Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
541

Katra cilvēka smadzenes ir īpašas, tomēr šo cilvēku smadzenes ir piedzīvojušas, ko tādu, ko kurš katrs nevarētu atkārot - tas fiziski nebūtu iespējams.

Slepkava kuru izglāba... Autors: agurs Pārsteidzoši smadzeņu stāsti
1.

Slepkava, kuru izglāba smadzeņu skenēšana

Džons Makkluskejs nebija patīkams vīrs. Pēc izbēgšanas no Arizonas cietuma, viņš nogalināja vecu pāri, sadedzināja viņu ķermeņus un nozaga viņu mašīnu. Beidzot ļaundari noķēra, tiesāja un atzina par vainīgu slepkavībā. Tomēr notiesāšanas posms bija nedaudz sarežģītāks, nekā varētu domāt. Vainīgā advokāti prezentēja tiesai viņa smadzeņu skenēšanas attēlus, un tie noteikti bija dīvaini. Uzņēmumi rādīja, ka 10 Makkluskeja smadzeņu rajoni ir dīvaini neaktīvi. Bet no otras puses, 17 rajoni darbojās pārāk aktīvi. Piemēram, viņa smadzenēm tika sūtīti viltus signāli par briesmām, kas lika viņam rīkoties impulsīvi. Vēl aizstāvības advokāti norādīja, ka insults bojājis viņa smadzenītes, kas savukārt ietekmējis vainīgā spēju veidot plānus. Būtībā viņš bija sliktas bioloģijas upuris un nevarēja veikt tīšas slepkavības. Neskatoties uz aizstāvības centieniem, Makkluskejs tika notiesāts. Zvērinātie gan nespēja izlemt, vai viņam jāmirst, kas nozīmē, ka viņam piesprieda mūža ieslodzījumu bez iespējām uz pirmstermiņa atbrīvošanu.

Dīvainais Einscaronteina... Autors: agurs Pārsteidzoši smadzeņu stāsti
2.

Dīvainais Einšteina smadzeņu ceļojums

Alberts Einšteins neapšaubāmi bija ģēnijs, un daudzi no mums ir aizdomājušies par to, kā strādāja viņa smadzenes. Patologs Tomas Harvejs aizdomājās par to pašu un nolēma noskaidrot atbildi. Tas nekas, ka tas prasīja pārkāpt dažus likumus. Apgalvojot, ka viņam ir Prinstonas slimnīcas atļauja – kuras viņam nebija – Harvejs autopsijas laikā izrāva Einšteina smadzenes. Riskējot zaudēt darbu, Harvejs pārliecināja Einšteina dēlu piekrist operācijai, apgalvojot, ka viņa tēva smadzenes ir nepieciešams izpētīt zinātnes vārdā. Tomēr, Harvejs nebija neirologs un nezināja, ko viņš dara. Kad slimnīca lūdza atdot smadzenes un viņš atteicās, tad tika atlaists no darba. Pēc tam viņš aizbrauca uz Filadelfiju, kur kāds tehniķis sagrieza Einšteina smadzenes vairāk kā 200 kubiņos. Nākošajos 40 gados mazie kubiņi pabija visdīvainākajās vietās. Kad Harvejs pārvācās uz Kanzasu, viņš gabaliņus turēja kastē zem alus dzesētāja. Tos regulāri apbrīnoja Viliams Buraugs, un Harvejs reiz nejauši tos atstāja mājās pie Einšteina mazmeitas, kura ar to nebija visai apmierināta. Par zinātniskajiem pētījumiem – tie tā īsti nemaz netika veikti. Vīlies viņš nodeva smadzenes Prinstonas slimnīcai un nomira 2007. gadā.

Vīrietis kurscaron iebāza... Autors: agurs Pārsteidzoši smadzeņu stāsti
3.

