Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
Pjotrs. Vārds mainīts.
2
228

Viņa draud uztaisīt pašnāvību - pakārties vai sarīties tabletes. Man ir bail, ka viņa to izdarīs, un tad tā būs mana vaina, bet es nevaru vairs tā dzīvot!

Man ir 22 bet viņai ir 21... Autors: Fosilija Ja es kaut kur eju bez draudzenes, viņa draud uztaisīt pašnāvību. Ko man darīt?
1.

Man ir 22, bet viņai ir 21. Mēs esam kopā jau kopš vidusskolas. Kādreiz viss bija lieliski, bet pēdējos divus gadus, mana dzīve ir pārvērtusies par elli. 

Viss sākās tad, kad es pārvācos, lai turpinātu mācības universitātē. Pirmais gads bija tīrākās mocības. Regulāri zvani, īsziņas un vēlme zināt visu, ko es daru, kur eju, ar ko un cik ilgi. No sākuma es centos viņu saprast, jo attāluma attiecības nekad nav vieglas. Biju mierīgs un sniedzu viņai atbildes uz visiem jautājumiem. Bet tad, kad viņai šī izprašņāšana kļuva par ikdienu, man tas sāka piegriezties. 

Kad es viņai pateicu, lai pārstāj man visu jautāt, jo jūtos kā tāds noziedznieks, kuram jāatskaitās policistam, viņa apvainojās un sāka raudāt. Tad arī pienāca pirmā reize, kad viņa piedraudēja sevi nogalināt, jo neredzot jēgu dzīvē bez manis. Es viņai centos izskaidrot, ka šāda attieksme no viņas puses man nepatīk, bet viņa manī nemaz neklausījās. 

Kādu laiku viss atkal bija mierīgi, viņa neuzdeva tik daudz jautājumus. Man likās, ka viss ir atgriezies iepriekšējās sliedēs, kad mūsu attiecībās valdīja uzticība un miers, bet nē. Viņa atkal to visu sabojāja, jo es viņai neatbildēju, kur esmu, jo mans telefons bija izlādējies. Divas stundas. Tieši divas stundas viņai bija nepieciešamas, lai apzinātu visus manus universitātes draugus un dzīvokļa biedrus. Tajā mirklī es nevarēju saprast - es vairāk esmu dusmīgs vai apkaunots, jo maniem draugiem bija skaidrs, ka mana draudzene ir kontrolfrīks. 

Tā pagāja pirmais studiju gads un viņa beidza vidusskolu, kas nozīmēja to, ka viņa uzsāks mācības universitātē. Viņa izlēma mācīties tajā pat skolā, kur es. Viņa uzstāja, ka nevēlas dzīvot kopmītnēs un grib dzīvot kopā ar mani, lai gan es dzīvoju dzīvoklī ar vēl 3 čomiem. 

Mani draugi nebija par to stāvā sajūsmā, bet beigās piekrita. Kādu laiku viss atkal bija mierīgi, mūsu attiecības bija rotaļīgas un mīlestības pilnas. No sākuma es ņēmu viņu līdzi uz visiem pasākumiem, tomēr ar laiku es pamanīju, ka viņai ir garlaicīgi skatīties, kā es ar čomiem 3 stundas spēlējam dažādas spēles. 

Ja es mēģināju viņai ieteikt doties kaut kur ar savām draudzenēm, kamēr es būšu ar čomiem, viņa teica, ka negrib un labāk izvēlas pavadīt laiku ar mani. Tomēr es nespēju pilnvērtīgi izbaudīt izklaidi ar čomiem, ja man blakus atrodas meitene, kura visu laiku čīkst par to, cik ļoti viņai ir garlaicīgi un vēlas doties mājās kopā ar mani. 

Tad es sāku melot, jā - melot. Es atrunājos, ka pasniedzējs uzdevis grupu darbu un dodos mācīties kopā ar kursabiedriem, lai gan īstenībā biju krogā ar draugiem un spēlēju galda futbolu. Vienu reizi, divas reizes un tā jau kļuva par manu ikdienu - melot, lai varētu nokļūt brīvībā. 

