Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
34
1878

Jāzeps bija standarta, pirmā kursa students Rīgas Tehniskajā Universitātē. Mīļākā viņam bija ekonomikas lekcija, tad parasti viņš nevarēja noraut ne acu no pasniedzējas Kalniņas formīgajām krūtīm un ja vēl viņa melnajā, iespīlētajā džemperītī ar krūtīm netīši noslaucīja tāfeli, tad Jāzeps vienmēr pie sevis ar smaidu sejā noteica „Ehhh, diena ir izdevusies.” Viņš nezināja, kas ir bailes, bet zināja kur var pēc desmitiem vakarā nopirkt stipros divlitrīgos alus bez uzcenojuma. Tas veikals Jāzepam, bija kā svētnīca, studentu Meka, saspringtajos vakaros pirms eksāmeniem. Jāzeps vienmēr atverot vaļā matemātikas kladi mācījās eksāmenam dzerot divlitrīgo apinīti un dziedot „No stress”.

Jāzeps kojās ienīda trīs lietas: 1) Vistu zagli. Tas bija resns džeks, kas mēdza naktīs ielavīties istabiņās un zagt pārtiku no ledusskapjiem, bet kad Jāzeps, viņam ar smagu čuguna pannu ievilka pa šņukuri, tad gan viņš vairs pie viņa nelīda. 2) Veco apkopēju Veru. Jāzepam ar viņu sanāca konflikts jau kojās pirmajā nedēļā, kad Vera tikko bija iztīrījusi pēdējo tualetes kabīnīti, viņa no tās iznāca ārā ar nosvīdušu pieri un sūda svītru uz vaiga un lepni sacīja „Darba diena galā”. Tad tieši Jāzeps ar tualetes papīru ieskrēja tajā kabīnē un nopiržoties sacīja, „Vēl jau ne”. Vera uzsita pa durvīm ar slotu un nobļāvās: „Cik tad var?” Jāzeps tik smaidot piepildīja podu un sacīja „Kamēr spiežot nāk, tikmēr var”. Pods aizdambējās tā, ka Veras darba diena ievilkās vēl uz stundu. 3) Savu divdesmit astoņgadīgo istabas biedru. Jāzeps pirmo reizi ieraugot viņu, domās noteica, „Pedofīls”. Viņš bija maza auguma krievelis, datorfrīks, kas to vien darīja, kā sēdēja pie datora. Jāzeps tik ļoti viņu ienīda, ka pat pie viņa ēdiena dažreiz piekaisīja caurejas zāles, tad gan krievelis uzturējās tualetē biežāk nekā pie datora, bet Jāzeps pārstāja to darīt, kad krievelis nepaspēja aiziet uz tualeti un piedirsa gultu, tad gan istabu nevarēja nedēļu izvēdināt, acis asaroja pārāk bieži uzturoties istabiņā.

Bet šī jautrā, patīkamā studentu rutīna vienu vakaru sāka mainīties. Jāzeps tikko bija pabeidzis pirms gulētiešanas rituālu, iztīrījis zobus un aizdambējis podu, bet šoreiz tas sanāca pa traku, ūdens sāka līt pāri poda malai. „Piedod, Veras tante”, Jāzeps smīnot aizvēra tualetes kabīnīti. Ieejot istabā, mazais krieviņš cītīgi čatoja ar saviem virtuālajiem draugiem un fonā skanēja Avril Lavigne dziesma „Complicated”, kuras ritmam, viņš gausi šūpojās līdz. „Bļe kverpli, slēdz ārā to sūdu!!”, Jāzeps nikni uzsauca. Bet krieviņš tik paskatījās uz Jāzepu, tā it kā gribētu teikt, „Es latvieša valoda nesaprast”, iesprauda austiņas datorā un turpināja šūpoties krēslā.

Jāzeps divos naktī pamodās no dīvainas skaņas „šļurk, šļurk”, izklausījās, ka kāds staigātu vecos zvejnieka zābakos, kuros ielijis ūdens un tie šļurkst. „Bļe, kodes vai?”, Jāzeps pie sevis nodomāja. Viņš uzrausās gultā sēdus, šļurkstēšana pārstāja. Viņš klausījās tumsā. Krievelis gulēja nekustīgi. „Nē, kodes neēd tik skaļi.” „Bļe vistu zagli, ja tu tas esi, tad dabūsi ar čuguna pannu pa savu dubultzodu”, Jāzeps sacīja un spīdināja ar mobilo uz ledusskapja pusi, bet neviens tur nebija. Nolicies atpakaļ gulēt, pēc desmit minūtēm šļurkstēšana atsākās. Jāzeps pārmeta segu pāri galvai, bet šļurksti bija dzirdami tāpat. Viņš aizdomājās tik tālu, ka tas varētu būt spoks, bet nebija atmetis domu, ka tā varētu būt šļurkstoša kode. Jāzepam palika pirmo reizi dzīvē nedaudz bail. Pēc stundas šļurksti pārstāja un Jāzeps iemiga.

