Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
302

Nojaušu, ka pretendēju saņemt masu kritikas no Bitcoin eiforijā dzīvojošiem cilvēkiem, kas iespējams pat gūst finansiālu labumu no kriptovalūtu vērtības kāpuma, “mainošanas”, utml. Taču kopumā Bitcoin kā temats, manuprāt, ir ļoti aktuāls un latviešu valodā pieejamais informācijas apjoms ir ierobežots.

Ir daudz mītu, minējumu un versiju. Vai Bitcoinam patiešām ir nākotne? Šis raksts var palīdzēt kaut ko uzzināt un arī mazliet sakārtot visu pa plauktiem. Ir interesanti? Nu tad lasi..

Satoshi Nakamoto Ir padaudz... Autors: juurasfricis@speles Vai kriptovalūtai Bitcoin ir nākotne?
1.

Satoshi Nakamoto. Ir padaudz konspiratīvu teoriju par to, ka bankas un baņķieri ir pārņēmuši varu pasaulē un praktiski neviena nekontrolēti valda pār visām mūsu dzīves sfērām. Daži cilvēki, kas privatizējuši visu ko vien var, ieskaitot pilnīgu kontroli pār naudu. Liels ļaunums. Un to visu vajag kaut kādā veidā izbeigt. Kā to izdarīt? 2008. gadā persona, kas sevi dēvē par Satoshi Nakamoto, piedāvā tehniski pamatotu ideju, kas detalizēti apraksta to, kas būtu jāizdara, lai noorganizētu tādu naudas uzturēšanas, rašanās un aprites sistēmu, lai nebūtu vienas centralizētas instances, kas to varētu kontrolēt. Šo personu neviens nekad nav redzējis, un vēl vairāk - neviens pat īsti nav pārliecināts, ka šāds cilvēks vispār eksistē.

Tehnoloģija Droscaroni vien... Autors: juurasfricis@speles Vai kriptovalūtai Bitcoin ir nākotne?
2.

Tehnoloģija. Droši vien katrs vismaz 1x dzīvē ir izmantojis torrentu, lai kaut ko lejupielādētu. Atmetot detaļas – torrents ir tehnisks paņēmiens, kā uzturēt informāciju decentralizētā veidā, un piedevām iztikt bez viena centralizēta informācijas apmaiņas punkta, to aizstājot ar t.s. Peer-to-Peer. Tad nu lūk, Bitcoin tīkls ir uzbūvēts tieši pēc šāda pat principa. Nav viena centralizēta servera, kas apkalpo šo tīklu. Un tātad – nav tādas institūcijas, kas šo tīklu varētu apturēt.

Bloks Nr1 Lai arī kas būtu... Autors: juurasfricis@speles Vai kriptovalūtai Bitcoin ir nākotne?
3.

Bloks Nr.1. Lai arī kas būtu Satoshi Nakamoto, bet viņš ne tikai izdomāja aizraujošu teoriju, bet arī izstrādāja programmatūru, kas realizēja paša principus un sāka to izplatīt. Pielūdzēji atradās ātri un jau 2009. gadā aizgāja Bitcoin projekts. Šis projekts paredzēja, ka vidēji katras 10 minūtes tiek izveidots elektronisks “bloks”, kas ir līdz 1MB izmērā un tas satur transakcijas, kas notikušas šo 10 minūšu laikā. Par bloka izveidošanu – balva 50 Bitcoini (BTC). Un tieši šo vienu transakciju šis bloks arī saturēja – 50BTC bloka izveidotājam.

BlockChain Kā jau pieminēts... Autors: juurasfricis@speles Vai kriptovalūtai Bitcoin ir nākotne?
4.

