Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
170

2017. g. decembrī mākslīgā intelekta speciālisti no Nvidia izveidoja neirotīklu, kas ir spējīgs iztēloties lietas, kuras nekad nav redzējis. Tas, protams, izsauca paniku neoludistu aprindās, liekot aizdomāties, ka tas var padarīt cilvēkus nevajadzīgus vai arī ka tas var kaut kādā veida ietekmēt mūsu uztveri. Nekas japāņu zinātnieki ir gājuši tālāk, viņi ir radījuši mākslīgo intelektu, kas burtiski nolasa jūsu domas. Kas gan varētu noiet greizi?

Tehnoloģija strādā tādā... Autors: Lestets Radīta tehnoloģija, kas nolasa domas
1.

Tehnoloģija strādā tādā veidā, ka pie galvas tiek pielikts skaneris, kas fiksē asins plūsmas izmaiņas smadzenēs. Signālus reālajā laikā analizē jaudīgs neirotīkls, kas spēj jūsu redzēto vizualizēt. Neirotīklu no sākuma vajadzēja apmācīt, bet pēc tam tas bez problēmām varēja rekonstruēt attēlus, ko tie nav redzējuši.

Pievērsiet uzmanību, ka nav jau vairs runa par smadzeņu signālu nolasīšanu. Galvenais uzsvars tiek likts uz signālus apstrādājošo tehnoloģiju.

Saskaņā ar vienu publikāciju... Autors: Lestets Radīta tehnoloģija, kas nolasa domas
2.

Saskaņā ar vienu publikāciju, zinātnieki (ne jau konspirācijas teoriju piekritēji) apgalvo, ka tas ļaus radīt tehnoloģijas, kas patiešām var redzēt cilvēk domas, sapņus un iztēli. Zinātniskā fantastika, tu tikko novecoji. Tikai iedomājieties, kas notiks, ja tehnoloģiju iegūs militāristi, ja vien tas jau nav noticis. Viņiem nevajadzēs prasīt, ko jūs darītjāt tad un tad, tikai pieslēdzam pie datora un viss skaidrs

Cita perspektīva  vairs... Autors: Lestets Radīta tehnoloģija, kas nolasa domas
3.

Cita perspektīva - vairs nevajadzēs nekādus online datus par lietotāju. Ja vien tehnoloģijai nevajadzēs pieslēgties ar elektrodiem, tad tirgotāji varēs reālajā laikā pārdot cilvēkiem viņu trakākos sapņus. 

Ir vienkārši lasīt par pašbraucošām mašīnām, pokera robotiem, šaha datoriem, bet tas ir nekas salīdzinājumā ar mākslīgo intelektu, kas var sākt kontrolēt internetu un vienkārši uzliekt veto uz cilvēces attīstību. Pamazām mēs varam nonākt pie tā, ka uz Zemes būs kaut kas gudrāks par cilvēkiem. Protams, mākslīgais intelekts atradīs daudzus noderīgus pielietojumus, bet katrai tehnoloģijai ir savi mīnusi. Vai nav par vēlu apstāties?

0
170

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [8]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Tavs murgs avatars
Medaļa Garīgais līderisMedaļa TeamworkMedaļa Komiķis
  Tavs murgs 10.01.18 13:37  
 
20
0
Staigasim folija cepurites.

spoku dienas joks

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 10.01.18 13:30
 
12
0

Vispār biedē, drīz mums nebūs personīgās dzīves, tas ir vēl dausmīgāks, par melu detektoru, nolasīs visas mūsu domas, sapņus, nedaudz par traku.  

polis2 avatars
Medaļa BotsMedaļa BakalaursMedaļa Spoki flame
  polis2 10.01.18 13:39
 
7
1

...Brrrrr....Atliek tikai cerēt,ka tā ir murgaina fantāzija....

Anonīms
yow 10.01.18 13:54
 
2
0

atbildot uz Tavs murgs komentāru " Staigasim folija cepurites. "

Vai foļku zem šapkas , lai nav paļīgi.

Charged avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa TribīneMedaļa Nedēļas hīts #2
  Charged 10.01.18 19:07
 
2
0

  

Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa MobiļņiksMedaļa Zeltrocis
  Drakonvīrs 10.01.18 19:36  
 
0
0

Patraki izklausās, raksts  +

Sanna avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa PingvīnsMedaļa Sertificēts spoks
  Sanna 11.01.18 17:48
 
0
0

Tu par šo? http://www.independent.co.uk/news/science/read-your-mind-brain-waves-thoughts-locked-in-syndrome-toyohashi-japan-a7687471.html Nav ko uztraukties. Tikai 61% efektivitāte, lai noteiktu zilbes japāņu valodā.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 17.01.18 12:33
 
0
0

Tāda tehnoloģija ir pat vairāk kā iespējama un ticama.

Šaubos gan, vai tieši šobrīd būtu kas praktiski izmantojams, bet netālā nāktonē kas tāds ir pilnīgi reāls. Tāpat kā dati datorā glabājas un apstrādājas elektrisku impulsu veidā, kas ar aci nu nekādi nav saskatāms, bet mēs taču bildes un tekstu redzam, tāpat jebkura doma smadzenēs procesējas zināmā fizikālā veidā, kuru var spēt noteikt un pasniegt "redzamā" veidā.