No rīta samiegojies Jāzeps gāja uz tualeti atvieglināties un jau no tāluma dzirdēja Veras rupjo balsi, kas nāca no tualetes, „Zarazas, visu piedirsuši, viss pludo.” Ieejot tualetē, viņš redzēja Veru četrāpus nometušos beržam grīdu no sūdiem. „Labs rīts, veiksmi darbā”, Jāzeps novēlēja Verai, bet Vera tik dusmās klusām perpelēja, „Kam labs, kam sūdains.”

Jāzeps lekcijā domāja tikai par pagājušās nakts šļurkstiem, viņš neticēja spokiem, bet nekas ticamāks prātā viņam neienāca. Viņš pat vairs neskatījās uz pasniedzējas krītainajām krūtīm, kurām citkārt viņš gribētu to krītu kā kokaīnu nošņaukt. Viņa domās kā skaļi sienas pulksteņa tikšķi skanēja „šļurk....šļurk.” Pēc lekcijām, viņš negribēja uzreiz doties uz kojām, viņš iegriezās svētnīcā pēc viena „lielā drauga”, lai novirzītu domas.

Naktī šļurksti atgriezās un Jāzeps sāka atkal uztraukties, viņš pārmeta sev krustu un domās atkārtoja, „Spoku nav, spoku nav, tās ir tikai tavas iedomas”, bet tas nepalīdzēja dabūt mierīgu prātu. Viņš domās jau iztēlojās, kā vecs bārdains zvejnieks ar pielietiem gumijniekiem staigā pa istabiņu un šļurkstina. Jāzeps aizmigt spēja tikai ap rīta pusi.

Šļukstēšana atkārtojās katru nakti, Jāzeps bieži piedzērās pirms gulētiešanas, lai aizmigtu ātri un neko nedzirdētu, viņam pat bail palika pa nakti aiziet padirst, viņš vienmēr sagaidīja saules gaismu un tad gāja dirst. Viņš vairs nevarēja izturēt šo šļurkstus, kas ar katru nakti palika skaļāki un dobjāki. Pēc kārtējās nakts, kad Jāzeps bija viesojies svētnīcā, viņš pohains pamodās no šļurkstu skaņām. Viņš nespēja noticēt, ārā bija jau gaišs, pulkstenis bija desmit no rīta. Jāzepam bija bail atvērt acis, viņš lēnam pavēra vienu samiegtu aci, kā dzeltens ķīnietis. Viņa redzētais lika abām acīm ieplesties cik vien plati var. Uz galda stāvēja vazelīna pudelīte un mazais krievelis zem segas ar kompi un uzliktām austiņām „pulēja savu raķeti”, kas izdvesa šļurkstus. „Bļe sīkais perversais kverpli”, Jāzeps uzleca no gultas augšā un skrēja pēc čuguna pannas, krieviņš satraucies sarausās un austiņas izrāvās no portatīvā un sāka skanēt krieviņa dziesmas „Complicated” vārdi „Lay back, it’s all been done before, And if you could only let it be you will see”, kurus mirkli vēlāk nomāca krieveļa brēkšana, „только не по зубам”.

 Autors: MobyDick Koju spoka šļurksti
34
1878

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [75]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
azarbaidzaanis avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SpoksMedaļa Vidusskolnieks
  azarbaidzaanis 13.05.12 02:23
 
220
0

Laikam esmu samaitāts, vai kā savādāk, bet uzreiz nodomāju ka tas krievelis slīpē raķeti

Griffith avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa ŽurnālistsMedaļa Sviestmaize
  Griffith 13.05.12 01:20
 
137
0

Wtf? Šļurkstoša kode. 

LittleMiss92 avatars
Medaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa VidusskolnieksMedaļa Recidīvists
  LittleMiss92 13.05.12 02:22
 
93
0

Wtf raksts, bet tas lika nežēlīgi smieties! :D + no manis ;D

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 13.05.12 03:21
 
59
0

problem Veras tante?

