Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
jūrnieksirmanslepnums
0
55

Kā es iepazinos ar jūrnieku? Kā tas ir būt jūrnieka draudzenei? Vai tas ir grūti? Apkārtējo atieksme pret mani, uzzinot to, ka man ir šādas atiecības un mītu noliegšana. Ko dara jūrnieks? Vai tiešām neko nedara un ostās izklaidējas?

Ar savu draugu es iepazinos... Autors: Fosilija Es - jūrnieka draudzene.
1. Ar savu draugu es iepazinos pirms vairākiem gadiem, kad viņš studēja Latvijas Jūras akadēmijā stūrmaņos. Viss sākās ar to, ka es piereģistrējos populārā iepazīšanās aplikācijā, kuru izmanto ļoti daudzi jaunieši, lai vienkārši parunātos ar kādu, kad ir garlaicīgi. Tā nu man tur uzrakstīja viens vīrietis:"Sveika! Kā sokas šajā rudenīgajā dienā?"...es ilgi nedomājot atbildēju un pēc mēneša izdomājām satikties. Godīgi sakot, es pat nenojautu, ka elegantais un augsta intelekta cilvēks, varētu būt jūrnieks, es pat nezināju kas ir jūrnieks, zināju tikai mītus par jūrniekiem. Pēc laika sapratām, ka mums ir kopīgas intereses un esam kā radīti viens otram.
Laikam ejot manam mīļajam... Autors: Fosilija Es - jūrnieka draudzene.
2. Laikam ejot, manam mīļajam vajadzēja iet reisā uz 4 mēnešiem. Mēs sēdējām pie vakariņu galda ar ģimeni un viņam pazvanīja no aģentūras, ka pēc 2 dienām ir jādodas reisā. Uzreiz radās stress un pa 2 dienām ir jāpaspēj salikt soma, iziet medicīnisko komisiju un sakārtot dokumentus. Tas radīja zināmu stresu un uztraukumu ne vien viņam, bet arī man, es kā spēju atbalstīju un mierināju viņu. Svarīgs ir morālais atbalsts. Tā nu viņš brauca uz Liepāju, kur gaidīja kuģis, lai dotos pārgājienā uz Skandināviju un tad uz Franciju, protams, tajā laikā nebija mums sakaru un es biju uztraukusies - kā viņam tur un ko viņš tur dara? Vēlāk viņam uzradās sakari (pēc 2 nedēļām) un viņš atklāja man to, ka darbs jūrniekam ir īsts varoņdarbs - rāpties augšā pa trepēm, stāvēt sardzē, celt 100kg smagus maisus, naktī celties, lai pietauvotu kuģi un izturēt smago slodzi, nesazināties ar tuvajiem un paciest kapteiņa kritiku pie katra soļa, bet tā ir tikai neliela daļa no visa. Parasti jūrniekam rīts sākas ar to, ka pamostas 8 un iet paēst, uzvelk darba formu un iet uz apkalpes sapulci, kur sadala pienākumus, strādā 8-13 stundas un tad stāv 4 stundas sardzē. Ostās iet pastaigāties pa pilsētu vai iedzert kādu aliņu, ja ir laiks, kurš jūrniekiem nav daudz, jo neviens lieki par stāvēšanu ostā negrib maksāt. Bet romantikas un delfīnu netrūkst (ja nav mehāniķis vai motorists).
Apkātējo viedokļi ir ļoti... Autors: Fosilija Es - jūrnieka draudzene.
3. Apkātējo viedokļi ir ļoti daudz, jautā man kā es to izturu, vai mani nekrāpj un es viņu, kā ar to attālumu un sakariem, vai esam vēl attiecībās un kā būs bērniem, vai viņš nav manā iztēlē? Man atbildē uz visiem jautājumiem ir viena - īsta mīlestība nerūs un attālums to tikai satuvina, mūsu gadījuma. Mēs laužam visus mītus. Draudznes mēdz man teikt, kad pastāstu par mūsu attiecībām un jūru:"Varbūt man arī vajag jūrnieku?"
Mīlēt ir jūrnieku... Autors: Fosilija Es - jūrnieka draudzene.
4. Mīlēt ir jūrnieku visvieglākā lieta, ko vien varu darīt. Attālums ir grūti, vientuļās naktis ir grūti, kad nav sakaru ir grūti, bet izturēt daudzu cilvēku viedokļus par jūrnieku, ir vieglākā lieta, kuru varu darīt. Pie tā pierod un tā ir profesija, jo aiz katra spēcīga jūrnieka, stāv aizvien spēcīgāka sieviete. Es varu būt lepna, ka man ir jūrnieks, jo viņš arī ir pelnījis mīlošu un uzticamu sievieti! Tā ir tikai neliela daļa no visa. Mēs esam noenkuroti ar mīlestību!
0
55

