Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
126

Šī lidmašīna bija ASV gaisa spēku testa platforma, vairākiem militārajiem projektiem, kas sevī ietver B-2 bumbvedēja izstrādi, advancētu radaru un sensoru testēšanu, novērošanas un operatīvo komandcentru drošas saziņas tehnoloģiju izstrādi.

nbsp nbspLaika posmā no 1978... Autors: Mao Meow Tacit Blue – Lidojošais valis!
1.

   Laika posmā no 1978. gada līdz 1985.gada ļoti lielā slepenība tika izstrādāta šī neparastā lidmašīna. Kā viena no lietām, ko šī lidmašīna, šai laikā testēja bija stealth tehnoloģijas, proti, cik labi lidmašīna ar apaļām un izliektam formām, var izvairīties no uz zemes bāzētiem radariem.  
 

nbsp nbspTāpat ldquoPave... Autors: Mao Meow Tacit Blue – Lidojošais valis!
2.

   Tāpat “Pave Mover” programmas ietvaros uz šīs lidmašīnas tika testēti novērošanas sensori un radari, proti, šīs programmas mērķis bija izstrādāt lidaparātu, kurš spētu darboties frontes līnijas tuvumā. Vai  mūsdienu kaujas lauku kontekstā, veikt operācijas ienaidnieka tiešā tuvumā, bet paliekot pašam ienaidnieku radaru nemanītam. 

nbsp nbsp Jāsaka uzreiz ka... Autors: Mao Meow Tacit Blue – Lidojošais valis!
3.

    Jāsaka uzreiz, ka šī lidmašīna tika izstrādāta ar domu, ka tā būs tehnoloģiju testa platforma un neviens ar viņu neplānoja doties kaujas misijās. Tāpēc, nav ari brīnums, par tās interesanto dizainu, proti, tā bija 17 metrus gara ar 15 metru spārnu izpletumu. Tā svēra 13 tonnas un spēja lidot ar maksimālo ātrumu 462 km/h. 

nbsp nbspTāpat scaronis... Autors: Mao Meow Tacit Blue – Lidojošais valis!
4.

   Tāpat šis lidaparāts bija aerodinamiski nestabils, tāpēc tam bija nepieciešama moderna vadības sistēma, kas automātiski veica lidmašīnas stabilizēšanas uzdevumus, kas pilotam ļoti atviegloja lidmašīnas vadīšanu. Patiesība, ja daļa no lidmašīnas vadības sistēmām izietu no ierindas, tad pilotam būtu ļoti grūti novadīt šo lidmašīnu.  Tāpēc vairumam būtisko sistēmas daļu, bija redundances elementi, lai kļūmes gadījumā, kopējā sistēmas veiktspēja neciestu - proti, lidmašīna nenokristu no debesīm.

nbsp nbspNo pirmā lidojuma 8... Autors: Mao Meow Tacit Blue – Lidojošais valis!
5.

   No pirmā lidojuma 8 februāri 1982.gadā, šī lidmašīna veica vairāk kā 135 testa lidojumus un gaisā pavadīja vairāk kā 250 stundas. Šai laikā, tika likti būtiski pamati B-2 bumbvedēja izstrādei, tāpat testēti un pilnveidoti sensori, kuri vēlāk tika izmantoti E-8 Joint STARS novērošanas lidmašīnas un uzbrukuma vadības sistēmām. 

nbsp nbspASV gaisa spēki... Autors: Mao Meow Tacit Blue – Lidojošais valis!
6.

   ASV gaisa spēki šīs lidmašīnas eksistenci atzina oficiāli tikai 1996. gadā, 11 gadus pēc šī projekta slēgšanas. Kā viens no iemesliem, lielajai slepenībai ap šo lidaparātu ir tas, ka tas bija daļa no lielāka projekta, proti, ASV mērķa izstrādāt uzbrukuma stealth lidaparātus. Un viss, kas ar to bija saistīts, tika turēts un tiek turēts lielā slepenībā

Pievienotie video

0
126

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Drakonvīrs avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa ZeltrocisMedaļa Rainis
  Drakonvīrs 09.11.17 02:19  
 
2
0

Tiešām labs raksts, bija interesanti lasīt    +

SAMSS avatars
Medaļa KārumnieksMedaļa AutoklikerisMedaļa Duraks recidivists
  SAMSS 12.11.17 20:54
 
0
0

  

Šautrinja avatars
Medaļa DzelžiMedaļa No-Spice olaMedaļa Burvju klana biedrs
  Šautrinja 30.11.17 11:34
 
0
0

More like - Lidojošais spalis.   

Charged avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa TribīneMedaļa Nedēļas hīts #2
  Charged 10.01.18 19:09
 
0
0