Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
86

Noslēdzošais raksts par kinofilmām, kuras uzņemtas Kuldīgā un tās apkārtnē

Pirmās daļas:

spoki.tvnet.lv/kinomuzika/Kinofilmas-kas-uznemtas-Kuldiga-1/867658

spoki.tvnet.lv/kinomuzika/Kinofilmas-kas-uznemtas-Kuldiga-2/867681

Kinofilma quotPar mīlestību... Autors: pyrathe Kinofilmas, kas uzņemtas Kuldīgā #3
1.

Kinofilma "Par mīlestību pašreiz nerunāsim" (1988), filmā redzamas epizodes, kas uzņemtas Kuldīgā (dārza mājiņā un kādā privātmājā) un atpūtas bāzē pie Mordangas ezeriem.

Galvenajās lomās: Brigita - Ilze Rūdolfa; Indulis - Māris Andersons; Aija - Līga  Kaktiņa; Vickis - Uldis Dumpis; Fredis - Harijs Spanovskis u.c.

Filmas režisors - Varis Brasla, operators - Alvis Mengots, scenārija autors - Ēriks Lanss, mūzikas autors - Imants Kalniņš.

Rīgas kinostudijas mākslas filma "Par mīlestību pašreiz nerunāsim", kas uzņemta pēc A. Kolberga kriminālromāna "Automobilī rīta pusē" motīviem, ir stāsts par Brigitas mēģinājumu atgūt savu dzīvi pēc sešiem ieslodzījumā pavadītiem gadiem. Par noziedznieci jauno sievieti padarījusi vēlme nodrošināt dzīvesvietu un labklājību savam vīram un abu kopīgajam dēliņam. Taču, kamēr Brigita atrados cietumā, viņas vīrs - Indulis ir paguvis apprecēties ar citu. Neskatoties uz vīra nodevību un ģļēvumu, Brigita un Indulis atkal satiekas un saprot, ka otreiz šķirties vairs nespēs...

1988. gadā filma saņēmusi Nacionalo kino balvu - Lielo Kristapu.

Mākslas filma quotPelnu... Autors: pyrathe Kinofilmas, kas uzņemtas Kuldīgā #3
2.

Mākslas filma "Pelnu sanatorija" (2013), tajā redzamas epizodes, kas 2013. gada decembrī tika uzņemtas Kabiles muižā un parkā.

Galvenajās lomās: Ulrihs - Ulrihs Matess; puika - Dmitrijs Jaldovs.

Filmas režisors - Dāvis Sīmanis, scenārija autori – D.Sīmanis, Tabita Sīmane, galvenais operators - Andrejs Rudzāts.

Studijas „Lokomotīve” mākslas filma "Pelnu sanatorija" uzņemta pēc Dāvja un Tabitas Sīmaņu oriģinālscenārija. Tās darbība norisinās Pirmā Pasaules kara beigās, kad no Vācijas Kurzemes piekrastes nomalē ierodas vācu militārais ķirurgs Ulrihs, lai strādātu mentālās ārstniecības sanatorijā. Filmas galvenais varonis tur sastopas ar sev svešu, iracionālu pasauli un cenšas atgūt savu cilvēcību, glābjot mežonīgu un visu pamestu zēnu.

Filma quotSarmītequot 2001... Autors: pyrathe Kinofilmas, kas uzņemtas Kuldīgā #3
3.

Filma "Sarmīte" (2001), tajā redzamas epizodes, kas uzņemtas Kuldīgā - Baznīcas ielas 23 iekšpagalmā.

Lomās: Dace bērnībā - Katriona-Luīze Rožlapa; Dace pieaugusi - Katarīna Putniņa; Tēvs - Vilmārs Grīnbergs; Māte - Leonarda Kļaviņa; Mācītājs - Uldis Lieldidžs; Daces meita - Elīna Šilkova

Filmas režisore - Ināra Kolmane, scenārija autori - Ināra Kolmane, Edmunds Frīdvalds, operators - Andris Priedītis, mūzikas autors - Ungars Savickis

Filmu studijas "Deviņi" uzņemtās ktierīsfilmas "Sarmīte" darbība norisinās 20.gs. 60.-70. gadu Latvijā. Tā stāsta par mazas meitenītes Daces spēju pelēkajā ikdienas rutīnā ieraudzīt citādāku pasauli. Filmas noslēgums risinās 21.gs., kad Dace ir pieaugusi un viņai pašai ir piedzimusi meitiņa.

Mākslas filma quotTarānsquot... Autors: pyrathe Kinofilmas, kas uzņemtas Kuldīgā #3
4.

Mākslas filma "Tarāns" (1982), tajā redzamas epizodes, kas 1981. gadā tika filmētas Kuldīgas Degvielas uzpildes stacijā.

