Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
547

Starp visām pasaules vietām, šī būtu viena no vismazāk izpētītajām. Ieleja atrodas Nahanni nacionālajā parkā, kura platība ir aptuveni 30 000 km2. Šeit nav ceļu un līdz parkam var nokļūt ar laivu vai lidmašīnu.

Pirms uz turieni doties derētu šo to uzzināt par to. Lai arī tā būtu viena no Kanādas neizpētītājām terotrijām, indiāņi šeit ir dzīvojuši jau no leduslaikmeta beigām pirms 10 tk gadu. Pēc viņu nostāstiem, tā ir vieta, no kuras izvairīties, jo tur dzīvojot garu būtnes Waheela un citi ļaunie gari. Agrāk to apdzīvoja Naha cilts, kas 19.gs bez pēdām pazuda, atstājot aiz sevis nostāstus citu cilšu folklorā.

Kopā ar pirmajiem Eiropiešu pētniekiem ieradās arī zelta meklētāji, kurus vilināja lielie plašumi un nostāsti par zelta āderēm. Nonākot Nahanni parka teritorijā viņi saskārās ar nostāstiem par Nuk-luk, primitīviem cilvēkiem, kas izceļas ar mežonīgumu un primitivitāti.

Tāda šī vieta ir arī palikusi līdz šai dienai, neizpētīta, bet ar baisiem bezgalvainiem zelta meklētāju līķiem.

Lai arī scaronī vieta... Autors: Jorogumo Bezgalvainā vīra ieleja
1.

Lai arī šī vieta piedāvā neskartu dabu un aizraujošus skatus ar ūdenskritumu, kas ir divreiz augstāks par Niagāras ūdenskritumu, baltos cilvēkus uz šejieni vilināja zelts. Par cik tas bija atrasts salīdzinoši netālu esošajā Jukonā, tad arī par Dienvidnahanni upi klīda nostāsti, ka šeit varot atrast tīrradņus tik lielus kā vīnogas. 1908.g. brāļi Villijs un Frenks Makleodi ieradās ielejā, kā daudzi zelta meklētāji pirms viņiem. Gads pagāja, bet par viņiem nekas nebija dzirdams, sāka baumot, ka viņi ir kļuvuši tik bagāti, ka nevienam nemanot ir devušies prom, bet tik pat pēkšņi kā pazuduši, viņu kermeņi bez galvām tika atrasti pie upes. Galvas tā arī neatrada. 

Lai arī tas ir spocīgi bet... Autors: Jorogumo Bezgalvainā vīra ieleja
2.

Lai arī tas ir spocīgi, bet tas nebija vienīgais vai arī pēdējais šāds notikums. Martins Jorgensons, zelta meklētājs no Šveices, 1918.g. bija labi iekārtojies ielejā. Viņš bija uzbūvējis būdu, veica zelta meklēšanu un bija labi pazīstams starp vietējiem iedzīvotājiem. Taču viņa būda nodega un starp būdā esošājām mirstīgajām atliekām galvaskauss nebija atrodams. 1945.g. zelta meklētājs no Ontario tika atrasts savā guļammaisā bez galvas. Aptuveni ap to pašu laiku mednieks Džons O'Briens tika atrasts nosalis pie ugunskura ar sērkociņiem rokās. Tiem, kas atrada līķi, bija radies iespaids, ka mednieks esot sasalis vienā mirklī. 

Noslēpumainas nāves nav... Autors: Jorogumo Bezgalvainā vīra ieleja
3.

Noslēpumainas nāves nav vienīgais neizskaidrojamais, kas notiek šajā ielejā. Līdz 1969.g šeit bija pazuduši 44 cilvēki. Tāpat ilgstoši ir novērotas noslēpumainas gaismas un NLO. Turklāt popularitāti ieleja ir ieguvusi starp kriptozoologiem, jo šeit ir augsta sniega cilvēka jeb Nuk-luk aktivitāte. Daži uzskata, ka šeit ir saglabājusies neliela lāčsuņa (Waheela) jeb Amphicyonidae populācija. Šis dzīvnieks skaitās izmiris jau 5 miljonus gadus, bet mednieki esot šeit redzējuši līdzīgu dzīvnieku. Pie visām dīvainībām var pievienot atradumu vienā no daudzajām alām. 1964.g Žanam Poirelam kartējot ieleju, tika aprakstītas vairāk nekā 250 kavernas, no kurām vienā bija 116 Dalla aunu skeleti. To vecums pēc radioaktīvā oglekļa metodas tika noteikts 2500 g. pr. KR.

Līdz scaronai dienai neviens... Autors: Jorogumo Bezgalvainā vīra ieleja
4.

Līdz šai dienai neviens vainīgais nav atrasts. Kā atgādinājums par vietas nelāgo slavu ir vietvārdi - Miroņu ieleja, Bezgalvas avots, Bezgalvas lauki un Bēru lauki. Teorijas, kas mēģina izskaidrot, aptver visu no racionālā līdz neiespējamajam. Daži uzskata, ka ieleja ir nolādēta, tāpat kā to ir uzskatījuši vietējie indiāņi, bet citi uzskata, ka tie ir mirušie Naha kareivji, kas cenšas aizsargāt vietas no baltā cilvēka. Pēc vienas jocīgas teorijas ielejā atrodas ieeja Dobjajā Zemē. Taču vieta ir nomaļa, kas nav piemērota cilvēku dzīvei. Šeit ir lielāka iespēja satikt grizli lāci un vilku nekā cilvēku. Tāpat ziemā ir ļoti auksts un kalnainais reljefs padara atrašanos dabā ļoti problemātisku. 

Tā kā ši ir patiešām nomaļa vieta bez ceļiem un satiksmes, lielākā daļa ir joprojām neizpētīta. Pat ģeoloģsikā kartēšana ir veikta no lidmašīnas. Kamēr šī apkārtne nav izpētīta, minējumi par pazušanas cēloņiem var būt visdažādākie.

0
547

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
pankukvirs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Spoks
  pankukvirs 30.08.15 10:17
 
13
0
Plus no manis , bija interesanti palasit.

brony3434 avatars
Medaļa Holly ShitMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joks
  brony3434 30.08.15 14:48
 
5
3

pfff,Man ir vienkāršāks izskaidrojums:Sātana virtuve! Padomā cik garšīgi izklausās:Cepta cilvēka galva ar smadzeņu mērci.

spoku dienas joks

jsddf avatars
Medaļa SpoksMedaļa Kalla
  jsddf 30.08.15 18:17
 
1
0

atbildot uz brony3434 komentāru " pfff,Man ir vienkāršāks izskaidroj... " Mmmm. Siekalas jau tek no mutes......

Crop avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa Joda olaMedaļa Sudraba ninja
  Crop 05.08.17 09:35
 
0
0

Nice!