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [9]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ezkins avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa RecidīvistsMedaļa VUGD priekšnieks
  ezkins 20.08.17 18:32
 
7
0

Paldies par tik jauku rakstu. Prieks par jums!   

kristaps92 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa RecidīvistsMedaļa Zebra
  kristaps92 20.08.17 22:12  
 
2
0
Arī sveiciens autorei. Būt jūrnieka draudzenei ir, kas īpašs nekābūt draudzenei parastam cilvēkam. Es arī strādāju jūrā un tas noteikti nav tā, kā daudzi ir iztēlojušies!

kristaps92 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa RecidīvistsMedaļa Zebra
  kristaps92 20.08.17 22:28  
 
2
0
atbildot uz Sabrina Jakubaite komentāru "Būt atiecībās ar jūrnieku ir profesija nevis ti... "Jūrnieks vienmēr sapratīs savu aroda brāli un viņa kundzi.

Tēvocis Sems avatars
Medaļa PolittehnologsMedaļa Garīgais līderisMedaļa Superautors
  Tēvocis Sems 20.08.17 18:33
 
1
0

    

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 20.08.17 22:29  
 
1
0
atbildot uz kristaps92 komentāru "Jūrnieks vienmēr sapratīs savu aroda brāli un v... "Tāpēc cienu tādus cilvēkus!
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 20.08.17 22:32  
 
1
0
atbildot uz Anonīms komentāru " Sveiciens raksta autorei, lai veicas. P... "Paldies, par raksta izlasīšanu, jūrniek! Patiesi nav viegli - jūs esiet gan karavīri, gan psihologi, gan padomdevēji, gan ārsti un ugunsdzēsēji. Es pat joka pēc citiem pasaku, ka mans draugs strādā celtniecībā, bet virs ūdens tikai.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 20.08.17 22:19  
 
0
0
atbildot uz podrinkis komentāru " laba alga ne ? 7000 € tad jau var iztu... "Alga neatmaksā pūles un prombūtni no mājām, nervus. Un ne visiem ir "lielas" algas. Tas ir risks un atbildība, tomēr bīstamas kravas pārvadāšana, operācijas un naudas dēļ būt šāda veida atiecībās? Teikšu godīgi - bez mīlestības tās ilgi neilgs un ātri vien apniks un, ja jūrnieks nav galīgs muļķis uzreiz "redz cauri" kāda ir sieviete.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 20.08.17 22:26  
 
0
0
atbildot uz kristaps92 komentāru " Arī sveiciens autorei. Būt jūrnieka dra... "Būt atiecībās ar jūrnieku ir profesija nevis tikai vienkārši statuss. Tas ir atbalsts un sapratne, kā arī cieņa pret viņa nozari. Īsāk sakot -"Cik cilvēku, tik viedokļu". Neminēšu arī mītus un cilvēku iedomas par pilotiem un tābraucējiem, to sievām/draudzenēm. Tas ir jauki, ka manu rakstu arī lasa jūrnieki!
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 20.08.17 22:34  
 
0
0
atbildot uz ezkins komentāru " Paldies par tik jauku rakstu. Prieks pa... "Paldies par pozitīvu komentāru!