Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
102

čeks boriss uzjundīja manī atmiņas par Īrisu,- dažos punktos var savienot visu viņas dzīvi nogriežņos.

Mēs mācījāmies paralēlklasēs- viņa bija parasta, klusa, mātes noteikumu, kura audzināja viņu viena, ierobežota meitene peļu krāsas matiem. Nekādi tusiņi un diskotēkas, nedzēra, nesmēķēja. Nasing spešal. Varbūt viss sākās, kad viņa pabeidza pamatskolu- studēšana attālināti no mātes ierobežojumiem un kopmītņu burvīgais brīvības vilinājums, nepareizie draugi, nepārdomāta kompānija...

Pirmā tikšanās- APJUKUMS. Saskrējāmies uz kādas vidzemes pilsētiņas ielas, apsveicinājāmies, viņa runāja tikai par ballītēm, dzeršanu, debošām rokām palūdza aizsmēķēt, balss liecināja par konstantu smēķēšanu un nemitīgām iedzeršanām. Visiem parādā, mammai acīs rādīties nevar...braukšot uz Angliju, sapelnīšot naudu, atmetīšot dzeršanu un "sliktos draugus", vien skolu esot žēl, ka nepabeigs. Vai nevarot aizdot mazliet naudas.

Otrā tikšanās- PASAULES NABA. Bija pagājuši 2 gadi, kopš tikšanās, nesteidzīgi baudiju pastaigu ar mazo pa saules pietveicēto Vecrīgu. Viņa man nāca pretī- skaista kā Pradas velns- mirdzošiem, kupliem, iespējams, mākslīgiem, blondiem matiem, uz krūtīm varēja uzkarināt somiņu, bet viduklim labi ja apietu čivauvai domāta kaklasiksniņa. "Čau", viņa teica, spilgti krāsotām lūpām, rozā akmentiņu izdaiļotām, glītām breketēm un puspievērtiem plakstiem,- tajā brīdī viņa man ārkārtīgi atgādināja būtni no TV reklāmām- "es gribu būt Tava..." un "...es Tev atsūtīšu pa pastu manas biksītes", kad tādas vel demonstrēja. Es stūmu ratus sandalēs, T- kreklā un džinsos- un man blakus Vecrīgas bruģi dejoja šī eleganti vulgārā svešiniece- stāstot par veiksmi Anglijā, bagātiem sponsoriem, dzīvokli centrā un studiju iegūšanu prestižās skolās, nepiemirstot uzvilkt perfektās permamentās uzacis katru reizi, kad es atteicu viņas piedāvājumiem patusēt klubiņā, aizrunājoties ar mazo. "Es esmu tik laimīga- man viss ir- nauda, veči, telefons, auto, dzīvoklis, seja un ķermenis"- viņa teica, sagrābdama manu roku, lai piešautu klāt savām silikona krūtīm- "Re, ku foršas!", bet sapratusi, ka ar jauno māmiņu parunāties par ballītēm, nemaz nerunājot par pašu ballēšanos, īsti nesanāks, aizvirpuļoja, atstājot dārgu smaržu virpuli un manī nelielu nogurušas mammas negulēto nakšu aizvainojumu.

Trešā tikšanās- SALIDOJUMS. gads pēc tikšanās Vecrīgā. Nepārprotiet- viņas ierašanās bija episka- mazajā lauku skoliņas pagalmā ieripoja melns limuzīns. Viņai bija savs šoferis. Un viņai bija "palīgs", kas visur sekoja, lai neteiktu, ka pieskatīja. Viņa izskatījās satriecoši- nesatricināmi melnā, slaida, ar to pašu nopirkto, izteiksmīgo figūru un fantastiskajiem kviešu matiem, brekešu atbrīvotu, holivudas smaidu, manierēs, uzvedībā un sarunās bija jaušama elegance, vārdi un sarunas tika piemeklēti, radās iespaids, ka viņa uzturās vien augstākās elites sabiedrībā. Katrs kaut ko apstāstīja par sevi, viņa, veltījusi tikai tik ilgu brīdi, lai izstāstītu, ka ir veiksmīgi precējusies, bagāta, izglītota un laimīga, devās uz līmo, lai dotos atpakaļ uz galvaspilsētu, pa ceļam piedāvājot, vai mani nevajag aizvest uz Rīgu. Piekritu. Ceļš bija izraibināts ar lielīšanos par kolosālu dzīvi, izdzērām 2 šampaniešus, kuri maksātu visu manu tābrīža mēnešalgu, starp strīpiņam, kuras viņa šņauca, saņēmu noniecinošu attieksmi pret parastu "mirstīgo" cilvēku mehānisko dzīvi un nelāgo iedomu dzemdēt bērnus.