Galvenajās lomās: Pēteris - Rūdolfs Allaberts; Marta - Antra Liedskalniņa; Vitauts - A. Cilinskis; Jana - Lelde Vikmane.

Filmas režisors un scenārija autors - Gunārs Cilinskis, operators - Gvido Skulte, mūzikas autors - Ivars Vīgners.

Rīgas kinostudijas mākslas filma "Tarāns", kas uzņemta pēc lietuviešu rakstnieka V. Petkeviča stāsta "Tanku kauja-1979" motīviem, stāsta par bijušā tankista Pētera mēģinājumu atgriezties ikdienišķajā dzīvē pēc Otrā Pasaules kara. Pēteris ar ģimeni dodas uz kara veterānu salidojumu un brauciena laikā ir spiests saskarties ne vien ar sabiedrības virspusību un vienaldzību, bet arī paša dēla - Pētera nespēju izprast vecāku pārdzīvojumus kara laikā.

Īsfilma quotTeātris ir... Autors: pyrathe Kinofilmas, kas uzņemtas Kuldīgā #3
5.

Īsfilma "Teātris ir visur" (2016), filmas epizodes uzņemtas Valsts policijas Kuldīgas iecirknī, Kuldīgas Sv. Annas baznīcā, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā, Kuldīgas Novada muzejā, Kuldīgas slimnīcas rehabilitācijas nodaļā un kafejnīcā Pagrabiņš.

Lomās: Aktieris - Jurģis Spulenieks

Filmas režisors - Jurijs Djakonovs, operators - Daniils Pušpurs

Filmas galvenās lomas tēlotājs ir aktieris, kurš iekuļās nepatikšanās, visiem piedāvājot problēmas atrisināt kā teātrī, mudinot dzīvi piepildīt ar aktiermeistarību.

 

Mākslas filma quotTereona... Autors: pyrathe Kinofilmas, kas uzņemtas Kuldīgā #3
6.

Mākslas filma "Tereona galva" (1982), tajā redzamas epizodes, kas 1981. gada rudenī un ziemā tika filmētas Ēdoles pagasta mājās "Pauņi", Liepajas ielā Kuldīgā, pie Vilgāles un Mazā Nabas ezera, Ozolu purva un cituviet.

Galvenajās lomās: AgrisJuris Bartkevičs; RotaAnda Albuže; IvoJānis Jēkabsons; MareksMārtiņš Vērdiņš; GrigalsLeons Krivāns.

Filmas režisors - Varis Brasla, operators - Dāvis Sīmanis, scenārija autors - Ēriks Lanss, mūzikas autors - Imants Kalniņš.

Rīgas kinostudijas mākslas filma "Tereona galva" uzņemta pēc Ē. Lansa tāda paša nosaukuma stāsta motīviem. Tā stāsta par svarīgu notikumu mežsarga Agra ģimenē. Proti, ciemos tiek gaidīts nozīmīgs ciemiņš - ārsts Grigals, kas reiz izglābis Agra dēla - Ivo dzīvību. Kā pateicību par dēlēna izglābšanu, Agris nolēmis noorganizēt medības. Diemžēl tajās dažādu neveiksmīgu apstākļu sakritības rezultātā tiek nogalināts mazā Ivo draugs - savvaļas zostēviņš Tereons. Mazais Ivo spiests saskarties ar pieaugušo pasaules nežēlību, jo lai gan ārsts Grigals savulaik ir palīdzējis viņam, tomēr bez kādas sevišķas vajadzības viņš nevilcinājās nogalināt Ivo tuvāko draugu...

Filma quotTiltsquot Die... Autors: pyrathe Kinofilmas, kas uzņemtas Kuldīgā #3
7.

Filma "Tilts" (Die Brücke) 2008, tajā redzamas epizodes, kas 2007. gadā tika uzņemtas uz Vecā Ventas tilta, Kalna, Baznīcas u.c. Kuldīgas vecpilsētas ielās.

Lomās; Alberts Mucs - Francis Geske (Francois Goeske); Elfija Bauere - Franka Potente; Valters Forsts - Lars Šteinhēfels (Lars Steinhofel); Klauss Šrēders - Roberts Hellers (Robert Holler); Zigijs Lindners - Florians Heperts (Florian Heppert); Jirgens Noihauss - Daniels Aksts (Daniel Axt); Karls Bērmans - Tonijs Doičš (Toni Deutsch) u.c.

