Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
spoki fosilijas ikona Fosilija
2
220

Raksts, par narkomāniem, kurus dažreiz gadās satikt uz ielas, krūmos vai pamestās mājās.

P.S Bildes nebūs, jo nevēlos likt svešu cilvēku bildes!

Kādu dienu, es ar draugiem mierīgi gājām pa ielu. Mums pretī gāja vīrietis kopā ar sievieti. Pēc gaitas jau varēja spriest, ka kaut ko salietojušies. Protams, ka es uzsāku sarunu ar viņiem un viņi man visu izstāstīja. Izstāstīja to, ko varēja izrunāt. Sieviete bija pirmā, kura ar mani sāka par to visu runāt, bet pēc tam piebiedrojās vīrietis. Sieviete stāstīja, ka lieto tikai trīs mēnešus, bet vīrietis aptuveni piecus gadus. Es, viņiem pajautāju, vai vispār zina kāds būs viņu ķermenis, seja pēc ilgāka lietošanas stāža. Vīrietim protams, ka bija jau izkrituši zobi, kaut vai viņam bija tikai 34 gadi. Seja vīrieša arī nebija tāda, kādai jābūt viņa vecumā. Pēc jautājuma, ko viņi lieto? Atbilde bija: pārsvarā marihuānu un amfetamīnu. Pēc tam pajautāju, vai viņi šņauc amfetamīnu vai injicē vēnā? Atbilde bija: mēs lietojam to, kas ātrāk iedarbojas! Man tas bija tāds šoks! Abi izstāstīja, ka vecāki jau miruši un man viņu palika žēl. Pēc šī trieciena arī sāka lietot narkotikas. Pastāstīja, ka ņemot naudu mantas ieliekot lombardos, kuras parasti ir zagtas vai atrastas. Viņiem neesot bail no cietuma, jo tāpat nav kur palikt. Pēc tam sekoja atbilde: mums jāiet, tad arī atvadījos un pateicu, lai lieto mazāk, bet vislabāk būtu tad, kad atmestu visu šo nodarbi.

Pastāstīšu vēl divās vietās satiktus narkomānus, tikai citus.

Sāksim, ka krūmos vienreiz redzēju mētājamies izlietotas šļirces, maisiņi, karote un korķi. Paskatoties dziļāk redzēju, kā četru jauniešu kompānija guļ krūmos. Mēģināju piecelt, bet neveiksmīgi. Es viņus nedaudz pakustināju un viņi piecēlās! Protams, ka neko nevarēja pateikt, bet tas, ka viņi bija kaut ko lietojoši tas ir fakts. Pirmais, ka blakus atradās daudzas mantas, kuras izmanto priekš narkotiku injicēšanas vēnā. Viens jau sāka bļaustīties, bet es pateicu, lai ir mierīgs un tāds arī viņš bija. Paprasīju vai ir ko lietojuši pateica: nedaudz, bet to pateica tik vārgi, ka manuprāt viņam nebija spēka runāt. Iespējams, jo narkotikas vēl nebija izgājušas no organisma. Domāju saukt neatliekamo medicīnisko palīdzību, bet pārdomāju. Sapratu, ka negribu taisīt jauniešiem nepatikšanas. Var jau padomāt, kur viņi tagad būtu nonākuši. Vienkārši pateicu, ka es eju un aizgāju prom. Atpakaļ nākot ar jaunu jautājumu, viņu tur vairs nebija. Protams, ka šļirces, korķi, karote un maisiņi palika tur pat kur bija. Varbūt aizgāja pēc jaunas devas? Tikai drēbes bija redzami viņiem nonēsātas un neticu, ka tik ātri dabūja naudu jaunai devai. Viens, kurš gulēja bija biezs, adīts džemperis – izstaipīts. Pārējiem diviem krekli ar caurumiem un vēl vienam vispār nebija nekā mugurā, izņemot džinsu bikses un apavus.

Stāsts par pamestā mājā satiktiem narkomāniem.

