Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
344

Vienā realitātē tu lasi šo rakstu Spokos, bet citā Spoki neeksistē, tāpat kā šis raksts, savukārt vēl citā pastāv šis raksts, bet internets nav izgudrots, un tas ir iekalts uz akmens plāksnēm. Ja tev ir sanācis būt tādā realitātē, tad vajag uzmanīties no astoņkāju dinozirnekļiem, kas mitinās tajā nelaimīgajā versijā.

Ideja par daudzām paralēlām realitātēm zinātniskajā fantastikā ir sastopama jau ilgāku laiku, bet tā var būt no viena tām idejām, kura var izrādīties reāla. Pateicoties tehnoloģijām, mēs ikdienā redzam robotus un mākslīgo intelektu, kā tas jau ir aprakstīts grāmatās, bet zinātniskās teorijas par multiversu ir pastāvējušas jau gadu desmitiem un cilvēki tās uztver nopietni! Racionāli argumenti nav gluži pieņemams izskaidrojums cilvēkiem, kas nodarbojas ar dīvainu un pārdabisku fenomenu izskaidrošanu. Bet tikai pieņemot, ka paralēlās realitātes pastāv, nevar būt, ka tās ir godīgi pastāvējušas gadu miljardiem bez iejaukšanās vienai otrā. Dzīve ir kā milzīga kļūdu virkne, diezvai paralēlās realitātes būs izņēmums.

Foto PixabayDaudzo pasauļu... Autors: Lestets 10 pierādījumi alternatīvajām realitātēm
1.

Foto: Pixabay

Daudzo pasauļu teorija

Bija 1957. g., kad fiziķis Hjū Everets izvirzīja multiplo realitāšu teoriju, kas apgalvoja, ka visas iespējamās vēstures un nākotnes ir reālas atsevišķās pasaulēs. Tas var izrādīties krietni sarežģītāk, bet ideja ir tāda, ka pastāv bezgalīgs realitāšu daudzums un viss iespējamais, kas var būt noticis ir noticis kādā citā realitātē. Tagad tā ir tikai viena no daudzajām teorijām, bet ideja paliek nemainīga. 

Foto UnsplashDīvaini... Autors: Lestets 10 pierādījumi alternatīvajām realitātēm
2.

Foto: Unsplash

Dīvaini artefakti

Ir diezgan daudz vēsturisku atradamu, ko neviens nevar izskaidrot, vai arī noteikt to patieso vecumu. Tādi atradumi kā Londonas āmurs ir vispār neiespējami, bet Antikeras mehānisms, atrasts pie grieķu salas krastiem, liek jautāt vai tas ir pierādījums par vēstures nepierakstītiem periodiem vai arī tomēr kas vairāk. Kaut kas tāds, kas ir kārtējo reizi izslīdējis cauri plaisu realitātē? 

Foto UnsplashLerina Garcia... Autors: Lestets 10 pierādījumi alternatīvajām realitātēm
3.

Foto: Unsplash

Lerina Garcia stāsts

Stāstus par paralēlājām realitātēm var uztvert ar ironiju, bet ir stāsti ar augstu ticamību kā gadījumā ar Lerinu Garcia. Kādu dienu jauna sieviete pamodās un saprata, ka viss apkārt, darbs, draugi, tuvienieki, ir neatpazīstami. Viņa aizgāja pārbaudīties pie ārsta, bet viņai neko neatrada. Viņa bija vesela, Principā viņas pēdējie 5 mēneši bija pilnīgi savadāki, nekā viņa tos atcerējās. Neko nevarot izdarīt, viņa par to uzrakstīja savā blogā.  

Foto PixabayDeja vuTā ir... Autors: Lestets 10 pierādījumi alternatīvajām realitātēm
4.

Foto: Pixabay

Deja vu

Tā ir viena no jocīgākajām sajutām, kas var tevi, kā cilvēku piemeklēt, bet tas ir noticis gandrīz vai ar ikvienu. Deja vu ir sajūta, ka situācija vai darbība, vai arī kaut ko redzot tev tas šķiet pazīstams. Vai tas ir kaut kas nepareizi smadzenēs? Vēl dīvaināk ir deja vecu, kad tu zini, ka kas notiks tālāk notiks. Tāpat var gadīties alter vu, kad tu atceries notikušā abas versijas. 

Foto UnsplashSapņiSmadzenes... Autors: Lestets 10 pierādījumi alternatīvajām realitātēm
5.