Filmas režisors - Volfgangs Pancers (Wolfgang Panzer); scenārija autors - Volfgangs Kirhners (Wolfgang Kirchner); operators - Edvīns Horaks (Edwin Horak); mūzikas autors - Filipo Treca (Filippo Trecca)

Televīzijas filma "Tilts" ir uzņemta pēc vācu rakstnieka M. Gregora autobiogrāfiskā stāsta "Tilts" motīviem. Tās darbība norisinās Otrā Pasaules kara beigās, kad fašisms mēģina sevi glābt, mobilizējot bērnus: 15- 16 gadus vecus skolniekus. Tā frontē nokļūst arī sešpadsmitgadīgais Valters Forsts, fašistu partijas funkcionāra dēls, kam ir mīlas dēka ar savu skolotāju Elfiju Baueri. Jaunekļu grupai jāaizsargā tilts pret uzbrūkošajiem amerikāņiem, un viņi to apņēmušies darīt līdz pēdējam elpas vilcienam...

Filma quotŪdensbumba... Autors: pyrathe Kinofilmas, kas uzņemtas Kuldīgā #3
8.

Filma "Ūdensbumba resnajam runcim" (2004), gandrīz visa filma 2003. gadā tika uzņemta Kuldīgā (privātmajā Mālu ielā, Rātslaukumā, vecpilsēta), un Kuldīgas apkārtnē (pie Zvirgzdu ezera, pie Rendas kapsētas u.c.)

Galvenajās lomās: Marta - Undīne Vīksne; Linda - Zane Leimane; mamma - Agita Gruntmane-Valtere; tētis - Artūrs Skrastiņš; Una - Baiba Broka; Ivo - Gundars Āboliņš

Filmas režisors - Varis Brasla; operators - Uldis Jancis; scenārija autors - Alvis Lapinš; mūzikas autors - Imants Kalniņš

Filmu studijas F.O.R.M.A. (Latvija) un Allfilm (Igaunija) kopražojuma filma "Ūdensbumba resnajam runcim" ir stāsts par divām mazpilsētā dzīvojošām māsiņām - astoņgadīgo Martu un četrgadīgo Lindu, kuru tētis dodas peļņā uz Londonu, bet mammai - jāmācās pārkvalifikācijas kursos Rīgā. Līdz ar to sākās abu māsiņu nedienas, jo viņas uz mēnesi tiek atstātas stingrās tantes Unas uzraudzībā. Patiesībā Una nemaz nav tik ļauna - viņa ir tikai vientuļa, to saprot arī mazas meitenes, kuras pēc meksikāņu seriāla noskatītas epizodes nolemj auklei sagādāt vīrieti.

Filma saņēmusi Nacionālā kino balvu - Lielo Kristapu, kā arī dažādus apbalvojumus starptautiskos konkursos - Čikāgas starptautiskajā bērnu filmu festivālā, Taivānas bērnu filmu un televīzijas festivālā u.c.

 

Spēlfilma quotVectēvs kas... Autors: pyrathe Kinofilmas, kas uzņemtas Kuldīgā #3
9.

Spēlfilma "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" (2017), filma 2016. gada vasarā tika uzņemta Rumbas pagasta mājās "Šalkas", Kuldīgā – Pārtikas tirgū, Centrālās statistikas pārvaldes Kuldīgas datu savākšanas centra telpās Liepājas ielā 37, Pārventā, Padurē, Snēpelē, kā arī Zvirgzdu ezera peldētavā Alsungas novadā.

Galvenajās lomās: Markuss Jānis Eglītis (Oskars), Eva Ozola (Olga), Mārtiņš Vilsons (vectēvs Paulis), Akvelīna Līvmane (vecāmāte Irma), Mārtiņš Meiers (Modrītis) u.c.

Filmas režisors - Varis Brasla, operators - Uldis Jancis, scenārija autors - Alvis Lapiņš, komponists - Emīls Zilberts.

Filmu studijas F.O.R.M.A. (Latvija) spēlfilma ir stāsts par astoņgadīgo Oskaru, kuram vasaras brīvdienas jāpavada lauku mājās pie vecvecākiem Oskara un Irmas. Ciemošanās sākas ne īpaši veiksmīgi, jo galvenais noteicējs mājās ir vectēvs. Abi rod kopīgu valodu vien brīdī, kad nepieciešams aizstāvēt veco māti.

0
86

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [5]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Charged avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa TribīneMedaļa Nedēļas hīts #2
  Charged 06.02.18 16:09
 
0
0

  

SAMSS avatars
Medaļa Duraka 3000 spelesMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Zoles 3000 speles
  SAMSS 06.02.18 18:48
 
0
0

  

santiango avatars
Medaļa Spoks
  santiango 07.02.18 12:20
 
0
0

Man patīk reklāmas..

aumy avatars
Medaļa Gada RAKSTS 2016Medaļa NostradamsMedaļa Ziņnesis
  aumy 08.02.18 01:03
 
0
0

oho

mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 11.02.18 09:41
 
0
0