BlockChain. Kā jau pieminēts – blokam ir jābūt izveidotam vidēji vienu reizi 10 minūtēs. Savukārt katram jaunam blokam ir jābūt matemātiski sasaistītam ar iepriekšējo bloku, kas tiek realizēts ar īpašas simbolu virknes jeb HASH palīdzību. Atmetot detaļas, tas viss ir uztaisīts tā, ka šo HASHu nav iespējams aprēķināt, vienīgā pieejamā iespēja – veikt minējumus. Un nevis vienkārši minēt, bet gan minēt ņemot vērā iespējamo minējumu skaitu jau pieminētajās 10 minūtēs. Proti, ja mēs zinām, ka sekundes laikā varam veikt, piemēram, 1000 dažādus minējumus, tad sistēma ir uztaisīta tā, ka tā paaugstinās iespējamo variāciju skaitu, lai minējums būtu veiksmīgs aptuveni vienā gadījumā no 600’000 (10min * 60sek * 1000minējumi/sek). Rezultātā veidojas savā starpā matemātiski sasaistītu bloku ķēde. Izmainot jau pievienota bloka saturu – HASH kļūst matemātiski nederīgs un attiecīgi kļūst nederīgi visi turpmākie HASHi, un tātad – tas kas ir pievienots BlockChainam, vairs nekad nevarēs tikt izmainīts. Jo izmainot kaut vienu bitu jebkur BlockChainā – viss aizies pa pieskari.

Maineri Varētu pajautāt... Autors: juurasfricis@speles Vai kriptovalūtai Bitcoin ir nākotne?
5.

Maineri. Varētu pajautāt – ja jau ir decentralizēts, kā tad nogarantēt to, ka BlockChainā jebkurš kam ienāk prātā neievieš kaut kādas izmaiņas un ātri nepārrēķina visus HASHus un uzdod pats savu BlockChain par īsto un pareizo? Tas ir iespējams, bet jāapiet viens it kā nieks – rīcībā ir jābūt lielākiem izskaitļošanas, jeb t.s. “hashpower” resursiem, nekā 50% no visiem pārējiem tīkla dalībniekiem (ja patīk labāk - interesentiem), kas nodarbojas ar jaunu HASHu meklējumiem. Šādus HASH medniekus  mēdz saukt par Maineriem. Un tātad, lai pārrakstītu BlockChainu pa savam, uz doto brīdi tas tehniski izmaksātu aptuveni 5’000’000TH/s, kur 1TH = 1 triljons HASHu. Citiem vārdiem – ļaundara rīcībā jābūt 5 miljoni triljonu HASHreitam  Tev ir video karte? Droši vien dabūsi kaut kādus 10MH/s. Atliek vien atrast vēl kādu pustriljonu ar tādām pat video kartēm, un iespējams viss Tev izdosies . Kāpēc ir tik daudz maineru? Tāpēc par katru uzminēt HASHu un jauna bloka pievienošanu BlockChainam maineris, kas to izdarīja saņem balvu – noteiktu skaitu Botcoinu. Bet viens Bitcons, kā zināms uz šodienu maksā virs 7000$..

Tik tālu bija mazliet... Autors: juurasfricis@speles Vai kriptovalūtai Bitcoin ir nākotne?
6.

Tik tālu bija mazliet teorijas – ja nu kāds patiešām nezina, kas tas tāds Bitcoins vispār ir.. Bet atgriežoties pie tēmas, iedošu dažus faktus, kam vajadzētu likt mazliet aizdomāties par izvirzīto jautājumu – kāda visai šai lietai varētu būt nākotne?

Anonimitāte Scaronis ir... Autors: juurasfricis@speles Vai kriptovalūtai Bitcoin ir nākotne?
7.

Anonimitāte. Šis ir viens no mītiem, par ko daudzi mēdz jūsmo. Proti, beidzot mums ir tāda naudas sistēma, kur neviens nevar mums izsekot. Un bez maz vai ar Bitcoinu var droši norēķināties par da jebko un neviens nekad neuzzinās kas mēs esam.. bet vai patiešām tā ir? Lieta ir tāda, ka BlockChain ir pilnībā publisks. Jebkurš to var lejupielādēt pilnā apjomā. Un jebkurš var apskatīties iekš blockchain.info. Jebkuram maciņam ir publiska adrese, un jebkurš var apskatīties gan to, cik norādītajā adresē ir naudas, gan arī visu transakciju vēsturi, ar ko, kad un cik šī adrese ir norēķinājusies. Tas viss ir 100% publisks. Kā, lai uzzina jūsu adresi? Pietiek atšifrēt vienu transakciju, piemēram – ieskaiti savam draugam kaut ko, un Tavs draugs uzzinās Tavu adresi.. un arī visus Tavus darbus un nedarbus.. nopērc bitcoinu ar bankas karti.. iegādājies aviobiļeti.. izdari jebko citu, un kāds uzzinās, kas slēpjas aiz konkrētās adreses..

