Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
880

Šīs idejas, ierīces, lietas un tehnoloģijas bija tikai vienā eksemplārā un, visticamāk, tuvākajā nākotnē netiks radītas līdzīgas, tāpēc lasi kārtīgi.

TeleforceScaronī neuzbūvētā... Autors: kaķūns Spīdošas idejas un ierīces, kas zaudētas, laikam ritot
1.

Teleforce

Šī neuzbūvētā Teslas ierīce no 1930. gadiem, pēc nostāstiem, varētu šaut nāves starus, kas iznīcina 322 kilometru lielu teritoriju. Vēl tā varētu ģenerēt spēka lauku, lai sevi aizsargātu. Lai gan Tesla nepierādīja šīs ierīces esamību, daudzi to centās viņam nozagt. Rasējumi ir zuduši vēsturē un ļoti labi ka tā.

Grieķu ugunsSaskaņā ar... Autors: kaķūns Spīdošas idejas un ierīces, kas zaudētas, laikam ritot
2.

Grieķu uguns

Saskaņā ar leģendu, šis ierocis bija iecienīts Bizantijas impērijā. Tas varēja sadedzināt visu, ''ceļot'' virs ūdens un liesmu nekas nespēja apturēt. Grieķu uguns recepte bija noslēpums, ko zināja tikai daži īpaši uzticami cilvēki. Kā izrādās, tad uzticības loks bija par šauru, jo gadu gaitā recepte ir pazudusi. Šodien tā ir viena no aktuālākajām mistērijām un visi gudrie prāti cenšas atšifrēt slepeno recepti, bet pagaidām bez panākumiem. 

Antigravitāte1950 gadu... Autors: kaķūns Spīdošas idejas un ierīces, kas zaudētas, laikam ritot
3.

Antigravitāte

1950. gadu beigās aviācijas industrija sāka stāstīt par lielo izlaušanos antigravitātes un elektrogravitātes dzinējspēka pētījumos, pateicoties Tomasam Taunsendam Braunam. Nākamajā desmitgadē ASV kosmosa kompānija un militārie spēki jau pētīja klasificētos dokumentus un rasējumus. Tomass veica vairākus eksperimentus un atzīmēja, ka šādā veicā varētu tīri labi izskaidrot NLO fenomenu. Tālākais vairs nav zināms. 

Digitālā kodēscaronanaRomke... Autors: kaķūns Spīdošas idejas un ierīces, kas zaudētas, laikam ritot
4.

Digitālā kodēšana

Romke Jans Bernhards Slouts bija holandiešu elektrotehniķis, kurš apgalvoja, ka ir izgudrojis jaunu un revolucionāru sistēmu, kas ļaus 10GB lielu filmu saspiest iekš 8KB bez kvalitātes zudumiem. Neviens nezināja, kā viņš to izdarīja un valdīja šaubas, taču Slouts bija spļāviena attālumā no līguma parakstīšanas ar Phillips, kas viņa izgudrojumu ražotu masveidā, bet dienu pirms tam viņš mira no sirdstriekas. Pēc viņa nāves pazuda diskete ar visu informāciju, tāpēc arī šis izgudrojums ir zudis mūsdienām. 

Antikythera... Autors: kaķūns Spīdošas idejas un ierīces, kas zaudētas, laikam ritot
5.

Antikythera mehānisms

Šis ir viens no mistiskākajiem pazudušajiem arheoloģiskajiem atklājumiem. Ierīce sastāv no zobratiem, svirām un ciparnīcām, kas izmantoti, lai noteiktu Saules, Mēness un citu planētu astronomisko stāvokli. 1900. gados to atrada kuģa vrakā uz kura tika atrasti materiāli, kas datēti ar 1. un 2. gadsimtu mūsu ērā. Noslēpums ir gan tās patiesais mērķis, gan kā tai laikā cilvēki tādu uzbūvēja. Pastāv teorija, ka tas ir mūsdienu kompjūtera sencis un, spriežot pēc izveidošanas precizitātes, ir jābūt vēl pāris tādiem. Vēstures arhīvos šī ierīce pieminēta tikai vienu reizi - 1400. gados, bet kas notika starplaikā?

Teslas oscilators jeb... Autors: kaķūns Spīdošas idejas un ierīces, kas zaudētas, laikam ritot
6.