Pirms mēneša viņa izlasīja manas sarakstes ar čomiem un uzzināja, ka visu šo laiku esmu viņai melojis. Tagad es pat uz veikalu nevaru aiziet bez viņas. Ja būtu iespējams, tad viņa arī uz lekcijām nāktu kopā ar mani. 

Es saprotu, ka man viņa ir jāpamet, bet kā to izdarīt pēc iespējas saudzīgāk?

2
228

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [31]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Mithotyn avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Komiķis
  Mithotyn 05.10.17 13:50
 
32
0

Vienkārši tinies prom. Tā arī pasaki, ka viss-pietiek un atpakaļceļa nav. Vēl esat jauni, nāks citi sūdi, šie aizmirsīsies, bet šitādas egoistes,kas draud ar pašnāvību ir jāsūta dirst. Turklāt visu laiku vazāties līdzi un kontrolēt.. Sāc sūtīt bildes ar sūdu pēc katras tualetes apmeklējuma reizes? Moška aizdomāsies. Bet mūc, tikai a)izdari to kā vecis un pasakai klātienē, ka attiecībām neredzi nākotni un nevēlies tās turpināt; b)kā jau psihopāte, gan jau pēc atm tev rakstīs visādus murgus. Arī par seis traumēšanu/piebeigšanu. Vienīgais, kas tev jāizdara ir jāatbild vienu reizi:" Es nevēlos, lai tu sev to (ar šo domāts-ko nu viņa sola ar sevi izdarīt) nodari, tev ir jāmeklē profesionāļa palīdzība, bet starp mums viss ir beidzies!"

un viss. Arī juridiskā atbildība noņemas.

marekitto86 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa JubilārsMedaļa Dienas doma
  marekitto86 05.10.17 12:16
 
20
1

pamet viņu,lai taisa pašnāvību,vismaz nevairosies un neradīs defektainus pēcnācējus.Tu reāli padarīsi pasauli labāku!

jobansmotors avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Recidīvists
  jobansmotors 05.10.17 12:42  
 
19
0
Smagi, kad otrs cilvēks vēl sevi neapzinās, bet cenšas spēlēt mammas un tētus. Smieklīgi, ja abi ir tik agresīvi kontrolētāji. Bēdīgi, ja viens. Pamēģini kārtīgi izrunāties un pateikt, ka arī esi cilvēks, nevis rotaļlieta egoistiskam bērnam. Ja saprot. Ja nē, tad katram savs ceļš ejams. Tajā vecumā izpratne par mīlestību ir izplūdusi.Un nevienu nepiespiedīsi mīlēt ne ar draudiem ne ar labu. Piekrītu arī tava + mamma komentāram... paņem skarbāk. Kas zina 😏

MrWinD avatars
Medaļa RainisMedaļa RecidīvistsMedaļa Rainis
  MrWinD 05.10.17 18:13
 
17
0

Es nevaru par šo lietu spriest objektīvi, jo lielākoties te ir tikai aprakstīta viena monētas puse. Ļoti skopa informācija par to, kāpēc viņa attiecas pret šo čali tieši tā. Varbūt tam ir pamatots iemesls - varbūt viņas kontroles mānijai ir nopietns iemesls, bet nabags tagad te gaudo spokos (un izskatās, ka auditorijai šādi raksti pat patīk kā par brīnumu  un redz viņu šantažējot ar pašnāvības iespējamu izdarīšanu. Kaut kas šajā lietā nav tīrs. Lai gan , kā izskatās, spokos pēdējā laikā biežāk Likteņstāstu sadaļā visādi brīnumi sāk parādīties - laikam spoki sāk kļūt kaut kas līdzīgs psihologa kabinetam un publiskās grēksūdzes kabūzim baznīcā. Un piebildīšu ka ir jāatrod vidusceļš - lai pavadītu laiku ar draugiem un savu meiteni, ja ar draugiem laika vairāk pavadi nekā ar savu draudzeni, tad nebrīnies, ka viņa pieprasa sev uzmanību, ja viņai tu kaut ko nozīmē.