Kā būtu, ka Tavs bankas konta izraksts būtu apskatāms publiski?

Droscaronība Ir vēl viens... Autors: juurasfricis@speles Vai kriptovalūtai Bitcoin ir nākotne?
8.

Drošība. Ir vēl viens viedoklis, kāpēc Bitcoin ir labs. Jo neviens nav gatavs ticēt bankām un baņķieriem. Viņi var jebkurā brīdī iesaldēt mūsu kontus un vispār viņi var darīt visu kas ienāk prātā, ticēt vieniem nekādā gadījumā nevar. Bet Bitcoin – tās ir zāles. Jo nav vairs tādas personas, kas varētu mums kaut ko aizliegt. Dzirdēts vai ne? Bet lieta ir tāda, ka atsakoties ticēt bankām, mēs kaut kāpēc esam gatavi sākt ticēt daudziem citiem. Piemēram Bitcoina maciņu programmatūras ražotājiem. Kaut kāpēc mēs viņiem esam gatavi noticēt tik ļoti, ka lielākā daļa pat nezin savas Bitcoina adreses privāto atslēgu. Un nekad neuzzinās. Mēs tirgojamies biržā, un uzticam biržai savu privāto atslēgu. Mēs uzticamies mūsu datoriem, operētājsistēmām, antivīrusiem, tālruņiem, mēs uzticamies pilnīgi visam un kaut kāpēc uzskatām, ka problēmas var izcelties tikai no bankām. Bet lieta ir tāda, ka bankas vismaz kāds kontrolē. Šos visus pārējos praktiski nekontrolē neviens. Bet jebkura birža un jebkurš Bitcoina maciņa ražotājs jums jebkurā brīdī var paziņot aptuveni sekojošo – “mēs atvainojamies, bet mēs tikām uzlauzti, un visi jūsu līdzekļi ir prom”, un beigās vēl izrādīsies, ka nospiežot “Agree” uz disklaimera mēs pat esam informēti par šādu risku

Vai esi gatavs tam, ka neviena nekontrolēti programmatūras izstrādes kantori kontrolēs Tavu naudu?

Garantijas Kāds iztīrīja... Autors: juurasfricis@speles Vai kriptovalūtai Bitcoin ir nākotne?
9.

Garantijas. Kāds iztīrīja Bitcoina maciņu? Jeb varbūt Tu vienkārši pazaudēji savu telefonu un nebiji pierakstījis slepeno kodu? Apbēdināšu, jo nāksies naudai pateikt ardievas. Jo Tev nebūs uz kurieni aiziet. Neviens Tev nepalīdzēs. Nebūs kam pasūdzēties. Bankā mēs varam parādīt pasīti.. bet ja pazaudējām pasīti, tad varam aiziet uz PMLP.. bet ja banka bankrotēja – vairumā gadījumu varam atgūt pazaudēto no garantiju fondiem, utml. Galu galā mūsu intereses aizstāv likums. Bankas kāds uzrauga. Bet ar Bitcoin viss būs tieši otrādāk – ar savām problēmām mēs būsim vieni paši, un neviens uz visas apaļās pasaules mums palīdzēt nevarēs, vēl vairāk – pat nebūs ieinteresēts to darīt. Un jebkura informācija, ko pateiksi kādam citam, varēs tikt izmantota pret Tevi pašu.

Vai Tu piekristu principam, ka slīcējs ir jāglābj pašam slīcējam?

Izmaksas Daudzi patiesi tic... Autors: juurasfricis@speles Vai kriptovalūtai Bitcoin ir nākotne?
10.

