Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
56

Šis raksts būs vairāk kā stāsts ar vairākiem apslēptiem jautājumiem, uz kuriem es vēlēšos rast atbildi ar jūsu palīdzību.

Es strādāju cilvēku apkalpojošajā sfērā 5 gadus, ēdināšana + bārs, strādāju gandrīz katru dienu, lielākoties brīvdienas iekrīt pirmdienās, tātad mēnesī ~ 4 reizes, dažreiz mēdz paveikties un brīvdienu ir vairāk, taču ne par to ir stāsts, jo darbs nav tik nogurdinošs kā jums varētu likties - strādāju 6 h dienā un darbs nav intensīvs.

Stāsts ir par pircējiem Nevēlos jums īsti neko mācīt, bet lai paskatieties no mūsu skatu leņķa.

Pirmkārt, ļoti nepieklājīgi liekas ja uz mūsu (pārdevēju/bārmeņu/viesmīļu/bufetnieču) ''Labvakar! , Sveiki! '' u.c. pircējs neko neatbild. Protams, kad apkārt ir troksnis un daudz cilvēku, tad apmainīties ar dažādām laipnības frāzēm negribas, taču pieklājīgs 'Sveiki' mums vienmēr liek jums patikt.

Otrkārt, novērtējiet uz kurieni jūs esat atnākuši (šoreiz runa nav par pārtikas veikalu vai restorānu), izvērtējiet savu vēlmi pret piedāvāto izvēli. Ir tik ļoti daudz gadījumu, kad cilvēks atnāk uz teātra izrādi un jautā pēc alus (???), grauzdiņiem, brendija t.i. - 'Bonoparte', 'Hektors', "šampanietis" - 'Bosca', tortes 'Cielaviņa', pīrāgiem u.c. brīnumiem. Es atvainojos, ja arī jūs uzskatiet, ka kādām no iepriekš minētajām lietām vajadzētu būt sortimentā... Bet tomēr, neaizmirsīsim, ka uz teātri neejam katru dienu, tas ir iemesls aiziet pabaudīt mākslu, vīnu vai tortes gabaliņu (ne veikalā nopērkamo 'Cielaviņu'). Gribēju piebilst, ka nevēlos dzirdēt kritiku par pašām izrādēm - tas noteikti neatbilst manai raksta tēmai.

Ejam tālāk, izvēloties no piedāvātā sortimenta sev tīkamāko cilvēkam taču nav grūti pateikt precīzi, ko viņš vēlas, ne? Ar šo problēmu es saskaros aptuveni ar katru otro vai trešo cilvēku, piemēram, -"Man, lūdzu, šampanieti!" Sāksim ar to, ka vārds "lūdzu" izskan reti, bet kā es varu zināt kādu šampanieti cilvēks vēlas? Visbiežāk sastopamākais jautājums ir - "Man, lūdzu, ūdeni!" Hmm, ieejot veikalā jūs taču zināt, vai ņemsiet gāzētu vai negāzētu, bet kā es to varu zināt?

"Ielejiet man balzamu!" uz jautājumu "kādu?, mums ir Rīgas melnais, upeņu un ķiršu" atbilde dažreiz izskan "jā!" vai "parasto", okei, parastais = melnais, 98% gadījumu, 2% kad jau sākts liet melnais balzams un pircējs saka "Nu to melno upeņu!"

Saprotiet par ko es runāju? Un es nemeloju - katrs otrais vai trešais pircējs, viens un tas pats, nekonkrētums.

Cenas... Sākoties 2018. gadam ir pacēlušās degvielas cenas un līdz ar to arī visas pārējās. Arī es pati uzskatu, ka cena dažreiz neatbilst kvalitātei vai kvantitātei, piemēram 2,00 eur par vienu lašmaizītes kumosu ir diezgan absurdi, taču tā ir brīva izvēle - pirkt vai nepirkt, ēst vai neēst un atcerēties, ka cenas neizdomā pārdevējs un tas, ka cena ir pilnīgs vājprāts arī mūs neinteresē.

Pēdējā laikā var arvien biežāk dzirdēt čaukstošus papīrīšus, kas liecina par to, ka cilvēki našķus līdzi ņem paši - vai nu tā ir kāda bulciņa no Mārtiņa Beķerejas, mazā vīna pudele vai blašķis.