Teslas oscilators jeb zemestrīču mašīna

Tesla šo ierīci uzbūvēja tik spēcīgu, ka tā kratīja visu tuvāko apkārtni un viņam nācās pielietot veseri, lai to ''izslēgtu''. Puiši no Mythbusters taisīja šādu pat testu ar savu oscilatoru, taču nesasniedza gaidītos rezultātus un pasludināja mītu par nepatiesu, taču pieļāva domu, ka Teslas laikā ēkas nebija tik noturīgas pret šādām svārstībām un tas varēja būt iespējams. 

Lokanais stiklsLeģendāra... Autors: kaķūns Spīdošas idejas un ierīces, kas zaudētas, laikam ritot
7.

Lokanais stikls

Leģendāra tehnoloģija ar ko bija paredzēts aplaimot Romas imperatoru Tibēriusu Cēzaru. Atsaucoties uz Seviljas Izadoru, lokanā stikla tehnoloģiijas izgudrotājs imperatoram atnesis stikla trauku ar ūdeni un Cēzars to triecis pret zemi. Trauks nesašķīda, tikai ielocījās un to ar mazu āmurīti varēja atlocīt vietā. Lai gan šis ģeniālais cilvēks sacījis imperatoram, ka vienīgais zina slepeno recepti, tas ne drusciņ nekavēja pavēlēt nocirst izgudrotājam galvu. Diemžēl lokans stikls nespēja sacensties ar zeltu un sudrabu. 

StarliteMorisamnbspVardam... Autors: kaķūns Spīdošas idejas un ierīces, kas zaudētas, laikam ritot
8.

Starlite

Morisam Vardam, ķīmiķim - amatierim izdevās radīt superizturīgu plastmasu, kas bija gandrīz neiznīcināma. Tā varēja izturēt 10000 grādu (C) un 75 reizes lielāku spēku kā Hirosimā. Viņš aiznesa savu materiālu uz televīziju un nodemonstrēja tā spēcīgās īpašības, ievietojot tajā olu. Ar lodlampu ola tika sutināta 5 minūtes un kad materiāls noņemts - tā joprojām bija auksta. NASA ļoti ieinteresējās par izgudrojumu, taču Moriss nebija plānojis ar to dalīties. Viņš baidījās, ka izturīgā plastmasa varētu nest pārlieku lielu labumu kādam citam, tāpēc no acīm neizlaida nevienu pašu paraugu. Starlite noslēpums gūlās ar Morisu Vardu kopā kapā.

Stradivāri vijolesRetākās un... Autors: kaķūns Spīdošas idejas un ierīces, kas zaudētas, laikam ritot
9.

Stradivāri vijoles

Retākās un slavenākās vijoles pasaulē - ne velti. Neviens nezina kā tās rada unikālo skaņu. Stradivāri instrumentu tehniskie noslēpumi tika turēti ģimenes lokā un tos zināja vien Antonio un viņa dēli Omobono un Frančesko. Pēc viņu nāves nevienam nav izdevies atkārtot meistardarbu.

NepenteGrieķi un... Autors: kaķūns Spīdošas idejas un ierīces, kas zaudētas, laikam ritot
10.

Nepente

Grieķi un romieši ir atklājuši daudzas mūsdienām nesvarīgas lietas, taču dažas no tām mums varbūt tomēr noderētu. Ir zināms, ka grieķi ar šo augu ārstējuši smagi cietušos. Tas bijis primitīvs antidepresants, kas vieglu roku aizgaiņā bēdas un rada realitātes zudumu. Narkotiskais augs bieži vien minēts tā laika literatūrā kā arī Homēra ''Odisejā'', taču neviens nezina kāds mūsdienu augs varētu atbilst senajam nepentes raksturojumam.

2
880

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [18]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
nauruto avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa O!Zorro
  nauruto 07.09.16 11:23
 
13
0

Tiešām super raksts!! Par teslas elektrību, to tagad Krievi cenšās īstenot.