Izmaksas. Daudzi patiesi tic tam, ka beidzot mums ir izdevies nonākt līdz tehnoloģijai, kas nodrošina tūlītēju pārskaitījuma veikšanu uz jebkuru citu punktu uz pasaules praktiski bez komisijas maksas. Bet vai patiešām? Ja padomāt globālāk, tad nākas atcerēties par maineriem un visiem tiem triljoniem HASHu.. lieta ir tāda, ka kāds par to visu maksā elektrības rēķinu. Un kāds arī to elektrību ražo un piesārņo apkārtējo vidi. Pēc aptuvenām aplēsēm, kas sastādītas uz 2017. gada novembri, maineri pa visu pasauli kopā gadā patērē ap 28TWh jeb teravatstundas elektroenerģijas. Ko tas nozīmē? Tas ir tas pats, kas 28 miljardi kilovatstundu elektroenerģijas, jeb 28’000’000’000 / 365 = nepilni 77 miljoni kilovatstundu dienā. Mēs arī zinām to, ka Bitcoin tīklā vidēji dienā tiek apkalpotas ap 300’000 transakcijas, jeb citiem vārdiem, tas ir vairāk kā 200 kilovatstundas uz vienu transakciju. Un šis rādītājs katru dienu aug. Attiecīgi ar katru no šādām transacijām vaŗētu vismaz 2 reizes pilnībā uzlādēt Teslu un kopā nobraukt vismaz 1000 kilometrus..

Vai Tu no sirds uzskati, tas nav pilnīgā pakaļā vienas transakcijas apstrādei patērēt šādu enerģijas daudzumu?

1
302

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [50]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 19.11.17 14:00
 
9
0

Labs raksts. Vispār es esmu skeptiķis attiecībā uz virtuālām valūtām.    

astraalis avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Admins iesaka
  astraalis 19.11.17 13:49  
 
8
2
Un vēl kāda nākotne. Tagad Blockchain tehnoloğiju plāno pielietot aizvien vairāk kompānijas un par to nav ko brīnīties, jo tā ir unikāla un spēj atrisināt simtiem nevajadzīgu problēmu. Kriptovalūta tikai tagad sāk uzņemt apgriezienus un pēc dažiem gadiem tā būs parasta norma.

spoku dienas doma

Lil Teemo avatars
Medaļa PandaMedaļa ZebraMedaļa Bronzas ninja
  Lil Teemo 19.11.17 14:56
 
11
6

Un ja pazūd elektrība ? Pazudīs visi tavi bitkoini utt

Pliiners avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Dienas joks
  Pliiners 19.11.17 22:25  
 
3
0
atbildot uz astraalis komentāru " Un vēl kāda nākotne. Tagad Blockchain t... "

Jā, jā - aizvien vairāk kompānijas, it sevišķi tādi ofšoru lohatroni kā SkyWay. Tur ir "liela nākotne". Aha!

Pusnakts Kārumnieks avatars
Medaļa MaskaMedaļa PamatskolnieksMedaļa Zubrila
  Pusnakts Kārumnieks 19.11.17 19:08
 
3
0

Bitcoin and Roltons  is life   

spoku dienas joks

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 20.11.17 01:16
 
3
0

Par bitkoiniem viedoklis ir izveidojies, ka tā ir nestabila valūta tieši dēļ blockchain sistēmas. Jebkurā gadījumā, sākuma softs miningam ir jāielādē no bitcoin mājaslapas. Latest version: 0.15.1- tas nozīmē, ka tomēr kāds updeito pašu softu visu laiku, un ja updeiti notiek vienā blockchain posmā, līdz ar to tas notiek visos datoros, un iekārtās, kuras veic mainingošanu. Tāpēc tas ir ļoti naivi uzskatīt, ka jebkas, kas notiek ar versiju updeitu, vispār var būt decentralizēts.  Decentralizētam vienīgā iespēja ir ja versija netiek updeitota, un pārsūtās no viena datora uz citu pa tiešo, tāda, kāda tā ir.   Tas nozīmē, ka šo softu var izmainīt, veidojot slēpto mining- ka lietotājs miningo gan savam makam, gan slēptā veidā miningo kāda cita makam bitkoinus, to nenojaušot, līdzīgi kā tas bija ar torrentiem un bittorent skandāliem.  Un protams, arī citos komentāros pieminētais aizsargātības princips- reālo valūtu tomēr cenšās regulēt. (kaut gan ne vienmēr tas ir tik vienkārši). Šobrīd bitcoinus ir nedaudz grūtāk izsekot kā parasto valūtu, tāpēc to izmanto nelegālām transakcijām, kas arī ir iemesls, kāpēc cena šobrīd ir debesīs. Bet tas viss beigsies ļoti drīzā posmā.