Cocodrillo avatars
Medaļa TeamworkMedaļa JubilārsMedaļa Spoks
  Cocodrillo 05.10.17 16:30
 
15
0

Pamet vinu un miers, pasaki vinas vecakiem, ka par pasnavibam visu laiku runaa; lai pieskata. Pasaki ari vinas draudzenem.Tu jau2 gadus esi cakarejies, nav ko laiku veltigi teret.

LGPZLV avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa BergmanisMedaļa Dienas joks
  LGPZLV 05.10.17 12:28  
 
14
1
Poh.... Pamet viņu. Ja grib lai jau taisa pašnāvību. -_- Vismaz pasaulē būs mazāk stulbu cilvēku.

tifaanija avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Dienas domaMedaļa Redaktors iesaka
  tifaanija 06.10.17 10:42  
 
14
1
Tev ir jāšķiras, jo Tu nenes NEKĀDU atbildību par viņas rīcību!!!!! Riktīgs mental case! Tev ir jāšķiras. 99% cilvēku ar šo šantāžu mēģina noturēt cilvēku, patiesībā neko sev nedarot. Bet, ja darīs, - tu nedrīksti justies vainīgs, jo tā nav tava vaina! Atstāj viņu pēc iespējas ātrāk. Šādi cilvēki ir katastrofa,no kuras jāturas pa gabalu. Nedrīkst nevienu ierobežot. Ja esi nelaimīgs, izbeidz sevi mocīt. Ar laiku arī viņa sapratīs, bet Tev jādod viņai tā pieredze, lai viņa prātā izaug un citās attiecības šādas kļūdas nepieļauj. Bet ja nedosi sāpīgu pieredzi, viņa nekad nesapratīs.

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 05.10.17 18:17
 
13
0

Kaut kad līdzīga eksaltēta būtne bija apsēdusi vienu no maniem tuviniekiem. Visa kronis bija, kad viņa piezvanīja puiša brāļasievai, piedraudot izdarīt pašnāvību, ja mīļotais vīrietis viņai nepiezvanīs un ar viņu nerunās, Apspriedāmies, un izlēmām, ka problēma jāuztic tuviniekiem - bet tuvinieki bija 2 māsas, kuras viņa nevarēja ciest. Rezultātā padurnais sievišķis uz kakla dabūja gan abas māsiņas ar vīriem, gan glābšanas dienestus un izlauztas durvis un sekojošu atrašanos slimnīcā. Katrā ziņā pret sakāpināto dvēseles stāvokli līdzēja, lai arī uz manu radinieku viņa bija līdz nāvei apvainojusies.

ProudBe avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa NostradamsMedaļa Cilvēks ar Kameru
  ProudBe 05.10.17 19:06
 
13
0

saudzīgāk? daunis esi? vnk pasaki ka viņa ir ķerta un lai iet ārstēties, jo TĀS vairs sen nav attiecības, tā ir neuzticība un cilvēku kontrolēšana. slimi

MastaRaggaLatina avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Vilkaču klana biedrs
  MastaRaggaLatina 05.10.17 14:08
 
11
0

Atrodi iespēju,kā palēnām atradināt sevi no viņas.  Ar laiku cilvēks sapratīs,ka var arī iztikt bez Tevis. Bet šis izskatās pēc manipulāccijas un ko Tu uzķēries vienreiz,tādat uzķersies atkal. 

rasiks avatars
Medaļa Moderatora favorītsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Mildas laiks
  rasiks 05.10.17 16:19
 
10
0

Gandrīz neticami, ka tā var būt.

edgero avatars
Medaļa TrumpeMedaļa JubilārsMedaļa Doktorants
  edgero 05.10.17 20:56
 
10
0

Vecīt,nav jau nemaz tik viegli uztaisīt pašnāvību,runāt ir viens bet lai to izdarītu ir jābūt drosmei un tiešā lielai nevēlēšani dzīvot!Man ari savā laikā ir bijušas tādas kas draudēja taisīt pašnāvības pie katra sīkuma ja kas nenotika pa viņas prātam vai arī juta ka attiecības iet uz galu,bet tāda attieksme un izgājieni tikai pastiprināja vēlmi attiecības izbeigt jo nevēlējos veidot nākotni ar psihopātisku histēriķi nu un neko visas tās lielās pašnāvnieces vēl joprojām ir dzīvas!Runāt nav darīt!Vecīt,padomā divreiz vai tev to vajag?Jo ja aprecēsi viņu būs vēl trakāk jo tad ieslēgsies pilnīgs privātīpašnieciskums un tad tu pat paroli telefonā uzlikt nevarēsi vai soc.tīklos!

