Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
283

Katrus 26 miljonus gadu, ar satraucošu regularitāti, izmirst līdz pat 96% dzīvnieku sugu. Baisā precizitāte ar kādu izmiršanas cikls atkārtojas, nenoliedzami norāda uz kopīgu izraisītāju. Tomēr zinātniekiem vēl nav izdevies precīzi norādīt kādu konkrētu pastarās dienas nesēju – parādību vai dabas spēku, kuru varētu saistīt ar visiem izmiršanas gadījumiem. Ir zināms, ka viena no šīm izmiršanām, kas pirms 66 miljoniem gadu nogalināja dinozaurus, kopā ar 50% pārējo dzīvnieku sugu, norisinājās milzīga asteroīda trieciena rezultātā netālu no Jukatanas pussalas mūsdienu Meksikā.

1985 gadā atvaļinātais... Autors: JustARide Nibiru
1.

1985. gadā., atvaļinātais Arkanzasas Universitātes profesors doktors Deniels Vaitmirs, iedvesmojoties no Jukatanas asteroīda, izvirzīja planētas X vai Nibiru teoriju, kas paredz, kāda milzīga objekta – vismaz Neptūna izmēra planētas, vai pat zvaigznes – Saules kompanjones, iejaukšanos Orta mākoņa vai Koipera joslas ķermeņos, sūtot tos pretī sadursmei ar Zemi. Lai arī teorija lieliski izskaidrotu novēroto ciklisko izmiršanu, tik masīviem objektiem mierīgi esot spējīgiem izgrūst Saules sistēmas nomales komētas un asteroīdus no to orbītas, Vaitmira piedāvātais skaidrojums neguva atzinību astronomijas aprindās. Pārliecināt pragmatiskos zinātniekus nopietni apsvērt vēl vienas planētas eksistenci bez nekādiem tiešiem pierādījumiem bija neiespējams uzdevums. Tomēr vairāki pseidozinātnieki kā Seno Astronautu autors Zakarijs Sitčens un citi uzņēma Nibiru teoriju ar atklātām rokām, vēl tālāk distancējot nopietnus pētniekus.

Saules sistēmas nomaļo... Autors: JustARide Nibiru
2.

Saules sistēmas nomaļo Transneptūna objektu pētniecības lielākā autoritāte Maikls Brauns, kurš pasaules slavu izpelnījās atklājot virkni ledainu nelielu ķermeņu, kas noveda pie agrākās 9. planētas Plutona pazemināšanas amatā par pundurplanētu, bija viens no Nibiru teorijas pretiniekiem, uzskatot, ka tik liels objekts, nevarētu tik ilgi palikt nemanīts. Apbrīnojamā likteņa ironijā, tieši vīrs, kas savulaik Saules sistēmai atņēma tās 9. planētu, ir tai atdarījis. 2016. gada sākumā, Brauns ar savu kolēģi Konstantīnu Batīginu publicēja pētījumu par 13 Transneptūna objektu orbītas dīvainībām, kas norāda uz Neptūna izmēra planētas gravitācijas ietekmi.

Raksta saīsinātās versijas beigas. Pilno versiju lasi JRblogā. Saite pie izmantotajiem avotiem ↓↓↓

1
283

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [56]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 03.08.17 13:27
 
6
1

Katrus 26 miljonus gadu, ar satraucošu regularitāti, izmirst līdz pat 96% dzīvnieku sugu. Baisā precizitāte ar kādu izmiršanas cikls atkārtojas, nenoliedzami norāda uz kopīgu izraisītāju.

Katrus 26 miljonus gadu atkal ir ataugusi civilizācija un zinātne, un fiziķi savācas kopā, lai uztaisītu lielo hadronu paātrinātāju un veiktu eksperimentus ar to. Nemācās viņi no savām kļūdām.    

Kāralus avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  Kāralus 03.08.17 14:37
 
4
0

Mēs visi jau esam paradīzē vai ellē. Atceraties, 2012. gadā bija jau Pasaules gals?

BTW

Kaut kur lasīju, ka 2036. gadā ir asteroīda iespējama ietriekšanās Zemē, hue hue hue...