Kaspar Pavlovich avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Sertificēts spoks
  Kaspar Pavlovich 20.11.17 09:53
 
3
0

Lielisks raksts, paldies autoram. vienmēr uzskatiju ka kārtējā sistēma kur patiesie ieguvēji ir tie paši globālie un mistiskie "baņķieri" no kuriem "mūkam" dodot cilvēkam viltus brīvību un kā jau sen pierādījies arī viltus izvēli.

Kaajinsh avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa RecidīvistsMedaļa Spoki flame
  Kaajinsh 20.11.17 12:04  
 
2
0

atbildot uz FirstWill komentāru " Par bitkoiniem viedoklis ir izveidojies... "

Tagad jau interneta ir tas ka ja ielien kada lapa paskatit filmu wai ko tadu (lapas kur uzturies vistmaz stundu neko nesledzot ara) antiviruws izmet ka megjinajis palaisties mainings... Kam shtruntigs antiviruss tie skatoties filmas tik noslogo savu pc un rok citiem, ja nemaldos pasiivi rokas eteris un tirgojas pret bitcointiem...

197403 avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk komentārs
  197403 19.11.17 14:46
 
2
0

  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 20.11.17 19:41  
 
2
0
atbildot uz ottokaars komentāru " BITCOINs ir kārtējais "LOHATRONS"... Ti... "

Tava sistēmajau strādā ar jaunām "fake kriptovalūtām" uz tiem kas pērk Tokenus jaunām ICO valūtām par reālo naudu 90to gadu voučeru sistēma, kur beigās īpašnieks vienkārši notinas
ottokaars avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Dienas doma
  ottokaars 20.11.17 10:56
 
7
5

BITCOINs ir kārtējais "LOHATRONS"... Tikai šoreiz tā ir "digitāla" virtuālas valūtas piramīda... Un viss...

Tāpat arī parastam "banānam" var piešķirt megavalūtas statusu- "ala Banānu republikas" shēma:

Atbrauc mākleris uz Bananēriju un saka ka nupatās visā pasaulē sāk pieaugt pieprasījums uz banāniem. Un sāk tos reāli uzpirkt TONNĀM!!! Visi skrien pa visu Bananēriju uzpirkdami banānus un tālāk pārdod galvenajam uzpircējam pa aizvien lielākām un lielākām cenām- jo pieprasījums taču aug... Banānus visiem vajag vairāk un vairāk, cenas aug un aug debesīs....

Tikai neviens nezina, ka no tās pašas galvenās noliktavas, kur visi nodod banānus, pa otrām durvīm galvenais uzpircējs tos izved un atkal pārdod viņiem pašiem nujau pa lielākām un lielākām cenām...

Un kad visā "bananērijā" nevienam vairs nav palicis naudas, bet ir palikuši tikai veci banāni, kantorītis ar galveno uzpircēju sapako naudiņu koferīšos un aizbrauc...    

Tā kā lielākais vairums cilvēku ir asolūti debili un nemācās no citu un savām kļūdām, tad atliek tikai atrast "citu iepakojumu" un tirgot to pašu preci... Lohi atradīsies...

Tā arī ar bitcoinu (un principā jebkuru citu valūtu, tabaku, alkoholu un narkotikām)- "atkarīgu lietotāju" MASSA ir tā, kas piešķir tam "mēslam" vērtību... Bez "debilu patērētāju massas" tiem mēsliem nebūs vērtības...

 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 20.11.17 09:37
 
7
5

agru vai vēlu tas burbulis plīsīs.

Nauda kā manta taču dabā nepastāv. Nauda tā ir uzticība un nekas vairāk.

Ja sākās neuzticība naudas izdevējam, nauda zaudē jebkādu vērtību. tas ir vēsturisks fakts.

Dolāram uzticās tikai tāpēc ka ASV ir spēcīga armija. Un visi ir informēti par to ka dolāru cenšās pasargāt no viltojumiem.

Naudai jābūt kādam segumam - dolāram tas ir ASV valdības solijums ka viņa valūtu pieskatīs.