 

Lielisks raksts, lika pasmaidīt :)

Thief avatars
Medaļa DeputātsMedaļa BestsellersMedaļa Mūza
  Thief 13.05.12 01:39
 
47
3

ko tu piipee?

MadaraMargarita avatars
Medaļa TīģerisMedaļa MaģistrantsMedaļa Kalla
  MadaraMargarita 13.05.12 01:25
 
27
0

Nu ko, beidzot sagaidīju atkal kādu rakstu no Tevis :)

N3rdUndead avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas joks
  N3rdUndead 13.05.12 02:23
 
25
0

Es zināju, ka tādas būs tās beigas. Bet čali, tev ir talants. Rakstīšana, tas ir. Varbūt tēmas varētu būt citas, bet tāpat bija interesanti palasīt. Pat smaids uz lūpām parādījās

gurnis avatars
Medaļa TrumpeMedaļa TeamworkMedaļa Seko Facebook 8000
  gurnis 13.05.12 13:24
 
22
0

ja godīgi jau nojautu, ka tam stāstam būs nobeigumā ietverta raķetes pulēšana.

sunshinee15 avatars
Medaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa SpoksMedaļa 1/13 kūciņas
  sunshinee15 13.05.12 19:53
 
17
0

vajag turpinaajumu!

 

bija jau nojauta,ka kkas taads beigaas buus.

vUps avatars
Medaļa DoktorantsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Maģistrs
  vUps 13.05.12 20:20
 
16
0

Tādas nojaušamas beigas. Un tas Jāzeps gan daudz dirš. :D  

Bet interesanti palasīt.

Citroniņš avatars
Medaļa TulpīteMedaļa Dienas domaMedaļa Sviestmaize
  Citroniņš 13.05.12 14:41
 
11
0

) Veco apkopēju Veru. Jāzepam ar viņu sanāca konflikts jau kojās pirmajā nedēļā, kad Vera tikko bija iztīrījusi pēdējo tualetes kabīnīti, viņa no tās iznāca ārā ar nosvīdušu pieri un sūda svītru uz vaiga un lepni sacīja „Darba diena galā”. Tad tieši Jāzeps ar tualetes papīru ieskrēja tajā kabīnē un nopiržoties sacīja, „Vēl jau ne”. Vera uzsita pa durvīm ar slotu un nobļāvās: „Cik tad var?” Jāzeps tik smaidot piepildīja podu un sacīja „Kamēr spiežot nāk, tikmēr var”. Pods aizdambējās tā, ka Veras darba diena ievilkās vēl uz stundu.'

 

Sitas

minka1598445 avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  minka1598445 14.05.12 13:51
 
9
0

labs raksts...visu izlasiiju  un tik reeciigs

Rusher22 avatars
Medaļa SpoksMedaļa PamatskolnieksMedaļa Sviestmaize
  Rusher22 14.05.12 02:03
 
7
0

ritīgi nosmējos 

SoviiG avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa TīģerisMedaļa Twittera eksperts
  SoviiG 13.05.12 20:22
 
7
0

Vera Rullē :D

i like that avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa Pilnu klēpi tulpēm
  i like that 13.05.12 15:31
 
7
0

Hēēēēh, vēlaizvien nevaru beigt smieties.  tādu iznākumu es tiešām negaidiju.!!!

 

gribu ļot ļot ļot otro daļu. :]]]

 

un protams pluss autoram 

Mr Jancis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  Mr Jancis 13.05.12 10:17
 
5
0

Labakais, ko šogad esmu lasijis!

simbat00111 avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa O!ZorroMedaļa Sviestmaize
  simbat00111 13.05.12 23:09
 
5
0

kaa es smeejos pat asaras aciis saskreeja 

medikis avatars
Medaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Plaiboja ola
  medikis 12.06.12 23:40
 
5
0

pārsteigumu pilnais stasts sasmīdinaja ar savām negaidītajām beigām :D

es vispār domaju, ka tur būs vainīga ta apkopeja... :D

Debesu Kalējs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Dienas joks
  Debesu Kalējs 13.05.12 22:41
 
5
0

Jūrnieks krieveļa gultā

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 09.11.12 18:54
 
4
0

Deel taviem rakstiem es smejos kaa nenormaals :D

« 1  2  3  4 »