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 03.08.17 12:28
 
3
0

atbildot uz JustARide komentāru " Vai esi pazīstams ar latviešu valodas frāzi:&... " labi nav jēgas strīdēties, bet akadēmiskajā vidē nu gan nav tātad viedokļa, ka notiek izmiršana ( vai sugu nomaiņa) ik pēc 26 miljonu gadu, pat izteikta sugu nomaiņa nav, viss notiek pakāpeniski, kāda izmirst, kāda nāk vietā,... Vai zināji ka RENT TV regulāri intervē "akadēmiķus" un citus "zinātniekus" .. kuriem ir nevina tāda teorija, bet vel jaukākas.. Mūsdienās katrs var sevi nosaukt par zinātnieku - to grūti pierādīt..

 

BARBARS avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa Dienas domaMedaļa Maģistrants
  BARBARS 06.08.17 18:25
 
2
0

Fakts ir tāds ,ka par to ka ir matemātiski pierādīts ka mūsu saules sistēmā ir vēl kāds liels objekts, taču pārmeklējamais apvidus ir tik milzīgs, ka tas ir tas pats kas meklēt cukurgraudu smilšukastē... Vienīgā cerība ir tie satelīti kuri mērīs gravitācijas viļņus, perspektīvā tas ļaus cilvēcei sastādīt ļoti precīzu saules sistēmas karti ..

JustARide avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Betmens
  JustARide 03.08.17 11:56
 
1
0

atbildot uz Leprikoniņš komentāru "kāda vel izmiršana katrus 26 miljonus gadu- kas... " Redzi, nākotni paredzēt ir daudz sarežģītāk kā apzināt pagātni, tā kā lieki lamā sinoptiķus. Ja ir atrasts milzīgs krāteris, kura vecums sakrīt ar dinozauru izmiršanu, tad teorijai ir visai stabils pamats. 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 03.08.17 12:14
 
1
0

atbildot uz JustARide komentāru " Man šķiet, ka pats esi mazlietiņ sagrābies no... " Katrus 26 miljonus gadu, ar satraucošu regularitāti, izmirst līdz pat 96% dzīvnieku sugu. Baisā precizitāte ar kādu izmiršanas cikls atkārtojas, nenoliedzami norāda uz kopīgu izraisītāju.

Pats apgāz savu teikto.. Tas ka notiek sugu nomaiņa, lielāka vai mazāka izmiršana, tas ir fakts, bet tas nenotiek ar kautkādu regulāru intervālu - un parati cēloņi ir bezgala banāli - tās ir klimata izmaiņas... jo vairāk kā 10% dzīvās radības ir šauri specializēta un nevar izdzīvot ja notiek globāls klimata izmaiņas.. un tas gan notiek cikliski.. bet arī ne ar konstantu intervālu.. Un vel jautājums, vai to var nosaukt par izmiršanu, jo parasti to vietā nāk citas sugas, kas piemērotas dotajam klimatam.. Es teiktu ka tā ir strauja sugu nomaiņa, nevis izmiršana.. 

Arī cilvēku izraisītā dzīvnieku izmiršana ir saistīta ar konkrētas ekaloģiskās nišas zaudēšanu - tie dzivnieki kas dzīvoja mežā, nespēj izdzīvot klajumā..  un tāda pārnaiņas var būt arī dabiskas.. Klimata izmaiņam ir daudz iemesli, viens no tiem ir zemes ass svārstības, kas gan ir cikliskas, nepilnus 30 tūkstošus gadu ( zemes ass itkā veic apļveida kustību, mainot tās nolieces leņķi)..  Bet kāds tam visam sakars ar oarta mākoni, un nejaušām komētām/ meteorītiem un planētu x?    

SAMSS avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa NostradamsMedaļa Brīvlaiks
  SAMSS 06.08.17 17:06
 
1
0

  

JustARide avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Betmens
  JustARide 03.08.17 11:54
 