Ceturtā tikšanās- KĀZAS. 2 gadus pēc līmo brauciena,mūs uzaicināja uz klases spicākā puiša kāzām, viņu, kura gan nebija mūsu klasesbiedrene, laikam tāpēc, ka ierašanās limo bija kā vilinošs garants labai kāzu dāvanai un skaistām bildēm, bet ko tādu neviens nebija gaidījis. Uzblīdusi, resna sieviete nejauki speķainiem, netīriem, ataugušu sakņu sprīža garumā (nejauciet ar ombre) matiem, tērpusies nenosakāmas krāsas un formas biksēs, netīrā T- kreklā, kas līda ārā no vismaz 3x par lielu tikpat netīras vīriešu džinsu jakas, kurā, kā vēlāk izrādījās, tika neveiksmīgi maskēta 8 mēneša grūtniecība. Pēc pirmā šoka visiem, viņa bez kautrēšanās apsēdās pie "kalpu galda", kur alkatīgi dzēra šņabi. Un vienīgais, ko runāja, cik dzīve ir slikta un "ielej vēl"

Piektā tikšanās- 2 gadi pēc kāzām. Centrāltirgus. Pirku zemenes, bija vājprātīgi skaista diena, saules spožums un putnu čivas pēc lietus uzjundīja mani dungot. Pie manis pienāca pēc izskata 50gadīga bomze, nav aprakstāms tas, kas viņai bija mugurā, jo elpu aizžņaudza drausmīga urīna un ilgstošas nemazgāšanās smaka, kārna kā zombijs, seju un rokas klāja drausmīgas, vaļējas vātis un rētas, zobi kā šausmu filmās. "Eu, čau...! Kā dzīve?" Ja viņa mani nebūtu uzrunājusi, es noteikti viņu neatpazītu. Vajagot 10 eiro amfim. Varot no Stokmana kaut ko nozagt- ko gribot- skropstu tušu? Smaržas? Esot dziļa depresija, jo bērns piedzimis nedzīvs. Tajā dienā mani saule vairs nespēja sasildīt.

Ziņa no Īrisas mammas- pēc dažiem mēnešiem, kopš aizbildinoties, ka man zvana, aizbēgu no tikšanās centrāltirgū. Atrasta mirusi kāpņutelpas patrepē.

Šis ir loģisks doto punktu nogriežņu savienojums. Un stāsts ir par izvēlēm un vērtībām mūsu dzīvē.

2
102

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [2]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
IgnisDei avatars
Medaļa Anonīma olaMedaļa Dienas domaMedaļa Ola burkā
  IgnisDei 17.07.17 16:43
 
5
0

Eh, meitene baigajos kompleksos bija iedzīta un ielīda sabiedrībā, kur kamēr jauns un skaists esi, tu esi vajadzīgs, kad palika vecāka un resnāka nevienam nebija vairs vajadzīga. Tāds liktenis draud daudzām, kuras projicējas, ka viņas veiksmes sakne būs skaists ķermenis. Tas nav mūžīgas, tas noveco ar laiku. Un narkotikas tās tikai gremdēs lejā cilvēku. man bija draudzene arī, kura mauca amfi, nezinu kā viņai tagad iet. bet bija foršs interesnats netradicionāls( ar orientāciju tur nekāda sakara nav) cilvēks, bet narkotiku dēļ man nācās ar viņu pārtraukt draudzību, jo ar laiku man bāzās virsū ar savu amfi un teica cik tas forši esot.

SAMSS avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa NostradamsMedaļa Brīvlaiks
  SAMSS 17.07.17 18:32
 
0
0