Foto: Unsplash

Sapņi

Smadzenes ir pilnas ar visādiem brīnumiem. Pat neskatoties uz neirozinātnes pētniecības metožu attīstību, neviens nevar īsti pateikt kā mūsu prāts strādā. Smadzenes ir mistērija, mums ir psiholoģikas un fizioloģiskas teorijas, kāpēc mēs esam personības, bet kas ir apziņa? Un kas vispār ir sapņi? Vai tikai daži nejauši tēli radušies no smadzeņu pūliņiem izšķirot atmiņas? Vai varbūt tas ir tuvākais, ko mēs varam pieredzēt no alternatīvajām pasaulēm? 

Foto PixabayViesis no... Autors: Lestets 10 pierādījumi alternatīvajām realitātēm
6.

Foto: Pixabay

Viesis no Tauredas

Lerinas Garcia stāsts varētu būt neticams, bet šis ir vēl labāks. 1954. g. Tokijas lidostā ieradās vīrietis ar neeksistējošas valsts pasi. Viņu aizturēja par dokumentu viltošanu, bet viņš turpināja apgalvot, ka Taureda ir īsta valsts Eiropā ar tūkstoš gadu vēsturi. Pēcāk viņu atstāja viesnīcā, no kuras viņš pazuda bez pēdām. 

Foto UnsplashParanormālā... Autors: Lestets 10 pierādījumi alternatīvajām realitātēm
7.

Foto: Unsplash

Paranormālā aktivitāte

Pierādījumi par spokiem pastāv. Tas nav tas pats kā apgalvot, ka mirušo dvēseles klīst pa zemes virsmu vēloties pabeigt savus darbus. Tas būtu muļķīgi un naivi atstāt bez ievērības gadsimtu gaitā uzkrātos stāstus par spokiem un dēmoniem. Tāpat nevar uzreiz apgalvot, ka tie ir mirušie. Viens no vairāk vai mazāk zinātniskiem izskaidrojumiem ir tas, ka spoki ir kaut kas ārpus uztveramā spektra. Parasti to neievēro, bet varbūt tā ir kāda atblāzma no savādākas realitātes.

Foto UnsplashLaika... Autors: Lestets 10 pierādījumi alternatīvajām realitātēm
8.

Foto: Unsplash

Laika dimensijas

Mēs dzīvojam 3 dimensiju burbulī, bet no ceturto dimensiju izjūtam kā laiku, taču pat laiks var būt vairāk nekā vienā dimensija. Vai mums izdosies ielidot piektajā dimensijā, kā tas notika ar astronautu no filmas "Interstellar"? Īstenībā tā jau tā neizskatās, tā neizskatās vispāt ne pēc kā, vienkārši mēs to nevaram uztvert. Taču tā jau ir pavisam cita pasaule, ne?

Foto PixabayJunga... Autors: Lestets 10 pierādījumi alternatīvajām realitātēm
9.

Foto: Pixabay

Junga dubultsprauga

Saskaņā ar kvantu mehāniku, kas apraksta kustību un mijiedarbību atomārā līmenī, mēs labi iedomājamies kāda realitāte, pētot atomus un elektronus. Kas var atrasties vairākās vietās vienlaicīgi. Tā ir superpozīcija. Junga eksperiments parāda, ka laižot vienu elektronu cauri plāksnei ar divām spraugām būs 50/50 iespējamība, ka tas izies cauri vienu vai otru atveri, bet pat tad var novērot to mijiedarbību, jo elektroni pastāv vairākās vietās vienlaicīgi. Paplašinot šo ideju, mēs iegūstam multiversa teoriju darbībā. 

Foto CERNALICECERN un... Autors: Lestets 10 pierādījumi alternatīvajām realitātēm
10.

Foto: CERN/ALICE

CERN un Lielais daļiņu paātrinātājs

"Multiverss vairs nav tikai modelis, tas secinājums no mūsu modeļiem" Tas ir CERN daļiņu fiziķa Aureliena Barrau citāts. Lielais daļiņu paātrinātājs ir paspējis radīt daudz dažādu leģendu un pseidozinātniskus secinājumu par to, kas patiesībā tiek darīts Šveicē. Jā, viņi meklēja Higsa bozonu, bet noteikti nebūtu grūti uztaisīt melno caurumu un izdzēst visu realitāti, jo CERN nodarbojas ar pašu pamatu pētniecību un viņi ir atraduši līdz šim labākos pierādījumus par labu multiversam. Viņi mērīja cik ilgi daļiņas pazuda, to superpozīcijas un citas lietas. Ja kādam ir interesanti, tad internetā var atrast 300 TB ar pētījumu datiem.