1
0

atbildot uz Janis Pelekais komentāru " redzi, vajag jau tomēr arī nedaudz paintresēt... " Man šķiet, ka pats esi mazlietiņ sagrābies no neuzticamiem avotiem, vai neesi tajos pietiekoši iedziļinājies. Tevis minētie 5 izmiršanas notikumi, ir pieci lielākie masu izmiršanas notikumi.  Piemēram, pirms 11 miljoniem gadu, izmira 10% dzīvnieku sugu. Zinātnieki uzskata, ka arī šobrīd mēs piedzīvojam masu izmiršanu, ko ir izraisījusi cilvēku  aktivitāte. Šādi notikumi nenotiek vienas nakts laikā, tā ir cēloņu ķēde, kas var risināties tūkstošiem gadu. Tādēļ arī nav viena pareiza veida, kā definēt, kas ir masu izmiršanas un nav. Pirms es rakstīju šo rakstu, es veicu visai padziļinātu avotu izpēti un rakstā aprakstītā izmiršanas cikla teorija, nenāk no manas galvas, bet no Bērklijas un Ņurjorkas universitāšu profesoriem. Pēc būtības, Tu šobrīd nestrīdies ar mani, bet šiem akadēmiķiem. 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 03.08.17 11:15
 
1
0

atbildot uz JustARide komentāru " Avoti, kas atsaucas uz 26 mil. gadu izmiršana... " nu zini - netā raksta ne to vien..

un nav nekādu !!! nekādu! pierādijumu ka būtu bijusi kāda liela izmiršana pēc tās dinazuru izmiršanas.. dzīviba ir atjaunojusies, un dominējošo vietu ieņēma zīdītāji..   to atīstību var izskot.

Par to vai oarta mākonī ir kāds liels objekts, to pagaidām nevar pierādīt, bet tāda teorija ir, bet tas nenozīmē ka tam ir liela ietekme uz zemes.. Tikpat labi komētu un citu oarta mākona objektu trajektorijas var ietekmet ļoti daudzi citi faktori.. teiksim kāpēc nepieļaut ka ir brīvie objekti aks nav piesaistīti nevienai zvaigznei, bet brīvi parvietojās ap galaktikas centru, teiksim brūnie punduri.. pietiktu tādam objektam izlidot cauri oarta mākonim un tas izjauktu līdzsvaru..  Nibiru - vipar ir pilnīgi izdomāts objekts - ko sacerēja ar labu fantāziju apveltīti tipi.. tāpēc labāk nezināmo planētu ( vai ko citu saukt par ) "objektu X" .. tas iedveš lielāku uzticību..  

 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 03.08.17 11:52
 
1
0

atbildot uz Janis Pelekais komentāru " kāda vel izmiršana katrus 26 miljonus g... " "Izraisija meteorīots" ir tikai teorija. Ne Tu, ne es tajā laikā dzīvi nebijām, tapēc mēs varam tikai minēt, kas tur notika un jebkura notikums ir iespējas. Mūsdienās sinoptiķi pat laiku brīvdienām nevar pareizi nosaukt kur nu vēl teikt, kas pazudinājis dinozaurus pirms nez cik gadiem. Protams neesmu tajā visā eksperts un ja gribi man pateikt, ka kaut ko nepareizi pateicu, tad lūdzu.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 03.08.17 11:31
 
1
0

atbildot uz JustARide komentāru " Es neesmu astrofiziķis. Esmu blogeris. Teorij... " redzi, vajag jau tomēr arī nedaudz paintresēties par leitām ko stāsti tālāk.. vismaz nedaudz.. un negrābt informāciju no galīgi nuzticamiem avotiem..

ja par polanētu X neko nevar ne pierādīt, ne apgāzt, tad par to 26 miljonu gadu izmiršanum gan pilnīgas buļļa kakas.. tikpat labi apgalvojums ka zeme ir plakana- tas starpcitu arī ir atrodams rakstu avotos, pie tam ļoti senos..   

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas doma
  Jāņa oga 04.08.17 18:44  
 
0
0

atbildot uz Janis Pelekais komentāru " nu jā, bet kad paprasiju atsauci, iedevi atsa... " Es tev NEDEVU atsauci uz Dēnikenu, god dammit. Lasīt nemāki? Aizgāja saruna par viņu un es norādīju, ka viņš nav VIENĪGAIS, jo TU pin viņu klāt visur, kur vari un nevari. Es tev pateicu, ka bez Dēnikena ir kaudze ar REĀLI izglītotiem cilvēkiem, kuriem ir augstākie grādi dažādā zinātnēs, kuri zin daudz vairāk un ir redzējuši vairāk par TEVI - dižo kritiķi bez jelkāda grāda astrofizikā, vēsturē, fizikā, arheoloģija vai astronomijā, kurš sauc par meļiem, šarlatāniem, viltvāržiem un pamuļķiem cilvēkus, kuriem ir šādi grādi ir, kuri ir redzējuši tekstus, tos tulkojuši, cilvēkus, kuri ar reālām darbībām ir kaut ko pierādījuši. Es nesaku, ka TEV ir JĀLASA Dēnikena darbi. TU esi tas, kurš ATSAUCAS uz viņu. Viss DONE! Sēdi ar savu šauro domāšanu un kritikas spējām.

