Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
203

Varbūt tas ir tikai izdomājums, pārbagātas iztēles auglis, bet visām tautām ir folklora, kur liela daļa ir atvēlēta ļaunajiem gariem. Pat amerikāņiem, kas ir salīdzinoši jauna nācija, ir radušies savi mošķi. To varēru uzsktatīt par sava veida personifikāciju, kad cilvēku sliktās īpašības pārveidojas par atsevišķām būtnēm, kuru galvenais uzdevums ir mocīt un sagādāt ciešanas. Iespējams, ka tam ir arī reāls pamats, bet neatkarīgi no tā vai dēmoni ir izdomāti, bailes daudz ko padarīs reālu.

Foto PixabayBajangTas ir... Autors: Lestets 9 dažādi dēmoni
1.

Foto: Pixabay

Bajang

Tas ir zebiekstei līdzīgs dēmons Malaizijas mitoloģijā. Pēc leģendām šis dēmons raud pie durvīm pirms uzbrukšanas, bet pat tas, ka izdzird viņa raudāšanu, nozīmē nepatikšanas - bērns mirs

Foto PixabaySukubiTie ir... Autors: Lestets 9 dažādi dēmoni
2.

Foto: Pixabay

Sukubi

Tie ir sieviešu kārtas dēmoni, kas stājās seksuālās attiecībās ar vīriešiem miega laikā. Vīriešu kārtas dēmoni savukārt ir inkubi. Šo seksuālo attiecību rezultātā var iestāties fiziskās un mentālās veselības sabrukums vai pat nāve

Foto Wikimedia... Autors: Lestets 9 dažādi dēmoni
3.

Foto: Wikimedia Commons

Familiāri

Familiāri jeb ģimenes gari ir dzīvniekveidīgi gari, kuru tiek speciāli aprūpēti un tiek uzskatīti par raganas vai burvja "personīgo dēmonu"

Foto PixabayDžiniPēc... Autors: Lestets 9 dažādi dēmoni
4.

Foto: Pixabay

Džini

Pēc leģendas džini, cilvēki un eņgeļi ir trīs dažādas Dieva radības. Džini ir radīti no dedzinošas uguns un viņiem ir fizisks svars. Tie var būt ļauni, labi vai arī neitrāli, bet par cik tos parasti tos uzskata par eņgeļu pretmetu, tad tos var pieskaitīt pie dēmoniem.

Foto PixabayGorgonasTās ir... Autors: Lestets 9 dažādi dēmoni
5.

Foto: Pixabay

Gorgonas

Tās ir trīs māsas grieķu mitoloģijā. Matu vietā ir čūskas un tikai viens skatiens uz viņām liks tev pārvērsties akmenī. Lai arī viņas ir nemirstīgas, Persejam izdevās nogalināt Medūzu.

Foto PixabayDēmonu... Autors: Lestets 9 dažādi dēmoni
6.

Foto: Pixabay

Dēmonu ordas

Redzēt soļojošu dēmonu ordu nenozīmē neko labu. Tie ir kara un posta priekšvēstneši

Foto Wikimedia... Autors: Lestets 9 dažādi dēmoni
7.

Foto: Wikimedia Commons

Imps

Tas ir maziņš, zemākās hierarhijas ļauns gars, līdzīgs fejai vai goblinam. Viņš palīdz savai raganai, līdz ar to var tikt uzskatīts par vienu no familiāriem

Foto... Autors: Lestets 9 dažādi dēmoni
8.

Foto: Pixabay

Kambions

Tā parasti ir inkuba vai sukuba un cilvēka atvase, kas izskatās kā parasts bērns, toties viņiem nav pulsa vai elpas un septiņu gadu vecumā parāda savu īsto dēmona dabu. 

Foto Wikimedia... Autors: Lestets 9 dažādi dēmoni
9.

Foto: Wikimedia Commons

Nikars

Tas ir jūras dēmons skandināvu, teitoņu un saksoņu mitoloģijā. Viņi slīcina cilvēkus, moka zvejniekus un apgāž laivas. Līdzigi kā sirēnas viņi mēdz sēdēt krastā un dziedāt. Ja kāds pietuvojas pārāk tuvu, tad tiek ierauts jūras dzelmē.

0
203

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [10]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Tadeušs Zvēriņš avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Dienas doma
  Tadeušs Zvēriņš 29.10.17 15:24
 
5
0

Labs raksts, taizemiešu Bajang ir radinieks Anglijā - Banshee, kurš arī mēdz paraudāt, ja kāds dzird, tam būs nepatikšanas, piemēram, no „MeToo" sērijas. Vispār „dēmons" grieķu valodā ir dabas gars, kurš cilvēku mudina pakļauties dabas saucieniem,- tiekties pēc komforta, izklaidēm, seksiņa, apmierināt drošības, izdzīvošanas un dzimtas turpināšanas instinktus. Reliģijām ir pretējs mērķis - panākt to, ka cilvēks atsakās no kalpošanas instinktiem un kļūst par garīgu personību. Patiesība, kā vienmēr ir kaut kur pa vidu, jo dēmoniem pakļauts alkatīgs un izvirtis cilvēks nav vairāk bīstams par cilvēku, kurš ir reliģisks askēts, dzīvo tikai saviem ideāliem, un ir pilnīgi neietekmējams no valsts un citu cilvēku puses. Abus minētos cilvēkus vieno pilnīga neprognozējamība un neparedzama rīcība. Tā kā dēmoni patiesībā ir jebkuras reliģijas sastāvdaļa, jo nepieciešami līdzsvara uzturēšanai.