Sulfāts avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa ZebraMedaļa Dienas doma
  Sulfāts 07.09.16 15:34
 
8
0

Oi, te dikti iederētos romiešu kaujas suņi un to dresūta, un vikingu kaujas kraukļi/vārnas. nav saglabāts ne vārdiņš no tā, kā viņi to dabūja gatavu. kaujas kraukļi bija viens no vikingu slepenajiem ieročiem. viņiem bija vairāki uzdevumi. pirmais bija akmeņu mešana. kaujas laikā kraukļi ņēma oļus, pacēla tos augstu gaisā un meta pretiniekiem uz galvas. ir zināms tas, ka precizitāte esot bijusi pasakaina. otrs bija kaujas laikā knābšana pretinieku acīs. pēc trāpīga knābiena pretinieks momentāli kļuva pilnībā cīņas nespējīgs. trešais bija izlūkošana - izlūkoja sauszemi un pretinieku esamību un atrašanās vietu. ir zināms, ka kraukļi ļoti reti kad krita kaujā. šis ir viens no galvenajiem iemesliem, kālab pavisam niecīgas vikingu kaujas grupiņas bija kolosāli efektīvas, līdz ar to vikingu kaujas spēju slava gāja no mutes mutē.

  vēl iederētos Liedskalniņš un Grebeņņikova lidojošā platforma.

win32exe avatars
Medaļa ZebraMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Pingvīns
  win32exe 13.09.16 20:41
 
7
0

Agrāk progresu bremzēja baznīca, tagad korporācijas. Piem. nesāks masveidā ražot un tirgot elektromobiļus, kamēr būs kaut piliens naftas no zemes izspiežams. Daudz atklājumu zaudēts dēļ neatbilstības sava laika valdošās elites interesēm.

Ciepanick avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa TulpīteMedaļa Viktors
  Ciepanick 07.09.16 13:56
 
6
0

Interesants raksts.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 07.09.16 12:33
 
6
0

Grieķu uguns pēc būtības tas pats napalms vien ir.

Gepa avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Mazā, spoki Tevi mīl!
  Gepa 07.09.16 20:36  
 
5
0
Ļoti labi
exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 28.03.17 11:46
 
5
1

  

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 28.03.17 11:07  
 
4
0
Grieķu uguns recepte ir zudusi. Toties mums tagad ir molotova kokteiļi.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 07.09.16 00:36
 
4
1

 

vienkarši Ivo avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  vienkarši Ivo 04.04.17 12:51
 
2
0

Par Damaskas tēraudu , noslēpums ir atklāts jau pasen, un tas slēpās rūdā, kurai bija krama piejaukums. Raksturīgais ornaments ir kalšanas tehnoloģija, ko mūsdienās pielieto daudzi kalēji. Vikingu zobena noslēpums arī ir atklāts, paskaties National geograpic raidījumu par zobena Ulfbert rekonstrukciju. Noslēpus ir tērauda kausēšana izmantojot tīģeļa tehnoloģiju. 

 

MastaRaggaLatina avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Vilkaču klana biedrs
  MastaRaggaLatina 08.09.16 01:37  
 
2
0

Par to bināro kodu, interesanti. 

PrimeOverFlow avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Dienas joks
  PrimeOverFlow 07.09.16 17:48
 
2
0

Vel!

oso356 avatars
Medaļa MaskaMedaļa SākumskolnieksMedaļa Sertificēts spoks
  oso356 08.09.16 16:56  
 
1
0
nav taisniba par vikingiem. noslepums ir atklats.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 07.09.16 12:22
 
1
0

Bateriju aizmirsi bagdādes un asins traukus

Drakonvīrs avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Patīk rakstsMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 01.12.17 22:33  
 
0
0

Raksts super, paldies  +

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 01.12.17 12:07
 
0
0

14. labs    Pašai pat sagribējās kau ko no Damaskas tērauda

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 01.12.17 08:11
 
0
0

APALO tehnaloģijas nekur nav pazudušas, daļa tiek izmantota joprojām, daļa jau ir tik novecojušas ka neviens tās par pilnu vair neņem, piemēram programmas saglabāšanai izmantot ferita gredzentiņus - lai tādā veidā mūsdienās saglabātu programmu - tād dators svērtu tūkstošiem tonnu..

 

Viens Zeks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joks
  Viens Zeks 10.09.16 16:59
 
1
1

grieķu uguni mums ķīmijā rādīja eksperimenta veidā.  Taisīja maža trauciņā, jo temperatūra ap 1000 grādiem. Tajā laikā bija koka kuģi, tāpēc tas bija nāvējoši. Tā ka tas nav noslēpums.