Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
240

Pēdējo dienu laikā pasauli pāršalca ziņas par universitāti Dienvidkorejā, kas sāka sadarbību ar kādu aizsardzības uzņēmumu. Pēc šāda apraksta šķiet, ka nekas traks nav. Universitāte sadarbojas ar ražotāju, kas palīdz aizsargāt valsti pret Ziemeļkorejas draudu. Bet aiz šīs problēmas stāv daži svarīgi fakti, kas tiks izklāstīti rakstā. Iespējams, ka tuvojamies Terminatoru ērai. Lasi tālāk...

2018 gada aprīlī pasaules... Autors: Tautas Spogulis Tuvojamies TERMINATORU ērai! "Skynet" vai Drošība?
1.

2018. gada aprīlī pasaules mediju krustugunīs nokļuva Korejas Zinātnes un Tehnoloģiju Institūcija (Advanced Institute of Science and Technology, jeb KAIST). Universitāte bija paziņojusi par sadarbības sākšanu ar Hanwha Systems, aizsardzības bruņojuma ražotāju. Hanwha Systems sevi raksturo kā industrijas līderi attīstītu tehnoloģiju izmantošanā militāriem nolūkiem - tajā skaitā nākotnes kara tehnikas veidošanā.

Sadarbības paziņojumā tika... Autors: Tautas Spogulis Tuvojamies TERMINATORU ērai! "Skynet" vai Drošība?
2.

Sadarbības paziņojumā tika atklāti plāni veidot pētniecības centru nacionālās aizsardzības un mākslīga intelekta apvienošanai. Tika ziņots, ka centra mērķos ietilpst mākslīgā intelekta tehnoloģiju izstrāde, kuras var pielietot militāriem nolūkiem. Tos sauc par "autonomiem ieročiem" - tehnoloģijas, kas kaujas laukā var iznīcināt ienaidnieku bez cilvēku iejaukšanās. Izklausās pēc Skynet cienīga sākuma - mākslīgā intelekta sistēma Terminatora filmu franšīzē, kas cenšas iznīcināt cilvēci pēc pašapziņas iegūšanas. Paziņojuma rezultātā, vairāk kā 50 cienījami akadēmiķi parakstīja vēstuli, aicinot uz boikotu, kas vērsts pret KAIST.

Jau vairāk kā 20 pasaules valstis ir aicinājušas uz pilnīgu aizliegumu, vērstu pret "slepkavnieciskiem robotiem," jeb autonomiem ieročiem. Mākslīgā intelekta pilnais potenciāls nav zināms - šī tehnoloģiskā inovācija jau ir sniegusi milzīgu guvumu cilvēcei un turpinās to darīt līdz ar turpmāku attīstību. Bet jautājums nav melns pret baltu, ir daudzi aspekti, kas var šo tehnoloģisko revolūciju pavērst pret mums. Nākotnes terorakti, kurus izpilda roboti. Terminatori, kas atrod un iznīcina politiskos disidentus. Automātiski ieroči, kas neatšķir pretinieku no savējā. Raķešu sistēmas, kas, kļūdas vadīti, sāk atomkaru.

Nav zināms kādas būs sekas... Autors: Tautas Spogulis Tuvojamies TERMINATORU ērai! "Skynet" vai Drošība?
3.

Nav zināms, kādas būs sekas no šī sadarbības projekta. Universitāte jau ir apgalvojusi, ka tās plānos nav neētisku militāro tehnoloģiju veidošana. Daudzi šiem apgalvojumiem neuzticas, jo īpaši ņemot vērā sākotnējo paziņojumu. Nepalīdz arī tas, ka sadarbības uzņēmums Hanwha Systems nav ar to labāko reputāciju. Piemēram, tas ražo kasešu sprāgstvielas, kas ir aizliegtas teju 120 pasaules valstīs. Kasešu munīcijas pēc sākotnējā sprādziena gaisā izmet mazākas sprāgstvielas, kas nodrošina papildus postu cilvēkiem. Tās var izmantot arī bioloģisko, ķīmisko ieroču un kodolieroču efektivitātes paaugstināšanai.