Tiko ASV sāktos politiski un militāri nemieri, tā dolārs zaudētu daļu no svas vērtības. Tā tas ir bijis kopš radās nauda mūsdienu izpratnē. 

Arī kriptvalūtu, kāds vienā brīdī iemanīsies sagraut, agrāk vai vēlāk tas notiks..

Tas ir tikai laika jautājums.

neredzams avatars
Medaļa TeamworkMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Nostradams
  neredzams 20.11.17 09:50
 
1
0

ļoti interesanti - enerģījas ražotāji tik berzē savas roķeles.

Lai saražotu to vieni bitcointu ir jāpatērē enerģija, kas ir diezgan tuva bitcoint vērtībai + nepieciešamas jaudīgas videokarts.  

juurasfricis@speles avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Patīk rakstsMedaļa Sviestmaize
  juurasfricis@speles 22.11.17 07:29  
 
1
0
atbildot uz Anonīms komentāru " Agrāk bija vietas kur kā nauda kalpoja ... "

Idejas līmenī piekrītu, bet problēmas ko es aprakstīju tāpat nāksies atrisināt. Starp citu, vēsturē ir bijuši precedenti par kolhozu un varas nodošanu tautai, kas nenostrādāja.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 20.11.17 19:54  
 
1
0
atbildot uz Madars Smilga komentāru " manliekas ka ticibas jau nevar but neka... "

Var ilgi diskutēt, vai nodokļi tiek izlietoti lietderīgi, vai arī valsts iepirkumi bieži vien ir izšķērdēta nauda, bet par kriptovalūtu domāju ka ir kā saki- sākumā paši pirmie samainoja daudz ļoti coinus, jo kombinācijas(HASH) bija vienkārši atrisināmas, tad ka viņiem bija vairāk, tad iesaistījās citi, viņi lēnām sāka veidot tirgu un bitkoinu vērtība arī auga. Tie, kam koini bija no sākuma, viegli mainotie, tie visticamāk jau lielu daļu ir izņēmuši un konvertējuši reālās valūtās, jo saprot, ka crash ir tuvu.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 20.11.17 19:30  
 
1
0
atbildot uz Kaajinsh komentāru "Par bitkoiniem viedoklis ir izveidojies, ka tā ... "

Wow! Šo te nezināju Bet izpētot: https://thenextweb.com/apps/2017/09/19/cpu-cryptocurrency-miner-blocker/
mix41 avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa KomiķisMedaļa Dienas doma
  mix41 20.11.17 12:02  
 
1
0
sieva ar bitcoin ari neemaas. Menesii 400-500 eiras vareja sadabut. Bet nu laiks ko jaiegulda ir baigs..

jacky avatars
Medaļa NastijsMedaļa NastijsMedaļa Nastijs
  jacky 19.11.17 14:30
 
1
0

man ir maciņā kaut kāda daļa no bitkoina, nezinu, ceru, ka mazāk kā ieguldīju tur nekad nebūs, koins kāpj

Kaajinsh avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa RecidīvistsMedaļa Spoki flame
  Kaajinsh 20.11.17 16:18  
 
0
0

atbildot uz juurasfricis@speles komentāru "Jācer, ka nesagaidīsim to dienu, kad šādu fīču ... "

Nebus jabrinas gan... Shodien pat saskaros ar to ieksh youtubes... Interesanti, ka cilveks iemanijas to uzlikt uz sava video ?

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 01.01.18 02:43
 
0
0

atbildot uz Lil MagnifiCent komentāru " Un ja pazūd elektrība ? Pazudīs visi ta... "

Un ja pazūd elektrība? Pazudīs visi tavi eiro, dolāri utt. Paliks tikai bezvērtīgi papīri Tavā makā. Protams, dirsu vēl varēs slaucīt, bet tualetes papīra trūkums būs mazākā problēma.

   

(fyi kriptovalūtas var glabāt ārpus interneta, jo blockchain ir jebkurā brīdī atjaunojams pat ja teorētiski uz vairākiem gadiem pasaulē pazūd internets, bet jebkādas fiat valūtas būs neatgriezeniski sabrukušas, jo bez valdību atbalsta nevar pastāvēt)

« 1  2  3 »