Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
317

Ar šo tanku bija iespējams bez problēmām aizbraukt uz Ziemeļpolu, nu labi, ja ne uz Ziemeļpolu, tad Sibīriju izbraukt krustu šķērsu gan. Tāpat man būtu jāprecizē kāds neliels sīkums par šo tanku, proti, šis nemaz nav tanks, bet gan motorizētas kamanas, kuras izmantoja propelleru lai pārvietotos pa sniegotiem apvidiem.

nbsp nbspScarono tehnoloģiju... Autors: Mao Meow TsKB-50 - Ziemassvētku vecīša tanks!
1.

   Šo tehnoloģiju izstrādāja Krievi un pirmais šī tipa transportlīdzeklis nonāca masveida ražošanā 1912. gadā un tika izmantots Pirmajā Pasaules karā un pēc tam ari revolūcijā, kas noveda pie PSRS dzimšanas. Ātri notikumiem pārlecot uz priekšu, 1939. gadā Ziemas kara laikā PSRS uzbruka Somijai, bet ātri saprata, ka Sarkanās armijas smagajiem kaujas tankiem sagādā grūtības pārvietoties sniegotajos apvidos, kuros tiem bija jācīnās ar Somu karavīriem. 

nbsp nbspLīdz ar to tika... Autors: Mao Meow TsKB-50 - Ziemassvētku vecīša tanks!
2.

   Līdz ar to tika nolemts radīt jaunu Aerosan(šādi sauca šos transportlīdzekļus) tipa transportlīdzekli, kurš būtu bruņots ar 12.7 mm lielkalibra ložmetēju vai 23 mm ātršāvējlielgabalu un 7.62 mm ložmetēju. Tāpat šo kamanu bruņām bija jāspēj izturēt mazkalibra ieroču raidītie šāvieni.
 

nbsp nbspPadomju inženieru... Autors: Mao Meow TsKB-50 - Ziemassvētku vecīša tanks!
3.

   Padomju inženieru piedāvātais risinājums bija daudzsološs, bet testos ātri atklājās vairākas problēmas piedāvātajā dizainā. Proti, pirmais prototips tika nodots piecu dienu nepārtrauktai testēšanai 1941. gada februāri un uzreiz atklājās vairākas būtiskas problēmas. Pirmā bija svars, proti, prototips svēra 5,7 tonnas, kas to padarīja par ļoti smagu priekš kamanām, kurām būtu jāpārvietojas par sniegotiem apvidiem.

nbsp nbspAizsardzības stieņi... Autors: Mao Meow TsKB-50 - Ziemassvētku vecīša tanks!
4.

   Aizsardzības stieņi sānos kuru uzdevums bija pasargāt propelleru no krūmu iekļūšanas tajā, kad tas pārvietojas par krūmainu apvidu.

 

   Tāpat lai spētu izturēt mazkalibra ieroču uguni tika izmantotas 5-7 mm biezas bruņas. Taču šis bruņas spēja pasargāt apkalpi tikai no mazkalibra ieroču uguns, kas izšauti tālāk par 70 metriem, proti, ja ienaidnieks tika tuvāk par 70 metriem, tad šī transportlīdzekļa komanda varēja nonākt briesmās.

nbsp nbspLai darbinātu TsKB... Autors: Mao Meow TsKB-50 - Ziemassvētku vecīša tanks!
5.

   Lai darbinātu TsKB- 50 padomju inženieri izmantoja M-130A lidmašīnas dzinēju, kas nodrošināja 850 z/s lielu jaudu, un ļāva kamanām pārvietoties ar 50-60 km/h un uzbraukt kalnos ar slīpumu 10-15 grādi. 

nbsp nbspTāpat scaronis... Autors: Mao Meow TsKB-50 - Ziemassvētku vecīša tanks!
6.

   Tāpat šis transportlīdzeklis bija ļoti dārgs, PSRS šī transportlīdzekļa izstrādei iztērēja 1,5 miljonus rubļu, un tika aprēķināts, ka viena vienības izmaksātu tik pat cik PSRS smagais tanks KV-1. Un šeit izvēle bija skaidra, PSRS labāk izvēlējas ieguldīt smagajos kaujas tankos, kas praktiski var darboties jebkāda vidē, nevis kamanās, kas var darboties tikai sniegotā vidē un veikt pamatā tikai izlūkošanas misijās.

nbsp nbspKamanu... Autors: Mao Meow TsKB-50 - Ziemassvētku vecīša tanks!
7.

   Kamanu stūrēšanas sistēma   

 

   Lai ari šī tipa transportlīdzekļi joprojām tika izmantoti Sarkanās armijas vajadzībām, šis konkrētais modelis tika norakstīts un projekts tika slēgts pēc divu prototipu izstrādes. 

0
317

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [5]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
agurs avatars
Medaļa AliensMedaļa Kalnu kristālsMedaļa Melnais caurums
  agurs 21.11.17 09:45
 
6
0

Cerams šajos Ziemassvētkos mūs neviens neapciemos ar šo tanku.

Ulrihs avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Ulrihs 21.11.17 09:02
 
3
1

Urmass, kāpēc ir jāraksta šādas muļķības par vēsturi? Turpinājuma karš (ja tas ir tas, kas nosaukts par "otro ziemeļu karu" bija somu iniciēts. Krievi, ja gribēs, līdīs vēlreiz. Ziemas karš deva mācību, lai arī smagu, bet mācību un somi karu zaudēja tā pat kā arī Turpinājuma karu. Somiem paveicās, ka pasaules ģeopolitiskā situācija bija labvēlīga, savādāk būtu tāds pats liktenis kā Baltijas valstīm. Ar visu to, ka cīnījās lieliski. 

Ziemas karš arī nav ne pirmā, ne pēdējā reize, kad viena puse slikti sagatavo uzbrukumu un cieš smagus zaudējumus. Jautājums ir vai no tā tiek izdarīti secinājumi. Nav tālu jāmeklē piemēri - piemēram Sabiedroto desants Djepas apkārtnē 1942.gadā. Izvērtās par katastrofu, bet secinājumi un uzlabojumi D-dienai tika izdarīti. 

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 21.11.17 19:06
 
1
0

Interesanti    

SAMSS avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa NostradamsMedaļa Brīvlaiks
  SAMSS 21.11.17 07:26
 
0
0

  

Crop avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa Joda olaMedaļa Sudraba ninja
  Crop 21.11.17 17:04
 
0
0

hah