FirstWill avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Dienas domaMedaļa Vampīru klana biedrs
  FirstWill 29.10.17 15:55  
 
4
0
atbildot uz Tadeušs Zvēriņš komentāru " Labs raksts, taizemiešu Bajang ir ... "Varu saderēt, ka uzskati ka labāk tici dēmoniem, nekā kādai reliģijai. Cilvēki tāpat reiz nomirs, tas ir skaidrs, bet jautājums ir par to, kā viņu dzīvi ietekmēs viņu izvēles. Ja ieslīgs atkaribās un dēmonu ceļā- krāps sievu, būs nesaskaņas, nemācēs pildīt priekšniecības rīkojumus, varbūt būs alkoholiķis. Ja ies reliģisku ceļu(tradicionālās krist.konfesijas)- tad centīsies izturēties pret otru tā, kā grib lai izturās pret viņu, savaldīt dusmas, neņemt kredītus lai būtu lepnāks par citiem, attīstit sevi un neslinkot, nekrāpt sievu, nemelot. Pagaidām neredzu nevienu argumentu, kapēc tas būtu slikti, ja nu vienīgi ka citiem liekas ka esmu idiots, ka eju uz baznīcu. Tagad jau baigi populāri ir būt dumpniekam un nepakļauties nevienam, nemaksāt nodokļus utt. Tad tas cilvēks ir izdevies. Bet kas ir darbinieks vai izpilda priekšnieka lēmumus, un nepasaka kādu sliktu vārdu citiem un savaldās- tiek uzskatīts par mīkstmiesi. Tikai ilgetrmiņā visi labie darbi atmaksājas, gan dzīvē, gan darbā, gan citur. Jā, ir vajadzīgs būt drosmīgam. Bet pieklājīgam.

Blue Saphire avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  Blue Saphire 02.11.17 22:54
 
1
0

atbildot uz FirstWill komentāru "Labs raksts, taizemiešu Bajang ir radiniek... " Jā, tas ir mūsdienās. Taču senāk reliģija nozīmēja pilnīgu atteikšanos no sevis, visa, kas padara mūs laimīgus - mīlestības, ģimenes, ērtībām, vienkārši - sevis mīlēšanas. Es pilnīgi Tev piekrītu, ka mūsdienās, cilvēks var būt tieši tas, kas vēlās būt, beidzot ir atrasts Zelta vidusceļš (vai vismaz mēs tam esam daudz tuvāk), reliģija tiešām var iemācīt mums daudz.

FirstWill avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Dienas domaMedaļa Vampīru klana biedrs
  FirstWill 29.10.17 22:57  
 
1
0
atbildot uz Roterdama komentāru " Šausmas! Vienalga domāju, ka dēmoni ir... "Reizēm. Medicīniskas parādības agrāk izskaidroja ar to, ka dēmons ir. Bet der atcerēties, ka ir daudz mistisku traģēdiju, kur viss izskatījās labi, bet tomēr tās notika. Un tas liek aizdomātiee, ka varbūt ir arī citi spēki, kas tur ir bijuši iesaistīti. Agrāk cilvēki ticēja tam, ka ar viņiem var runāt gari, Dievs vai mirušie, un bija speciāli rituāli garu un mirušo izsaukšanai. Tagad atkal visu mēģina izskaidrot ar medicīnu, un ja kāds saka, ka runā ar gariem un Dievu, tad viņš ir traks. Man arī liekas dīvaini, ka attīstoties cilvēku intelektam, palika mazāk tādu, kas apgalvo, ka ar viņiem runā Dievs vai gari. Un arī mazāk, kas viņiem tic. Tāpēc mūžīgais jautājums- vai kristus u.c. pravieši tiešām runāja ar Dievu, vai arī bija garīgi slimi, un cilvēki vienkārši viņiem ticēja.

Charged avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa TribīneMedaļa Nedēļas hīts #2
  Charged 23.12.17 21:56
 
0
0

Intresanti !!!   

Blue Saphire avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  Blue Saphire 02.11.17 22:45
 
0
0

Nuuu tātad Renezme ir Kambions??

Fēlikss Edmunda dēls avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  Fēlikss Edmunda dēls 30.10.17 08:35
 
0
0

Cilvēki spējīgāki uz "interesantākām" lietām nekā kādi nabaga dēmoni

meža brālis avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7
  meža brālis 30.10.17 08:11
 
0
0

Jā, sukubi ir foršāki par inkubiem   

Roterdama avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārs
  Roterdama 29.10.17 21:08
 
0
0

Šausmas!

Vienalga domāju, ka dēmoni ir izdomāti un tādu nemaz nav.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 29.10.17 20:08
 
0
0

labs raksts