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas doma
  Jāņa oga 04.08.17 16:15  
 
0
0
atbildot uz Janis Pelekais komentāru "šumeru tekstos NAV NEKĀDAS ATSAUCES  UZ PL... "Tāda sajūta, ka pats esi lasījis senos šumeru rakstus. Kāpēc man būtu tavā vietā jameklē visādi avoti un kas tāds? Pašam grūti ierakstīt mātē guglē "Ancient Sumerian writings about Nibiru" un kaut ko tamlīdzīgu? Izskatās, ka tas Dēnikens tev stipri nepatīk. Atklāšu noslēpumu - Dēnikens nebūt nav vienīgais, kurš runāja par planētu X. Un ko tālāk? Visus, kuri par to ir runājuši ( cilvēki, kuriem ir grādi astrofizikā, astronomijā, fizikā, vēsturē ) arī sauksi par meļiem? Tava dzīves uztvere ir pārāk šaura un man ir ļoti žēl tādu cilvēku. Tu sev visapkārt redzi tikai vienu Dēnikenu, kurš ir melojis par citplanētiešiem utt. Draudziņ, pasaulē bez Dēnikena ir vēl kaudze cilvēku, īstu cilvēku un arī tādu, kuri strādā prestižos institūtos un kuri tic, kuri par to runā un meklē. Un tos visus arī sauksim par meļiem, idiotiem, šizofrēniķiem, jo vienam čalim Jānim no Latvijas tas redziet nepatīk, viņš tam netic un arī bez grādiem vai cilvēku vispārēja atzinības saka, ka tā nav... Wow. Tas tiešām saucas "izglītots cilvēks". Neiešu ar tevi strīdēties, jo tautā ir paruna, ka strīdoties ar šādiem cilvēkiem tie tevi novedīs līdz savam līmenim un sakaus ar pieredzi. Jauku dienu! P.S. Mani dziļi neinterisē tavi eksāmena rezultāti, bet for credit piebildīšu - arī es esmu nokārtojis daudzus eksāmenus ar izcilību, tostarp, vēsturē, bet atšķirībā no tevis es spēju redzēt beyond tam, ko visi sauc par saprāta robežu. Nesaku, ka tam visam ticu, pietiek tikai redzēt pāri un lasīt starp rindām, protams, ja arī kaut kam neticu vai ticu - nekad nenāk par ļaunu meklēt atbildes un pārbaudīt jau esošās.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 04.08.17 12:22
 
0
0

atbildot uz Jāņa oga komentāru "Njā... Ja neesi dzirdējis par šumēriem, tad tev... "

šumeru tekstos NAV NEKĀDAS ATSAUCES  UZ PLANĒTU X  

NEVIENA atsauce ķīļrakstos nav.. tur vispār tikpat kā nav nekādu astranomijas izklāstu.. Tās ir 20 gatsimtā radīts mīts par Nibiru un vel nez ko.. ir arī zināms autors - Ērihs fon Dēnikens, savulaik viņam oficiāli tikusi uzstādīta diagnoze "pataloģisks melis"

Ar šo garadarbu viņš nopelnijis daudzus desmitius miljonu dolāru..  tiši viņš izdomāja pasaciņu par Nibiru - jo tas ļāva pamatot pārējos viņa murgus, arī to ka ēģiptes piramīdas ir cēliuši citplanētieši - un viss pārējais.. 

Tas ir viņa garadarbs, iemesls tādai popularitātei bija gaužām vienkārš - Amerikāņi tam visam ticēja, tāpat kā viņi tic ka  saule rinķo ap zemi.. un tika radīts ļoti populārs raidījumu cikls - kas pelnija miljonus musdienu RENT TV ekvalients..  

secinājums tavs nopietnais autors ir Denikens.

Joprojām gaidu atsauci uz senajiem rakstiem, nevis uz pataloģiska meļa murgiem..