Vīrietis, kurš iebāza savu galvu daļiņu paātrinātājā (Particle Accelerator)

Anatolijs Bugorskis noteikti ir visu laiku laimīgākais zinātnieks. 1978. gada 13. jūlijā padomju zinātnieks laboja daļiņu paātrinātāju. Kamēr viņš laboja bojāto gabalu, viņš ieslīdēja iekšā daļiņu paātrinātājā. Papētījis vietu, kur ir nokļuvis, viņš saprata, ka ir iestrēdzis ar galvu tieši ceļā protona staram. Izgatavots no ūdeņraža atomiem bez elektroniem, protonu starus bieži izmanto, lai iznīcinātu vēžu šūnas, bet tikai rūpīgi kontrolētās devās. Ja deva nedaudz pārsniedz 5 grejus (radiācijas mērvienība), tad parasti cilvēks pārvēršas par apstarotu grauzdiņu. Kad stars skāra Bugorski, tā stiprums bija aptuveni 2000 greju. Kad tas šķērsoja viņa galvaskausu, protona stars izdedzināja caurumu Bugorska smadzenēs. Lai gan tas bija nesāpīgi, viņš teica, ka tika apžilbināts ar gaismu, kas spilgtāka par tūkstošs saulēm. Pēc tikšanas prom no ierīces, viņa sejas kreisā puse uzpampa ļoti milzīgiem. Bugorskis arī zaudēja dzirdi kreisajā ausī. Neskatoties uz viņa veiksmi, Bugorskis galu galā zaudēja visus nervus sejas kreisajā pusē, kļūstot daļēji paralizēts. Protona stars ietekmēja arī Bugorska garīgās spējas, bet ne tik slikti kā jūs iedomājaties. Neskatoties uz trūkumiem, Bugorskis ieguva Doktora grādu, un ir dzīvs vēl šodien, pierādot, ka vajag, ko daudz vairāk nekā protonu staru, lai nogalinātu krievu.

Mākslinieks kuram trūkst... Autors: agurs Pārsteidzoši smadzeņu stāsti
4.

Mākslinieks, kuram trūkst daļa smadzeņu

Džons Sarkins, 35 gadus vecs masieris, kādu dienu spēlēja golfu, kad viņa galvā notika kaut kas dīvains. Viens no viņa asinsvadiem sāka pārvietoties, spiežot uz dzirdes nerva, izraisot apdullinošu troksni ausīs. Cerot izārstēt nepārtraukto dūkoņu, 1989. gadā Sarkins piedzīvoja dīvaina veida operāciju. Ārsts atdalīja nervu un kapilāru ar teflona palīdzību, bet diemžēl ārstēšanās izraisīja masveida insultu. Dažas nedēļas vēlāk, kad Sarkins pamodās, viņš konstatēja, ka viņam trūkst daļa smadzeņu. Smadzeņu daļas zaudēšana pilnīgi mainīja vīrieša personību. Pēkšņi Džonam bija nepārvarama vēlme zīmēt. Atgriežoties normālā dzīvē, viņš zīmēja, kad vien varēja – brīžos starp pacientu pierakstiem, pusdienlaikā, kamēr ēda pusdienas utt. Izrādījās, ka Džons cieš no stāvokļa, ko sauc par „sudden artistic output”, kas ir tik rets, ka novērots tikai 3 gadījumos ar smadzeņu bojājumiem. Sarkins veiksmīgi pārdeva savus zīmējumus, pameta biznesu, atvēra savu mākslas studiju. Par viņu ir uzņemta filma un sarakstīta grāmata.

Vīrietis gandrīz bez... Autors: agurs Pārsteidzoši smadzeņu stāsti
5.