Dalīšanās ar gudrībām arī cilvēkiem patīk. Nekad neaizmirsīšu kā neilgi pirms trešā zvana noskanēšanas atnāca kundze gados un prasīja pēc kolas glāzes uz ko es viņai laipni atbildēju, ka tirgojam pa pudelēm, bet glāzi iedošu. Viņa saraukusi pieri un sašutusi ļoti nepieklājīgā tonī man atbildēja -"Kur tad es to pudeli likšu? Vai te kāds Ņujorkas teātris ir? Dodiet man glāzi kolas!" un atkal es atbildēju, ka tirgojam pa pudelītēm (centos atbildēt ļoti pieklājīgi, galvenais nekad ir neaizmirst par smaidu, pret jebkādu pircēju), un par glāzi būs jāmaksā tikpat cik par pudeli. Kundze bija ļoti neapmierināta, bet samaksāja, graciozi uz bāra letes ielēja glāzē kolu, padzērās divus malkus un aizgāja atstādama gan glāzi, gan pudeli. Kā jūs domājat, vai man bija jājūtas vainīgai? Protams, es varēju pajautāt puscenu par pudeli un pēc tam kasē pielikt klāt no dzeramnaudas (mums ir ļoti stingra uzskaite inventarizācijā), bet vai man tas ir vajadzīgs? Tomēr ir bijušas daudz reizes, kad piemetu no sevis - dažreiz bērniem trūkst 0.10eur saldējuma kokteilim, dažreiz kāds vēlas kafiju un tā jau ir uztaisīta un pietrūkst dažu kapeiku. Tas viss ir atkarīgs no pircēja attieksmes pret pārdevēju.

Vēl viena no svarīgākajām lietām ir maksāšana ar karti. Šeit gan neizplūdīšu nekādos garos stāstos un faktos par nodokļu nemaksāšanu, šmaukšanos utt.. Mums visas darba dienas ietirgojums tiek ieņemts aptuveni pusstundā/stundā, kvantitāte diemžēl ir pirmajā vietā (nemetam šampanieša glāzēs ķirsīšus, netaisam Cafe Latte vai kapučino, bet gan baltu vai melnu kafiju u.c.), mums ir svarīgi paspēt apkalpot visus rindā esošos cilvēkus izrādes starpbrīdī un norēķinoties ar karti tas būtu 3x lēnāk. Bet nu par šo, protams, spriediet paši.

Paldies, ja esat tikuši līdz raksta beigām, rakstiet savus komentārus, ieteikumus vai dalieties pieredzē!

 Autors: Kēksiņš Darbs ar cilvēkiem - patīkami vai murgs?
1.
 Autors: Kēksiņš Darbs ar cilvēkiem - patīkami vai murgs?
2.
2
56

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [14]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Before avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa NostradamsMedaļa Burvju klana biedrs
  Before 13.02.18 04:37
 
5
0

6 stundas apkalpojošajā sfērā vēl ir tīri labi, savukārt tās pašas 12h jau ir kaut kas. Dienas beigās esi nobesījies un šādā tempā strādājot vairāk par nedēļu no vietas izturēt nevar. Fiziskā darba darītājiem tas varbūt tikai no malas liekās ļoti viegli, protams, kaulus nelauž un jāstrādā siltumā, bet galva gan pēc `apdāvinātākiem` cilvēkiem var sākt kūpēt.

Kēksiņš avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Bakalaurs
  Kēksiņš 13.02.18 10:21
 
4
0

atbildot uz fotospēle komentāru "Skatoties par kuru konkrētu vietu tu runā. Naci... "

Dailes teātrī

Ipolits avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  Ipolits 13.02.18 04:45  
 
4
0
Izklausas pec Dailes.. sveika kolega

Anonīms
Pīrāgs 13.02.18 16:47
 
3
0

Jā, es arī strādāju apkalpošanas sfērā, kur gatavjojam un pārdodam ēdienu. Dienā vismaz 3x gadās dzirdēt jautājumu - Vai pie jums var dabū kaut ko ēdamu?