Uz šumeriem "bumbas nevelt", viņiem tādu rakstu nebija, vismaz tajās  māla plāksnītes kuras ir atrastas

P.S un vēsturi es zinu ļoti labi, jo pēc vidusskolas gribēju iet mācīeties seno civilizāciju vēsturi, tātad pastiprināti par to interisējos.. ( Vēsturs eksāmenu nolikiu teicami 9 balles)..  

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas doma
  Jāņa oga 04.08.17 11:19  
 
0
0
atbildot uz Janis Pelekais komentāru " Kādos senoajos rakstos?? Lūdzu konkrēti, kuro... "Njā... Ja neesi dzirdējis par šumēriem, tad tev ir nopietnas problēmas ar vēsturi...

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 04.08.17 10:17
 
0
0

atbildot uz Jāņa oga komentāru "http://m.caltech.edu/news/caltech-researchers-f... " Kādos senoajos rakstos?? Lūdzu konkrēti, kuros?

Senajos rakstos tiek pieminētas planētas kuras varēja redžet ar neapbruņotu aci.. 

Piedevām tavs links norāda uz hipotezi, ka tur vajadzētu būt lielai masai, jo bla bla bla..  Liela masa var būt jebkas, sākot ar kaudzi astroīdu, un beidzot ar melno caurumu, ta jebkas kam ir masa...  

Neaizmirsti tikai 30 gadus atpakaļ, saules sistēma "beidzās" līdz ar plutona orbītu.. tā kā tavuprāt senie raksti ir 10 gadus atpakaļ?

 

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas doma
  Jāņa oga 04.08.17 09:59  
 
0
0
atbildot uz Janis Pelekais komentāru " ja, tiešā? Esi paŗliecināts? Ta ja būtu atkl... "http://m.caltech.edu/news/caltech-researchers-find-evidence-real-ninth-planet-49523 Jā, mazliet pārteicos - nav gluži atklāta, jo fiziski ar savu aci to neviens nav redzējis, bet tā arī vairs nav teorija, kopš šajā reģionā ir atklāta liela masa. For credit: Šī masa ir atklāta tieši vietā, kura tiek aprakstīta senajos tekstos un arī tās apriņķošas laiks ir līdzīgs.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 03.08.17 12:21
 
0
0

atbildot uz Leprikoniņš komentāru " "Izraisija meteorīots" ir tikai teorija. Ne T... " nu šobrīd to var uzskatīt par pierādītu faktu, jo ir atrasts gan krāteris, gan nosēdumi, kas satur retzemju metālus, kuri uz zemes tādā koncentrācijā nav sastopami, pie tam ļoti plānā kārtiņā , pirms šīs robežas ir atrodami dinozauru pārakmeņojumi, pēc vairs nav.. Tā ir robeža, tātad secinājums ka izmiršana notika tajā pašā laikā, kad nokrita metiorīts..   

JustARide avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Betmens
  JustARide 03.08.17 12:19
 
0
0

atbildot uz Janis Pelekais komentāru " Katrus 26 miljonus gadu, ar satraucošu regula... "

Vispār laikam ir labi, ka pēdējā Tavā komentārā noskaidrojām, ka mūsu defenīcijas nesakrīt. Pie tā arī paliksim. Negribu sacepties. Turklāt mūsu atstāto komentāru ķēde kļūst tik gara, ka citiem lasītājiem būs grūtāk redzēt komentārus, kas ir interesantāki par mūsu diskusiju. 

JustARide avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Betmens
  JustARide 03.08.17 11:01
 
0
0

atbildot uz Janis Pelekais komentāru " kāda vel izmiršana katrus 26 miljonus g... "

Avoti, kas atsaucas uz 26 mil. gadu izmiršanas ciklu: 

https://www.theatlantic.com/science/archive/2015/11/the-next-mass-extinction/413884/

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1294372/Life-Earth-wiped-27-million-years.html

https://www.space.com/31001-earth-mass-extinctions-comet-strikes.html

Paldies, ka izlasīji rakstu. Planētai nav jāpietuvojas Zemei, bet orta mākonim. Turklāt rakstā neaizstāvu planētas X teoriju, bet tikai atspoguļoju, vietām visai kritiski. 

« 1  2  3 »