Vīrietis gandrīz bez smadzenēm

Žaks (Jacques) bija precēts vīrs ar diviem bērniem. Viņš strādāja par civildienesta ierēdni Marseļā. Vienu dienu viņa kreisā kāja jutās samērā vāja, tāpēc viņš apmeklēja vietējo slimnīcu. Izpētot Žaka medicīnas vēsturi, ārsti noskaidroja, ka viņš bērnība cietis no hidrocefālijas (palielināts šķidruma daudzums smadzenēs). Lai gan „ūdens” tika nosusināts, ārsti tomēr nolēma veikt dažus skenējumus, lai redzētu, vai Žaka problēmai nav neiroloģiski cēloņi. Atklājums bija šokējošs – lielākā daļa vīrieša smadzeņu bija pildītas ar šķidrumu. Parasti cilvēka smadzenes aizsargā mazi kambari, kas pildīti ar šķidrumu, kas nepārtraukti pārvietojas, bet Žaka smadzenēs tā nenotika. Laika gaitā, viņa šķidruma kambari palielinājās tik tālu, ka smadzenes bija saplacinātas plānas. Ārsti lēš, ka viņa smadzeņu masa tika samazināta par 50-70 %, kas skāra jomas, kas atbild par kustību, valodu, emocijām, vien` vārd` sakot, visu. Šokējoši, bet viņam viss bija labi. Viņa IQ bija tikai 75, bet viņš nebija garīgi atpalicis. Laika gaitā viņa smadzenes pielāgojās šim spiedienam, un pat ja viņam bija mazāk neironu nekā pārējiem, Žaks joprojām bija normāli funkcionējošs cilvēks. Un neuztraucieties, viņa kājām viss ir labi. Pēc tam, kad ārsti „nosusināja” šķidrumu, viņa ekstremitāte normalizējās. Tomēr viņa smadzenes joprojām ir diezgan nelielas, parādot, ka nav jābūt ģēnijam, lai strādātu valdības labā.

0
541

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [8]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 04.05.14 01:04
 
75
0

Nu protams, par valsts ierēdni var strādāt arī ar pussmadzenēm un ar IQ līmeni 75. Es to jau sen nojautu

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 04.05.14 00:24
 
10
0

— Vai tu nezini, Ēzop, — Ksants vaicā, — kāpēc mēs atvieglinajušies aizvien atskatāmies, lai pavērotu, kas tur iznācis laukā?

Uz to Ēzops atbildēja: — Reiz, ļoti senos laikos, dzīvoja kāda ķēniņa dēls. Viņš uzdzīvodams tik daudz ēda un dzēra, ka, atvieglodams vēderu, aizvien tupēja pārlieku ilgi, tik ilgi, kamēr viņam kādudien, pašam to nemanot, iznāca laukā smadzenes. Kopš šālaika cilvēki tādā reizē vienmēr atskatās, vai nav izkritušas smadzenes. Bet tu, saimniek, neuztraucies! Ar tevi tas nevar notikt, jo tev smadzeņu nemaz nav.  

Man vienalga avatars
Medaļa MūzaMedaļa AspazijaMedaļa Pirmavots
  Man vienalga 04.05.14 00:23
 
5
0

Manliekas, ka kaimiņu Sergejam arī nedaudz trūkst tās smadzenes 

yolokausts avatars
Medaļa SpoksMedaļa TeamworkMedaļa Bērndārznieks
  yolokausts 04.05.14 12:00
 
4
0
traki,traki...es gribeet tik kruti zimet taka tas zimetajpacans

Mentālists69 avatars
Medaļa Spoks
  Mentālists69 04.05.14 11:52
 
3
0

atbildot uz persick komentāru " Nu bet valstij taču taisni arī vaj... " Nu tu nepārspīlē .. Latvijas valdībai cilvēkus ar IQ vispār nevajag :P

evite27 avatars
Medaļa SpoksMedaļa Bērndārznieks
  evite27 04.05.14 14:29
 
2
0

interesanti +

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 04.05.14 04:36
 
2
1

Nu bet valstij taču taisni arī vajag cilvēkus ar mazu IQ! 

MissElīna avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  MissElīna 04.05.14 08:44
 
1
0