 

Anonīms
Eternitys+Child 13.02.18 11:34
 
3
0

atbildot uz Before komentāru " 6 stundas apkalpojošajā sfērā vēl ir tī... "

Man ir nācies 16h vai 19h(brīvdienās) maiņas strādāt. Strādāju par trauku mazgātāju. Tagad uztaisīja jauno grafiku, ka 2 strādā, 3 brīvas. No sākuma piekritu, pēc tam aizgāju no darba, biju pārrēķinājusies ar savu savu spēku. Nevaru pavilkt 2 16 h maiņas pēc kārtas ar 4-6h miega starpā, bezmaz 32 h pēc kārtas strādā. Bija saspringta nedēļa nupat, un sanāca tādas 2 maiņas pēc kārtas nostrādāt, tad 1 brīva; viena 19h maiņa, 1 brīvs, divas 16 h maiņas.. sapratu, ka divas 16h maiņas pēc kārtas ir murgs.

fotospēle avatars
Medaļa Duraka 3000 spelesMedaļa Nolaidies manā bāzeMedaļa Buča
  fotospēle 13.02.18 01:11  
 
3
0
Par raksta sākumu super! Bet 15 min laikā apkalpot to milzu rindu ir neiespējami ar karti vai bez.

marekitto86 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Darts Veiders
  marekitto86 13.02.18 12:17
 
2
0

kapēc ar karti norēķināties ir lēnāk? Jums kautkāda 90 gadu iezvanes pieja? Lēnāk ir ar naudu,jo visādi veci krabji un dalbajobi nemāk makā atšķirt 50 no 20 centiem,un 5reiz pārskaita,tracina bļa!

fotospēle avatars
Medaļa Duraka 3000 spelesMedaļa Nolaidies manā bāzeMedaļa Buča
  fotospēle 13.02.18 10:15  
 
2
0
atbildot uz Kēksiņš komentāru " Visi 1000 cilvēku, ja zāle ir pilna, neiznāk ... "

Skatoties par kuru konkrētu vietu tu runā. Nacionālajā teātrī IR iespējams ko iegādāties, bet ģildē - 100% NĒ.

aumy avatars
Medaļa Gada RAKSTS 2016Medaļa NostradamsMedaļa Ziņnesis
  aumy 13.02.18 08:25  
 
2
0
Interesanti.

Kēksiņš avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Bakalaurs
  Kēksiņš 13.02.18 01:22
 
2
0

atbildot uz fotospēle komentāru " Par raksta sākumu super! Bet 15 min lai... "

Visi 1000 cilvēku, ja zāle ir pilna, neiznāk no zāles, iznāk aptuveni puse, tālāk tā puse izdalās - kurš uz tualeti, kurš uzpīpēt, kurš uz kafejnīcu, kafejnīcu vietas ir galvenā apakšstāvā, vieta foajē un divas vietas augšstāvā, katrā vietā vidēji starpbrīdī tiek apkalpoti 50 cilvēki   

Kēksiņš avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Bakalaurs
  Kēksiņš 24.02.18 21:43
 
1
0

atbildot uz Ipolits komentāru "Es tak teicu,ka Daile katru dienu tur n stundas... "

  

Ipolits avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  Ipolits 24.02.18 11:08  
 
0
0
atbildot uz Kēksiņš komentāru " Dailes teātrī "

Es tak teicu,ka Daile katru dienu tur n stundas pavadu.

ķesters avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa TestētājsMedaļa Students
  ķesters 13.02.18 18:12
 
0
0

Strādājot ar klientiem ikdienā jautājums rodas viens: Kā tādus zeme nes? Daudz maz vai nu strādājot ar cilvēkiem notrulinās sajūta ka tāds pats vien esi, vai nu nolasās attiecīgajās vietās ''attiecīgs kontingents'',līdz ar to uztvere dialoga laikā ir savāda. Taktika vienkārša: uz stulbiem jautājumiem sarkastiskas atbildes. Lielako tiesu vai nu cilvēki apjūk un turpina sarunu normāli vai nu konkretizē jautājumu (pārformulē?) Nestrādāju gan minētajā sfērā bet nu muca viena,iekšā tik cita ''zupele''.

Charged avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa TribīneMedaļa Nedēļas hīts #2
  Charged 13.02.18 16:37
 
0
2