Kādu dienu mani draugi pasauca, lai es atnāku uz vienu pamestu māju. Paprasīju, kāpēc? Teica, lai es atnākot! Teicu, ka būšu pēc apmēram 20 minūtēm. Atnākusi uz to pamesto māju, es ieraudzīju savus draugus, viss bija kārtībā. Tad izdomājām, ka vajag pastaigāt pa otro stāvu, tur visu izstaigājām arī viss bija labi. Pirmajā stāvā pie trepēm gan atkal izlietotas šļirces. Domāju, ka draugi vienkārši mani izjoko, bet tā nebija – viņi par to vispār neko nezin. Es, protams apstaigāju teritoriju un pamanīju sievieti. Apmēram 29 gadus veca, bet īsto vecumu nevaru noteikt – neesmu eksperte šajā jomā. Apskatījos visu, kas atradās viņai blakus. It kā jau nekas īpašs, - alus pudeles (noteikti visu, kas šeit ir bijuši), vienkāršā vārdā saucot atkritumu kaudze. Skatoties uz sievieti viņai blakus atradās to, ko es domāju. Vienīgais, ka uzreiz nevarēju atrast. Tur atradās tukšas tablešu paciņas, manuprāt viņas. Pēc iepakojuma, es nospriedu – tas ir extazy tablešu tukšās paciņas. Īstenībā jau visi, kuri gribētu varētu dabūt extazy, jo viņš ir lēts. Pati esmu mēģinājusi un neiesaku! Katram var būt dažādi efekti. Sievietei gan, es izsaucu neatliekamo medicīnisko palīdzību. Pagaidīju, kamēr atbrauks un apskatīs viņu. Atbraukuši, es neko nestāstīju tikai pateicu, ka laikam sievietei palicis slikti un tāpēc viņa gulēja zālē aiz pamestās mājas. Viņu nolēma hospitalizēt, cerams viņai viss būs kārtībā – es pie sevis nodomāju. Tad viņu aizveda, pie manis piegāja draugi un pajautāja visu, ko es zinu par to. Protams, ka visu izstāstīju, tie taču draugi. Viņi tikai par viņiem visiem pasmējās, bet man gan smiekli par neko nenāca. Atcerieties, ka narkotiku lietošana ne nenoved pie laba, bet tieši otrādies!

Kā Tu domā izlietotās šļirces bija viņas, vai tomēr kāda cita?

 Autors: Fosilija Satiku uz ielas narkomānu!
2
220

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [17]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Pensionāris avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Deputāts
  Pensionāris 13.07.17 21:05
 
23
0

nu gan narkomāni līp pie tevis kā mušas

FuNkYmoNeY avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa SpoksMedaļa Vilkaču klana biedrs
  FuNkYmoNeY 13.07.17 21:42
 
17
0

Ieraugot šļirces jau man sūdīgi paliek. Besī Skotijā apkārt vazājas bāli kaulaini narkomāni. Pilnīgi tukši cilvēki prātā vien viena doma kā ap**sties. Virsū jau neskrien bet paliek tada drūma pretīga sajūta viņus ieraugot. Latvijā nav tik daudz narkomānu kā šeit. vairāk naudas lielākas iespējas tik pie šī sūda. Protams slepkavības manā rajonā ir ikdiena. Reizi mēnesi kāds tiek nodurts uz manas ielas vai kautkur netālu.

Copmen avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Dienas joksMedaļa Veiksmes lāde
  Copmen 14.07.17 00:48
 
14
0

Tev nu gan iekšas iet kustināt nezināmus narkomānus, kad šie apdolbījušies   

prettits avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Vampīru klana biedrs
  prettits 16.07.17 09:58
 
11
0

Tu gan esi dura !!!! Jāsauc ātrie un policisti, jo tā vismaz ir iespēja viņus izraut no nerkomānijas un pasargāt citus !!!  Un es nesaprotu kā Tu būdama meitene nebaidies par savu drošību (apzagšana/ fiziska vardarbība/ izvarošana), jo nevar zināt kas notiek viņu galvās.  Es pieļauju ka esi bērns un neproti izvērtēt situāciju un loģiski nespēj izspriest kas ir pareizi un kas nē. Neviens neprasa tevi tēlot varones un tavās iespējās nav viņiem palīdzēt, kā tikai zvans attiecīgajām iestādēm kuras patiešām var viņiem palīdzēt, jo paši viņi to nekad neizbeigs !!!! 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 16.07.17 13:18
 
9
0

Ir nevis jāķer vai kaut kas jādara narkomāniem, bet jāsāk ar tiem no kuriem šīs narkotikas tiek dabūtas.

spoku dienas doma

kmihs avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Pingvīns
  kmihs 16.07.17 14:05
 
8
0

Nu kam tu lien pie tiem narkomāniem pļāpāties - trāpīsies tev heroīnatkarīgais devas meklējumos un aptīrīs tevi bez sirdsapziņas pārmetumiem, bet tāds amfetamīna atkarīgais zem kaifa pārvēršas par hiperaktīvu un agresīvu idiotu, kurš nekontrolē sevi.

halunke avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa RainisMedaļa Dienas joks
  halunke 16.07.17 12:31
 
8
0

No narkomāniem pa gabalu jāturas.

