Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
60

Nebijām redzējušies 17 gadus.

Nule atgriezos no komandējuma, kur sastapu Viņu. Rēnā un bezalkoholiskā sarunā viesnīcas recepcijā Viņš mazpamazām atlobija savu stāstāmo, ko, acīmredzami, ļoti bija vēlējies kādam izstastīt, bet tā arī nebija uzdrošinājies.

Audzis parastajā, nosacīti nodrošinātajā ģimenē, kurā naudas nepietrūkst, bet nav arī par daudz, alkohols tikai pa svētkiem, bet svētki, kā zināms, visiem patīk, tapēc tantes ar sarkaniem vaigiem un onkuļi, kuri miedz ar aci un ir gana smaidīgi bija pierasta lieta, līdz brīdim, kad 6 gadu vecumā, pagaršojot visu viesu atliekas, samiksētas kopā, bijis tik slikti, ka nav dzēris līdz 9. klasei. Kurš gan padsmitnieka vecumā izsprucis bez liķierīšiem un kurš gan koledžas laikā nav dzēris Merkūru ar kolu? Lēnām un mazpamazām, bet neatlaidīgi, lielākā daļa sabiedrības pavisam nemanāmi nodzeras. Burtiski. Lielākā daļa taču ejot uz veikalu, domā paņemt aliņu vakariņām vai vīnu rezervei. Vai plāno, cik kurš dzers svētkos un vai visiem pietiks. Cits to uzskata par alkoholisma brīdinājumu, cits,- par ikdienu, bet Viņam viss bija mazuliet savādāk- pēc veiksmīgas studiju beigšanas ar maģistra grādu kabatā un jaunizveidotām, skaistām attiecībām, bija jāuzsāk bizness, kas vedās ļoti labi- zināšanas, kontakti un, kas nav mazsvarīgi, veiksme bija Viņa pusē un viss vedās raiti un laimīgi. Iesākumā pat Viņš pats nepamanīja, ka visur seko un piedalās alkohols- prezentācijās, darba ballītēs, atslodzei pēc garas darba dienas vai naktīs pa viskija glāzei mundrumam, kad jāraksta izmežģīti projekti-

Kurā brīdī alkohols sāka kropļot Viņa personību, Viņš pats neatminas, jo nepamanīja- kāre dzert vēl bija smagnēja un neatlaidīga- bet burbuļoja vēl gadus 10, neizvirstot. Naids, dusmas un īgnums, ja nevar iedzert. Dalīšana, kurš būs šoferis atkrita, jo finanses nekad nav liegušas visur nokļut ar taksi. Iedzerot runāt un darīt lietas, kuras it kā skaidrā īsti neatzītu ne sev, ne citiem. Nē, nedomājiet, ka viņš nodzērās un staigāja ubagodams naudu- Viņš izskatās ĻOTI labi un ir veiksmīgs vēl līdz šim- skaists kā Apollons un gudrs, pieredzējis un mazliet, ļoti patīkami un briedumu norādoši, grumbu izvagots. Tādas piedzeršanās īsti nav bijis- visu laiku esot indējies lēnām- līdz brīdim, kad pirmoreiz pamodies un redzējis šausmas sievas sejā. Atnākot no kārtējās prezentācijas, esot sācis pārmest viņai nesaprotamas lietas un rezultātā sācis sievu žņaugt. Un pats to neatcerās- vien tiktāl, cik ticis līdz mājām. Paraustījis plecus par šo gadījumu, Viņš turpinājis dzīvot ierasto dzīvesveidu, līdz nākamajam tādam rītam, kad biznesa partneri zvanījuši pēcpusdienā pēc labi pavadītas ballītes un "atgādinājuši" par to vājprātu, ko sastrādājies bārā- saplēsti trauki, pliķētas viesmīles, raudāšanas, kad atnests suši. Turklāt Viņam pašam par to nav neviena pavediena atmiņu. Palicis piesardzīgāks un limitējis dzērienu daudzumu un biežumu, Viņš pēc neilga laika tomēr atkal atslēdzis limitu svarīgā pasākumā, no kura mājās nokļuvis ar auto- acīmredzot- pats pie stūres, bet neatcerās ceļu, kas tika mērots apmēram 100 km. Sabijies ne pa jokam un nolēmis nedzert vispār, tadejādi nodzīvojot pāris mēnešus īgns, bet skaidrs, aizgājis ar sievu un dēlu uz kaimiņu dārza svētkiem, kur atkal gluži nejauši pazudis limits no sākotnējās vīna glāzes.

Ļoti agri no rīta, pamostoties savā burvīgajā namā, blakus brīnišķīgajai sievai, viņš izdzirdis raudas. Gājis skatīties, un atradis mazo dēlēnu raudam, palīdušu zem gultas,- jautādams, kapēc viņš raud, mazais sarāvies un atbildējis, ka gribot pačurāt, bet esot bail...Kapēc tētis viņu sitis?

Sieva teica, ka esot adekvāti atnācis mājās un solījies likt gulēt mazo, tapēc viņa devusies uz dušu un gulēt, tikām Viņš stāstot pasaku par mašīnām par kaut ko sadusmojies un sasitis savu bērnu tā, ka mazais visu nakti nogulējis zem gultas, baidoties pat izlīst uz tualeti.

Bērnu, mazu puiku- Viņš- paskatoties uz kolosālajām ķermeņa formām, nodrebinos. Vairs nedzerot VISPĀR.

Izdzērām savas tējas recepcijā un aizslīdējām gulēt katrs savā numurā, bet man neizgāja no prāta tas, cik viegli kļūt par nekontrolējamu monstru citiem un sev pašam.

 Autors: Arhivārs Biznesa alkoholiķis
0
60

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [0]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes