bīstamo materiālu komandu. Tajā laikā, kad Dienvidkalifornija krita panikā par to, ka sievietes ķermeņa izgarojumi ir nāvīgi bīstami apkārtējiem, reti kurš ievēroja, ka bīstamo materiālu komanda iznāca ar neko no pieņemšanas nodaļas. Viņi neatrada neko neparastu, neskatoties uz to, ka viņi meklēja jebkādu toksisku substanci, ko ir spējīgi atrast. Tagad visa atbildība gūlās patologoanatomu, kuriem vajadzēja veikt toksiskā ķermeņa autopsiju. Tā bija neparasta autopsija - ārsti ar speciāliem noslēgtiem kostīmiem un respiratoriem speciāli sagatavotā slēgtā istabā paņēma paraugus no visa, audiem, asins, pat gaisa paraugu no vēdera dobuma. Vai kaut kas tika atrasts? Pilnīgi nekas. Toksiskā sieviete izrādījās pavisam nekaitīga.  

Daudzas veiktās izmeklēšanas izbeidzās ar neko. 1994.g. septembrī veselības departaments izdeva oficiālu atskaiti par notikušo. Ramirez nomira no vēža. Ātrās palīdzības uzņemšanas nodaļā notikušais tika atzīts par masu sociogēnas slimības gadījumu jeb masu histērijas paveidu, ko izsauca nezināmas izcelsmes aromāts. Masu sociogēno slimību izsauc drīzāk sociāli nekā psiholoģiski apstākļi. Uzņemšanas nodaļā radās visi nepieciešamie apstākļu, lai tas varētu sākties, turklāt visi upuri bija sievietes, kuras vēsturiski tiek atzītas piemērotākas panikas lēkmēm.

Neskatoties uz oficiālo... Autors: Lestets Gloria Ramirez - mirusi un toksiska
4.

Neskatoties uz oficiālo slēdzienu, Jūlija Gorčinski iesūdzēja slimnīcu tiesā, prasot 6 miljonu kompensāciju, bet Livermoras izmeklētāju komanda turpināja darbu un viņiem izdevās atrast kaut ko vēdera dobuma gaisa paraugā. Pēc spektometra analīzes tika konstatēts dimetilsulfons, kas pilnīgi noteikti nevarēja rasties no dotajām zālēm. Šī ķīmiskā viela pēc uzbūves ir līdzīga dimetilsulfoksīdam jeb DMSO. Lai gan tuvinieki noliedza, ka Gloria Ramirez lietoja šo vielu, viņa nebūtu pirmā, kas lieto, lai mazinātu sāpes. DMSO veicina vielu uzsūkšanos caur ādu, kā arī to lieto sportisti, lai mazinātu muskuļu sāpes. Par cik viņai bija iestājusies nieru mazspēja un ātrās palīdzības mašīnā viņa saņēma tīru skābekli, organismā bija pietiekami daudz blakusproduktu, lai elektrošoka ietekmē varētu sākties ķīmiskas reakcijas. Dimetilsulfona molekulām kombinējoties ar sulfātiem no dimetilsulfāta var rasties spēcīga nervu gāze, kuras ietekmē var rasties visi minētie simptoni. Tomēr pēdējais ir pieņēmums, ko nevarēja pierādīt, jo izveidojusies gāze ātri sabrūk līdz savienojumiem, kas ir sastopami organismā.

Notikuscaronais patiesos... Autors: Lestets Gloria Ramirez - mirusi un toksiska
5.

Notikušais patiesos cēloņus ir grūti noskaidrot, bet vairāku faktoru kombinācija noveda pie šī bēdīgā iznākuma. Gloria Ramirez bija jauna vēža upure, kas centās mazināt sāpes ar DMSO. Beigās kā oficiālais nāves iemesls tika minēta nieru mazspēja, lai gan viņai trūka vairāku orgānu un ķermenis bija piesārņots ar fekālijām un tas ļoti strauji sadalījās. Šis gadījums būtu viens no retajiem, kuri nokļūst mācību grāmatās.

2
363

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [5]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Moonwalker avatars
Medaļa AspazijaMedaļa Gada Spoks 2015Medaļa Sensejs
  Moonwalker 15.02.15 18:50
 
5
0

atbildot uz wtf  komentāru " Rakstu nemaz nelasiju talak par otro... " Lidokaīna hidrohlorīdu var laist arī vēnā, lai normalizētu sirdsdarbību.

Pasaules iedzīvotājs avatars
 HaltūristsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Pasaules iedzīvotājs 15.02.15 17:51
 
2
0

Izcils raksts. Pirms kāda laika bija līdzīgs, bet ne tik pilnīgs raksts! Labi pastrādāts!

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Recidīvists
  Jāņa oga 19.02.15 14:17
 
2
0
Grejas anatomijā arī bija kaut oāda toksiska vecene un tās asinis izdalīja radiāciju no kuras visi pēc 3 4 min paģība.

LumberjackMe avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  LumberjackMe 10.05.15 18:02
 
1
0

ķīmija! 

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 19.03.17 19:08
 
0
0

Interesanti.