Roterdama avatars
Medaļa Testu veidotājsMedaļa Lai dzīvo sievietes!Medaļa Burvju klana biedrs
  Roterdama 13.07.17 21:26
 
8
0

Cik pretīgi ir satikt šādus tipus! Tie, kuri lieto, ar galvām nedomā, bet ar otriem galiem.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 18.07.17 21:32
 
4
0

atbildot uz Leprikoniņš komentāru " Ir nevis jāķer vai kaut kas jādara nark... " Viss jau arī nav tik vienkārši, pieļauju, ka viņi arī dod "otkatus" lai viņi var netraucēti tālāk tirgot vai ražot. Tāpat ar kravām, ko Latvijā nevar izaudzēt- milzīga nauda. Tā vien liekas, ka narkomānu nav tik daudz, kaut gan patiesībā tā ir liela problēma visā eiropā un ASV. Krievijā viņi paši pārsvarā taisa narkotikas, salīdzinoši nesen bija tas stāsts par "Krokodilu", kur cilvēki dzīvi puva. Atkarības ir nežēlīgi grūti uzveikt, bet protams, nekas neiespējams tas nav. Vajag arī saprast, ka kādu laiku un varbūt pat diezgan ilgi, tu būsi pilnīgi viens, bez draugiem, bez paziņām, bez nekā. Un tas ir backfall brīdis daudziem, kad sāk lietot atkal. Nevajag žēlot viņus. Viņi paši izvēlējās tādu ceļu, viņi zināja kādas ir sekas tam, ka lietos. Palīdzēt sev var tikai viņi, nevis kāds cits, ja negribēs, tad vilkšana uz visādiem krīzes centriem būs bezjēdzīga. Tāpat kā ar bezpajumtniekiem. Galu galā izmantos tavus bonusus, bet domāšanu nemainīs. Es zinu cik grūti ir atmest smēķēšanu, un cik liela ir vēlme pie tās atgriezties. Tad varu tikai iedomāties, kā ir, ja tas ir 1000x spēcīgāk(narkotiku gadījumā). Man patika viena drauga teiciens: "Tu esi tāds cilvēks, kas vienmēr atradīs izeju". Šim arī vajadzētu būt par pamatu visam, ko dara cilvēks  

Schwanz avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RecidīvistsMedaļa Žurnālists
  Schwanz 16.07.17 14:32
 
4
0

nope , nope, nope ! katreiz ka redzu ka kāds kurš pat nedaudz izskatās pēc narkomāna iebāžu roku kabatā un sažmiedzu rokā gāzes baloniņu  , lai vajadzīgajā momentā varētu visu tā tilpumu iztukšot tajā apdolbītajā sejā .

everves avatars
Medaļa BakalaursMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Dienas doma
  everves 16.07.17 12:34
 
4
0

Kad redzi apnarkojošos cilvēkus pirmām kārtām jāsauc policija jo viņi var būt bīstami un tad jau policija domās saukt vai nesaukt ātros. Jo kamēr viņi ņemsies ar "cietušajiem" citam cilvēkam varēja reāli palīdzēt + viņi braukā bez apsardzes un narkomāni sapņo tikt pie tiem medikamentiem kas ir feldšerim līdzi. Atceries, ka narkomāns atrodot tevi guļot kad esi cietis nesauks nevienu - iztīrīs kabatas un aizies projām. 

Kekistānis avatars
Medaļa TestētājsMedaļa Admins iesakaMedaļa Palaidnis
  Kekistānis 16.07.17 10:14
 
4
0

Vienreiz nejauši nokļuvu narkomānam rokas stiepiena attālumā un man tas šķita kā kaut kāda potenciāli bīstama situācija, bet šis jau ir cits līmenis.  

Tavaiesauka avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Tavaiesauka 18.07.17 11:47
 
2
0

Kur nu vēl tas, ka lielākā daļa narkomānu slimo ar hepatītu un citām drazām, kas tiek pārnesātas pa gaisu. Ko darīsi, ja Tev viens tāds(labākajā iznākumā) vienkārši ietrieks savu šļirci Tev ķermenī? Vai tas narkomāns būs vainīgs, vai arī Tava stulbība?  Ko darīsi, ja kāds no viņeim Tevi aplipinās ar tuberkulozi....da kaut vai ar utīm.... Līdz tam brīdim, kad to pamanīsi, būsi vēl aplipinājusi ne tikai savu ģimeni, bet vēl arī daudzu citus ar ko būsi kontaktā.  Prātiņ nāc mājās....spoku cepumi ir tiešām Tavas veselības/dzīvības vērti!

SAMSS avatars
Medaļa NostradamsMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  SAMSS 13.07.17 21:53
 
3
1

  

Tavaiesauka avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Tavaiesauka 18.07.17 11:43
 
1
0

Tiešām pati uzprasies uz nelaimi. Atgādina tās meitenes/sievietes, kas labprātīgi iet strādāt ar imigrantiem, kuras pēc tam atrod grāvjos.krūmos ar aiz galvas izlauztām kājām!

evaaa avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  evaaa 16.07.17 22:16  
 
1
0
Tu speciāli meklē nelaimi uz savas dirsas vai kā? :p

MastaRaggaLatina avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Vilkaču klana biedrs
  MastaRaggaLatina 21.07.17 00:20
 
0
0

Gan jau pats pārpisies meklē viņus.