0
344

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [15]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 28.10.17 00:10
 
22
0

Mēs domājam, ka redzam visu. Patiesībā mēs redzam ļoti maz.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.10.17 03:01
 
9
0

Bieži vien esmu pieredzējis to saukto "deja vu" efektu. Tas ir baisi, ka tu esi vienīgais, kas ir redzējis/piedzīvojis/izsapņojis visu, kas pašlaik notiek. Galvenais, ko esmu piefiksējis, (nezinu kā ir ar citiem), ka ja tu mēģini ko mainīt, tu agrāk vai vēlāk tāpat nonāksi vietā, kur visu mainīji. 

Parasti, kad es ļauju iet visam, kā "nosapņoju", viss beidzas labi, tomēr, kad mēģinu, ko mainīt, tad viss aiziet pat līdz traumām, protams, ne jau nopietnām, bet tomēr traumām.

Dažreiz pat ir stulbi teikt kādam labam draugam vai ģimenes loceklim, jo tieši tad cilvēki padomā, ka esi jucis un pat sāk attālināties no tevis.

Daži atkal domā, ka ir baigie pareģi un sāk savu zaglīgo karjeru, kas jau ir cits stāsts.

Tanheizers avatars
Medaļa StudentsMedaļa TeamworkMedaļa Spoks
  Tanheizers 28.10.17 21:57
 
3
0

Nevienu īstu pierādījumu rakstā tā arī neatradu, bet superpozīcijā pagaidām atrodas tikai Šrēdingera kaķis  

ezkins avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Izejas ola
  ezkins 28.10.17 21:06
 
3
0

Bet dziivee viss ir savaadaak...

shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Recidīvists
  shvillis66@speles 28.10.17 03:55
 
2
0

  

KirSiiCLZ avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Bakalaurs
  KirSiiCLZ 30.11.17 02:29
 
1
0

Par tām dimensijām - vai tad mēs jau nedzīvojam 5 vai pat 6 dimensijās? Kaut kur biju dzirdējusi.... 3D tā ir tikai redze, 4D sajūtas, 5D laika izjūta?! Man liekas, ka bija vēl kaut kas, bet īsti neatceros! Meklēju šo to netā, bet tā pavirši, un tur, dažādas tās teorijas!   

+ par rakstu, ļoti interesants! 

Miesnieks221 avatars
Medaļa SpoksMedaļa BērndārznieksSpēja Mana Latvija!
  Miesnieks221 29.10.17 13:50
 
1
0

+ Vienmēr ir patikuši šādi interesanti raksti.Pašam daudzreiz liekas kad esmu jau šo redzējis un bijis. 

jacky avatars
Medaļa NastijsMedaļa NastijsMedaļa Nastijs
  jacky 29.10.17 09:04
 
1
0

paldies, interesaniu pavadīju laiku lasot ... un pēc tam domājot.

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 28.10.17 00:05
 
1
0

  

Charged avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa TribīneMedaļa Nedēļas hīts #2
  Charged 23.12.17 21:55
 
0
0

  

Drakonvīrs avatars
Medaļa MobiļņiksMedaļa ZeltrocisMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 10.11.17 17:38  
 
0
0

   Fantastikā tas iet cauri, reālajā dzīvē, nu nezinu, nezinu..    Sliecos piekrist anonīmajam.    Starp citu, kas tas par Āmuru?!  

Balanss avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Jubilārs
  Balanss 29.10.17 10:56
 
0
0

nepieminēji to ,ka visums ir bezgalīgs,tātad bezgalīgs skaits zemju

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas doma
  Jāņa oga 29.10.17 00:28  
 
0
0
atbildot uz Janka komentāru " Domāju,ka lielākā daļa šeit nav fiziķi ... "Un kas šeit ir nesaprotams? Vienkāršāka un labāka lasāmviela vēl nav bijusi..

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 28.10.17 22:21
 
0
0

kur solītie pierādijumi?

 

SAMSS avatars
Medaļa PatriotsMedaļa NostradamsMedaļa Nostradams
  SAMSS 28.10.17 21:14
 
0
0