Universitāte gan sola, ka sadarbības mērķis ir algoritmu veidošana priekš loģistikas sistēmām un autonomu navigācijas un aviācijas apmācību sistēmu veidošanai. Laiks rādīs, vai solījums ir patiess, vai tomēr Dienvidkoreja, kaimiņu apstākļu vadīta, spers riskantu soli savas aizsardzības uzlabošanai.

0
240

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [12]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
elv1js avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa Pozitīvs tēlsMedaļa Čaka ola
  elv1js 12.04.18 21:24
 
12
0

Būtu neveikli, ja pie manis pienāktu pliks čalis un teiktu: "I need your boots, clothes and motorcycle", bet man nemaz nav motocikla.   

spoku dienas joks

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 12.04.18 16:22
 
7
0

Shaping tommorow with tiny little robot hands

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 16.04.18 12:08
 
4
0

Mākslīgais intelekts ir neizbēgams tuvākā vai tālākā nākotnē. Un te sākās filozofija, kurai nav ne gala, ne malas.

Iztēlojieties datorprogrammu, kas ne vien mācās, bet spēj savu kodu pastāvīgi uzlabot, ko arī ir mērķis sasniegt. Apzinieties, ka dators nekad neguļ un sekunde datoram jau ir mūžība. Skaitļošanas jaudas pieaug eksponenciāli. Šo visu saliekot kopā teorētiski izriet, ka māksligajam intelektam salīdzinoši īsā laikā būtu jākolonizē Visums. Bet, ja pieņemam, ka Visumā eksistē civilizācijas, kas ir mums kaut nedaudz priekšā, tad arī tās, iespējams, attīstījušas mākslīgo intelektu, kā sekas mums būtu vajadzējis just. Varbūt, ka viss Visums jau ir kāda mākslīga intelekta varā, bet varbūt to taisni tāpēc vairs nemaz nevar saukt par mākslīgu? Un ja jau mēs vēl pastāvam, varbūt tikai "matrixa" līmenī, varbūt tomēr esam tam tur vajadzīgi

Vēršu uzmanību uz to, ka šī ir tēma, kuras potenciālu mūsu prāts vēl nespēj apzināties līdzīgi kā iztēloties 4D telpu utml.

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Senču olaMedaļa Melnais caurumsMedaļa Jaunavas vainags
  kartupelis ar mugurkaulu 12.04.18 22:16  
 
3
0
atbildot uz elv1js komentāru " Būtu neveikli, ja pie manis pienāk... "

"I'll be back"

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 12.04.18 18:31
 
3
0

atbildot uz Faktu kaste komentāru " Vai tad Tu nebiji admins? "

Visam pienāk savs gals.   

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 13.04.18 00:27  
 
2
0
atbildot uz elv1js komentāru " Būtu neveikli, ja pie manis pienāk... "

Iedod viņam pa dzelzs kuli.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 12.04.18 17:07  
 
1
0
Vai tad Tu nebiji admins?
VienkāršiRoberts avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  VienkāršiRoberts 13.04.18 22:06
 
0
0

atbildot uz Tautas Spogulis komentāru " *butthurtness over rule enforcement intensifi... "

  

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 13.04.18 22:02
 
0
0

atbildot uz Robxx1 komentāru " droši vien ka viņš bija pārāk labs admins ..... "

*butthurtness over rule enforcement intensifies*

VienkāršiRoberts avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  VienkāršiRoberts 13.04.18 21:38
 
0
0

atbildot uz Faktu kaste komentāru " Vai tad Tu nebiji admins? "

droši vien ka viņš bija pārāk labs admins ...  

  

mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 12.04.18 16:45
 
1
1