jacky avatars
Medaļa NastijsMedaļa NastijsMedaļa Nastijs
  jacky 05.10.17 11:47
 
7
0

modzja21 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa BakalaursMedaļa Maģistrants
  modzja21 05.10.17 17:01  
 
7
0
Vinjai vajag atrast kadu draudzeni vai vismaz paris draudzenes lai vinjai nebuutu garlaiciigi! Ja tas nepaliidz tad nekas neatliek ka uzstaadiit ultimaatu ( vai nu esi kopaa ar mani un man uzticies vai ari mekle citu ko terorizeet) ! Biezi vien ta pashnavibas taisiishana ir tikai blefs ! Bet ja juti ka nee tad piedava psihologa apmekleejumu! Attiecibas nevar pastaaveet ja nav uzticiibas!
IgnisDei avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Frostijs
  IgnisDei 07.10.17 16:00
 
6
0

Izklausās pēc maniakālas vēzienes.

Ralpyy avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa Dienas joks
  Ralpyy 05.10.17 16:04  
 
6
0
Man bija līdzīgi,vienīgi kad man bija 10 gadi un "draudzene".

star51 avatars
Medaļa Spoks
  star51 05.10.17 23:05
 
6
0

Es nekad īsti neesmu sapratis "anonimitāti" šiem rakstiem. I mean, tava draudzene ieejot spokos nesapratīs par ko tieši iet runa? Kaut vai nedaudz pamainot detaļas un vārdu ir par 95% skaidrs par ko iet runa. Nav jau tik daudz to portālu Latvijā un draudzenei nav 60, takā Spokus gan jau zina . Par problēmu runājot, ja tiešām liekas ka tā meitene kaut ko var sev nodarīt tad var mēģināt runāt ar ārstu, psihologu jo skaidrs, ka viņai galvā viss nedarbojas kā vajag. Anyway tā ir viņas problēma un tev tāpēc nav jācieš, izdari ko vari lai viņa saņemtu kaut kādu speciālistu palīdzību (ja cilvēkam ir tieksme uz pašnāvību tad to viņam vajag) un ej tālāk bez viņas. Veiksmi!

krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 08.10.17 14:08
 
5
0

Iespējams, ka meitene ir pārlieku greizsirdīga, tomēr, viņa čali patiesi mīl.. un tas taču ir labi? Mūsdienu sabiedrībai tas var likties jocīgi, jo lielākā daļa ir kopā tik ilgi, kamēr ir kaisle un nekā cita attiecībās nav. Mēs gan zinām tikai stāsta vienu daļu. Varbūt kādas reizes metenei ir devušas iemeslu būt piesardzīgai un uzmanīgai? Es to nezinu, vienk. nosodīt jau vienmēr ir viegli.

IgnisDei avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Frostijs
  IgnisDei 07.10.17 16:04
 
4
0

atbildot uz MoonlightHunteR komentāru " Es nevaru par šo lietu spriest objektīv... " Manliekas, ka šis ir sparātīgākais koments, ko es izlasīju šeit. Ja meitene tiek atgrūsta malā un netiek sniegta uzmanības, ar laiku lielākā daļa paliek depresīvas, jo viņas jūtas itkā puisim pie kājas viss būtu. Meiča iekarota, var tagad tik tusēt ar draugiem un meiča nekur neaizbēgs.

MrWinD avatars
Medaļa RainisMedaļa RecidīvistsMedaļa Rainis
  MrWinD 07.10.17 17:14
 
3
0

atbildot uz IgnisDei komentāru " Manliekas, ka šis ir sparātīgākais koments, k... " ir teiciens - nav dūmu bez uguns. Es gribētu domāt , ka arī šis nav izņēmuma gadījums.