Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
spoki fosilijas ikona Fosilija
0
70

Šis stāsts ir balstīts uz patiesiem notikumiem!

Viss sākās ar to, ka iepazinos ar nepareizajiem draugiem. Tā noteikti bija mana kļūda, jo manuprāt es pie visa esmu vainīga. Es iepazinos ar viņiem, nevis kāds cits. Man noteikti nevajadzēja sākt ar viņiem kontaktēties, bet gan vajadzēja izvairīties no viņiem. Sāku smēķēt 13 gadu vecumā, dienā nosmēķēju divas – trīs paciņas, manuprāt tas ir daudz. Sāku rēķināt cik viss man ir izmaksājis un tā bija ievērojama summa. Katru dienu es palūdzu kādam cilvēkam, kuru protams nepazinu, lai nopērk man cigarešu paciņas. Gandrīz visi man arī nopirka. Tad, es vienkārši domāju: ‘’Tas taču ir stilīgi!’’. Piemēram, ja es nosmēķēju trīs paciņas dienā, tad sanāk tā: 9 eiro (dienā), 63 eiro (nedēļā) un apmēram 252 eiro (mēnesī). Tā priekš manis bija iespaidojama summa, jo savos gados es taču nekur nestrādāju. Parasti naudu prasīju vecākiem, lai iedod pāris eiro čipsiem, sulai un konfektēm. Tā man mēnesī vajadzēja palūgt 252 eiro. Parasti naudu arī iedeva, bet ar jautājumu: ‘’Pirksi atkal to pašu? Un atnes obligāti čeku!’’ Protams, ka es čeku nenesu nekad, jo es pat veikalā nekādus čipsus nepirku – man vienkārši negaršo. Tad sapratu, ka šī summa ir par traku un sāku pirkt krievu izcelsmes cigarešu paciņas saucamajās ‘’točkās’’. Tur protams, ka viss bija daudz reizes lētāk, nekā veikalā pirktās. Dienā aizgāja max 6 eiro, nedēļā max 24 eiro un mēnesī max 96 eiro. Tas bija diezgan ievērojami priekš manis. Cenas samazinājās vairāk nekā uz pusi. Gada laikā man aizgāja ‘’točkas’’ cigaretēs 1152 eiro. Sāku domāt, kā šo summu samazināt. P.S – smēķēju aptuveni līdz atmešanas brīdim astoņus gadus. Padomāju, ko tik nenopirktu par šo naudu, visu kuru iztērēju cigaretēs. Tad sāku arvien mazāk smēķēt, pēc tam es nosmēķēju tikai vienu paciņu dienā. Pēc tam cigareti nosmēķēju un pusi atstāju uz vēlāku laiku. Dienā tā man aizgāja apmēram mazāk nekā viena paciņa cigarešu. Sākās vasara un man atkal sākās drausmīgs klepus, kā jau katru vasaru. Negribu protams saslimt vasarā, tāpēc vēl samazināju cigarešu daudzumu. No mazāk par vienu paciņu, aizgāja uz piecām – sešām cigaretēm dienā. Atkal visas cigaretes smēķēju uz pusi, palika vairāk laika pašai ko padarīt, nevis tikai smēķēt un smēķēt. Tad sākās laiks, kad smēķēju no trīs – četrām cigaretēm, atkal uz pusi. Pēc tam atkal divas – trīs cigaretes un atkal uz pusi, līdz es nonācu līdz vienai cigaretei dienā. Smēķēju šo cigareti parasti trīs – četras reizes. Pēc tam jau sapratu, ka varu bez cigaretēm izdzīvot.

Tagad, es vispār nesmēķēju un nevienam neiesaku, tā ir lieka veselības bojāšana un naudas tērēšana!

 Autors: Fosilija Patiess stāsts: Kā es atmetu smēķēšanu?
0
70

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [7]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
FTRIL avatars
Medaļa No-Spice olaMedaļa BakalaursMedaļa Plaiboja ola
  FTRIL 13.07.17 22:59
 
6
0

gud

Postaler avatars
Medaļa ZebraMedaļa JubilārsMedaļa Panda
  Postaler 14.07.17 10:14
 
6
0

Bērna fantāzija.. pirmkārt pirms 8 gadiem pačka cīgas maksāja labi ja ap 1ls.. Točkās vispār +/- 50 saņi..

Esmu tusējis ar alkaholiķiem un visādām pabirām.. strādājis pa gandrīz visu Eiropu un pat neviens vecis nav vilcis 3 pakas dienā.. Pats gadus padsmit atpakaļ pa 2 pakām dienā vilku, bet ne jau 13 gados 3 pakas dienā 8 gadus tā, ka vecāki nezin, tur zobiem jau kā vecam onkulim jābūt un smaku jājūt pa 10 metriem..

Deep_inside_youre_heart avatars
Medaļa SpoksMedaļa PingvīnsMedaļa Panda
  Deep_inside_youre_heart 14.07.17 00:04
 
5
0

Man arī ir doma atmest tikai nezinu kādā veidā...

SashaZaicevs avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Bergmanis
  SashaZaicevs 14.07.17 00:52
 
4
0

atbildot uz Deep_inside_youre_heart komentāru " Man arī ir doma atmest tikai nezinu kād... " Neliekot cigareti mutē!  

SashaZaicevs avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Bergmanis
  SashaZaicevs 14.07.17 00:52
 
4
0

atbildot uz Daywalker komentāru " Jā, tas ir traki kad sāc tad nevar apst... " Ja ir gribasspēks - vari! 

pink666 avatars
Medaļa PingvīnsMedaļa ZebraMedaļa Bakalaurs
  pink666 14.07.17 09:40
 
3
0

13 gados 2-3 paciņas dienā? Tad jau sanāk visu laiku ar pīpi mutē! Nenormāla smaka no mutes un vecāki pat neko nenojauta? 

Jaunieši, nepīpojat tik jauni, izaugsiet un tad varēsiet visu savu algu nopīpēt!   

SAMSS avatars
Medaļa NostradamsMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  SAMSS 14.07.17 07:29
 
1
0

es ar ka 3 meneus nesmekeju bet svars aug labi